Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Salid y divertiros!
Johan Cruyff do zawodników przed finalem Pucharu Europy w 1992 roku
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Srodkowy obronca/Stoper

Nowym stoperem bedzie :
Mats Hummels
40%
 40%  [ 6 ]
Thomas Vermaelen
0%
 0%  [ 0 ]
Daniel Agger
6%
 6%  [ 1 ]
Martin Skrtel
6%
 6%  [ 1 ]
David Luiz
6%
 6%  [ 1 ]
Mamadou Sakho
0%
 0%  [ 0 ]
stary dobry Bartra
40%
 40%  [ 6 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Krystianooo 

Piwa: 179/211
Wysłany: 2014-03-11, 18:32  

Luiz dupy nie urywa ale nie ma szału na rynku, według mnie idealnym posunieciem byłby zakup dwóch środkowych obrońców, jeden który z marsszu musi być wzmocnieniem a drugi który fajnie rokuje, problem jednak polega na tym ze przy zdolnościach negocjacyjnych zubiego i spółki, takich dwóch obrońców może kosztował z 50 mln ...

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2014-03-11, 19:07  

Przede wszystkim skoro sam wspomniałeś, że szału na rynku nie ma to już samo to wpływa na ceny, nie tylko osoba Zubiego.
Postaw piwo autorowi tego posta

noir_desir 

Piwa: 147/204
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2014-03-11, 20:07  

Piszę to sto drugi raz, ale kandydatura Luiza napawa mnie przerażeniem. On nie był pierwszym wyborem Beniteza, nie jest pierwszym wyborem Mourinho. Można ich nie lubić, ale na robocie się trochę znają. Styl gry? Nie oglądam Chelsea co tydzień, ale od 2013 obejrzałem ok. 20 spotkań smerfów (łącznie z pucharami europejskimi). I Luiz nie był nawet najlepszym obrońcą Chelsea. Solidnie wyprowadza piłkę (jak na standardy na wyspach, Pique czy Hummels to inna liga), jest na pewno szybszy niż taki kloc jak Pique. Jednocześnie imo kiepsko się ustawia, miewa dość częste zwarcia w łepetynie, zdarzają mu się brutalne, chamskie wejścia. Jeślibyśmy mieli go wyjąć z mniejszego klubu za mniejszą kasę, to ok, ale te 30 baniek można zainwestować dużo lepiej (nawet nie w obrońcę, ogólnie)
Moim zdaniem to kolejny półśrodek typu Song - ni to DM, ni to środkowy obrońca. Poza tym nie dla powiększenia brazylijskiej kolonii.
Zapytacie - w takim razie kto?
Cóż. Vidic, Marquez, Pique, T.Silva do Milanu, ze świeższych przykładów choćby Varane czy Benatia (za ten sezon zbiera genialne recenzje) i Marquinhos w Romie... Wiecie co ich łączy? Nie przychodzili z łatką cracka za duży hajs - porządny scouting, słabsze ligi. Tą drogą trzeba iść w poszukiwaniu środkowego obrońcy. Trzeba podejść do sprawy z głową, a nie wywalać 30 melonów na kogoś takiego jak Luiz. Bo będziemy mieć Songa 2.0. Nie wierzę, że to piszę, ale od Brazylijczyka wolałbym już któregoś z obrońców ArsenaluChociaż do kanonierów to bez kija nie podchodź i wolałbym, żebyśmy w najbliższym czasie nikogo od nich nie kupowali. Ale szukajmy gdzie indziej, jw., proooszę.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jehuty
memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2014-03-11, 20:26  

Mnie kandydatura Luiza akurat nie napawa przerażeniem, ale jestem w mniejszości. Może wynika to z tego, że niezbyt często oglądam Chelsea albo na siłę próbuje sobie wytłumaczyć niektóre sprawy. U Mourinho brak gry Luiza to chyba żaden to wyznacznik skoro wiadomo, że Mourinho lubi ściśle określony typ graczy. Luiz lubi rozgrywać, pójść do przodu, gdzie takie zachowania u Mourinho, gdzie nawet Eto'o haruje w obronie? U Beniteza wiem, że grał jako DM, nie wiem czy to były rozwiązania taktyczne czy brak zdrowych def. pomocników w danym czasie.
Ja w Luizie widzę dobrze rozgrywającego, szybkiego, dobrze grającego głową obrońcę. Czyli częściowe rozwiązanie naszych problemów. Próbuje też sobie tłumaczyć Luiza jako dobrego kandydata w kontekście słabej gry Mascherano, ale to ogromny minimalizm i widzenie tylko zalet.

Idealnych kandydatów brak. Hummels wraca po kontuzji, w dodatku to lepsza kopia Pique. Mangala podobno ma mocno średni sezon. Laporte póki co rozgrywa pierwszy dobry sezon, a za takie pieniądze chciałbym czegoś więcej, czegoś pewnego. Inigo obniżył loty, ale może RSSS stał się dla niego za mały, może to konieczność dostosowania się do nowego trenera? Może Musacchio byłby dobrą opcją? Tyle, że nasza obrona potrzebuje lidera i nawet transfer nowego Marqueza mógłby nie pomóc, bo nie będzie już u nas dyrygenta Puyola.

