Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Lo único que tengo blanco
son los calzoncillos, así cuando me los cago,
lo hago muy agusto

J.L. Nunez na posiedzeniu RFEF
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kino a piłka nożna
Autor Wiadomość
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2013-01-17, 21:58  Kino a piłka nożna

Mam nadzieję, że nie stworzę duplikatu, ale oglądam właśnie niezwykle ciekawy film dokumentalny z piłką nożną jako jednym z dwóch motywów przewodnich i postanowiłem się nim z Wami podzielić?

Z pewnością większość z Was pamięta jeszcze Andresa Escobara, kolumbijskiego obrońcę, który swoją niefortunną interwencję w meczu z USA na Mundialu 1994 przypłacił życiem. Wstrząsające morderstwo Escobara poruszyło ludzi na całym świecie, sam pamiętam w jakim szoku byłem kiedy się o tym dowiedziałem i ile mówiło się o tym w telewizji. Andres przypłacił życiem błąd na boisku, grając w piłkę nożną, a wszystko to dlatego, że w Kolumbii piłka nożna była kontrolowana przez kartele narkotykowe, a głównie przez kartel Pablo Escobara.

Bohaterami filmu, który akurat oglądam, są dwaj panowie Escobar, którzy pomimo tego samego nazwiska, nie są krewnymi. Film "The Two Escobars" rzuca światło na powiązania przestępczości zorganizowanej z futbolem w Kolumbii w latach 80-tych i 90-tych oraz samą historię obu Escobarów, z których jeden wcielił się w rolę oprawcy, a drugi - całkowicie niewinnej ofiary. Poniżej link do filmu, wyszukałem dla Was wersję po angielsku:
http://www.youtube.com/watch?v=N1VBawGN85Y

Gorąco polecam!
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Boberek, Kendzior, chaos
gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2013-01-17, 23:01  

Dzięki, w święta dali to w TVP Sport, ale obejrzałem tylko ostatnie 30 minut.

Boberek 

Piwa: 1025/1809
Wysłany: 2013-01-17, 23:19  

Ja z kolei moge polecic cykl "sport bez fikcji" na Canal + .Jakis czas temu obejrzalem film "the Jay DeMerit story" o wyboistej drodze kariery amerykanskiego chlopaka pragnacego grac w europie ktory w koncu wyladowal w Premier league i jako pierwszy pilkarz z USA zrobil tam furore jeszcze dlugo przed Demspeyem czy Howardem...

Na youtubie jest tylko amerykanska wersja w kilku czesciach .

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2013-01-20, 09:35  

padly tu jeszcze inne propozycje, ale widze ze awaria serwera je zjadla - ludziska jesli jeszcze pamietacie co wrzucaliscie to dawajta, bo mialem zamiar sobie to ladnie wszystko obejrzec :)
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Tomash 

Piwa: 46/86
Wysłany: 2013-01-20, 09:52  

"Pelada - futbol bez granic", dokument z 2010r.:

"Przeklęta liga" (w oryg. "The Damned United"), film przybliżający sylwetkę Briana Clougha, zwłaszcza jego burzliwy epizod z Leeds United:

Tutaj do zassania z Chomika, z polskim lektorem: http://chomikuj.pl/wiewiora1966/Filmy+sportowe

Odpowiedz do tematu