Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Atenció, siusplau!
Manel Vich
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Alkomat
Autor Wiadomość
JeLeN 
Przyjaciel Forum

Piwa: 27/131
Wysłany: 2014-04-06, 11:07  Alkomat

Zastanawiam sie nad kupnem alkomatu, ostatnio co raz cześciej wypada mi po sobocie jakaś jazda, a 2 razy w ostatnim czasie odwiedzając komisariat, spotykam sie z tym, że nie mają takiego sprzętu akurat na posterunku tylko jest w terenie.

Chciałem zapytać czy ktoś z Was posiada taki sprzęt i może coś polecić?

Generalnie słyszałem też, że co pół roku taki porządny alkomat się kalibruje(?), ale nawet nie wiem gdzie.

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2014-04-06, 13:51  

tez sie nad tym zastanawiam, ale w miare porządny alkomat to koszt okolo 1000zł + kalibracje czyli wysylki do producenta. W dodatku jak raz popedzisz w tany i zaczniecie ze znajomkami dmuchac w trakcie imprezy to bankowo po jednym takim posiedzeniu mozesz go od nowa kalibrowac.

dlatego zamierzam kupic cos prostego i tylko do mojego uzytku.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!
Postaw piwo autorowi tego posta

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2014-04-06, 14:06  

nigdy sie nad tym nie zastanawialem, ale skoro to taka czuła maszyna i co chwila ja trzeba kalibrowac, to z jak drogich i profesjonalnych urzadzen korzysta drogowka i czy aby zawsze ma je odpowiednio wyregulowane ?:D

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Steve
Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2583/1200
Wysłany: 2014-04-06, 14:25  

"drogówki" nie widziałeś? :D

Król: "tu przyciskasz, nie resetujesz, i masz cały czas 130"

pewnie tak samo jest z alkomatami ;)
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........

Kendzior 
!

Wysłany: 2014-04-06, 15:01  

no slyszalem, ze ktos kiedys po wskazaniu zarzadal dowodow kalibracji itd i byl spory problem. Jedno ale, że ten ichni sprzet jest wart z tego co slyszalem nie 1-2 a 6-7 tysiecy peelenów.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2014-04-06, 17:53  

Kendzior, JeLeN,

Macie do wyboru tak naprawdę wydać 3000 albo 70zł, widziałem różne testy, czytalem sporo na ten temat jakiś czas temu i wniosek byl taki, ze nie znaczenia, czy alkomat pokaze Ci 0.5 czy 0.78 - i tak nie mozesz jechac

generalnie w testach za "wiarygodny" byl uzywany ten za 3k (z homologacja - moze byc uzyty jako dowod w sadzie) a pozniejsze "polki" to byly
- za ok 1000 porzadsny sprzet
- za ok 350zl (kumpel ma)
- za 70zl (mój kacuś)
i jednorazowe gowna

jak od razu widzicie, jednorazowe nie maja najmniejszego sensu, ten do moczenia na jezyku po 40stce pokazal, ze jest zero zero i mozna jechac

a pozostale pozycje pokazywaly rozne wyniki, rozniace sie czasami nawet o 0,3 promila, ale bardzo randomowo, nie bylo tutaj schematu, ze zawsze jeden pokazywal wiecej niz inny

ostatnio jak po parapetowce naszej kolo 14 dmuchalismy to na kacusiu wyszlo 0.8 a na tym drozszym kumpla 0,78 - jego byl kalibrowany, moj od nowosci ani razu

bazuje na nim, na tym ile i czego wypijam i juz kilka losowych kontroli przeszedlem bez problemu a nawet wiem, ze po wypiciu jednego piwa i odczekaniu drugiej polowy meczu moge spokojnie jechac samochodem bo mnie zlapali i mialem 0.12 a po kolejnych 15 minutach (musieli sprawdzic, czy mi nie rosnie) - 0,07

nie uzywajcie alkomatu do zabawy, dmuchajcie tylko na kacu i wszystko powinno dzialac dobrze, dla pewnosci mozecie kiedys skoczyc na komende (raz nie mielismy alkomatu we wroclawiu a bylem kierowca, czulem sie na pol promila i tyle tez mialem - odczucie na podstawie wczesniejszego stosowania kacusia)

generalnie po tym, jak kumpel pare lat temu stracil prawko zaczelismy wiecej wagi przykladac do tego, bo faktycznie pil mniej niz my i po 11 nastepnego dnia mial 0.52 a czul sie calkiem dobrze