Zestaw Luiz + Musacchio brałbym w ciemno.

noir_desir 

Piwa: 147/204
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2014-03-11, 20:29  

Szefa obrony, to my nie kupimy. Widzę na świecie 2-3 piłkarzy, którzy mogliby z miejsca dowodzić Barceloną, ale wszyscy mają status - nie do wyjęcia. Jego trzeba sobie wychować, dać kilka lat piłkarzowi, żeby dorósł do tej roli.
Musacchio jest interesującą kandydaturą. Jeśli szukać w Hiszpanii - to ten Laporte wydaje się mieć potencjał na ścisły top, ale nie wierzę, że wywalimy 40 melonów albo więcej na 19-latka. Za duże ryzyko.

jordan20 

Piwa: 85/156
Wysłany: 2014-05-27, 13:18  

sport zrobil sobie analize naszych obecnych i ewentualnych/ego obroncy przyznajac w kazdej kategorii punkty
legenda:
regates- dryblingi udane
disparos blocqeados - strzaly zablokowane
pases largos - dlugie podania
balones aereos ganados - wygrane gorne pilki

reszta w miare latwa do zrozumienia

nie wiem jaka jest roznica miedzy: intercepciones a balones robados - przechyty/pilki przechwycone

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Dodo, Boberek, Partyzant
forestlaw 

Wysłany: 2014-05-28, 11:19  

Barca powinna zakupić kogoś kto będzie się rozumiał z pikejem.
Wg. mnie biorąc pod uwagę umiejętności najlepiej wygląda Matts Hummels. Ale !
Barcelona grając techniczną piłkę mogła by spróbować pozyskać jakiegoś Brazylijczyka (marquinhos ?).
W każdym bądź razie, nie wybrałbym Bartry. Nie na ligę mistrzów.

riddler 

Piwa: 114/94
Wysłany: 2014-05-28, 12:42  

właśnie przeanalizowałem profil Marquinhosa i uświadomiłem sobie, jak wielką niewiadomą jest ten piłkarz. W minionym sezonie zagrał dla PSG 2487 minut, czyli o 180minut więcej niż Bartra. W Romie był na boisku przez 2451 minut i to tyle jeśli chodzi o przygodę z europejską piłką. Sezon 11/12 - 6 występów dla Corinthians w lidze brazylijskiej...

To ma być crack obrony? W klubie bali się postawić na Bartre, za Tito kombinowano z Adriano i Songiem na obronie, byle nie wpuścić Marca, a teraz przyjdzie jakiś młokos za ~35mln i będzie grał pierwsze skrzypce. Hala logika

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2014-05-28, 12:51  

przeca my postepujemy jak mierdy. wychowanka wprowadzac ostrozznie ale mlokosa kupionego za kase spokojnie mozna traktowac jako podstawowego obronce.

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2014-05-28, 12:52  

niby to tylko statystyki (tabelka jordana20), ale deklasacja luiza w praktycznie kazdym aspekcie nie jest przypadkowa. i tak gosc idzie za 50 mln :D

Mentor 

Wysłany: 2014-05-28, 15:38  

Mathieu za 15 będzie kozak :]

farizold 

Wysłany: 2014-05-28, 15:55  

ciężko przypuszczać żeby Mathieu miał dać nam gwarancję spokoju z tyłu, dobry zawodnik ale chyba nic więcej. Marzę o Hummelsie, ale to raczej jedno z marzeń ściętej głowy.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-07-16, 16:21  

A moze Ivanovic? Co prawda juz 30 na karku, ale te dwa sezony moglby jeszcze pograc na poziomie. Na pewno jest zawodnikiem, ktory wnioslby jakosc do naszego bloku obronnego. Nie pisze tego bezpodstawnie. Mianowicie Chelsea kupila Luisa Felipe przez co na prawa obrone bedzie mogl wrocic Azpilicueta czym zabierze miejsce w skladzie Serbowi. Ponadto na srodku obrony bedzie do dyspozycji Cahill, Terry czy ten mlodziak Zouma.
Takze moze Ivanovic bylby do wyciagniecia?

A do tego potrafi grac na prawej obronie + jest wysoki i przydaje sie przy stalych fragmentach gry pod obiema bramkami.

Tylko zaden AS ani MD o nim nie pisza :/
nie wiem jak tu.

Mentor 

Wysłany: 2014-07-16, 16:26  

A Zouma to na pewno zostanie? Nie pójdzie przypadkiem dalej na wypożyczenie?

Poza tym nie sądzę, aby Serb tak po prostu straciłem miejsce w składzie, równie dobrze to Hiszpan może być rezerwowy. Ivanovic grywa też na środku.

Poza tym wiadomo, że byłby spoko :P Jego zwolenników na forum nie brakuje, nie jest to nowe nazwisko.

Na pewno jednak Mou nie puściłby go do Barcelony za przystępną cenę a sam zawodnik raczej też nie będzie robił szopki, to lojalny żołnierz The Blues.

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2014-07-16, 16:57  

Mefju napisał/a:
A moze Ivanovic?

Dobry jest z niego herbatnik. Luis moze potwierdzic :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Mentor, Mashi
Odpowiedz do tematu