Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: baixinho
2006-04-08, 09:45
FC Barcelona - Benfica Lisbona
Autor Wiadomość
danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-04-03, 12:41  FC Barcelona - Benfica Lisbona

'Jeśli w środę nie będziemy trafiać - mamy problem'

Już w środę, czyli zaledwie kilka dni po Gran Derby, kolejny cięzki mecz, tym razem na Camp Nou przybędzie Benfice. Pierwsze spotkanie tych zespołów pozostawiło spory niedosyt wśród kibiców obydwu drużyn. Nieprawdopodobna ilość marnowanych sytuacji FCB i nieodgwizdany rzut karny dla Benfici po zagraniu piłki ręką Motty, jest tym co zapamiętaliśmy najbardziej z tamtego spotkania.

Zespołem lepszym, bardziej dojrzałym jest Barça, problem w tym, że zawodnicy w ostatnich spotkaniach mają problem by to wykazać. Jeszcze tak niedawno wszyscy twierdzili, że największym kłopotem jest to by nie stracić bramki, bowiem strzelić przy takich zawodnikach jak Ronaldinho, Eto'o, Larsson czy Deco to nie jest żadna trudność. Pozostaje mieć nadzieje, że wreszcie zagramy skuteczniej, co wydaje się być pewne, bo sytuacji stwaramy multum.

Do grona graczy, z których Rijkaard nie będzie mógł skorzystać dołączył Motta. Być może sztab medyczny pozwoli by Messi został włączony do "18" meczowej, występ Edmila i Marqueza jest wykluczony.

Musimy to spotkanie wygrać, bramkowy remis eliminuje nas z rozgrywek, wynik 0-0 przedłuża czas gry o dogrywke, a być może i karne.

2:0 !!
Postaw piwo autorowi tego posta

Negro 

Piwa: 11/30
Wysłany: 2006-04-03, 12:49  

pierwszy !

Dobrze wiadomo czego nam potrzeba--- GOLI

To że obrona jest osłabiona póki co nie widać wcale to nasz atak zawodzi :maruda:

Wraca Messi, więc może on coś poradzi :P

Do pierwszej bramki, później z górki

3-0

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2006-04-03, 13:15  

Przed chwilą obejrzałem magazyn LM i fajnie wypowiedział się Geovanni Deiberson. Powiedział coś w stylu: "jak zagramy tak doskonale zorganizowani i poukładani jak w pierwszym meczu w pierwszych 10 minutach, to wrócimy do Lizbony z awansem.". Oczywiście to tylko parafraza jego słów :)

Myślę, że bez problemów pykniemy Benfikę. Nasi zawezmą się w sobie :lol2: i w końcu władują kilka brameczek. Pasowałoby tak ze 2-0 do przerwy, aby moje serce nie wysilało się zbytnio...

Chciałbym by nasi zagrali na maksymalnej 'kurwie', cokolwiek znaczy to sławetne wyrażenie :P

PS. Kto będzie krył Nuno Gomesa? :] :> Chyba sobie chłopak nie pogra :D

Voyteck 

Piwa: 544/286
Wysłany: 2006-04-03, 13:37  

Nasi grajkowie mają coś do udowodnienia - zarówno sobie, jak i kibicom, których zawiedli w ostatnich trzech spotkaniach. O ile w przypadku GD można było mówić o pewnym minimalnym luzie psychicznym (minimalnym bo to ciągle Gran Derby), o tyle z Benficą to mecz o być albo nie być, więc nie ma mowy o jakimkolwiek rozluźnieniu. Jestem pewien, że wjedziemy na nich od samego początku. Rijkaard też będzie chiał szybko strzelonego gola, bo tak jak i my, będzie chciał uniknąć nerwów w tym spotkaniu. Powinniśmy strzelić pierwszą bramkę po pierwszym kwadransie i spokojnie pracować na drugą, już uważając na tyłach.
Po przerwie dorzucamy trzecią i załatwione :D

Będę bardzo nerwowy. Boję się, że uda im się coś wsadzić, mimo, że nasza obrona spisywała się ostatnio świetnie (2 stracone gole w 5 meczach), gorzej z atakiem, który w tym samym czasie zdobył zaledwie 6 bramek (co jest znacznie niższym wynikiem od naszej średniej w przekroju całego sezonu), choć okazji stwarzali sobie, jak wiemy, mnóstwo.

Mimo wszystko Barçę stać na strzelenie 3 bramek Benficę w każdej chwili, zwłaszcza, że ataku nie będzie nam już brakowało nikogo. Jak wiadomo kiedy grają Ronaldinho - Eto'o - Messi, strzelamy co najmniej dwie bramki :) Natomiast czy Benficę stać żeby strzelić choć dwie? Nie sądzę.

socio 

Piwa: 33/73
Wysłany: 2006-04-03, 13:55  

To będzie ciężki mecz. Nie obejdzie się zapewne bez nerwów ale wierzę, że mecz skończy się naszym awansem. Wiadomo, możemy mieć kłopoty jeśli Benfa strzeli pierwsza. Jednak jeśli nasz atak strzeli to wiem, że będzie dobrze. W końcu mamy najlepszych zawodników na świecie i jeśli od początku stłamsimy Benfe to jakieś 2-0 albo 3-0 powinno być. Chciałbym, żeby bramkę strzelił jakiś obrońca no i oczywiście E2. Chłopaki będą zdeterminowani, żeby ograć Benfe na wysokim poziomie i wierze że tak będzie.
Kolejny post za jakiś czas (chyba)...

