Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
En el mundo de los ciegos,
un bizco es el rey, pero sigue siendo bizco

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Halówki, koreczki, etc.
Autor Wiadomość
formel 

Piwa: 249/223
Wysłany: 2006-04-03, 18:03  Halówki, koreczki, etc.

Był taki temat, jeszcze na starym forum BO i, z tego co pamiętam, cieszył się popularnością. Zatem, jakie halówki preferujecie, tj. w których Wam się najlepiej i najwygodniej gra, i które uważacie za tzw. 'nie do zdarcia' (tutaj nie mam na myśli gry na hali lecz na asfalcie tudzież cemencie). Ewentualnie jakie planujecie zakupić w najbliższej przyszłości?

U mnie to praktycznie tylko Najki. Fajnie leżą na stopie i są dosyć lekkie. Na wytrzymałość też nie narzekam, zwłaszcza, że halówki to dla mnie buty codzienne (inne jakie używam to tylko kapcie i buty garniturowe, kiedy trzeba gdzieś wyjść na galowo). W obecnych hasam sobie już dosyć długo, ale gra się dalej całkiem nieźle. Oto one:

Wyglądają całkiem nieźle, zważywszy na to, że przeżyły już dwie zimy ;-P. Jednak trzeba je będzie za niedługo wymienić, gdyż nie widzi mi się po raz 'enty' chodzić do szewca z podklejaniem/naklejaniem podeszwy, jak to miało miejsce przy poprzednich halówkach.

Tylko raz miałem inne butki - Diadora, i powiem tyko, że były kurewsko wytrzymałe. Jednak Nike rox.

O korkach się nie wypowiadam, bo nie mam i nie są mi do niczego potrzebne.
Postaw piwo autorowi tego posta

Cebi 

Piwa: 3/10
Wysłany: 2006-04-03, 18:20  

Od kad pamiętam zawsze używałem nike raz miałem adasie i pumy obecnie mam halówki legendy i trzymają sie nieźle może dlatego ze mam je od września i w sumie ich nie używam;) posiadam tez totale 90 III tez w niezłym stanie w sumie to nawet b dobrym ale znudził mi sie;) o korkach mógł bym troche napisać bo używałem kiedyś sporo w czasie treningów ale od siakis 3 lat juz nie ma takiej potrzeby;) Jednym słowem Joga Bonito rulz;)

Bartii 

Wysłany: 2006-04-03, 18:23  

Jesli chodzi o halowki Nike, to u mnie one wytrzymuja ok. 6-7 mies. w dobrym stanie. Pozniej jest z nimi coraz gorzej (jesli chodzi o wyglad) az w koncu w ogole nie nadaja sie do chodzenia :P :D

Korki preferuje tej samej firmy co halowki, aczkolwiek mialem kiedys 'Adasie' i jesli chodzi o wytrzymalosc, to prezentowaly sie duzo lepiej niz te obecne 'od Ronaldinho' ;)

Poniewaz 1,5 roku to za duzo, zeby moje korki mogly wyrobic :P planuje kupic sobie jakies Vapory, ktore dodadza mi szybkosci :lol:

P.S. O halowkach nie do zdarcia sie nie wypowiadam, bo jeszcze takich nie spotkalem :co jest:

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2006-04-03, 19:27  

Ja mialem kiedys New Balance na hale,trawe (czyt lyziarstwo figutowe po trawie :P ) i asfalt, które wytrzymaly 3 sezony i podzirawily się tylko na czubkach zatem mozna powiedziec ze byly dobre. Kroki Adidas Quantro rowniez byly nie do zdarcia.

Formel a jak sie gra na cemencie :D ??
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

formel 

Wysłany: 2006-04-03, 19:55  

Całkiem znośnie :D . Gdy chodziłem jeszcze do gimnazjum, to zanim nam zrobili świetne (na prawdę) boisko asfaltowe, był cement, także trochę sie na tym pograło ;] .

Mam jednak pod blokiem boisko ze strasznie 'chamską' nawierzchnią, tzn. cement wykładany dodatkowo jakimiś kamykami. Na dodatek jest już tak stare, że pęka i wystaje spod ziemi trawa, także [']. Miesiąc intensywnego grania na nim i podeszwy przedziurawione na wylot :) . Od razu przypomina mi się masa poszczerbionych skarpetek, desperackie zaklejanie podeszwy taśmą lub uzupełnianie wkładek chusteczkami :lol2: .

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2006-04-03, 20:22  

Jeśli chodzi o korki to po kolei:

1. Najpierw czarno-czerwono-białe adasie (nie pamiętam nazwy) - niezłe butki ale z biegiem czasu zaczęły mnie niemiłosiernie cisnąć - ogólnie nie były zbyt wygodne...

2. Wygrane w PN Plus uhlsporty - grałem w nich półtora sezonu i zaczęły pękać na palcach ale nigdy w życiu nie miałem na nogach wygodniejszych butów - poezja po prostu. Genialne butki z półksiężycem po boku, skóra miękka ale jednocześnie dość wytrzymała (myślałem że wytrzymają max. pół roku);

3. Srebrno-czarne pumy... ach... przypomniało mi się jak próbowałem ich możliwości dwa lata temu na cudownie zielonej trawce :beczy: Ogólnie kiepskie - twarda skóra - nie wierzcie sprzedawcom, że się rozbije na nodze. Chwyt handlowy - nic więcej.

No i halóweczki - właśnie zeszły z tego świata - niebiesko-srebrne najeczki (totale z bocznym wiązaniem) - fajne butki, tylko troszkę obcierały mnie z tyłu na początku. Ale grało się w nich luzacko, przetrwały 1 rok i 3 miechy więc całkiem nieźle, zważywszy, że grałem w nich dosłownie wszędzie :P

Teraz rozglądam się za jakimiś halówkami, z fajką oczywiście, ale jak widzę jakie teraz te buty cienkie robią (mam wrażenie że podeszwa przetrze się po 3 wypadach na szkolne) to mi się odechciewa. Może kupię sobie jakiś starszy model ale solidny. Coś zaproponujecie?

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-04-03, 20:58  

nie wiem jak to wyglada teraz z nowymi modelami ale za moich czasow nike zoom air byly najwygodniejsze - miecutka skora, swietnie wyscielone od srodka - niczym papucie :) z moich doswiadczen jednak wynika ze nike nie nadaja sie na polskie boiska.
adidasy sa duzo bardziej wytrzymale, ale nigdy mi nie odpowadaly - za waskie czubki na moje szerokie stopy i zbyt twarde podeszwy.
za to najlepsze caloksztaltowo pumy kingi - najwyzszej jakosci skora, swietnie wyprofilowane i bardzo solidne.
kopalo sie tez w uhlsportach, kelme, diadorach (bardzo solidne)

z halowek jakos sobie nie moge przypomniec :D pamietam ze dwa ostatnie modele to pumy - z tymze obecne maja podeszwe raczej na asfalt

podsumowujac pumy maja najwiecej plusow, wygladaem i wygoda rzadza nike, solidnoscia adidas

p.s. zawsze mi sie marzyly nike tiempo premier (na zdjeciu troche zdeformowane bo rozmiar dzieciecy) ale niestety za czasow mojej 'kariery' nie dalo rady juz ich dostac

Fufu 

Piwa: 7/3
Wysłany: 2006-04-03, 21:41  

loool pamietam, ze swego czasu danji wysmial taki temat na foro rm.pl :D a tu prosze :D :D:D

ja tez sie pochwale swoimi przygodami z butami

jesli chodzi to nie ma nic lepszego niz mocnieszego (moim zdaniem) niz halowki umbro. mialem model 5V5 (znaczy ciagle mam ale uzywam z rzadka) i musze powiedziec ze gdyby nie to ze kopalem w nich nie tylko pilke, a uzywalem do bardziej extremalnych celow bylyby jak nowe do dzis

aktualnie mam adidasy model manado (czarno-czerwone) Chwale sobie bardzo. Sa bardzo wygodne, stosunkowo miekie, ale poki co nie pekaja po mimo gry na asfalcie - mam je od poprzednich wakacji - sezon na asfalcie, sezon zimowy na sali i teraz znow asfalt

edited by danji: eeeej bo ja zaczne wyciągać na Ciebie kffity :lol2:
edited by fufu: eeeeeeej nie rob mi tego :roll: plosie
Ostatnio zmieniony przez danji 2006-04-03, 21:52, w całości zmieniany 2 razy  

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2006-04-03, 21:57  

moze to dziwnie zabrzmi ale zawsze najlepiej gralo mi sie na betonie wcale nie w halowkach tylko butach do kosza(dada ale tylko jeden model mialem dwa lata i padly na naszych GD krakowskich) lub do pilki recznej (stabilki jedynki wymiataly poprostu). Z braku kasy kupilem teraz jakies ujowe halowki za 30zł - dzisiaj przyszly, zobaczymy co z tego bedzie :D moze miesiac wytrzymaja. Do halowek adidasa mam uraz zawsze pekaly mi na boku po paru miesiacach (2 albo 3 pary nie pamietam) , wiem jedno jak rozpieprze te taniochy to kupie cos diadory lotto lub umbro (zdecydowanie chce ominac nike i adidasa no chyba ze wie ktos gdzie mozna kupic stabilki jedynki ?) a co do korkow.... hmmmm.... w szafie leza umbro 50-50 gralem tylko pare razy ale calkiem przyjemne buciki jesli chodzi o cena jakosc (130zł o ile dobrze pamietam)

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2006-04-03, 23:15  

Jak halówki to tylko od Nike - najpierw Total 90, wytrzymały dwa lata (ostatnie pół roku na łatach domowej roboty - wlepiałem łatki z piłki :D ), a teraz Totalissimo i też się nieźle trzymają (rok minął wczoraj :D ). W czasach wczesnolicealnych korzystałem ze szmacianek Made in China, które trzymały 2-3 miechy :D Było to jednak mało ekonomiczne ;)
A korków mam jedną parę od 4 czy 5 lat - marny i nieudany model Adidasa Scission (języki nie opadają :lol2: ). Mało w nich gram, bo cały rok głównie asfalt/sala.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2006-04-04, 00:45  

formel napisał/a:
Całkiem znośnie :D . Gdy chodziłem jeszcze do gimnazjum, to zanim nam zrobili świetne (na prawdę) boisko asfaltowe, był cement, także trochę sie na tym pograło ;] .

Mam jednak pod blokiem boisko ze strasznie 'chamską' nawierzchnią, tzn. cement wykładany dodatkowo jakimiś kamykami. Na dodatek jest już tak stare, że pęka i wystaje spod ziemi trawa, także [']. Miesiąc intensywnego grania na nim i podeszwy przedziurawione na wylot :) . Od razu przypomina mi się masa poszczerbionych skarpetek, desperackie zaklejanie podeszwy taśmą lub uzupełnianie wkładek chusteczkami :lol2: .

chodzilo mi o to ze to jest beton a nie cement :P
Jak mialem klopoty z kasą i gralem w takich Chinkach jak pisal Miki zdarzylo mi się pare razy grac na asfalcie z dziura w podeszwie o srednicy ca 3cm , więc znam ten ból :P
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

formel 

Wysłany: 2006-04-04, 10:29  

Tak wiem, skumałem po tym jak drugi raz przeczytałem twoje pytanie :D . Napisałem tak z przyzwyczajenia: "Frycu, chodź na pole, gramy dziś na cemencie, etc" :) .

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2006-04-04, 15:33  

U mnie 3 X Puma i powiem Wam, że nie są zbyt wygodne ale za to fajnie wyglądają :] ;)

kudlaty 
Vamos!

Piwa: 19/13
Wysłany: 2006-04-10, 18:05  

Ja gram w Umbrosach... Już troszkę są wysłużone ale nie jedną brameczkę w nich zasadziłem :P FOTO
Widziałem kiedyś zdjęcie polskiego piłkarza II ligowego w takich :hahaha: :hahaha:

BTW jak sie nazywają te pumy w których teraz gra nasz czarna perełka??

YOZ 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-04-23, 09:29  

Bardzo tanie lanki Nike Total 90:

* http://allegro.pl/item100..._90_lanki_.html

Hmmm... za taka cene kupilbym sobie profesjonalne korki Nike(wkrety), meczowa pilke Hi-Vis(Nike), porzadny rower(LOL) i oryginalna koszulke Man United :]

* Na innych aukcjach te buty ida od 200-225 zl :]

Odpowiedz do tematu