Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: danji
2006-04-22, 16:38
18.04 Milan - Barca
Autor Wiadomość
Jynx 
sześciu

Piwa: 110/118
Wysłany: 2006-04-19, 10:08  

To, ze Iniesta potrafi grac w pilke to wiedzialem juz jakis czas temu, ale najbardziej zaskoczylo mnie to, ze taki mlody zawodnik, grajacy na pozycji, ktora wymaga najwiekszej odpowiedzialnosci, gdzie kazda strata moze skonczyc sie bramka, w polfinale LM na San Siro grając przeciwko takim walczakom jak Gatusso i Pirlo, nie zesral sie. Bez zadnych nawet najmniejszych kompleksow krecil swoje koleczka. Widac, ze to jest juz w pelni uksztaltowany zawodnik, ktory nie jest juz kolesiem do latania dziur, ale gosciem, ktory moze poprowadzic gre najlepszego zespolu na swiecie. RESPECT :D
Postaw piwo autorowi tego posta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-04-19, 11:14  

Tak na spokojnie analizujac, to wprawdzie nie jestesmy jeszcze na 100% pewni gry w finale, no ale osiagniety wynik w Mediolanie jest swietny i stawia nas w bardzo uprzywilejowanej sytuacji, podobnie jak w rewanzu z Chelsea - to goscie beda musieli grac w pilke, atakowac, a my sobie spokojnie /bezczelnie/ bedziemy pogrywac i na pewno cos pierwsi strzelimy :]

Kibicom Milanu na pocieszenie pozostaje fakt, ze lepiej przegrac z pozniejszym triumfatorem, drugim Dream Teamem, niz przezywac to co rok temu w finale :)

p.s. a do tego co pisal voyteck o zdobytych w tym sezonie twierdzach, to dodam, ze kazda zaczynala sie na litere S, wiec pora zdobyc Saint Denis, ktory tez jest na S :D

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-04-19, 11:56  

mysle ze wlasnie o ta zbieznosc pierwszych literek tez Voytckowi chodzilo :D

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/383
Wysłany: 2006-04-19, 12:27  

San Mames niech jednak oszczedzą ;)

Voyteck 

Piwa: 544/284
Wysłany: 2006-04-19, 13:53  

Do meczu na San Mames będziemy już mistrzem Hiszpanii oraz, mam nadzieję, kilka dni przed finałem ligi mistrzów. Athletic tymczasem czeka walka o utrzymanie prawdopodobnie do samego końca (w tej chwili tylko 2 punkty nad 18 Alaves). Módlmy się, żeby to Lwy nas oszczędziły :D

munch 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2006-04-19, 14:47  

Szczęście nam sprzyjało. Emeryci w defensywie Milanu bardzo dobrze sobie dawali radę. Straszne problemy miał Dinho i tylko temu, że chłopina dużo widzi i udało mu się oszukać Gattuso zawdzięczamy tego gola. Nie zgodziłbym się również z tym, że Dida zawalił bramkę. Giuly wbiegał między niego a piłkę, a przy tym ścigał go jeszcze Kaładze. Jakieś zdecydowane wyjście mogło się skończyć albo zderzeniem z własnym obrońcą, albo staranowaniem naszego francuzika. A to oznaczałoby karniaka i pewne czerwo. A przesunąć się, przyblokować krótki słupek i jeszcze zdążyć z reakcją na mocne i celne uderzenie z dwóch, trzech metrów jest bardzo trudno. Wtedy to właściwie można liczyć tylko na to, że napastnik trafi w ciebie. Z przebiegu meczu, spokojnie mogliśmy go przegrać, i to jedną, dwoma bramkami. Nie zdominowaliśmy środka pola, nie graliśmy ataku pozycyjnego, atakowaliśmy małą liczbą graczy a mimo to zostawiliśmy sporo dziur w obronie. Szczególnie po naszej prawej stronie. Strasznie mnie też irytowały durne straty przy wyprowadzaniu akcji albo niecelne podania na małej przestrzeni. Iniesta rzeczywiście dobrze sobie radził, ale jak na moje brakuje mu jeszcze umiejętności ciągłego pokazywania się do gry. Świetnie robi to Xavi, a Andres jeszcze się musi tego nauczyć. Bardzo jest pocieszające to, że gramy dojrzale i nie atakujemy na hurra, ale troche niepokoi nerwowość przy rozgrywaniu, szczególnie kiedy przeciwnik stosuje pressing. Odnoszę też wrażenie, że nasi napastnicy grają za daleko od pomocników, którzy bardzo blisko z kolei podchodzą do obrońców.
W każdym razie bardzo dobrze, że udało się wygrać, ale nie przesądzałbym sprawy. Milan pokazał, że potrafi fantastycznie zaatakować i jest więcej niż pewne, że potrafią strzelić kilka bramek nawet takiej ekipie jak nasza. Jestem dobrej myśli przed rewanżem, ale jeszcze awansu nie wygraliśmy.
Aha: wykopy Valdesa są jednak żałosne. To już nawet nie chodzi o te auty z piątki, ale ani razu chyba nie wybił gały tak, żeby chociaż poleciała w kierunku naszych graczy z pola, żeby dać im szanse powalczyć. Powinien pooglądać trochę spotkań z angielskiej ligi i zobaczyć jak to się robi. A jak nie umie to niech zagrywa do obrońców.

