Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mama campeonamos!
Hugo Sotil
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bieganie
Autor Wiadomość
khaan 
albo borro

Piwa: 11/13
Wysłany: 2014-01-31, 14:09  Bieganie

Aż dziw bierze, że jeszcze nikt takiego wątku nie założył. Wszak bieganie w modzie.

No to do dzieła. Biegacie? Dlaczego? Jak? W czym? Po czym? Jakie efekty?

Dzielcie się, pomagajcie zacząć tym, którzy chcą, a nie wiedzą od czego, motywujcie siebie nawzajem.
Do biegu... Gotowi... START!!!

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
kieła, barcazaurus, Marlowe, Bruce, Boberek
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2014-01-31, 14:15  

ja biegam za rzadko :(

gelex 
CatMorderca

Piwa: 567/330
Wysłany: 2014-01-31, 14:16  

ja biegam jak mam na rzadko

khaan 
albo borro

Piwa: 11/13
Wysłany: 2014-01-31, 14:22  

To raczej sprinty, niż dystanse:P

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-01-31, 15:00  

Ja chce zaczac od poniedzialku. Licze, ze jak bede biegal >30min, 5 razy w tygodniu, to do maja zrzuce chociaz 6-7 kg* :D

* wiem, wiem, dieta.... :maruda:
nie wiem jak tu.
Postaw piwo autorowi tego posta

Dako 

Piwa: 104/59
Wysłany: 2014-01-31, 16:35  

Za zimno na takie cuda, w zimę się pije i tyje. Bieganie na wiosnę.

Amor Patriae Nostra Lex

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
rudy
kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/556
Wysłany: 2014-01-31, 17:36  

Ja biegam od poczatku roku. Tutaj moj profil na endomondo -> http://www.endomondo.com/profile/3735631

Na razie spokojnie, bo i pogoda srednia. Stroj mam juz 'profesjonalny', butow jeszcze nie. Biegam w turfach.

Mefju 
#moneybeautyfame

Wysłany: 2014-01-31, 19:11  

Endomondo potrzebuje podczas biegania polaczenia z internetem? Czy mozna wlaczyc program podczas biegu, potem przyjsc do domu, i dopiero wtedy wlaczyc wifi w komorce do aktualizacji profilu i osiagniec?
nie wiem jak tu.

Kibol 

Piwa: 70/71
Wysłany: 2014-01-31, 20:19  

Podczas biegu musisz mieć włączony program i gps. Jak połączysz się w domu z netem to naniesie ci trasę na mapę.

Mefju 
#moneybeautyfame

Wysłany: 2014-01-31, 20:27  

Ale gps bez internetu sie nie wlaczy chyba, nie? Czy czegos nie rozumiem? :P

Btw. jak biegam na silowni, na biezni, to nada sie ten program, czy polecacie inny? Chodzi mi tylko o zapisywanie przebiegnietych km dla wlasnej informacji.
nie wiem jak tu.

barcazaurus 

Piwa: 53/29
Wysłany: 2014-01-31, 20:31  

mefju - pięć razy w tygodniu to moim zdaniem za dużo. wprawdzie nie jestem wielkim specem, ale w podręcznikach, które czytałem nt. biegania raczej większość poleca treningi co dwa dni (3-4 razy w tygodniu). to podobno najzdrowsza opcja, nie ma wielkiego obciążenia, co sprawia, że tak łatwo się nie zniechęcisz (z trzy lata temu jak zaczynałem biegać również zapodałem sobie tak częste biegi jak ty proponujesz i po dwóch tygodniach nie miałem zwyczajnie siły ani ochoty).

ja na poważnie przygodę z bieganiem rozpocząłem dopiero w kwietniu ubiegłego roku. kupiłem sobie książkę jeffa gallowaya i zgodnie z jego planem przygotowywałem się do coraz większych dystansów. na początku miałem problemy z przebiegnięciem dwóch kilometrów, a w sierpniu, czyli po czterech miesiącach treningów, przebiegłem ponad 32 kilometry w trzy godziny. po drodze wystartowałem w kilku biegach i wiem, że w kwietniu podjąłem jedną z najlepszych decyzji w swoim życiu, bo bieganie uczy pokory, cierpliwości, a ukończony bieg to uczucie nieporównywalne z niczym innym. w październiku miałem przebiec maraton, jednak przeszkodziły kontuzję, ale od nowego roku walczę ostro i najpóźniej w lipcu planuję pokonać 42, 195 km.

