Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Al loro, que no estamos tan mal!
Joan Laporta
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Srodkowy obronca/Stoper

Nowym stoperem bedzie :
Mats Hummels
40%
 40%  [ 6 ]
Thomas Vermaelen
0%
 0%  [ 0 ]
Daniel Agger
6%
 6%  [ 1 ]
Martin Skrtel
6%
 6%  [ 1 ]
David Luiz
6%
 6%  [ 1 ]
Mamadou Sakho
0%
 0%  [ 0 ]
stary dobry Bartra
40%
 40%  [ 6 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2013-02-19, 12:26  Srodkowy obronca/Stoper

Jak wiadomo Puyol zbliza sie juz powoli do konca kariery, Abidal juz do mlodzieniaszkow nie nalezy a pozatym jego forma bedzie po powrocie na boisku wielka niewiadoma.

Mascherano ostatnimi czasy tez nie gra tak dobrze jak nas do tego przyzwyczail. Marc Bartra wciaz malo ograny w 1 zespole ...Wiec na dobra sprawe zostaje tylko Pique.

Wiec czas na drugą ,nie mniej wazna czesc letniej sagi transferowej w Barcelonie,czyli poszukiwania srodkowego obroncy!

oweno 

Piwa: 295/681
Wysłany: 2013-02-19, 13:53  

z powyższych kandydatów to chyba jednak Hummels wydaje mi się najkonkretniejszy..

a najbardziej to trzymam kciuki za przyszłość Marca w naszych barwach :zolwik2:

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2013-02-19, 17:36  

Jak widać najbardziej interesują nas obrońcy z Premiership + jedna z gwiazd Bundesligi. Żadnego z wyżej wymienionych graczy, no może poza tym Sakho, nie nazwałbym wynalazkiem i widział u nas w składzie. Problem w tym, że żaden tani nie będzie.

O każdym z nich można powiedzieć, że jest silnym obrońcą, dobrze grającym w powietrzu i w miarę przyzwoicie wyprowadzającym piłke.

Vermaelen jakoś nie wiedzieć czemu wydaje mi się szklany. Co prawda ostatnimi czasy nie miał jakiś długich i przewlekłych kontuzji, ale chyba w pamięci mam tą jego długą przerwę spowodowaną problemami z achillesem.
No i już widze fale żółci wylewaną przez kibiców Kanonierów na kolejnego kapitana, który ucieka z tonącej łodzi Wengera %)

Aggger wiadomo, wydziarał sobie YNWA na palcach więc już do nas nie przejdzie :lol:

Skrtel nie wydaje mi się opcją długotrwałą, wszakże ma już 28 lat. Niby to dla piłkarza najlepsze lata ale za takie trzy sezony znów temat by powrócił.

Luiza Romek kupił za spore pieniądze a na dodatek wiadomo jak to jest z jego klubem - gwiazdy kupują, ale czy już tak ochoczo je od siebie puszczają? Z tego co pamiętam to raczej nie, i wątpie aby ktokolwiek Brazylijczyka z Stamford Bridge puścił. Tym bardziej, że póki na pokładzie jest Abramowicz, to klub o pieniądze martwić się nie będzie musiał.
Wizualnie najbardziej by do nas pasował - fryzurą przypomina Puyola :P

Najlepszy wybór według mnie to Hummels. Młody, ogarnięty już na wyższym szczeblu i to już dla niego chyba ta pora aby z Bundesliga sie rozstać. W BVB co prawda może zostać legendą ale jesli jest ambitny to pójdzie dalej. Nie oszukujmy się, że w BL lepszy jest tylko Bayern, a tam Mats nie pójdzie bo wcześniej się tam na nim nie poznali i pozwolili mu odejść; to BVB dała mu prawdziwą szanse na zaistnienie.
Kontrakt do 2017 roku ale o jego przenosinach głośno było już w poprzednim okienku transferowym. Myślę, że za te ~25mln jest do wyjęcia. Do tego jest chyba jedną z najbardziej realnych opcji w tym zestawieniu.

Wiadomo, że najlepiej byłoby dac szanse Bartrze i zaraz rozgorzeje tu dyskusja pt. 'nie jesteście z zespołem na treningach więc nie wiecie jak Marc się prezentuje.' i 'Jeśli nie dostaje szans to znaczy, że jest za slaby/na nie nie zasługuje'.
Tym bardziej dziwi mnie takie podejście, bo jak grał to żadnego gola nam nie zawalił. No ale cóż zrobić, bez minut na placu trudno się ogrywać i poszerzać umiejętności, a nam trudno go oceniać.
Nie ma co psuć mu kariery. Niech odejdzie za rok, a niektórzy z nas z żalem i nutką rozczarowania go pożegnają.

O Sakho nie jestem w stanie nic napisać. Nie wieżę aby udał nam się kolejny transfer dużego i silnego murzyna :P Nie każdy jest Yayazo.
nie wiem jak tu.
Postaw piwo autorowi tego posta

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2013-03-20, 20:07  

fcbarca.com napisał/a:
Obrońca Toulouse, Aymen Abdennour, ujawnił, że jego nazwisko znajduje się na transferowej liście życzeń FC Barcelony.

- Wiem, że Barca mi się przygląda, podobnie jak przynajmniej czterem innym obrońcom - powiedział Tunezyjczyk dla Radio Montecarlo. 23-letni piłkarz przyznał, że Barca zaprosiła go na rewanżowy mecz Ligi Mistrzów z Milanem, ale on sam nie był w stanie zasiąść na trybunach Camp Nou.

- Prawie tam dotarłem, ale trener i prezydent poprosili mnie, abym został na miejscu, aby w kolejnym dniu móc uczestniczyć w treningu. Jeśli po zakończeniu sezonu napłynie oferta z Barcy, nie powiem "nie". To jednak prezydent podejmie decyzję - mówił.

Jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na temat tego obrońcy? Mimo 23 lat opcja na przyszłość czy dobry obrońca, który ewentualnie mógłby wzmocnić naszą defensywę od zaraz?
W zeszłym sezonie Tuluza wspólnie z Montpellier miała najlepszą defensywę we Francji, w tym sezonie już trochę gorzej to wygląda.

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2013-07-27, 15:20  

Cytat:
[Dzisiaj 14:02] Nederlander: Pfff, a w czym to niby Hummels jest lepszy od Pique?

Zasadniczo...we wszystkim. O ile wielbialem Pique z pierwszych sezonow Guardioli, wydawal sie dla nas idealnym obronca, swietnie uzupelnial sie z Puyolem, o tyle od dawna (mozna lczyc juz nie w miesiacach, a w latach) jest glownie posmiewiskiem.

Hummels natomiast wydaje mi sie jego lepsza wersja. Ogladam go regularnie od jakichs dwoch lat i mam o nim lepsze zdanie, niz wiekszosc, ktora kojarzy go chyba glownie z podarowania bramki Realowi w polfinale Ligi Mistrzow. Rzeczywiscie ostatni sezon mial nieco gorszy, mial pare urazow, ktore wybily go z formy, popelnil kilka niewymuszonych bledow, nie zmienia to jednak faktu, ze to najlepszy obronca Bundesligi ostatnich lat (mysle, ze Dziki sie z tym zgodzi), a takze mimo mlodego wieku (urodzony 16 grudnia 1988) filar reprezentacji Niemiec, majacy juz za soba genialne EURO 2012.

W powietrzu jest fantastyczny, duzo daje w ofensywie (13 goli i 8 asyst w 149 meczach Bundesligi), wyprowadza pilke chyba najlepiej na swiecie. Nie mam na mysli tylko celnych przerzutow do bocznego pomocnika, co obecnie jest juz musem dla tych najlepszych obroncow, tylko prawdziwa umiejetnosc dostrzegania partnerow, kreowania przestrzeni, robienia przewagi:

Duza przewaga nad Pique jest jego gra 1 na 1, zreszta trudno byc w tym elemencie gorszym od Gerarda, bo prawdopodobnie i Stevie Wonder by go kiwnal. Stwarza przez to duze zagrozenie pod nasza bramka, wylapuje mnostwo kartek. Hummels mimo ze gra na sporym ryzyku, a ubezpiecza go Subotic, nigdy sie nie podpala, w calej karierze nie otrzymal ani jednej czerwonej kartki. Tu mala statystyka dotyczaca czestotliwosci otrzymywania kartek (Liga+Liga Mistrzów)

Pique 215 meczow, 49 zoltych kartek, 4 razy zolta/czerwona - zolta kartka co 352 minuty + 3 bezposrednio czerwone kartki

Inigo Martinez 61 meczow, 17 zoltych kartek, 1 raz zolta/czerwona - zolta kartka co 315 minut
David Luiz 169 meczow - 42 zolte kartki - zolta kartka co 349 minut, 0 czerwonych
Carles Puyol - 478 meczow, 91 zoltych kartek, 2 raz zolta/czerwona - zolta kartka co 442 minuty + 1 bezposrednia czerwona
Jan Vertonghen 212 meczow, 38 zoltych kartek, 1 raz zolta/czerwona - zolta kartka co 487 minut, 0 czerwonych
Hummels 166 meczow, 16 zoltych kartek - zolta kartka co 875 minut, 0 czerwonych
Thiago Silva 144 mecze, 11 zoltych kartek, 1 czerwona - zolta kartka co 1136 minut + 1 bezposrednia czerwona
Marquinhos w calej karierze w Serie A nie dostal jeszcze kartki :D

Jak widac Pique wyglada tu bardzo blado, Silva i Hummels deklasuja reszte, a calkiem przypadkowo trzech najrzadziej lapiacych kartki najchetniej widzialbym w barwach Barcelony. Glownym argumentem przeciwko Hummelsowi pojawia sie stwierdzenie, ze jest on blizniakiem Pique, ale po pierwsze polecam wrocic pamiecia do sezonu 08/09, kiedy Pique czesto tworzyl pare nie z ruchliwym kurduplem Puyolem, ale z bardziej przypominajacym Hummelsa Marquezem i wygladalo to znakomicie. A po drugie Pique nadaje sie do wymiany, wiec najwyzej Niemiec gralby w parze z kim innym :P