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-04-19, 14:48  

Juz troche wytrzezwialem takze zostawie po sobie slad :]

Niewiele mozna dodac do tego co zostalo powiedziane - final jest praktycznie nasz.

Nie wierze ze u siebie przegramy, co wiecej, po powrocie Deco licze na okazale zwyciestwo w pieknym stylu.

To byla niesamowita noc dla calego Barcelonismo, Ronaldinho jest Bogiem i naszym najwiekszym skarbem.

Dzisiaj Riquelme powiezie dzieciaki z Londynu i bedzie bosko

no i po raz kolejny chyba nie doczekam sie jechania po VV ?

Zagral bezblednie, uratowal nam dupsko i za to go kocham. Co mnie obchodza jakies mecze z Valencia. Mamy final i tyle.

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2006-04-19, 15:04  

Czy można obwiniać Didę za utratę bramki? To co prawda nie nasza sprawa ale chciałbym odpowiedzieć tak, jak odpowiedział na moją krytykę Moretto przy bramce Eto'o mój kumpel: "stań na bramce na szkolnym a ja będę Ci pecił z 5 metrów". Takie strzały są nie do obrony. Spójrzcie chociażby na reakcję Valdesa po strzale w słupek Gilardino.

Giuly'ego zwyzywałem kilka razy w pierwszej połowie - poskutkowało.

Ronnie rzeczywiście macha zbyt dużo rączkami ale kocham go za takie podania jak to wczorajsze. No i za żonglerkę kolanami i piętami. No i jeszcze za ten przerzut nad Pirlo w końcówce spotkania.

Szpaku - mamma mia... Z kim to zagra Milan w ostatnich czterech kolejkach? Z Redżdżianą, Sienną... Ale i tak nie pobije Piechniczka i jego twierdzenia, że liga włoska jest dużo silniejsza od hiszpańskiej... O yeah, mów mi jeszcze!

Cytat:
cutler1 [Host: pc199a223.interpc.pl]
Dnia: 2006-04-17 16:10:49

wiecie co Ci co uwazaja ze Inzaghi jest drewnem to nie znają sie
na piłce nie ma lepszego piłkarza na swiecie który lepiej uderza
piłke głową poza tym on wie gdzie w polu karnym piłka
spadnie.Jesli chodzi o samą rywalizacje Milanu z Barceloną to nie
płaczcie jesli do finału wejdzie skuteczny Milan a nie wasza
pięknie grająca Barcelona prosze was tylko abyscie pózniej nie
wypisywali ze milan to fuksiarze bo Rossoneri udowadniali nie raz
ze graja do konca strzelając bramki w doliczonych minutach nawet
jesli nic tego nie zapowiadało Milan to rutyna i doswiadczenie
nie wazne kto gra piękniej wazne kto wiecej bramek strzela
mozecie miec nawet 60% posiadania piłki a statystyka strzelonych
bramek pokaze co innego:)zycze powodzenia zobaczycie ze Barca na
Milanie nie strzeli nawet gola ostatnio Kaladze i Nesta rządzą co
zobaczycie we wtorek narazie:)))

Lubicie takie komentarze? Bo ja uwielbiam.

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-04-19, 15:05  

o ile się nie mylę oleguer dostał kartkę za opóźnianie wybicia piłki :co: szkoda, że nie zobaczymy go na CN, będę drżał o postawę bellettiego...

valdes znów bardzo pewnie i w decydujących momentach był gdzie być powininen, to + odrobina szczęścia zapewniły na czyste konto... :)

chciałem zauważyć dobrą, a nawet bardzo dobrą grę naszych rekonwalescentów, edmilsona i marqueza, który mimo jednej dość groźnej straty w pierwszej połowie (akcja zakończona żółtkiem dla puyola) zagrał dobry mecz...

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-04-19, 15:17  

Kartka Oleguera nie jest wcale złym rozwiązaniem, niewiadomo czy i tak byłby w stanie zagrać w rewanżu, a zagrożeni również są rafa i puyol. Jeśli nie daj Boże, na Camp Nou posypią się kartki to może być nieciekawie, a przynajmniej jest pewność, że Ule ma już czyste konto.

