Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ese chaval nos retirará a nosotros dos
Guardiola do Xaviego
o Iniescie
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Boberek
2014-12-15, 21:49
FCB -Faza Grupowa LM - Grupa F
Autor Wiadomość
green 

Piwa: 304/76
Wysłany: 2014-10-22, 10:57  

Spokojny i poukładany mecz do czasu zmian. Pisałem po meczu z PSG, że nie ogarniam Neymara, od pewnego czasu na szczęście to nieaktualny temat, zaczyna młody wymiatać.
Masche o niebo lepszy od Busiego, spokój, opanowanie, był tam gdzie powinien być, cudownie się go oglądało.

Pique jak nic nie poprawi, to zostanie stoperem nr 3 na stałe lub spadnie niżej w tej hierarchii. Powolny, nieogarnięty, mieliśmy przez niego kłopot kilka razy, chociażby w sytuacji gdy młokos z Ajaxu wyłuskał mu piłkę przy linii końcowej tuż przed naszą bramką.

Reasumując - lekki optymizm przed spotkaniem z mierdami.

P.S. zapomniałem o Pedro, ale to lepiej dla niego, brak słów...

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2014-10-22, 11:16  

Jak tylko Lucho ogarnie optymalny skład, tj. Pique trybuny i Masche DM, to będę jak najbardziej optymistą przed pierwszym gwizdkiem.

A wczoraj mecz całkiem przyjemny, kolejny świetny popis M+N i kapitalny mecz Masche na DM.

Milik też na plus :D

Boberek 

Piwa: 1015/1796
Wysłany: 2014-11-05, 10:47  

ROGRYWKI

GRUPA F

4 KOLEJKA

PRZYPUSZCZALNE SKLADY WG SPORT.ES

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2014-11-06, 12:15  

Rzadko pisze na forum bo od 3 miesiecy nie mam w domu internetu i lacze sie jedynie przez telefon albo z pracy. Dzis wyjatkowo zalogowalem na forum, bo nie moge nie podzielic sie z Wami moja frustracja po obejrzeniu wczorajszego "widowiska". Zaznacze tylko, ze widzialem jedynie pierwsza polowe bo o 22:00 gralem mecz.

Ja pierdole, kupujemy za 80 milionow € zdobywce "Zlotego Buta", moim zdaniem wybitnego napastnika, i ustawiamy go na skrzydle! Przeciez to jest jakis niezdrowy zart! Czy naprawde juz do konca kariery Messiego wszyscy trenerzy beda go ustawiac na srodku ataku dlatego, ze on tam chce grac? Jesli tak, to dlaczego zamiast Suareza nie kupilismy na przyklad Marco Reusa albo jakiegos typowego skrzydlowego? Krew mnie zalewa kiedy to ogladam.

No i dlaczego nasi pilkarze sa zawsze wolniejsi od rywali, wyglada na to jakbysmy grali w zwolnionym tempie. Pilkarze Ajaxu mijali 2-3 naszych, przechodzili pod bramke bez problemu. Obroncy sie ze soba nie komunikuja - wczoraj w jednej sytuacji do tej samej pilki podbiegaja Jordi Alba i Mascherano i ktorys z nich wybija pilke w kosmos. Gdyby byla komunikacja to jeden z nich ustawilby sie do podania od drugiego i problem bylby rozwiazany. Przypomina sie blad Iniesty i Mascherano z Bernabeu...

Styl gry w meczu z Ajaxem przyprawial o mdlosci. Gdzie jest wysoki pressing? Barça grala z tylu, Ajax mogl spokojnie rozgrywac pilke na swojej polowie.

Tragedia, jesli tak ma wygladac Barcelona w tym sezonie to ja wole tego nie ogladac. Nie chce sie meczyc patrzac jak marnuje sie potencjal tych pilkarzy. Mozna sklecic o wiele lepsza ekipe z tego materialu. Lucho, ogarnij sie wreszcie!
Postaw piwo autorowi tego posta

Krystianooo 

Piwa: 178/211
Wysłany: 2014-11-06, 15:00  

80 % czasu drugiej połowy suarez zagrał na srodku ataku i wyglądało to ok, choć i spierdolił sytuację 200%, tak czy siak ja już przed sezonem nie miałem złudzeń kjto gdzie bezie grał w ataku :)

Voyteck 

Piwa: 543/284
Wysłany: 2014-11-06, 17:21  

@Ned

Ja się spóźniłem i oglądałem tylko drugą połowę i mam całkiem odmienne refleksje.

W mojej połowie zaskakująco dobrze zagrał Busquets. Pedro co prawda raz odbił sękiem, a innym razem obalił się o własne nogi, ale zanotował asystę, co nie udało mu się przez cały październik.

