Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
En el mundo de los ciegos,
un bizco es el rey, pero sigue siendo bizco

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Primera Division
Autor Wiadomość
Voyteck 

Piwa: 544/284
Wysłany: 2014-05-16, 00:05  

Tak sobie zajrzałem do ciotki wiki i...

Ostatnich 10 sezonów to 5 hiszpańskich triumfów w Lidze Europy (Sevilla x 3, Atletico x 2), do tego Espanyol i Bilbao doszły do finału (przegrały te finały odpowiednio z Sevillą i Atletico).

W tym samym czasie w Lidze Mistrzów 4 hiszpańskie triumfy (Barca x3, Atletico lub Real x 1).

Ale i tak Premiership najlepsza, bo czasem Sunderland wygra z Manchesterem, a Messiego wyjaśniliby na Wigan.

No i nic więc dziwnego, że w tym czasie Hiszpanie zdobyli Mistrzostwo Świata oraz dwukrotnie Mistrzostwo Europy, Anglicy raz doszli do ćwierćfinału, raz do 1/8 a na Euro2008 w ogóle nie pojechali.

Faktem jest jednak, że EPL wprowadziła do finałów Europejskich Pucharów więcej - bo 6 - różnych klubów w LM: Manchester, Chelsea, Liverpool i Arsenal oraz w PUEFA/LE: Fulham i Middlesbrough, ale różnica jest niewielka, hiszpańskich klubów w finałach było 5, a gdyby troszeczkę wyjść poza tych 10 ostatnich lat, to jeszcze mamy Valencię zdobywającą Puchar UEFA 2004. W latach 2000 i 2001 ta sama Valencia 2 razy pod rząd dotarła do finału LM, a w 2001 roku w finale Pucharu UEFA zagrał obecny III-ligowiec, Deportivo Alaves.

W całym tym okresie Hiszpanie "rozrabiali" też na różnego rodzaju mistrzostwach młodzieżówek.

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2014-05-16, 01:24  

Cytat:
Spanish clubs won all their 17 knockout ties against foreign sides in European competitions this season #fcblive [via misterchip]
Postaw piwo autorowi tego posta

gelex 
CatMorderca

Piwa: 571/333
Wysłany: 2014-05-16, 11:03  

O tym, że PL jest najlepszą ligą świata mówią głównie... kibice tejże ligi, tudzież komentatorzy, czy angielscy dziennikarze.

Dlatego też ja te deklaracje traktuję z przymrużeniem oka, bo zdaję sobie sprawę, że są albo wynikiem, albo też częścią, marketingowej strategi PL.

Bo tego akurat, marketingu, Hiszpanie mogliby się od Anglików uczyć.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-05-16, 11:12  

I to jest rozwiazanie calej sytuacji. EPL nie jest najlepsza liga swiata, ale najbardziej medialna/najbardziej znana/najbogatsza liga swiata. A bedac bogatym to tylko kwestia czasu, az bedzie sie 'naj' we wszystkich mozliwych kategoriach. Nieuniknione to jest.

[edit]

No Panowie, sezon 2014/2014 powoli przechodzi do lamusa.. Był to wyjatkowy sezon, pelny emocji, wzlotow i upadkow, ale takze... narodzin nowych gwiazd ligi. Pomijajc juz cala bande Simeone, ciekawi mnie gdzie w przyszlym sezonie beda grac tak wyrozniajacy sie zawodnicy jak Griezmann, Vela (tu juz chodza sluchy, ze Arsenal skorzytsa z klauzuli wykupu), Rakitic, Bernat, Laporte (jeszcze jeden sezon na potwierdzenie umiejetnosci max i out z kraju Baskow) czy Keylor Navas. Czyzby wiekszosc udawala sie (a jakze) na wyspy?
nie wiem jak tu.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-05-18, 14:06  

Post pod postem,a le co zrobić :P

Liga już skończona, pora na podsumowania. Jesli mielibyscie ulozyc najlepsza '11' sezonu LaLiga to jakby ona wygladala?
U mnie niestety w przewazajacej ilosci znalezliby sie oczywiscie zawodnicy Realu, Atletico i Barcy. Innych wyrozniajacych sie zawodnikow, ktorzy niestety nie byli lepsi od swoich visavis z w/w trzech druzyn, umiescilbym w ramach pocieszenia na lawce rezerwowych.