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-04-03, 14:24  

Nie zapedzajcie sie bo wątpie by Rijkaard wystawił Messiego od początku, myśle że wszystko będzie zależało od sytuacji na boisku... o ile w ogóle Messi zostanie powołany na spotkanie :]

Nuno Gomez nie zagra :]

Skład mamy mocniejszy niż tydzień temu, do tego atut własnego boiska, więc musi być dobrze :D

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-04-03, 14:32  

Wystarczy zeby Ronaldinho z Eto`o przypomnieli sobie jak sie gra w pilke albo ktokolwiek z naszej druzyny potrafil z zimna krwia wykorzystac setke to awansujemy, boje sie troche bramki z dupy dla benfiki po kontrze, no ale jesli nie awansujemy to bedzie tylko i wylacznie wina formacji ofensywnej, pora przelamac strzelecka indolencje i wygrac zdecydowanie 3-0. Bo odpadniecie z LM z benfica bedzie skandalem na miare laporta dimision.

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-04-03, 14:45  

jestem nastawiony dość asekuracyjnie przed tym meczem, nie spodziewam się jakiegoś wielkiego strzelania, mecz może być nerwowy...
dobrze, że ponownie nie zobaczymy nuno, ale miccoli też będzie groźny...
messiego zobaczymy może jedynie w końcówce, oby nie musiał wchodzic bo to będzie oznaczało, że sytuacja jest nieciekawa...

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/383
Wysłany: 2006-04-03, 15:15  

przed sekunda w tvc powiedzieli ze messi prawie na pewno bedzie poza skladem

mroo 

Piwa: 745/722
Wysłany: 2006-04-03, 15:20  

jesli dalej bedziemy grac tak skutecznie to stawiam na jakies 1:3 :]

mikaelus 

Piwa: 729/976
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2006-04-03, 15:37  

1:1 albo 2:2 i po zabawie :]

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

munch 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2006-04-03, 15:38  

Miccoli rzeczywiście może być nie lada problemem. Pokazał chłopak, że dobrze potrafi zagrać na linii z obrońcami i ładnie wybiegać na wolne pole. U nas na środku zagra pewnie Ula, który jakoś wybitnie zwrotny nie jest a przy tym ciągle mam wrażenie, że zarówno on jak i Puyol mają problemy z dyscypliną w trzymaniu linii. Benfica pewnie będzie szukać szansy w takiej właśnie grze, albo w strzałach z dystansu, których dużo za dużo pozwolili oddać w ostatnim meczu nasi pomocnicy i obrońcy. A geovanni i sabrosa potrafią ładnie kropnąć z dystansu. Szczęśliwie pewnie nie będziemy oglądać wrzutek w pole karne, bo Benfika raczej nie zaatakuje tak dużą liczbą graczy, żeby to mogło mieć sens, a przy tym to raczej konusy są i nie powalczą - dzięki temu Valdes będzie spokojniejszy, bo czasem jak mu coś do łba strzeli przy wychodzeniu do piłek w pole karne, to tylko siąść i płakać. Najważniejszym elementem będzie dyscyplina w obronie przy grze na pułapki, blokowanie strzałów z dystansu i nie faulowanie przed polem karnym. Co do ataku - ostatnio mam wrażenie, że nasze linie grają nieco zbyt daleko od siebie i za dużo próbują rozgrywać dalekimi podaniami. Jeśli uda się nieco zagęścić środek i poprawić skuteczność powinno być dobrze. Ostatnie mecze strasznie mnie wkurwiły, ale do tego podchodzę bez uprzedzeń. Mam nadzieję, że wygramy, szczególnie, że nikt chyba nie wątpi że stać nas na to.

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-04-03, 15:45  

Z tego co czytalem to Messi nie zagra.

Licze na zamkniecie ust wszystkim malkontentom i wiecznym narzekaczom, ktorzy oznajmili kryzys [']

Pojedziemy stratosferyczna Benfice. Nie wazne kto i ile strzeli. Wazne ze jestesmy na najlepszej drodze po drugie trofeum w tym sezonie.

Troche wiecej optymizmu i wiary.

i Vamos !

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-04-03, 16:20  

przede wszystkim musimy zagrac 'swoje' w ataku. mecze z benfica i realem pokazaly ze jak za szybko chcemy zakonczyc akcje strzalem to nabijamy sobie tylko statystyke uderzen a pozytku z tego wielkiego nie ma. teraz tez moze sie tak stac bo obrona benfici koszmarnie dziurawa i miejca nasze gwiazdy beda miec do woli, a mam wrazenie ze lepiej graja kiedy walka z obroncami jest 'na styk'.

jesli nie strzelimy szybko bramki z jakiegos stalego fragmentu toboje sie ze na otwarcie worka z golami poczekamy do drugiej polowki. o awansie jestem jednak przekonany bo choc miccoli z simao moga wykorzystac rozmiary naszej murawy to jednak nie sadze zeby zdolali strzelic gola

2-0

Cebi 

Piwa: 3/10
Wysłany: 2006-04-03, 18:03  

1:0 po biciu głowa w mur

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi