Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mama campeonamos!
Hugo Sotil
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bramkarz

Nowym bramkarzem bedzie :
Neuer
2%
 2%  [ 1 ]
Guaita
5%
 5%  [ 2 ]
De Gea
35%
 35%  [ 14 ]
Hart
2%
 2%  [ 1 ]
Courtois
7%
 7%  [ 3 ]
Reina
5%
 5%  [ 2 ]
Ter Stegen
35%
 35%  [ 14 ]
Oier lub ktos z Juvenil
7%
 7%  [ 3 ]
Głosowań: 40
Wszystkich Głosów: 40

Autor Wiadomość
yeste 

Piwa: 60/81
Wysłany: 2015-09-24, 07:26  

Nie chcę skreślać Niemca, wiem że gole idą też na konto drużyny a nie tylko MATSA, ale ogólnie rzecz biorąc - dobry bramkarz nie traci raczej 3x4 bramek w miesiąc. Nie przypominam sobie dodatkowo, by w tych 3 meczach szczególnie nas w jakiejś sytuacji uratował przed kolejnymi golami. Nie graliśmy z mocarzami, to drużyny grające zwykle w PUEFA lub w ogóle poza Europą.
Postaw piwo autorowi tego posta

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2015-09-24, 08:31  

Obrona popełnia babole, atak marnuje sytuacje na potęgę, a niektórzy kozła ofiarnego znaleźli w bramkarzu :hmmm:
Mesqueunclub ma chyba juz taką tradycję, że bramkarza się wini za całe zło drużyny/klubu :P

Chciałem przypomnieć poprzedni sezon, gdzie Mats stawał na wysokości zadania, a poza tym gra przeciw hiszpańskim drużynom to wyzwania o wiele trudniejsze niż 80% meczów w LM.

Także ten. Czekamy na powrót Bravo, żeby zobaczyć, czy on przy obronie sadzącej babole za babolem będzie w stanie nas uchronić przed sromotą.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2015-09-24, 12:16  

Ja też nie mogę się doczekać powrotu Bravo. Nie winię Niemca za traconego gole (poza jego babolami, miał takie) bo to odpowiedzialność zbiorowa, ale nie potrafię się wyraźnie za nim wstawić w sytuacji gdy gość nie stanowi żadnej wartości dodanej między słupkami. Pomijam wyprowadzanie piłki bo to oczywiście jest bardzo ważne, ale bądźmy poważni - trzeba bronić jakieś strzały. Na ten moment sytuacja wygląda tak, że zdecydowana większość celnych strzałów naszych rywali ląduje w siatce. Dla odmiany Keylor Navas mecz w mecz wyciąga jakieś dobre piłki w Madrycie. Na pewno nie jest tak, że wszystkie te bramki MATS-a to strzały nie do obrony.

Wierzę, że ter Stegen może zostać bardzo dobrym bramkarzem Barcelony na wiele lat, ale obecnie czekam na powrót dużo pewniejszego moim zdaniem Bravo. Nie wiem w jakiej formie będzie Chilijczyk, ale wierzę, że w lepszej od Niemca.
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Cartmann, Boberek
memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2015-09-24, 20:39  

Jakby obrona nie popełniała błędów, to bramkarz nie byłby nam potrzebny. Ewentualnie tylko po to, żeby rywale nie przerzucali piłki nad obroną...

Mimo wszystko oczekiwałbym czegoś więcej od bramkarza niż tylko obrony strzałów, o których mówi się, że są do obrony. Nie takimi interwencjami bramkarz buduje klasę i nie takimi interwencjami wygrywa się mecze i puchary. Vide Pinto dwa sezony temu, który w teorii wszystko robił poprawnie, a z lepszym bramkarzem mielibyśmy mistrza.

Jeśli większość strzałów ląduje w siatce, to nie jest to normalne i chluby ter Stegenowi nie przynosi. Bramkarz powinien być pewny i powinien tą pewność dawać zespołowi. Powinien być ostatnim kołem ratunkowym zespołu. Mats w tym sezonie nie daje od siebie niczego ekstra. Stracił pewność siebie, co sieje dodatkowy niepokój.

Powrót Bravo być może rozwiąże niektóre problemy, ale też nie pomoże Matsowi.

Oczywiście więcej zawodników jest bez formy, być może jest to kwestia cięższych treningów, jeśli tak jest, to nie powinno to mieć wpływu na dyspozycję bramkarza. Tym bardziej, że Mats bronić potrafi. Tylko tak jakby zapomniał jak to się robi...

Odpowiedz do tematu