Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No hay mejor campo para
sentirse culé que el Bernabéu

Luis Enrique
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polityka transferowa
Autor Wiadomość
Ronaldinho4ever 
Guardiola

Piwa: 2/24
Wysłany: 2015-01-23, 21:42  Polityka transferowa

Mam nadzieję, że się nie powtarzam. Jeśli tak to przepraszam, jestem tu od wczoraj. Nie widziałem tu tego tematu, a chciałbym się wypowiedzieć.

Uważam za bardzo głupie wychowywanie dobrych piłkarzy w jeszcze lepszej szkółce, a potem... sprzedawanie ich za grosze albo oddawanie za darmo. I to nie jest kwestia jednego dyrektora- to się dzieje od dawna. Wychowali sobie XAVIego, Iniestę i Valdesa i na nich nie narzekają (w przypadku Valdesa- nie narzekali). Mają dobre wspomnienia z ,,wykorzystywanymi'' wychowankami. A mimo to oddali Fabregasa i Pique, a potem bardzo trudno było ich sprowadzić. Teraz chcę oddać następnych. i czemu się pytam? Czy to tylko głupota, czy może ma jakiś sens? Kupują nowych graczy za dużo kasy po to,żeby zajmowali miejsce w składzie tym ,,darmowym'', a też dobrym
Postaw piwo autorowi tego posta

wakabayashi 

Piwa: 435/573
Wysłany: 2015-01-24, 13:11  

biedny fabregas, cale zycie go oddaja bez jego zgody

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ronaldinho4ever
Ronaldinho4ever 
Guardiola

Piwa: 2/24
Wysłany: 2015-01-24, 16:10  

Bez sensu z nim zrobili. Jest lepszy niż jego następca. Nie potrzebnie wydali kasę i to jeszcze na kogoś gorszego. Słabo grał, bo próbował ,,wrócić do siebie'' po kontuzji. Jakby mu dali więcej czasu, byłoby dobrze.

Krystianooo 

Piwa: 179/211
Wysłany: 2015-08-04, 22:25  

Jak wiadomo nie jestem fanem bandy uszatego a i nawet wybór socios ciężko jest przełknąć ... no ale co zrobić

Właściwy tytuł tematu powinien brzmieć Antypolityka transferowa klubu ...

wiem że jest to przesada chwile po tym jak triplete wjechało do gablot ale gdyby nie Messi to mielibyśmy chuja a nie tryplet :D

Nie mnie jednak zacząć chyba trzeba od zeszłego okienka i brawurowo rozwiązanej kwesti środkowego obrońcy FCB wydała 30 mln na rudego, verminatora plus pewnie z dyche z prowizjami i pensja na daglasa :D ktróy nadaje sie do Anglii na zmywak ,w sumie liczę na miękko 40, po czym na środku defensywy gramy mascherano ...

Mija rok i słyszę plotki o kolejny środkowym obrońcy który zagrał przez kontuzje 15 meczów w monaco ( nawet nie sprawdzam dokładnie ile, ktoś tak napisał na BO czy tam w szałcie )

wyjście jakieś fajne z sytuacji było proste juz rok temu albo walimy po Laporte który ma wszystko aby być crackiem albo kupujemy kolesia bez ryzyka czyli janka od totków bez ryzyka w bramce numer jeden trzeba wydać z 40 plus dogadać sie z baskami co by nie pąłcić podatku w bramce numer dwa za 30 totki by go puściły ... Oczywisćie ktoś może napisać ze rudy dał nam kilka bramek w tym z mierdą i generalnie źle nmie grał ... zgoda problem jednak pojawia się w moemencie jak spojrzymy na średnią wieku zespołu ... za rok góra dwa znwu trzeba robić transfer na srodek i trzeba bezie wydać kolejne 50 ....

W pomocy mamy na dziś względny spokój pomijając fakt ze rafinhia pewnie odejdzie za darmo admirał zostanie z nami i nadal chuja będzie grał a Samper który mógłby być rotowany z Busmi a i nawet czasem zagrać w drugiej lini zostanie w najlepszym wypadku wypożyczony choć może i Pep go przygarnie za 12 mln ... Tak czy siak w pomocy mam inieste 31 lat rakita 27 arda 29 rafinhia szczyl i admirał 23 ? piszę z pamieć nastepców brak w szkółce za góra dwa lata pasuje pewnie wyjebać 70 baniek na dwóch zawodników :D

W ataku sytuacja dość spokojna choć dobry zmiennik w postaci ardy to może być za mało dlatego licze że sandro odpali

Jak już ktoś wspomniał w szałcie mamy w tej chwili 5 najstarszy skład w la liga za rok pewnie będzie to juz miejsce na pudle bo od dłuższego czas la masia nie stanowi wystarczającego zaplecza dla pierwszej drużyny głównym sponsorem tego jest eusebio w drugiej linii zubi i spółka ...