Messiego widziałem często wchodzącego do środka z prawej strony, niczym 6 lat temu, a Suareza na "9", gdzie niestety spierdolił doskonałe podanie od Messiego, ale przynajmniej był, gdzie chcielibyśmy widzieć najlepszego strzelca lig europejskich ub. sezonu.

Widziałem pressing ze strony pomocników i Alby, bardzo szybkie doskakiwanie do rywala po stracie i dobrą grę w obronie, poza jedną sytuacją, gdzie ktoś (Alves albo Bartra) kompletnie odpuścił Milika.

Widziałem sporo efektownej i przenoszącej akcje do przodu gry z klepki między naszym tridente.

Widziałem dobrą wersję Messiego, który przy odrobinie szczęścia mógł skompletować hat-trick.

No, ale cóż - wyczytałem na culesach, że zagraliśmy dwie różne połowy, więc mimo, iż nasze odczucia są skrajnie odmienne, to pewnie obaj mamy do tego podstawy :)

Trzeba się kiedyś spotkać. Każdy przyniesie po połówce i wyjdzie z tego 2.0 %)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Nederlander
chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2014-11-25, 08:24  

The Chaaaaampiooooons!

Zobaczymy, kogo dziś wyjaśnią piłkarze Apoela. Pique w lidze znowu słaby mecz, ale czuję, że dziś w once. Leo będzie chciał zostać samodzielnym liderem, więc będzie miał parcie na bramkę i pomoc kolegów, więc Suarez albo Neymar skończą mecz z asystą. Ale liczę, że Luis może zamiast podać w końcu sam sobie wykończy akcję i worek z bramkami się rozwiąże. Jest szansa spróbować gry dwójką Bartra-Mathieu i Masche (jeśli zdrów) na DM, ale gdzieeeee... O takie rzeczy nie podejrzewam trenejro.

Może to być kolejny mecz z jednym bohaterem.

Boberek 

Wysłany: 2014-11-25, 11:04  

ROGRYWKI

GRUPA F

5 KOLEJKA

PRZYPUSCZALNE SKLADY WG SPORT.ES

POPRZEDNIE MECZE - SKROTY

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-11-26, 20:24  

nie wiem jak tu.

Boberek 

Wysłany: 2014-12-09, 19:19  

ROGRYWKI

GRUPA F

6 KOLEJKA

PRZYPUSCZALNE SKLADY WG SPORT.ES

POPRZEDNI MECZ - SKROT

Krystianooo 

Piwa: 178/211
Wysłany: 2014-12-11, 08:07  

Wygrana mimo wszystko trochę szczęśliwa bo gdyby lucas wturlał setkę przy stanie 1-1 FCB miałaby duży problem wygrać 3-2...

O ile ustawienie samo w sobie było wczoraj ok to zawodnicy byli źle dobrani, przy takiej taktyce i tak szybki prawoskrzydłowym przeciwnika nie można grac na lewej chłopem który ma 31 lat i zwrotność na poziomie czołgu, kwestia następna granie na dwóch dmów wymaga by mimo wszystko obydwaj wspomagali drużynę także ofensywnie dlatego przy rakiticu wystawionym w miejsce BUsiego wyglądałoby to zdecydowanie lepiej. Ciasteczko maszczerano :konik:

Co ciekawe jest to pierwszy mecz od dawna kiedy PEdro wychodzi w podstawowej 11 nie nie zawodzi, Bardzo dobrze opdnalazł sie w takim ustawieniu.

Martwi kolejny raz forma Pique dwa-trzy mecze zagrał dobre a wczoraj był obok busiego i mathiue najsłabszy na placu ( lepszy oczywisćie od tej dwójki ale do trójki najsłabszych się załapał :P )

Boję sie że leczo wykombinuje na wiosnę koleś uwielbia robić sobie eksperymenty w najważniejszych meczach sezonu... wczoraj uratował go geniusz Neymara oraz messi ale tak nie zawsze musi być ....

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2014-12-11, 08:36  

Leczo swoimi decyzjami personalnymi dał nam sporo pożywki do komentowania, więc zapraszam do tematu, zamiast zostawiać spostrzeżenia w shoucie :)

Eksperyment z 3-5-2 nie zdał egzaminu. Bardziej skuteczna drużyna mogła wyjaśnić mecz w 1 połowie. Kompletna dezorientacja w ustawianiu się, dublowanie pozycji, zostawianie niepilnowanej przestrzeni - warto zobaczyć pierwszą połowę, drogi Leczo, żeby raz na zawsze wybić sobie takie rzeczy z głowy. I Mathieu na lewej zamiast Alby też.

