Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mi madre y la de Luis Enrique son las más populares en el Bernabéu
Joan Gaspart
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Primera Division
Autor Wiadomość
Voyteck 

Piwa: 543/284
Wysłany: 2014-05-15, 23:05  

Tak sobie zajrzałem do ciotki wiki i...

Ostatnich 10 sezonów to 5 hiszpańskich triumfów w Lidze Europy (Sevilla x 3, Atletico x 2), do tego Espanyol i Bilbao doszły do finału (przegrały te finały odpowiednio z Sevillą i Atletico).

W tym samym czasie w Lidze Mistrzów 4 hiszpańskie triumfy (Barca x3, Atletico lub Real x 1).

Ale i tak Premiership najlepsza, bo czasem Sunderland wygra z Manchesterem, a Messiego wyjaśniliby na Wigan.

No i nic więc dziwnego, że w tym czasie Hiszpanie zdobyli Mistrzostwo Świata oraz dwukrotnie Mistrzostwo Europy, Anglicy raz doszli do ćwierćfinału, raz do 1/8 a na Euro2008 w ogóle nie pojechali.

Faktem jest jednak, że EPL wprowadziła do finałów Europejskich Pucharów więcej - bo 6 - różnych klubów w LM: Manchester, Chelsea, Liverpool i Arsenal oraz w PUEFA/LE: Fulham i Middlesbrough, ale różnica jest niewielka, hiszpańskich klubów w finałach było 5, a gdyby troszeczkę wyjść poza tych 10 ostatnich lat, to jeszcze mamy Valencię zdobywającą Puchar UEFA 2004. W latach 2000 i 2001 ta sama Valencia 2 razy pod rząd dotarła do finału LM, a w 2001 roku w finale Pucharu UEFA zagrał obecny III-ligowiec, Deportivo Alaves.

W całym tym okresie Hiszpanie "rozrabiali" też na różnego rodzaju mistrzostwach młodzieżówek.
Postaw piwo autorowi tego posta

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2014-05-16, 00:24  

Cytat:
Spanish clubs won all their 17 knockout ties against foreign sides in European competitions this season #fcblive [via misterchip]

gelex 
CatMorderca

Piwa: 567/330
Wysłany: 2014-05-16, 10:03  

O tym, że PL jest najlepszą ligą świata mówią głównie... kibice tejże ligi, tudzież komentatorzy, czy angielscy dziennikarze.

Dlatego też ja te deklaracje traktuję z przymrużeniem oka, bo zdaję sobie sprawę, że są albo wynikiem, albo też częścią, marketingowej strategi PL.

Bo tego akurat, marketingu, Hiszpanie mogliby się od Anglików uczyć.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-05-16, 10:12  

I to jest rozwiazanie calej sytuacji. EPL nie jest najlepsza liga swiata, ale najbardziej medialna/najbardziej znana/najbogatsza liga swiata. A bedac bogatym to tylko kwestia czasu, az bedzie sie 'naj' we wszystkich mozliwych kategoriach. Nieuniknione to jest.

[edit]

No Panowie, sezon 2014/2014 powoli przechodzi do lamusa.. Był to wyjatkowy sezon, pelny emocji, wzlotow i upadkow, ale takze... narodzin nowych gwiazd ligi. Pomijajc juz cala bande Simeone, ciekawi mnie gdzie w przyszlym sezonie beda grac tak wyrozniajacy sie zawodnicy jak Griezmann, Vela (tu juz chodza sluchy, ze Arsenal skorzytsa z klauzuli wykupu), Rakitic, Bernat, Laporte (jeszcze jeden sezon na potwierdzenie umiejetnosci max i out z kraju Baskow) czy Keylor Navas. Czyzby wiekszosc udawala sie (a jakze) na wyspy?
nie wiem jak tu.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-05-18, 13:06  

Post pod postem,a le co zrobić :P

Liga już skończona, pora na podsumowania. Jesli mielibyscie ulozyc najlepsza '11' sezonu LaLiga to jakby ona wygladala?
U mnie niestety w przewazajacej ilosci znalezliby sie oczywiscie zawodnicy Realu, Atletico i Barcy. Innych wyrozniajacych sie zawodnikow, ktorzy niestety nie byli lepsi od swoich visavis z w/w trzech druzyn, umiescilbym w ramach pocieszenia na lawce rezerwowych.

-----------------Courtois-----------------
xxxxx---Laporte-----Miranda-----Luis Felipe
----------Rakitic-------Mordic------------
Vela------------Messi----------C.Ronaldo
--------------Diego Costa-----------------

Szkoda, ze nie ma miejsca dla takich zawodnikow jak Griezmann czy Dos Santos. Jako kibic Barcelony ogladalem troche Celty, to i Rafinhe chcialbym gdzies upchnac :P Nolito czy Bacce tez bym wyroznil. Takiego Fazio, Musacchie czy Bernata także. Di Maria i Koke u mnie sa stratni z powodu takiego a nie innego ustawienia :P
nie wiem jak tu.

JeLeN 
Przyjaciel Forum

Piwa: 27/131
Wysłany: 2014-05-18, 16:32  

Luis Filipe *

jordan20 

Piwa: 85/156
Wysłany: 2014-05-19, 13:47  

http://futbol.as.com/futb...973_153217.html

jedenastka sezonu wg lfp - zgadzam sie z nimi bez wyjatku-nawet brak messiego mnie nie razi-moze i strzelil tyle goli co costa to jednak jego wklad ,zaangazowanie,jakosc tych goli nie byla porownywalna-duzo strzelil tez z karnych

Mentor 

Wysłany: 2014-05-19, 14:02  

Leo strzelił tylko jednego karnego więcej niż Costa. Rozegrał też dwa mecze mniej od Hiszpana, ale ja tam również nie mam problemu z takim wyborem.

Boberek 

Piwa: 1014/1795
Wysłany: 2014-05-19, 14:04  

Racja jedynie Valdes gdyby nie kontuzja i Messi lekko naciagajac mozna by bylo pomyslec o ich umieszczeniu w jedenastce sezonu. To kolejny przyklad na to jak slaby mielismy ten sezon ....

Z drugiej strony gdyby ktos przed sezonem powiedzial ze w jedenastce zakonczonego sezonu bedzie tylko jeden pilkarz z Realu i Barcelony to pewnie bylby wysmiany ...

Mentor 

Wysłany: 2014-05-19, 14:05  

Valdes? Przecież Courtois zasłużył więc o czym mowa. Od nas tylko Messi mógł się liczyć, ale ten przecież miał 'żałosny' sezon więc chyba problemu nie ma? :P

Boberek 

Piwa: 1014/1795
Wysłany: 2014-05-19, 15:27  

To ze zasluzyl Thibo jest jasne jak slonce.Ale moim zdaniem gdyby nie kontuzja Valdes moglby byc tez rozpatrywany do 11 sezonu bo przeciez do momentu kontuzji sezon mial bardzo udany :)

wakabayashi 

Piwa: 431/572
Wysłany: 2014-06-19, 06:33  

1966:
- Real zdobywa Puchar Mistrzów
- Atletico mistrzem Hiszpanii
- Primera Division opuszcza Betis Sevilla
- Do Primera Division awansowało Deportivo La Coruna
- eurowizję wygrywa reprezentant Austrii
- Hiszpania odpada z MŚ w grupie

2014:
- Real zdobył Ligę Mistrzów
- eurowizję wygrało dziwadło z Austrii

historia zatoczyła koło :)

SRT 

Piwa: 202/149
Wysłany: 2014-06-19, 09:07  

Czy tam nie było jeszcze, ze Anglicy zdobywają mundial? :D

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2014-06-19, 09:10  

Anglicy jako gospodarze

ale ja bym bardziej poprosił o inną powtórkę: 32 lata bez LM dla Madrytu! :D
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. „Koza” grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał „tu jestem, podaj, zagraj, dawaj”. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

fifi_fcb 

Piwa: 1/1
Wysłany: 2014-06-20, 11:05  

wakabayashi napisał/a:
1966:
- Real zdobywa Puchar Mistrzów
- eurowizję wygrywa reprezentant Austrii

2014:
- Real zdobył Ligę Mistrzów
- eurowizję wygrało dziwadło z Austrii

No to niezle jaja. I fakt 32 lata bez LM dla Realu to byloby cos czego bym chcial :)

Odpowiedz do tematu