Zarząd oczywiście nie ma żądnej sensownej strategii na drużynę B i roczniki juniorskie położono lache do tego stopnia ze najstarsze roczniki nawet nie miały mistrzostwa a b jest w 3 lidze
Największe talenty z B bez dostania prawdziwej szansy w preseoznie zostają wypierdolone z klubu a do pierwszej drużyny kupowani są zawodnicy którzy są doraźnym załatwieniem problemu a za 3 lata podczas budowy stadionu okażą się że trzeba wzmacniać zespół za 100 baniek rocznie ...

Przejechałem sie po całości lekko tak, że nawet nie wspomniałem o Adriano i Pedro ale tu wszyscy jesteśmy zgodni :D

nie przypierdalać sie do literówek, bo juz nigdy nic nie napisze :P

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2015-08-04, 23:00  

Żeby dodać dramatyzmu trzeba dodać, że Mathieu był rok wcześniej do wyjęcia za 10 mln. Przyszedł do nas w wieku niemalże 31 lat, z rocznym albo dwuletnim stażem gry na środku obrony... W tym samym czasie Valencia ściągnęła Otamendiego, który stał się jednym z lepszych stoperów sezonu PD.

Krystianooo 

Wysłany: 2015-08-04, 23:25  

o tak to sie świetnie wpisuje e w beznadziejna politykę transferową ... i to chyba nawet nie było 10 tylko 8 :D

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2015-08-05, 14:22  

Krystianooo napisał/a:
FCB wydała 30 mln na rudego, verminatora plus pewnie z dyche z prowizjami i pensja na daglasa :D ktróy nadaje sie do Anglii na zmywak ,w sumie liczę na miękko 40, po czym na środku defensywy gramy mascherano ...

Douglas to oczywiście pomyłka nie do wybronienia, ale zapłaciliśmy za niego 4 mln póki co. Wliczanie pensji do kwoty transferu jest IMO bez sensu, szczególnie, że robi się ty wybiórczo. Nie szedłbym tą drogą.

Za Vermę póki co daliśmy chyba 10 baniek o ile się nie mylę. Zobaczymy co z niego będzie teraz.

Mathieu 20 mln jakoś. Za dużo, ale sam zawodnik jak dla mnie OK a jego bramki bardzo się przydały.

Te plotki o Abdennourze olewam zupełnie, dla mnie to bzdury. Nie muszę każdej plotki traktować jednakowo poważnie. Tej nie powielało żadnej poważniejsze źródło a i logiki żadnej w tym nie ma. Dla hejtera zarządu to pewnie argument za jej poważnym traktowaniem, ale ja mam inne podejście ;)

Laporte i dogadywanie z Baskami? Pewnie wyglądałoby to podobnie jak z Martinezem i Bayernem, czyli płacimy klauzula + podatek albo tracimy czas. Jeżeli to takie kraczysko to może należało tak zrobić, nie wiem. To pewnie byłaby lepsza opcja od kraczyska bez ryzyka Verthongena :lol: Szok, że taki kocur dalej gra w Totkach, Archiwum X normalnie.

Ale generalnie do niczego jest pisanie o tym co było, bardziej mnie interesuje to co będzie.

Krystianooo napisał/a:
od dłuższego czas la masia nie stanowi wystarczającego zaplecza dla pierwszej drużyny głównym sponsorem tego jest eusebio w drugiej linii zubi i spółka ...

Co wskazuje na to, że dzisiejsi absolwenci La Masii są słabsi od tych sprzed trzech, pięciu czy dziesięciu lat? Gdzie w Twojej wyliczance odpowiedzialnych jest Luis Enrique i generalnie trenerzy pierwszego zespołu? Co takiego robili (i gdzie) Busquets czy Pedro przed awansem do I drużyny, aby uznać, że dzisiejsza młodzież jest od nich gorsza?

Ale prawdą jest, że budujemy skład na teraz, zdajemy się niespecjalnie patrzeć na jutro, niektóre sprawy są zwyczajnie partaczone. Taki jest model tego zarządu, częścią tego jest osoba trenera, który wspólnie z zawodnikami i współpracownikami dali nam tryplet. Na dodatek pomimo bana transferowego kadra na najbliższy sezon wygląda moim zdaniem naprawdę nieźle i nie wszystkie ruchy Barto są złe.

Krystianooo napisał/a:
ale gdyby nie Messi to mielibyśmy chuja a nie tryplet :D

A to tak nie jest od wielu lat?

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mroo
Krystianooo 

Wysłany: 2015-08-05, 15:25  

Pisaliśmy juz o tym w szałcie, specjalnie doliczam cene daglasa plus pensje, bo to się na bank kreci w okolicach 10 i to całościowo kasa wyrzucona w błoto. Za verme policztłem 10 i 20 za rudego. wieć nie wiem po co mnie w tym fragmencie poprawiasz :P

na przemian MD i Sport pisza o tym grajku z Monaco nie mam nic przeciwko temu aby to były tylko zwykłe plotki jednak docelowo w przypadku braku awansu Grimaldo kogoś na tą lewą stronę będę musieli kupić ...., Chyba ze Leczo znowu ma zamiar grać rudym na lewej jako zmiennikiem w takim układzie. po mojemu mamy dwa lata spokoju z obroną, to ze potem trzeba bezie kupic z 2 zawodników w jednym oknie to inna kwestia ...

La Masia nie stanowi wzmocnienia dla pierwszej drużyny z dwóch powodów po pierwsze trener dupa w B po drugie trener dupa w A który boi się dawać szanse w meczach z ogórkami, samper i grimaldo powinni dostawać minuty juz w tym sezonie ( adriano, admirał out) adama w kontekście awansu i sandro wypożyczenie to samo młody chorwat tyle tylko zę ja bym ich wypchnął do takiego rayo czy innej celty i to nawet z założeniem że to FCB płaci im pensje a oni mają tam zagwarantowane po 2 tys minut w sezonie

W kwesti Messiego chodzi mi o kłótnie po wpierdolu na rsss i ustawienie LE w szeregu ... Sportowo Neymar i Suarez bardzo fajnie mu pomagali i momentami dawali więcej w meczach niż sam Messi ...

W kwestii Laporte kwota klauzuli pokazuje ze Baskowie nie będą robili akichś większych problemów z jego odejście, nie wiem dlaczego uważasz ze nie dałoby sie z nimi dogadać na poziomie 40 mln ....

noir_desir 

Piwa: 147/203
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-08-05, 15:52  

No to i ja się dorzucę.

Jeśli klub nie jest w stanie mieć pożytku innego niż finansowy z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy w klubie, to jest cholernie niedobrze. A tak to wygląda u nas.
Adama, Halilovic - na wylocie. Ten pierwszy mnie zdumiewa w kontekście tego, co się pisze o transferach... Bo tak: sprzedać Pedro i nie mieć typowego skrzydłowego w kadrze, no dobra, Pedro out. O jakich ruchach się mówi? Kupnie Nolito. NOLITO. To ja się pytam... Po co kupować Nolito teraz? Skoro i tak przez pół roku nie będzie grał? Pomijam już ograniczenia i wiek tego piłkarza... Jakie to kluby interesują się tym wielkim crackiem, że nie można z ew. transferem zaczekać do zimy? Czy nie bardziej logiczne byłoby dać szansę Adamie i jeśli ten nie będzie rokował dobrze, to wtedy sprowadzić tego wirtuoza z Vigo?
Jeszcze ciekawiej jest na bokach obrony, gdzie mamy co najmniej 2 niepotrzebnych piłkarzy. Douglas, to wiadomo. Ale większy problem to Adriano. Jego odejście, obojętnie za jaką kasę, to będzie ogromny pożytek dla klubu. Dlaczego? Bo jego minuty przejmą Grimaldo (utalentowany piłkarz, ale pewnie według wielu ma sobie iść precz, bo kiedyś tam wagarował) lub Bartra (jeśli Grimaldo odpuszczą i Mathieu będzie zmiennikiem Alby).
Pomoc to nieco bardziej skomplikowana kwestia, ale nie widzę powodu, dla którego znowu przez te próbne pół roku zmiennikiem nie mógłby być Samper. Nie uda się? Trudno. Uda? Zajebiście.