Chociaż o Bellettiego się boje :D

Najbardziej szkoda kartki otrzymanej przez Puyola, ale nasz kapitan nie miał wyboru w tej sytuacji. Cieszy natomiast czysta gra Marqueza - dwa mecze z CFC i jeden z Milanem bez żółtka oraz jedna stracona bramka (jakże pechowa) to robi wrażenie :]

Voyteck 

Wysłany: 2006-04-19, 15:23  

Trochę martwi mnie, że przed rewanżem nie będzie zbyt dużo odpoczynku. Jako że Sevilla gra dziś spotkanie Pucharu UEFA, nie możemy przełożyć naszego meczu na sobotę i gramy dopiero w niedzielę o 21:00 :/

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-04-19, 15:31  

fanxtar napisał/a:
Czy można obwiniać Didę za utratę bramki? To co prawda nie nasza sprawa ale chciałbym odpowiedzieć tak, jak odpowiedział na moją krytykę Moretto przy bramce Eto'o mój kumpel: "stań na bramce na szkolnym a ja będę Ci pecił z 5 metrów". Takie strzały są nie do obrony. Spójrzcie chociażby na reakcję Valdesa po strzale w słupek Gilardino.

Gdyby taka bramke puscil Valdes to zaraz poszly by na niego gromy, ze strzal byl do wyjecia, Dida jedyne co mogl zrobic to albo szybciej wyjsc, albo trzymac dupe blizej slupka. W momencie strzalu nie bylo to do obrony.

Dla antyfanow Valdesa przypomne jeszcze jeden zly wykop z piatki - fuera :D

a odnosnie meczu z sevila to chyba bedzie kolejnym meczem na lajcie

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2006-04-19, 15:34  

Ja finalu wcale pewny nie jestem. Mamy 1-0 ale to nie jest bezpieczny wynik. Duzo lepszy bylby 2-1 na wyjezdzie. tak czy siak na zwyciestwo dwoma bramkami nie zaslugiwalismy i cieszmy sie z tego, co jest, bo i tak mielismy duzo szczescia. Jest ono jednak niezbedne do wygrania CL. Jesli beda go mieli np w nadmiarze pilkarzyki z Villarreal, to i oni moga wygrac Lige Mistrzow.
Eto'o slabiutko, ale nie wymagalem, zeby zagral olsniewajaco, bo byl podwojnie kryty i nie mial za bardzo co zrobic z pilka.
To, ze nie zagral Deco, mimo wszystko mialo rowniez dobre strony. Nic nie umniejszajac genialnego Portugalczykowi, to lubi on [ryzykowne zagrania, ktore ostatnio, gdy jest wyraznie w slabszej formie czesto mu nie wychodza], a po wlasnie takich niewymuszonych stratach w srodku pola szly kontry i swietne okazje na gola dla Milanistow. Zreszta w druga strone tez. Gralismy spokojnie, czesto do najblizszego zawodnika, ale dzieki temu bezpiecznie. Nie ma glupich strat=nie ma kontr=nie ma latwych goli dla Milanu. Na Camp Nou rowniez musimy zagrac z taka koncentracja i walecznoscia.
Motta wydawal sie jakis wolny. 'Wlosi' latwo go wyprzedzali, chyba ma jeszcze lekki psychiczny uraz po feralnej pogoni za Ronaldo ;] , mysle, ze za tydzien bedzie lepiej.
No i Ludo. Dobry meczyk, ale co najwazniejszy bardzo wazna, decydujaca bramka. Bardzo wazna mam nadzieje dla jego psychiki. Wierze, ze w koncu sie przelamie, poczuje sie pewniej, naprawde waznym punktem druzyny i zacznie grac jeszcze lepiej, bo tak czy siak w Barcelonie tylko na samym poczatku wymiatal tak, jak w Monaco. Tego mu zycze, bo np w pierwszej polowie byl ambitny, ale tylko tyle. Slaby w pojedynakch 1-1, bojazliwy.
Wlasnie, jeszcze to mnie nieco denerwuje, ze wszyscy zawodncy az za bardzo podporzadkowuja sie Ronaldinho, ktos nie ma za bardzo co zrobic z pilka, ta natychmiast do Brazylijczyka. Czasami staje sie to bardzo czytelne.
Wierze, ze tradycji stanie sie zadosc, i na CN cos uklujemy. Obysmy pierwsi zdobyli bramke. Boje sie o Bellettiego, no ale jakos damy rade. Moze Xavi wroci ;]

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2006-04-19, 15:36  

Miałem to wkleić gdzie indziej ale ten fragment ściśle dotyczy wczorajszego meczu (a dokładniej Ronaldinho):

"Dziennik" napisał/a:
A gdzie jest? W finale Pucharu Europy. Uniesie trofeum 17 maja w swoim ukochanym mieście - Paryżu. To w stolicy Francji zaczęła się jego europejska kariera.

Amen.

Voyteck 

Wysłany: 2006-04-19, 16:23  

Ukochane miasto... hmm. Nie wyglądało mi na to, żeby strasznie mu było żal wyjeżdżać ;)

Z całą resztą się zgadzam, a nawet ciągle trzymam kciuki, żeby tak właśnie było.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi