Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Blancos llorones saludad a los campeones!
Luis Figo
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bieganie
Autor Wiadomość
wakabayashi 

Piwa: 435/572
Wysłany: 2014-02-01, 00:16  

oczywiscie raijn podal marki, ktore poleca :P
Postaw piwo autorowi tego posta

barcazaurus 

Piwa: 53/29
Wysłany: 2014-02-01, 09:21  

przed kupnem butow warto zrobic tzw. test na mokro. pozwoli to ustalic jakie podbicie stopy mamy i odpowiednio do niego dobrac obuwie. wiem, ze sa tez sklepy, ktore oferuja przeprowadzenie jakichstam tam testow i obserwacji i na ich podstawie ustalaja jak najlepsze buty dla danego biegacza. sam jednak nigdy z tego nie korzystalem, wiec nie wiem jak wyglada to w praktyce.

sam obecnie biegam w nike i nigdy nie narzekałem, ale w tym sezonie kupuje asicsy i wiekszosc biegaczy, z ktorymi mam kontakt trenuje w tych butach i je poleca.

jeszcze jedna rada dla poczatkujacych. odpowiednio obcinajcie paznokcie u stóp, bo można sobie zrobic niezły bajzel z palcami. pozniejsze odrywanie calych paznokci to, wierzcie mi, nic przyjemnego.

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2014-02-01, 15:28  

Do pytania o buty dorzucam jeszcze jedno, może banalne, ale... Jak radzicie sobie z kluczami od domu? Co zrobić, żeby nie brzęczały i żeby nie myśleć wciąż o tym, że zaraz wypadną?

Kibol 

Piwa: 70/71
Wysłany: 2014-02-01, 15:51  

ja mówię: "Kochanie zamkniesz za mną?" :P

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2014-02-01, 15:57  

Bruce napisał/a:
Do pytania o buty dorzucam jeszcze jedno, może banalne, ale... Jak radzicie sobie z kluczami od domu? Co zrobić, żeby nie brzęczały i żeby nie myśleć wciąż o tym, że zaraz wypadną?

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

ostry 

Piwa: 21/19
Wysłany: 2014-02-01, 17:08  

Co do appek do biegania to zamiast Endomondo polecam przetestować SportsTracker - jest prostszy (w sensie mniej funkcji, których i tak nie będę używał) oraz pokazuje tempo jak Pan Bóg przykazał w km/h, zamiast jakiś dziwacznych min/km.

Klucze i komórka - ja biegam w bluzie z głębokimi kieszeniami albo zamykanymi na zamek i tam wrzucam te rzeczy.

Kibol 

Wysłany: 2014-02-01, 17:28  

A jak z profilem trasy w tym SportsTrackerze? Bo EM potrafi pokazać 100 m przewyższenia na 5 km, płaskiej jak stół, trasie :/

ostry 

Piwa: 21/19
Wysłany: 2014-02-01, 17:36  

też coś świruje - mam fragment pod górkę (na wyczucie różnica max 5 m) - pokazuje 50 m różnicy poziomów

khaan 
albo borro

Piwa: 11/13
Wysłany: 2014-02-01, 20:26  

Co do butów, to pójść do profesjonalnego sklepu, przymierzyć i kupić tu: www.sportsdirect.com, tu www.fieldandtrek.com (to klon sd, ale wybór butów się różni nieco), ewentualnie http://www.prodirectsport.com <- wybrać dyscyplinę.
Ja biegam w czymś takim http://pl.vivobarefoot.de...-Trail-Men.html a kupiłem w sd za stówkę.

Co do badań, to jak się biega w amortyzowanych butach, to zasada jest prosta: supinacja, ułożenie neutralne, albo (nad)pronacja - sposób ułożenia stopy. Wygina się do wewnątrz, na zewnątrz, albo się nie wygina. W butach do biegania naturalnego - jak vivo, vibramy fivefingers, NB minimusy, czy wiele innych problem nie występuje.

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/335
Wysłany: 2014-02-01, 20:52  

dobre jomy można kupić za mniej niż 200 zł. Nie trzeba po nie biegać do "profesjonalnego" sklepu i wydawać na nie 400 zł.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2014-02-02, 13:17  

Bruce napisał/a:

Proponuję wyciągnięcie jednego klucza (podejrzewam, że domofon na kod i jeden klucz do drzwi na chatę) i zawieszenie na szyi na sznurku.

Problem z głowy (albo wokół) ;)

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2014-02-02, 13:29  

dziwie się, że jeszcze nikt nie napisał, że go suty pieką...znaczy, że mało biegacie panowie :P
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

barcazaurus 

Piwa: 53/29
Wysłany: 2014-02-02, 14:14  

ja stosuje ten sam sposob, co chaos z tym, ze klucz wkladam zazwyczaj do tylnej kieszonki w spodenkach.

co do sutów, to nie miałem problemu do momentu, kiedy zaczalem trenowac w koszulkach przeznaczonych do biegania.

Kibol 

Wysłany: 2014-02-02, 14:39  

Kendzior napisał/a:
dziwie się, że jeszcze nikt nie napisał, że go suty pieką...znaczy, że mało biegacie panowie :P

Przy pewnym poziomie zajebistości ten problem nie występuję :]

khaan 
albo borro

Piwa: 11/13
Wysłany: 2014-02-03, 10:03  

Można zakleić plastrem :P

Odpowiedz do tematu