Ale niektórzy piszą: to wielki klub, musimy mieć piłkarzy na poziomie już teraz, nie wolno nam inwestować błędami, stratami w ich przyszłość. Dla wyznających takie poglądy mam jedną radę: powiedzcie to Valdesowi. Albo Busiemu. Obaj swoje zjebali. Według tej logiki nie mieliby tej szansy. Czy klub by na tym wyszedł lepiej?

Dobra, ale Lucho nie ufa młodym/nie chce ich/ma inną wizję zespołu. OK. Kolejna sprawa: sprzedawanie/wypożyczanie młodych. Ok, trener ich nie chce. Ma takie prawo (ja mam prawo sprzed monitorka płakać z tego powodu). W takim razie trzeba znaleźć im takie kluby, gdzie będą mieć odpowiednie warunki rozwoju. Bo trener jest dziś, a jutro go nie ma. Dlatego ogromnie śmieszą mnie plotki łączące Halilovica z West Hamem. Po co taki diament, technicznie bajeczny, oddawać do składu drewna? To żaden lepszy klub nie chce go wypożyczyć?
Przewiające się tu i ówdzie Stoke to jednak wybór łatwiejszy do zrozumienia, bo jak dumnie głoszą włodarze tego zimnego, ponurego miejsca, robi się tam drugą Barcelonę.

Prawda jest taka, że żaden trener od czasu Pepa naprawdę nie stawiał na canterę. Jasne, Lucho ma Munira i Sandro, ale mnie chodzi o nieco inne podejście. O zabieranie młodzieży na zgrupowania, o dawanie im szans w CdR i meczach ogórkowych... Guardiola naprawdę najpierw wzmocnień szukał w klubie, a dopiero potem się rozglądał na zewnątrz. Dlatego mamy Pedro i Busiego. Mieliśmy Thiago, Tello i Cuenkę, którzy sobie swojego czasu naprawdę rewelacyjnie poczynali. Tymczasem.... Dlaczego Adama, Grimaldo i Samper (w klubie od 6. roku życia!) nie pojechali do USA/nie dostawali tam szans, a pojechał i grał Gumbau z łapanki, z którym nikt nie wiąże większych nadziei? Przecież nie dlatego, że Lucho liczy iż Gumbau i jemu pokryje 14 pozycji. Nie, to była wiadomość dla gówniarzy. Pakujcie się.

I właśnie dlatego prowokujące zaorać La Masię. Która ostatnio profilem działania (jak i cały klub) bardziej przypomina madrycką La Fabrikę.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bask
Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2015-08-05, 18:40  

Zaczynając od dupy strony. Nie wiem jak się ma prowokujące hasełko 'zaorać La Masię' do wcześniejszego spostrzeżenia (słusznego), że trener jest dziś a jutro go nie ma :]

La Masia to projekt długoterminowy, uzależniony od wielu czynników. Nigdzie nie jest (może szkoda?) zapisane, że klub ma obowiązek korzystać ze szkółki w dany sposób.

Teraz już od początku...

noir_desir napisał/a:
Jeśli klub nie jest w stanie mieć pożytku innego niż finansowy z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy w klubie, to jest cholernie niedobrze.

Jeden napisze, że jest cholernie niedobrze a drugi zwróci uwagę na wyniki, kadrę i wysnuję wniosek, że nigdy nie było młodzikom tak ciężko jak dziś. Potem pomyśli przez moment co jest naturalnym priorytetem klubu, dążenie do zdobycia szczytu i utrzymania się na nim przy uwzględnieniu klubowej filozofii (klubowa filozofia =/= granie wychowankami) czy jednak najpierw ma być DNA Barcelony + La Masia a potem wyniki.

noir_desir napisał/a:
Adama, Halilovic - na wylocie. Ten pierwszy mnie zdumiewa w kontekście tego, co się pisze o transferach... Bo tak: sprzedać Pedro i nie mieć typowego skrzydłowego w kadrze, no dobra, Pedro out. O jakich ruchach się mówi? Kupnie Nolito. NOLITO. To ja się pytam... Po co kupować Nolito teraz? Skoro i tak przez pół roku nie będzie grał? Pomijam już ograniczenia i wiek tego piłkarza... Jakie to kluby interesują się tym wielkim crackiem, że nie można z ew. transferem zaczekać do zimy? Czy nie bardziej logiczne byłoby dać szansę Adamie i jeśli ten nie będzie rokował dobrze, to wtedy sprowadzić tego wirtuoza z Vigo?