-----------------Courtois-----------------
xxxxx---Laporte-----Miranda-----Luis Felipe
----------Rakitic-------Mordic------------
Vela------------Messi----------C.Ronaldo
--------------Diego Costa-----------------

Szkoda, ze nie ma miejsca dla takich zawodnikow jak Griezmann czy Dos Santos. Jako kibic Barcelony ogladalem troche Celty, to i Rafinhe chcialbym gdzies upchnac :P Nolito czy Bacce tez bym wyroznil. Takiego Fazio, Musacchie czy Bernata także. Di Maria i Koke u mnie sa stratni z powodu takiego a nie innego ustawienia :P
nie wiem jak tu.

JeLeN 
Przyjaciel Forum

Piwa: 27/131
Wysłany: 2014-05-18, 17:32  

Luis Filipe *

jordan20 

Piwa: 85/156
Wysłany: 2014-05-19, 14:47  

http://futbol.as.com/futb...973_153217.html

jedenastka sezonu wg lfp - zgadzam sie z nimi bez wyjatku-nawet brak messiego mnie nie razi-moze i strzelil tyle goli co costa to jednak jego wklad ,zaangazowanie,jakosc tych goli nie byla porownywalna-duzo strzelil tez z karnych

Mentor 

Wysłany: 2014-05-19, 15:02  

Leo strzelił tylko jednego karnego więcej niż Costa. Rozegrał też dwa mecze mniej od Hiszpana, ale ja tam również nie mam problemu z takim wyborem.

Boberek 

Piwa: 1025/1808
Wysłany: 2014-05-19, 15:04  

Racja jedynie Valdes gdyby nie kontuzja i Messi lekko naciagajac mozna by bylo pomyslec o ich umieszczeniu w jedenastce sezonu. To kolejny przyklad na to jak slaby mielismy ten sezon ....

Z drugiej strony gdyby ktos przed sezonem powiedzial ze w jedenastce zakonczonego sezonu bedzie tylko jeden pilkarz z Realu i Barcelony to pewnie bylby wysmiany ...

Mentor 

Wysłany: 2014-05-19, 15:05  

Valdes? Przecież Courtois zasłużył więc o czym mowa. Od nas tylko Messi mógł się liczyć, ale ten przecież miał 'żałosny' sezon więc chyba problemu nie ma? :P

Boberek 

Piwa: 1025/1808
Wysłany: 2014-05-19, 16:27  

To ze zasluzyl Thibo jest jasne jak slonce.Ale moim zdaniem gdyby nie kontuzja Valdes moglby byc tez rozpatrywany do 11 sezonu bo przeciez do momentu kontuzji sezon mial bardzo udany :)

wakabayashi 

Piwa: 435/573
Wysłany: 2014-06-19, 07:33  

1966:
- Real zdobywa Puchar Mistrzów
- Atletico mistrzem Hiszpanii
- Primera Division opuszcza Betis Sevilla
- Do Primera Division awansowało Deportivo La Coruna
- eurowizję wygrywa reprezentant Austrii
- Hiszpania odpada z MŚ w grupie

2014:
- Real zdobył Ligę Mistrzów
- eurowizję wygrało dziwadło z Austrii

historia zatoczyła koło :)

SRT 

Piwa: 202/149
Wysłany: 2014-06-19, 10:07  

Czy tam nie było jeszcze, ze Anglicy zdobywają mundial? :D

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2014-06-19, 10:10  

Anglicy jako gospodarze

ale ja bym bardziej poprosił o inną powtórkę: 32 lata bez LM dla Madrytu! :D
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

fifi_fcb 

Piwa: 1/2
Wysłany: 2014-06-20, 12:05  

wakabayashi napisał/a:
1966:
- Real zdobywa Puchar Mistrzów
- eurowizję wygrywa reprezentant Austrii

2014:
- Real zdobył Ligę Mistrzów
- eurowizję wygrało dziwadło z Austrii

No to niezle jaja. I fakt 32 lata bez LM dla Realu to byloby cos czego bym chcial :)

Odpowiedz do tematu