przy okazji zapraszam was wszystkich na cross-straceńców do głogowa. w tym roku maczam palce przy organizacji tej imprezy, ale rok temu sam startowałem i było wprost zajebiście. biegi na dystansie 10km i 5km odbywają się na torze motokrosowym - biegniemy w błocie i po bardzo stromych górkach - a oprócz tego organizatorzy zapewniają takie atrakcje jak rowy pełne lodowatej wody. w tym roku będzie jeszcze bardziej hardkorowo, ale to oznacza tylko jeszcze lepszą zabawę.

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Carles, Kibol
Kibol 

Piwa: 70/71
Wysłany: 2014-01-31, 20:33  

GPS ustala twoją pozycję na podstawie satelitów, więc netu nie potrzebuję. Ja tak robię będąc za granicą.

Jeżeli chodzi o bieganie na bieżni to Endomondo ma taki tryb, ale nie mam pojęcie jak to działa. Ma nawet boks i jogę :D

Carles 

Piwa: 540/93

Wysłany: 2014-01-31, 22:27  

Ja biegam gdzieś od marca (końcówki) zeszłego roku. Zaczynałem jeszcze jak śnieg leżał i ubierałem co tam miałem w szafie tzn. spodnie ortalionowo-polarowe (grube prawie jak na narty...) i kurtkę zimową %) Więc było ciężko, ale to był początek i werwy mi nie brakowało. Zaczynałem od dystansu 2,5 km i w takim ubiorze zajmowało mi to około 15 minut (maksymalnie). Miesiąc minął i mogłem założyć krótkie spodenki + samą bluzę. Czułem się jakbym płynął po chodnikach bez tych grubych ocierających się w udach spodni i ciężkiej wiszącej kurtki. Nie było trudno poprawić czasy i dystanse na samym początku co motywowało do dalszego biegania i juz tak się przyzwyczaiłem. Później kupiłem odpowiednie buty (Kalenji w Decathlonie za 50 zł :) cena/jakość = kosmos :D ) co znowu zmieniło diametralnie komfort biegu. Teraz dla mnie standardem jest 10 km w czasie ok 46-48 minut, ale staram się robić trochę dłuższe wybiegania żeby wystartować w maratonie za pół roku, np. w ten poniedziałek przebiegłem trochę ponad 18 km w czasie 1:23:50.

W jakiś tam zawodach też brałem udział (najpierw 5 km, później cross na bodajże 8,8 km, a ostatnio bieg na 10 km) ale nie napalam się za bardzo na takie imprezy i biorę udział tylko w tych co są organizowane w miarę blisko miejsca zamieszkania. Na ten rok mam w planach głównie półmaraton i maraton oraz to co się może trafić okazyjnie jakieś "dziesiątki". W maju jeszcze będzie fajny bieg w mojej wiosce (to właściwie do niego zacząłem się przygotowywać w marcu 2013) na 5 km i chciałbym pobiec na mniej niż 20:30.

Ogólnie to 3 x w tyg = 30 km, czasami miałem odpały to było 50km, ale czułem że to już przesada jak na mnie. Endomondo uzyłem tylko kilka razy żeby zmierzyc sobie trasę, a później przestałem jakoś uzywać. Teraz to już w ogóle bałbym się wystawiać telefon na ramię przy takim mrozie. Ale śmiało mogę powiedzieć, że przez te 10-11 miesięcy zrobiłem ponad 1000km.

Zobaczymy co będzie dalej, na razie kolana nie narzekają. ;)

Aha, na bieżni też kiedyś próbowałem biegać, ale to jakaś masakra. W budynku pocę się jak świnia, taśma na bieżni luźna jakbym po piasku biegł, nuuuudy jak cholera i jeszcze chcą żebym płacił za wstęp %) nie ma to jak świeże powietrze

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Kibol, barcazaurus
Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2014-01-31, 23:43  

Polećcie jakieś niedrogie i dobre buty :) Jakich marek unikać?

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2014-01-31, 23:51  

Adonis, Mike, Adidos itp. :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
Bask, Bruce, Szczur, danji, 939
Odpowiedz do tematu