To zabrzmiało trochę jakbyś traktował Pedro jako typowego skrzydłowego :> A przecież gdzie Adama a gdzie Pedro. Wąsaty gra świetnie kombinacyjnie i dlatego znalazł sobie miejsce w drużynie pomimo mniejszego talentu od swoich kolegów. Najważniejszy skill, który utrzymywał go w grze miał opanowany bardzo dobrze. Adama to jest znakomity (przynajmniej na warunki w których grał do tej pory) drybler, który sieje chaos, ale nie gra kombinacyjnie ani w ataku pozycyjnym.

Oczywiście pomysł sprowadzania Nolito w miejsce Pedro jest bez sensu i ja tam sobie zgaduję, że nikt takiej opcji nie rozważa chociaż w sumie przy Lucho niczego nie można być pewnym poza brakiem zaufania do małolatów. Naturalnie również wolałbym w tej sytuacji dać szansę Traore bo na tej pozycji wcale nie mamy jakiegoś kosmicznego tłoku, ale co ja mogę.

Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że Adama nie ma z Pedro wcale tak wiele wspólnego. Obaj graliby na boku ataku i to chyba tyle z podobieństw.

noir_desir napisał/a:
Jeszcze ciekawiej jest na bokach obrony, gdzie mamy co najmniej 2 niepotrzebnych piłkarzy. Douglas, to wiadomo. Ale większy problem to Adriano. Jego odejście, obojętnie za jaką kasę, to będzie ogromny pożytek dla klubu. Dlaczego? Bo jego minuty przejmą Grimaldo (utalentowany piłkarz, ale pewnie według wielu ma sobie iść precz, bo kiedyś tam wagarował) lub Bartra (jeśli Grimaldo odpuszczą i Mathieu będzie zmiennikiem Alby).

Tutaj pełna zgoda, Adriano jest słabym ogniwem kiedy tylko pojawi się na murawie więc rozstanie z nim to żadna strata na jakości. Grimaldo w takiej sytuacji powinien dostać szansę, mógłby być nawet trzecią opcją po Albie i Rudym.

O Douglasie już nawet mi się nie chce pisać, moja opinia jest chyba znana. Może trafi kiedyś do Polski jak już wypadnie z Barcelony.

Z Samperem też się w sumie zgadzam, ale jaki jest trener każdy widzi a presezon to był jeden wielki policzek dla Sampera, musi odejść. Dobrze by było znaleźć dla niego odpowiednie miejsce, ale nie jestem pewien czy zwracamy na to w ogóle uwagę, się okaże.

noir_desir napisał/a:
Ale niektórzy piszą: to wielki klub, musimy mieć piłkarzy na poziomie już teraz, nie wolno nam inwestować błędami, stratami w ich przyszłość. Dla wyznających takie poglądy mam jedną radę: powiedzcie to Valdesowi. Albo Busiemu. Obaj swoje zjebali. Według tej logiki nie mieliby tej szansy. Czy klub by na tym wyszedł lepiej?

Ja uważam, że powoływanie się na sytuację sprzed kilku lat średnio się tutaj sprawdza. Przykład Valdesa w ogóle do niczego, przecież przez lata mieliśmy problemy między słupkami, próbowaliśmy wszystkiego to i VV dostał szansę. Nie widzę związku z obecnymi młodzikami grającymi w polu.

Ogólnie kadra jest moim zdaniem dużo lepsza od tej, którą dysponował Pep po zaprowadzeniu porządku. Busquets wchodząc do I drużyny musiał rywalizować z przeciętnym Edmilsonem i no-namem z Ligue 1 Yaya Toure. Status wychowanka + wcześniejsza praca z Pepem dały mu handicap, wykorzystał szansę. Sądzisz, że dziś Samper równie łatwo mógłby wywalczyć minuty za Sergio i mimo wszystko Mascherano? Dla mnie to nie są podobne sytuacje.

Oczywiście ja bym widział Sampera w szerokiej kadrze i niech sobie będzie jakąś tam daleką opcją, na początek nie oczekiwałbym więcej, ale rozbijamy się o osobę trenera więc szkoda strzępić języka i klawiatury.

