Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Remonty, domy, mieszkania
Autor Wiadomość
twardy 
Boixos Nois

Piwa: 111/140
Wysłany: 2013-11-11, 13:01  Remonty, domy, mieszkania

Mialem podobny temat zalozyc juz rok temu jak robilem remont domu (o ile go nie zalozylem i nie spadl gdzies w czelusc ciulesow). Teraz kolejna porcja watpliwosci, bede bral sie za remont kotlowi i czy polecacie jakies konkretne kotly CO (gazowe lub zwykle zasypowe). Do ogrzania jest okolo 200 m2. Obecnie mam dwa stare kotly - jeden na gaz, drugi na wegiel. Oba chce wymienic na nowe... No i pytanie: robil ktos ostatnio remont? Wymienial jakis kociol? Zna jakis warty polecenia?

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Kendzior, Bruce, kieła
Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2013-11-11, 21:06  

jakis czas temu czytalem o WhisperGen LINK.

jak bede budowal chate w najblizszym czasie to zainteresuje sie tym tematem glebiej, bo z tego co wiem to ciezko bylo w polsce dostac ten produkt.

twardy 
Boixos Nois

Wysłany: 2013-11-11, 21:16  

Mnie ostatnio namawial na targach gosc na piec gazowy kondensacyjny firmy AUER.. wszystko niby fajnie, ale kurde, jak sobie przeliczylem koszt urzadzenia (wraz z instalacja okolo 17 tysiecy), w porownaniu z innymi bardziej znanymi kondensatami to jednak wyszlo mi ze zbyt dlugi okres zwracalaby sie kasa... Kurde ciezka sprawa.
Jesli ktos jednak zdecydowalby sie na delikatna pomoc to: wiekszosc okien w domu wymieniona na nowe, dom z pelnej cegly ( 2 warstwy z przerwa dylatacyjna) + 10 cm styropianu, strych niezamieszkany ocieplony 20-30 cm wełny.

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2013-11-12, 12:06  

oprocz dlugiego zwrotu za jakies urzadzenie, warto sprawdzić (choc moze byc to trudne) przewidywaną żywotność takiego pieca. Sam tego nie rozpatrywalem wiec wiem raczej niewiele, ale znajomek porownywal i padlo z jego ust cos na kształt 20letnia zywotnosc - dla mnie imho malo zeby wladowac w sam piec 20 kafli.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!
Postaw piwo autorowi tego posta

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2013-11-12, 14:32  

Nie wiem jak jest w Krakowie, ale na Śląsku mocno dofinansowują wymianę kotłów węglowych na ekologiczne. Pokrywali chyba 70% ceny. Warto zapytać w Urzędzie Miasta.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jehuty
twardy 
Boixos Nois

Wysłany: 2013-11-12, 15:35  

W sumie teraz to nie Kraków, a Andrychów, ale w sumie dowiadywalem sie i jest doplata, ale jak zlikwiduje palenisko weglowe, co mnie kompletnie nie interesuje. No nic narazie zatrzymalem sie na wymianie weglowego na jakas nowsza wersje (jesli ktos moze polecic to zachecam :P ), a kotlownie gazowa wyremontuje, jak sandro kupi srodkowego obronce ;)

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2013-11-13, 21:13  

ja kupilem rbr-ekouniwersal na ekogoszek. Glownie ze wzgledu na wygode, no i tanszy od olejowych czy na gaz w eksploatacji. Mam go 2 miesiace, wiec poza opinia wstawiajacych (kurde jaki ciezki), mam z nim malo doswiadczenia. Aktualnie jeszcze wykanczam dom, wiec drzwi sa tymczasowe, duzo sie chodzi i pali 1-1,5 worka na dobe. A ma do ogrzania ok. 200m + 120 piwnicy. Po sezonie bede mogl powiedziec wiecej ;)

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2013-11-13, 22:55  

120 piwnicy??!!

bimbrownia!! :D

ja nie pomogę niestety, kominek na drewno z plaszczem wodnym

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2013-11-14, 11:35  

wole myslec ze bimbrownia niż fritzlownia
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

twardy 
Boixos Nois

Wysłany: 2013-12-01, 20:34  

No nic, wymienilem na chwile obecna stary piec weglowy na nowego Viadrusa U26, wymiane gazowego przelozylem na przyszly rok (przynajmniej wiecej czasu na zastanowienie), cóż "We will say what time we tell"

Odpowiedz do tematu