JeLeN 
Przyjaciel Forum

Piwa: 27/131
Wysłany: 2014-04-06, 18:36  

Pewnie są takie zajawki, że impreza i każdy by sobie posprawdzał, ale raczej wychodzę z założenia, że takiego czegoś bym nie robił..

Generalnie też nie potrzebuje wiedzieć ile mam, wyjdzie cokolwiek to nie jadę, wyjdzie 0 to wiem, że mogę.

@mroo - a ten twój czy kumpla alkomat to się kalibruje?

twardy 
Boixos Nois

Piwa: 111/140
Wysłany: 2014-04-06, 19:45  

rzuccie jakims linkiem, to tez sobie kupie :)

mroo 

Wysłany: 2014-04-07, 02:53  

JeLeN napisał/a:
Pewnie są takie zajawki, że impreza i każdy by sobie posprawdzał, ale raczej wychodzę z założenia, że takiego czegoś bym nie robił..

Generalnie też nie potrzebuje wiedzieć ile mam, wyjdzie cokolwiek to nie jadę, wyjdzie 0 to wiem, że mogę.

@mroo - a ten twój czy kumpla alkomat to się kalibruje?

oba tak, tylko koszt to kolo 60zl wiec lepiej kupic nowy ;) moj egzemplarz juz od paru lat dziala bez zarzutow, musialem dobrze trafic

twardy, po tym jak kumpel stracil prawko ioznajmilem, ze pierdole, kupuje alkomat, to w sumie bylo "ja też" x7 więc sporo oszczedzilismy na kosztach wysylki :D

Kendzior 
!

Wysłany: 2014-04-07, 16:17  

http://www.trojmiasto.pl/...-zl-n77296.html :)

zarzuc modelem mru, bo nie wiem czy kupic co polecasz czy dozbierac sobie troche pktów vitay do tego: http://zatrzymajczas.vita...Alkomat,97.html

twardy 
Boixos Nois

Wysłany: 2014-04-07, 16:57  

No ja juz nazbieralem 3 chetnych, tylko nie wiem ktory kupic :P

mroo 

Wysłany: 2014-04-07, 22:53  

przeciez pisalem ze kacuś :D naprawde tak sie nazywa, jak kupowalem to byl w autoswiecie zwyciezca jesli chodzi o stosunek jakosci do ceny

a programna tvn turbo jakos katem oka widzialem 3 tygodnie temu i widzialem, ze nadal sobie niezle radzi, nie dosc ze byl wybrany do testu to wypadl ok

ale poszukajcie roznych rankingow, bo ja kupowalem to juz kilka lat temu (chyba 4)

Kendzior 
!

Wysłany: 2014-04-08, 08:37  

co do kacusia to duzo ludzi narzeka, w zaleznosci od trafionego egzemplarza

ten ponoć godny zaufania: http://www.okazje.info.pl...ch-al-7000.html

mroo 

Wysłany: 2014-04-10, 09:20  

racja, tez slyszalem ze kacus zalezy od egzemplarza (nawet na 7, ktore kupilismy dwa sie jakies slabsze trafily - szybko padly)

http://www.ceneo.pl/99841...CFTMetAoda1AA_w

ten ma moj kumpel, bardzo dobrze dziala

twardy 
Boixos Nois

Wysłany: 2014-04-10, 21:01  

Kacuś :lol2: Ten Sentech kiedys umarl u nas na imprezie :)

Odpowiedz do tematu