To nie jest też jakiś pojazd po Lucho, odpowiada głową za wyniki zespołu a nie wyniki wprowadzania młodzieży, zarząd zapewne nie wymaga od niego niczego w kontekście pracy z młodymi więc Enrique wykonuje zleconą mu robotę, robi to zresztą bardzo dobrze. Nie każdy jest takim zapaleńcem-wizjonerem jak Pep, przestańmy już chorować na Guardiolę bo było, jest i będzie życie po nim. Wiele spraw musiało nam się wybitnie ułożyć (nadzwyczajne pokolenie Hiszpanów, Messi, Guardiola), aby powstało to co powstało, ale to już było dobrych kilka lat temu a tutaj wciąż niektórzy chorują. Było, może kiedyś wróci, ale nie sposób tego zaplanować i wykonać ot tak.

Trochę chaotycznie piszę, ale już walić to, dorzucę co mi jeszcze leży na sercu.

Piłka się zmienia, Luis Enrique to nie jest trener, który będzie szukał nowego Xaviego, Busquetsa, Iniesty żeby wskrzesić to co było w najlepszych czasach Pepa. Nie widzę w tym nic złego ani dziwnego bo za Rijkaarda też nie graliśmy jak za Pepa, ani Pep nie grał chybva tego samego co Cruyff. Jeżeli najlepsi piłkarze rezerw nie pasują za dobrze do jego profilów to co ma robić? Trener musi mieć tyle swobody ile ponosi odpowiedzialności. Jak nie będzie wyników to pierwsza poleci głowa Lucho, w chwili podpisania umowy powinien budować zespół wedle własnego pomysłu o ile wcześniej nie dogadał się inaczej z zarządem.

Ale Lucho dziś jest a jutro go nie będzie. Kiedyś skończy się też Messi a wyniki gwałtownie pogorszą, ciśnienie na trofea może spadnie to i sytuacja małolatów się zmieni. Dziś jest tak, że trio MSN zagra tyle spotkań ile dadzą radę, 'rotacje' trzeba będzie pewnie pisać w wielkim cudzysłowie. W pomocy już inaczej, trochę ruchu jest i po odejściu Xaviego teoretycznie zwolniło się nawet miejsce, ale Arda chyba będzie opcją na pomoc :> Zatem wakat szybko wypełniony, zgodnie z prsśbą trenera i jakby nie patrzeć to jakościowo zespół zyskuje. Wspaniałych czasów dożyliśmy, że płaczemy nad przybyciem czołowego gracza ligi bo ten zajmie miejsce młodemu. Pewnie chciałoby się mieć ciastko i zjeść ciastko, ale z drugiej strony łatwo mi sobie wyobrazić gorsze scenariusze niż obecna sytuacja zespołu.

Średnia wieku drużyny idzie w górę, prędzej czy pójdzie przyjdzie czas na zmiany. Jeżeli Bartomeu i spółka dopną Espai to może się okazać, że nie będziemy mogli rok w rok wydawać grubych pieniędzy na transfery, wtedy chcąc nie chcąc pewnie sięgniemy do La Masii o ile wcześniej jej nie zaoramy zgodnie z zaleceniami niektórych userów ;) Bo przecież skoro dziś La Masia nie gra to jest niepotrzebna.

Nie mam nic przeciwko temu żebyśmy zarabiali na młodych zawodnikach, którzy z takiego czy innego powodu nie dostaną szansy w I zespole. Dla mnie to logiczne. Może zbierze się przynajmniej na podwyżki dla Messiego, Neymara, Suareza i reszty, te przecież niechybnie nadejdą.

Także zamiast zaorać ja bym proponował korzystać z La Masii odpowiednio do okoliczności, te nie zawsze są takie same.

Zarząd wygrał wybory w spektakularnym stylu opierając się na głosach ludzi, którzy kibicowali Barcelonie jeszcze przed La Masią, dla nich Barcelona może nie być tak bardzo tożsama z wychowankami jak dla naszego pokolenia.

Czasy się zmienią, nie lubię przesadnego defetyzmu chociaż daleko mi do życiowego optymisty.

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
rudy, wakabayashi, mroo
Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2015-08-05, 23:26  

Grimaldo trzecia opcja po Albie i Mathieu, Samper trzecia po Busim i Masche, przed Traore Sandro i Munir. O Halilovicu nawet nie piszę, bo w pomocy dopiero tłok. Jakoś mnie nie dziwi, że i klub i sami młodzi wolą opcję 'ogrywać poza klubem' (wypożyczenie albo transfer z możliwością odkupu), bo na pewno nie rozwiną talentu grając od 86 minuty w co czwartym meczu.

mroo 

Piwa: 745/722
Wysłany: 2015-08-06, 21:25  

ja w ogóle mam wrażenie, że niektórym się w głowach trochę przewróciło po pokoleniu od xavich do busquetsow i uwazaja, ze wychowankowie beda lepsi niz kupowani pilkarze

duzo tych wychowankow zrobilo kariery poza barcelona? (i przez kariery nie mam na mysli pierwszego skladu evertonu, nie celujemy chyba w to, zeby miec pilkarzy na tym poziomie)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Schumack
Schumack 

Piwa: 224/380
Wysłany: 2015-08-06, 22:20  

Dokladnie ^. Z tych wszystkich super talentow La masi po erze xavich i busketow to tylko Thiago robi kariere.

I poki co nie widac jego nastepcy.

noir_desir 

Piwa: 147/203
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-08-07, 08:44  

mroo napisał/a:
ja w ogóle mam wrażenie, że niektórym się w głowach trochę przewróciło po pokoleniu od xavich do busquetsow i uwazaja, ze wychowankowie beda lepsi niz kupowani pilkarze

duzo tych wychowankow zrobilo kariery poza barcelona? (i przez kariery nie mam na mysli pierwszego skladu evertonu, nie celujemy chyba w to, zeby miec pilkarzy na tym poziomie)

Ale jacy kupowani piłkarze? Jacy kupowani piłkarze? Mamy pół roku na testowanie niektórych wychowanków, w obliczu bana aż się o to prosi. Zamiast tego będziemy trzymać Adriano, pewnie jeszcze dostanie podwyżkę. To oczywiście decyzja trenera i można napisać: nic nie poradzimy, Lucho rządzi. To oczywiście prawda. Ale to nie odbiera prawa do krytyki/nie zgadzania się z niektórymi z jego decyzji.

A co do wychowanków i ich karier poza Barceloną, to jeszcze zobaczymy. Jeśli się nie zasiedzą w rezerwach, to niektórzy tutaj mogą się zdziwić.

Mentor - co do Pedro i Adamy, to tak... Tak to zabrzmiało i jest to trochę niefortunnie, więc pozwól, że sprecyzuję. Po odejściu Pedro, puszczeniu Adamy bez przetestowania, w tej drużynie zabraknie nam takiego grajka do rozciągania gry (zostawmy na chwilę MSN z boku). Sandro i Munir to piłkarze, którzy najlepiej czują się na środku, żaden z nich nie jest typowym dryblerem. Z tego właśnie względu moim zdaniem pojawiło się ew. miejsce dla Adamy (o ile pan z wąsem odejdzie). Jeśli Samper miałby być rozpatrywany wyłącznie jako opcja na DM, to się z Tobą zgadzam. Ja bym go jednak widział w parze z Busim (obojętnie, który wyżej, ale chyba SS z racji mniejszego doświadczenia). A co do Ardy... Znowu wracamy do tego, że mamy pół roku na danie szansy najbardziej utalentowanym piłkarzem i trener decyduje się z tego nie skorzystać. Jednocześnie trzyma w kadrze piłkarzy, co do których chyba wszyscy zgodzimy się, że za wiele to już w Barcelonie nie pokażą, o ile w ogóle coś. To jest mój główny zarzut.

Oczywiście wszystko sprowadza się do Lucho i cóż, znowu, gość sobie wygrał prawo podejmowania takich decyzji.

mroo 

Piwa: 745/722
Wysłany: 2015-08-07, 11:58  

jakie testowanie? o czym Ty w ogole piszesz? chyba barcelona b jest od tego, jak sie nie wybija tam to po co w ogole go testowac? chyba ludzie w klubie obserwuja gowniarzy czesciej niz wszystkowiedzacy polscy ciules

z transferami nawet jest tak (chyba, ze jest sie dyrektorem sportowym sewilli), ze odpali albo nie odpali (na co wplywa wszystko, nawet to, czy go sztnia najzwyczajniej w swiecie polubi) a tu nagle lamenty ze adame ktos chce oddac za pare baniek, krzyz na droge, jak bedzie wybitny to stac nas, zeby go odkupic jak pique albo fabregasa

Odpowiedz do tematu