Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Salid y divertiros!
Johan Cruyff do zawodników przed finalem Pucharu Europy w 1992 roku
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Srodkowy obronca/Stoper

Nowym stoperem bedzie :
Mats Hummels
40%
 40%  [ 6 ]
Thomas Vermaelen
0%
 0%  [ 0 ]
Daniel Agger
6%
 6%  [ 1 ]
Martin Skrtel
6%
 6%  [ 1 ]
David Luiz
6%
 6%  [ 1 ]
Mamadou Sakho
0%
 0%  [ 0 ]
stary dobry Bartra
40%
 40%  [ 6 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-07-16, 16:59  

A potem jeszcze Evre przygarniemy i o atmosfere w szatni nie bedziemy musieli sie martwic :P
nie wiem jak tu.
Postaw piwo autorowi tego posta

Krystianooo 

Piwa: 179/211
Wysłany: 2014-07-16, 19:16  

temat do zamknięcia matje 25 mln fichado i kwestia stoperów rozwiązana :)

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2014-08-08, 16:29  

mniej meczow od 1 minuty, niz puyol w zeszlym sezonie

10 kontuzji w ciagu ostatnich 8 miesiecy

29 lat, roczny kontrakt, arsenal chcacy sprzedac go poza anglie

15-19 mln euro

Spoiler:

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2014-08-08, 17:25  

Cytat:
Cesc in 3 seasons prior to joining Barça missed 63 games because of injury, while Vermaelen last 3 seasons missed 39 games.

Voyteck 

Piwa: 545/288
Wysłany: 2014-08-09, 01:14  

3-letnia saga "Poszukiwacze zaginionego stopera" zakończona wreszcie zamianą Puyola i Mascherano na duet Mathieu-Vermaelen za 40 baniek i założeniem, że Pique wróci do formy sprzed 5 lat.

Zubi, mordo ty moja.

Bill Gates miał powiedzieć, że jak ma jakiś trudny problem do rozwiązania, to wyznacza do niego najbardziej leniwego człowieka, bo ten znajdzie najprostsze rozwiązanie.

To głupi ciul, ten Bill, jednak.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2014-08-09, 13:02  

W tym momencie mamy swietnego, ale niedoswiadczonego Bartre, grajacego w kratke i powolnego Piqué i 2 solidnych, ale nie rewelacyjnych stoperow, ktorzy wg mnie beda najczesciej grzali lawe. Nie imponuje mi ten duet za 40 mln €, to rozwiazanie jedynie tymczasowe i na dluzsza mete raczej niczego ciekawego nie wniosa.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2014-08-09, 13:54  

Już samo wydanie 40 mln na dwóch zawodników w tym wieku to błąd. A jak przyjrzymy się ich klasie sportowej, to błąd jest naprawdę poważny.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2014-08-09, 14:33  

to jest kolejna sprawa - juz teraz wiem, ze z tych 40 mln odzyskamy co najwyzej jakies grosze. jasne, doswiadczeni gracze tez sa w druzynie potrzebnie, ale preferuje filozofie realu, ktory sciaga glownie talenty z prime timem przed soba i bez wzgledu na to, czy sie sprawdzaja, czy nie, przynajmniej ekonomicznie swietnie na tym wychodza

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2014-08-09, 14:34  

Pomyśleć, że gdybyśmy dwa lata temu w odpowiednim czasie zdecydowali się na wydanie 45 mln na najlepszego i jednocześnie dostępnego Silvę, być może dzisiaj zastanawialibyśmy się jedynie nad uzupełnieniem składu. My przez trzy kolejne okienka transferowe woleliśmy wydać 58 mln na Songa, Mathieu i Vermaelena... Rok temu tak bardzo chcieliśmy Silvę, że straciliśmy szansę na Marquinhosa, za którego w tym roku byliśmy w stanie zapłacić 10 mln więcej niż zapłaciło za niego PSG.
Dwa razy byliśmy spóźnieni, niezdecydowani albo po prostu nie tam gdzie trzeba. Oczywiste błędy, które później próbowaliśmy naprawić licząc na cud, że szejk się zlituje.

Ostatecznie ściągamy stopera, który stoperem dopiero się stał oraz stopera, który w gabinetach lekarskich spędza więcej czasu niż Puyol, który z powodów zdrowotnych zakończył karierę. Ściągamy dwie z trzech najbardziej wyśmiewanych opcji transferowych.

Nawet jeśli ta dwójka coś pozytywnego u nas pokaże, to z racji wieku temat zakupu stopera powinien wrócić nie później niż za dwa lata. A tu trzeba się jeszcze przygotowywać do zastępstwa Xaviego...

W teorii zniwelowaliśmy braki w obronie. W praktyce nadal musimy mieć nadzieję, że Pique się ogarnie, a Bartra udowodni swój talent.

Voyteck napisał/a:
Bill Gates miał powiedzieć, że jak ma jakiś trudny problem do rozwiązania, to wyznacza do niego najbardziej leniwego człowieka, bo ten znajdzie najprostsze rozwiązanie.

To głupi ciul, ten Bill, jednak.

Nieprawda. Temat aż taki trudny nie był, tylko my chcieliśmy zrobić z tego niewiarygodną sztukę, szukając nie wiadomo kogo (chyba najmniej klasowego stopera). Ostatecznie wymagania Zubiego spełniał Puyol, który stał się jego wybitnym transferem oraz nasze dwa nowe skarby, które pewniakami nie są.

Gdyby ktoś przez 3 lata nie miał dostępu do mediów, a później usłyszałby nasze przygody z zakupem stopera, nie uwierzyłby, że tak można. I jeszcze może popłakałby się ze śmiechu.

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2014-08-09, 21:20  

tak to jest jak się chce w jedno okienko załatwić wzmocnienia, które powinny mieć miejsce już dwa, trzy lata temu. Każdy klub wiedział, że przez nasze zaniechanie mamy nóż na gardle i za dwóch nie najmłodszych już średniaków zapłaciliśmy 40 mln euro.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2014-08-10, 12:01  

http://www.totalbarca.com...rrived-at-last/

Ołów 

Piwa: 12/33
Wysłany: 2014-08-10, 15:23  

jak dostaniemy bana na transfery na dwa okienka to dopiero będą jaja.

green 

Piwa: 307/76
Wysłany: 2014-08-10, 21:50  

pożyjemy, zobaczymy. Czepiacie się środka obrony, a ja daję chłopakom kredyt zaufania.
Bardziej się boję o nasze armaty z przodu.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2015-10-19, 19:36  

Po sobotnim meczu (w sumie to po całym obecnym sezonie) ewidentnie widac było, że obrona w naszym wykonaniu to cyrk na kółkach. Pique bez formy, Mathieu kiks za kiksem, do tego dochodzi niegrający Bartra czy za niski Masche. Tak sobie pomyślałem trochę i doszedłem do wniosku, ze obecnie w futbolu brak jest młodych, porządnych obrońców, nie sądzicie? Młodych obrońców, z dużym potencjałem, których można by kupić za duży hajs bez ryzyka. W najlepszych klubach europejskich są albo zawodnicy, którzy w formacji obronnej klubu grają latami, albo nieopierzeni młodzianie, którzy mają łatkę talentów ale nie do końca grają na poziomie, którego sie od nich oczekuję. W mniejszości są natomiast obrońcy, którzy są młodzi i już można o nich marzyć rysując swoje wymarzone drzewka.

Aresnal
*Mertersacker - jest takie powiedzenie pasujące do Niemca - wyoki jak brzoza, głupi jak koza. Koles poza wzrostem sie nie nadaje, ociężały kloc.
*Koscielny - łamliwy Francuz, jak już zagra te pięc spotkań pod rząd to trzyma poziom. Stary transfer poczciwego Wengera, jego wynalazek i to on z niego zrobił obrońce nadającego się do takiego klubu jakim jest Arsenal.
*Paulista - koleś wyciągnięty z Villarreal, zobaczymy czy Wenger zrobi z niego zawodnika, którego za sezon-dwa wyciągną mu kluby walczące o trofea, czy pewnego poziomu nie przeskoczy
*Chambers - kolejny wynalazek Francuza. Za grube pieniądze z drugiej ligi angielskiej.

Chelsea
*Terry&Cahill - dwaj topowi angielscy obrońcy. Pierwszy grający w Chelsea od zawsze, drugi kupiony za spora sumkę wdrażał sie w system CFC dość długo, aby w końcu zastąpić tego pierwszego
*Zouma - dużo wywalonego hajsu i póki co mało pożytku.
*Ivanovic - mimo tego slabego sezonu poprzednie mial dobre. Kupiony lata temu.

City
*Kompany - w tym sezonie daje radę, poprzedni miał gorszy. Ale ja nie o tym. Wonderkid z FM'a, już w Anderlechcie było o nim głośno, przejście do HSV było dla wszystkich zaskoczeniem, w City rozwinął skrzydła i stał sie liderem bloku defensywnego.
*Mangala - koles przyszedł za gruby hajs a wali babola za babolem.
*Otamendi - o jego grze na wyspach póki co nie da sie za wiele napisać, ale jako transfer DO Valencii to był strzał w 10.
*Demichelis - stary argentyńczyk, też zawalił im kupę goli, żaden wybitny zawodnik jak na taki klub. Prawdopodobnie przyszedł do City ze względu na starą znajomość z Pellegrinim

ManU
*Smalling - przyszedł jeszcze za czasów Fergusona, uczył się fachu od Ferdinanda i Vidica, obecnie podpora defensywna ManU
*Blind- pomocnik grający na obronie...skąd my to znamy?
*Phil Jones - koleś chyba bardziej jest znany z robienia głupich min i memów w internecie niż ze swojej porządnej gry
*Rojo - czasem zagra na środku, ale u LvG gra na lewej obronie.

Liverpool
Tutaj jest tylko Skrtel i Agger, którzy grają w Liverpoolu odkąd pamiętam, reszta środkowych obrońców to płotki.

Bayern -
*Boateng - jak go kupowali miał już wyrobioną renomę i w CV City czy HSV. W Bayernie nabral ogłady, potrafi ładnie rozprowadzić akcję.
*Benatia - chciwy na hajs Egipcjanin, który brzydko pożegnał się z Romą. Koles kupiony po jednym dobrym sezonie
*Alaba - czasem zagra na środku obrony (ahh ten Pep ;) ) ale umówmy sie.. to typowy lewy obrońca z ciągiem na bramkę
*Martinez - kolejny pomocnik przestawiony na obrone

BVB -
* Hummels- niechciany w Bayernie, przygarnięty przez Dortmund, w którym pokazał pełnie swoich możliwości. Kiedy przechodził do BVB miał 20 lat, więc władze Borussi postawiły niejako na niedoświadczonego młodziaka. Z dzisiejszej perspektywy możemy mówić, że im się to opłaciło
*Subotić - To samo co wyzej. Ten sam rocznik, przyszedł w tym samym roku co Niemiec.
*Sokratis - porządny ligowiec, który przeszedł w roli trzeciego do obrony. Jego szczęście, że w/w dwójka jest łamliwa toteż gra sporo. Mimo wszystko chyba najsłabszy obrońca z tego zestawienia

Real -
*Pepe - transfer z którego na początku smialismy sie niemiłosiernie, obecnie chyba mimo wszystko mozna nazwać dobrym zakupem Pereza. Do Realu przechodził w wiek 24lat.
*Ramos - wielki talent z Sevilli, przemianowany z prawego obrońcy na stopera gdzie się odnalazł.
*Varane - kupiony w wieku 18 lat do Realu, zakup na przyszłość, powoli go ogrywali aby obecnie był podstawowym obrońca Realu.

Atletico -
*Godin - do Atletico przychodził jako 24 letni zawodnik ograny już w lidze
*Gimenez - chłopak 20 lat i Simeone nie bał sie na niego postawić. Może być kawał obrońcy
*Savic - jeszcze dość młody chłopak już z City i Fiorentiną w CV.

Juve-
*Bonucci, Chiellini i Barzagli - dla tej trójki jedna i ta sama laurka. Włoska szkoła obrońców, kazdy z nich będzie po wsze lata ganiał za futbolówką. Aczkolwiek warte odnotowania, że do Starej Damy pierwsza dwójka przychodziła jako młodzi obrońcy, trzeci zaś jako doświadczony weteran włoskich boisk

PSG - tutaj sprawa wygląda zgoła inaczej, bo za katarski hajs Paryżanie moga kupić każdego z w/w zawodników, i jesli nie wypali po sezonie posadzić na ławę/wywalić na zbity pysk. Bo kto bogatemu zabroni? Niemniej jednak:
*Thiago Silva- za gruby hajs uznawany wtedy za jednego z najlepszych obrońców świata
*Marquinhos - melodia przyszłości, niemniej jednak kupiony po jednym dobrym sezonie
*David Luiz - co tu duzo pisąc, przepłacony. Wg mnie jeden z transferów, który najlepiej ukazuje obecną ekonomie w futbolu.

U nas, jeśli chodzi o same nazwiska, to obrona nie wygląda źle. Problemem jest to, że nie mamy obrońcy prezentującego porządną formę, którego każda interwencja nie przysparzała nas o zawał serca.
Co więcej jest to stara formacja, poza Bartrą sami kolesie pod trzydziestkę. Dla mnie marzeniem jest Gimenez, o którym pisały nawet gazety, ale po zarzadzie cudów sie nie spodziewam.
nie wiem jak tu.

Benio 

Piwa: 50/64
Wysłany: 2015-10-19, 20:33  

Gdyby jeden z naszym zawodników nie był tak szklany, to byśmy teraz grali dwójką Bartra, Verma i byłoby pięknie. Ale niestety ktoś wpycha Mathieu, chyba po to tylko, żeby udowodnić że to nie była strata kasy, a z nim gra Pique w wakacyjnej formie. No i wygląda to, jak wygląda...

http://www.youtube.com/watch?v=sIwHsMMkNe4

Odpowiedz do tematu