Mats, nie popsuj dzisiaj za duzo, bo mi bedzie troche glupio :lol:

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
Jerry P, Mentor, memphis, Partyzant
jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2013-08-12, 17:35  

Jest 12-ty sierpnia, 224-ty dzień roku. Do rozpoczęcia rozgrywek La Liga pozostało...sześć dni :lol2:

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
Mentor, Mashi, Krystianooo, daro23, Pietro
Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2013-08-12, 17:50  

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
oweno
Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-02-28, 15:08  

Ten caly Laporte z Athletic faktycznie taki kozak? Czy jednosezonowy przeblysk jak Inigo Martinez?
nie wiem jak tu.

memphis 

Wysłany: 2014-02-28, 15:43  

Czy jednosezonowy wyskok to się chyba okaże w przyszłym sezonie :D

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2014-03-01, 20:53  

na BO ktos wrzucil http://oknotransferowe.bl...cja-stoper.html

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Mentor
memphis 

Wysłany: 2014-03-03, 07:19  

Poza Silvą i Kompanym nie ma kandydata idealnego. Zresztą, Silva z racji wieku jest coraz mniej idealny.

Biorąc pod uwagę, że ważnym kryterium wyboru bramkarza jest gra nogami, nie zdziwię się jeśli kandydatem będzie David Luiz, który akurat teraz jest do wyciągnięcia (co dla nas jest głównym atutem). Jeśli już, to trzeba to zrobić szybko, bo akurat Luiz w reprezentacji u boku Silvy gra dużo lepiej i cena po mundialu zapewne wzrośnie.
Co prawda nie byłaby to tania operacja, a nasza historia pokazuje, że najlepiej sprawdzali się u nas stoperzy ściągnięci za względnie małe pieniądze z ligi francuskiej bądź hiszpańskiej.

Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że o angaż nowego stopera będą starały się również PSG, Manchester City, Manchester United i prawdopodobnie Bayern, więc transferu stopera do nas nie przyjmuję za pewnik.

mariuszd4 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2014-03-11, 12:33  

Czy Luiz jest do wyciągnięcia?? Hmm..pewnie dla PSG albo City tak, ale dla nas? Tu bym polemizował. Był moment w którym to T. Silva był do wyciągnięcia (pisze tu o lecie w którym przeszedł do PSG) a i tak nasz zarząd patrzył w obłoki. Szczerze? Przy tym zarządzie dla nas do wyciągięcia jest Fazio czy Musacchio ale i tak nie za 10-15 mln a za 30-40 baniek. Skoro zarząd nie potrafił przekonać Marquinhosa do transferu to o czym my mówimy. Brazylijczyk gwiazdą nie był i nią nie jest a zarząd miał problem z przekonaniem go do siebie LOL

No ale jak się rzuca 100 baniek za jednego grajka to już tak jest ze cena 35 baniek za obronce robi się zaporowa.

memphis 

Wysłany: 2014-03-11, 13:16  

Możliwość ściągnięcia Thiago Silvy była złudna. W żadnym momencie Silva nie chciał do nas przyjść / zmniejszać swojej pensji, więc dla nas był nierealny.

Luiz jest raczej na wylocie z Chelsea. To nie typ stopera jaki preferuje Mourinho. Gra mało, a latem do Chelsea przyjdzie kolejny stoper.

Żal można mieć w sprawie Musacchio, o ile prawdą jest, że jego kontrakt wygasał po tym sezonie, a my nie próbowaliśmy go przekonać do transferu. Nawet jako którąś tam opcję na obronę.

mariuszd4 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2014-03-11, 15:02  

Na pensję neymara było nas stać a na pensję t. silvy już nie? Nie znam pensji neymara ale zapewne rozpoczyna się od 8mln euro na sezon a wydaje mi się że właśnie tyle zarabia t.silva w psg.

Ja na Twoim miejscu nie byłbym taki pewny odejścia luiza a już na pewno nie do nas. Byłbym mega pozytywnie zdziwiony jeśli trafiłby właśnie na camp nou.

jordan20 

Piwa: 85/156
Wysłany: 2014-03-11, 15:06  

dla mariusza i innych-silva NIE byl do wyjecia z milanu

powod-milan chcial go sprzedac ALE w pakiecie ze zlatanem-by zejsc z ich pensji mocno obciazajacych budzet

na potwierdzenie moich slow dodam,ze bodajze miesiac przed transferem psg zaoferowalo TYLKO za silve ok 48 mln- milan to odrzucil

dopiero jak pojawil sie pakiecik za 65 to milan zmiekl-wtedy zlaatana wycenili na 18-20 mln i reszte silve

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Steve
Odpowiedz do tematu