Pozostając w formacji defensywnej, pochwały należą się Bartrze - nie ustrzegł się błędów przy wyprowadzaniu piłki czy trzymaniu linii spalonego, ale to błędy, które wg mnie wynikają z braku regularności. Natomiast świetna gra w odbiorze (uwielbiam, jak czyta grę i wyprzedza krytego zawodnika, przejmując piłkę), w powietrzu, a akcja z linii bramkowej, gdzie 3 razy blokował ciałem piłkę, chroniąc nas od utraty gola, przypomniała mi, że był taki obrońca, który zostawiał serce na boisku co mecz - tak, to była akcja w stylu Puyola. Nie chcę nawet pisać o tym, co powinno w końcu nastąpić w obronie, bo autentycznie jakiś jad się we mnie zbiera i Leczo byłoby bardzo niesmaczne...

Pomoc.
Występu Iniesty lepiej nie komentować. O ile w pierwszej połowie kilka udanych dryblingów i kluczowy odbiór zaliczył, o tyle w drugiej to nie był nawet cień siebie sprzed kilku lat. W poszukiwaniu formy odc. 345.
Busquets też ława. Kilka udanych odbiorów, ale znowu zawałowe straty piłki, po których przeciwnik wychodzi z przewagą liczebną i tylko od jego skuteczności zależy, czy wsadzi bramę, czy nie. Wczoraj mieliśmy szczęście.
Masche grał właściwie na pograniczu obu formacji, bo w pierwszej połowie wchodził na środek obrony, ale druga połowa pokazała po raz kolejny, ile ten gościu daje w pomocy. Opanowanie i dokładność przy wyprowadzaniu piłki, odbiory, ale również ciąg na bramkę i kreatywność. Jefecito musi tam grać, ale jak w przypadku Bartry, nie będę niepotrzebnie się nakręcał...

El ataque - el tridente de cracks! Wszystkie bramki wypracowane przez zawodników z ataku. Żadnej asysty bocznego obrońcy, czy pomocnika, choć ładna piła od Masche, odbiór Iniesty czy podanie Xaviego do Neya zainicjowały akcje bramkowe. Nie były to jednak akcje, za które pomoc należą się szczególne pochwały. Przy tak zabójczym ataku, przydałby się taki Iniesta sprzed 4-5 lat i nikt by mrugnął. Leo wczoraj wyglądał zajebiście w kombinacjach, a te do bólu powtarzane akcje na tzw. ścianę przynoszą efekty. Zobaczcie, jak Suarez oddał piłe Xaviemu po podaniu Messiego i poszedł za akcją :brawo:
Co do Luisa, to niech popracuje jeszcze nad przyjęciem - wtf w ogóle? Ćwiczy w parze z Pedro?

Strzał Neya można oglądać do zarzygania - C U D O.

Reasumując, znowu indywidualności załatwiają nam mecz, bo żadnych świeżych pomysłów w grze i nowych rozwiązań nie widać. Druzynę należy ustawić w odpowiedni sposób, wybrać do tego odpowiednich zawodników i po prostu nie przeszkadzać. Acha - zostaje jeszcze liczyć, że indywidualności nie zawiodą wszystkie na raz.

Dobrze, że grupę udało się wygrać, bo jednak większy komfort będzie przy losowaniu. A teraz trzeba zdobyć lidera w Primera, żeby święta nie były białe :bicz:

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
Partyzant, noir_desir, memphis, daro23
green 

Piwa: 304/76
Wysłany: 2014-12-11, 15:51  

No cóż, żyjemy z posiadania piłki, ustawienie 4-3-3 (szeroko rozumianego z płynnymi zmianami) nic już nie daje. Nie ta szybkość i dokładność. Coś LE musiał zrobić, wygrał, a więc ok.
Nie oczekiwałem od niego takiego pierwszego sezonu jaki miał Pep, to niemożliwe. Oczekiwałem natomiast wprowadzenia zmian taktycznych i mentalnych u zawodników.
Czy takich jak w meczu z PSG, nie wiem. Wiem, że ma cojones, mógł zagrać zwyczajowo, a zaryzykował, to mi się podoba.
Nie podoba mi się forma poszczególnych piłkarzy, a w szczególności wyraźny regres u Busiego i Pikeja. Bladego ratuje powrót po kontuzji. O Pedro nie wspominam, bo takiego upadku nie można nazwać regresem, do tego odżył przy nowym ustawieniu, a więc jest pozytyw.
Jest wreszcie inaczej, chociaż to, to duży postęp w stosunku do "zmian taktycznych" u Taty.
Zmiany w drugiej połowie miały sens, Rakitic wzmocnił środek, a Xavi to wszystko jeszcze uspokoił.

Pozytywy - Bartra, tak jak zauważyliście, nowy walczak i to z głową, stwarzanie przewagi przez każgo z Trzech Tenorów, oni robią różnicę i mam nadzieję że LS się obudził. Co ważne nie widać aby nie chcieli zauważać się na boisku i współpracować ze sobą, wręcz odwrotnie. :brawo:

P.S. nie oczekujmy cudów w tym sezonie, zważywszy że LE ma do dyspozycji piłkarzy, których wybierał Sam On - Zubi...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi