Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Lo único que tengo blanco
son los calzoncillos, así cuando me los cago,
lo hago muy agusto

J.L. Nunez na posiedzeniu RFEF
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Złota piłka / Balon d'or
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2013-01-08, 12:57  Złota piłka / Balon d'or

Cytat:
Złota piłka (fr: Ballon d'Or, ang: The Golden Ball) – coroczny plebiscyt piłkarski. Trofeum przyznawane jest dla piłkarza, który zaprezentował się najlepiej w mijającym roku kalendarzowym. Na pomysł przyznawania Złotej Piłki wpadł szef France Football Gabriel Hanot, który w 1956 roku poprosił kolegów z redakcji o głosowanie na najlepszego gracza w Europie. Pierwszym zwycięzcą plebiscytu został Stanley Matthews grający wówczas w Blackpool[1].

Początkowo dziennikarze mogli głosować tylko na graczy pochodzących z Europy i dlatego też ani Diego Maradona, ani Pelé (uważani za jednych z najlepszych piłkarzy wszech czasów) nie mieli szans na otrzymanie tej nagrody[2]. W 1995 postanowiono zmienić przepisy i umożliwić również graczom spoza Starego Kontynentu, którzy grają w europejskich klubach. Pierwszym zdobywcą Złotej Piłki nieeuropejskiego pochodzenia był występujący we włoskim Milanie George Weah[3]. W 2007 roku ponownie zmieniono reguły i teraz każdy gracz z każdego klubu świata mógł być brany pod uwagę przy głosowaniu. Postanowiono również zwiększyć liczbę dziennikarzy biorących udział w plebiscycie. W 2006 roku swoje głosy oddawało 52 dziennikarzy, podczas gdy rok później było ich już 96[4].

Trzem zawodnikom udało się trzykrotnie zdobyć trofeum. Są to: Johan Cruijff, Michel Platini i Marco van Basten. Platini jest jedynym graczem, któremu udało się zwyciężyć w tym plebiscycie trzy razy z rzędu (lata 1983-1985)[1]. Ronaldo jest pierwszym brazylijskim zawodnikiem uhonorowanym tą nagrodą[3]. Najczęściej w plebiscycie France Football zwyciężali piłkarze z Holandii i Niemiec. Najwięcej Złotych Piłek zgromadzili gracze włoskich klubów – Juventusu i Milanu, którzy zdobyli po 8 statuetek[5]. Ostatnim zdobywcą tego trofeum jest Argentyńczyk Lionel Messi, który otrzymał Złotą Piłkę w 2009 roku[6].

W 2010 roku plebiscyty Złota Piłka France Football i Piłkarz Roku FIFA zostały połączone. 10 stycznia 2011 roku w Zurychu nagroda została po raz pierwszy przyznana pod nazwą Złota Piłka FIFA[7][8].

Spoiler:

Boberek 

Wysłany: 2013-01-08, 13:24  

Szczerze nie pamietam poprzednich gal i czasu ich trwania ale podobalo mi sie ze nie bylo sztucznego przeciagania i w ciagu niecalej godziny bylo po wszystkim... pozatym fajny duet prowadzacych .

Co do wyboru 11 roku to lekka przesada : Alves , Pique,Marcelo i Xabi Alonso wg mnie zdecydowanie na wyrost. Zdecydowanie razil brak Pirlo i tak sie zastanawiam czy naprawde nie byo zadnego wyrozniajacego sie pilkarza z innych lig do tej jedenastki ?? ?

Wybor Messiego sluszny chociaz przez cwile przeszlo mi przez mysl ze moze jednk wybiora Cristiano :z jezorem:

Co do bramki roku to mialem tylko nadzieje ze wybor nie padnie na bramka Neymara

noir_desir 

Piwa: 147/203
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2013-01-08, 14:27  

A czy ta jedenastka to nie było czasem głosowanie internautów? Bo to by wiele wyjaśniło... Hummels, ew. Kompany za Ramosa (on od biedy może zostać, ale na pewno nie był w top2 środkowych, do tego trzeba choćby umieć trzymać linię, poza tym jest ćwokiem :P ), Chiellini za Pique, Lahm za Alvesa, Alba za Marcelo, Busi za Alonso(Rudego pewnie z tej jedenastki się do jego emerytury nie pozbędziemy :( ), Pirlo za Xaviego (ostatecznie Pirlo za Alonso, ale Generał miał zdecydowanie słabszy 2012 niż poprzednie lata, podczas gdy Pirlo przeżywał drugą młodość)... Myślę też że nie byłby skandalem innym bramkarz (Cech?) za tego słabszego bramkarza Madrytu, ale ostatecznie ten się broni. Gdyby City nie skompromitowało się w LM to bym jeszcze wymienił Silvę za Iniestę, ale tak to niech będzie jak jest.
Czyli wyglądałoby to tak: Cech/Casillas-Alba, Hummels/Ramos, Chiellini, Lahm-Iniesta, Busi, Pirlo-Messi, Falcao, Ronaldo
Wydaje mi się, że ta jedenastka byłaby lepsza, choćby dlatego, że są w niej piłkarze spoza LL (tak jak ta jedenastka oficjalna to nawet 11 LL nie wygląda :P )
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Boberek
JeLeN 
Przyjaciel Forum

Piwa: 27/131
Wysłany: 2013-01-08, 14:39  

Za niedługo mogli by zmienić nazwę, zamiast przyznawać złotą piłkę to mogli by przyznawać piłkę Messiego :)

Boberek 

Wysłany: 2013-01-08, 15:51  

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
najt
wakabayashi 

Piwa: 435/573
Wysłany: 2013-01-08, 17:16  

:D

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2013-01-08, 17:24  

nie wiem jak tu.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2013-01-09, 13:30  

Uważam, że w przyszłym roku należy przyznać Krystynie jakąś alternatywną lub honorową Złotą Piłkę. Ten człowiek tak to wszystko przeżywa, że jeszcze sobie krzywdę wyrządzi jeśli za rok również odbiorą mu ten tytuł :|

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2013-01-09, 16:28  

Jak odbiorą? To jest jego? :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mikaelus
wakabayashi 

Piwa: 435/573
Wysłany: 2013-01-09, 18:18  

:>

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
miki_barca
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2013-01-09, 18:52  

A Puto Pelota jak zwykle szuka polemiki :P Nie rozumiem po co Guardiola i Chrześcijanin mają udawać zażyłość skoro nigdy za sobą nie przepadali. Wystarczy chyba, że się pozdrowili. Ale dla Puto Pelota to jest kolejny dowód na to, iż Pep jest złym i zawistnym człowiekiem :D

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/383
Wysłany: 2013-01-09, 19:19  

Ja obserwuję szukanie polemiki po obu stronach. Sport czy MD też analizują każdą minę Ronaldo, chociaż kto oglądał całą galę ten musi uczciwie przyznać, że tym razem nie można mu nic zarzucić. Na ile to było naturalne (ot miał chłopak dobry humor) a na ile obliczone na poprawę wizerunku po poprzedniej takiej gali, UEFA, nie wiem, ale CR i w czasie konferencji i w czasie samej gali zachowywał się wręcz modelowo. Był wyluzowany, przyjaźnie do wszystkich nastawiony...
Co do punto pelota, to program robiony przez kretynów dla kretynów. Widać przecież wyraźnie, że nie wita się z Guardiolą, tylko co najwyżej przeprasza, że go potrącił. Pep miał wyskoczyć z jakimś wylewnym "nic się nie stało" i na potrzeby telewizji poprzytulać się po radziecku? A na logikę, jeśli dwie godziny wcześniej byli razem na konferencji prasowej, to po co mieliby się jeszcze raz witać?

A propos Punto Pelota: Siro Lopez robi sobie jaja ze stroju Messiego http://www.youtube.com/watch?v=WsGJZ5s8Fpo

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
wakabayashi, Nederlander
gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2013-01-09, 20:08  

Punto Pelota oglądam czasem dla jaj, choć ostatnio wolę Futboleros de Marca. Przy okazji prawie każdego odcinka PP umieszczonego na yt, ktoś chce się przespać z Irene, a inny uważa się Carne Barcelo to niezly MILF :)

Carles 

Piwa: 541/93
Wysłany: 2013-01-10, 15:08  

%)

barcalover 

Piwa: 706/260
Wysłany: 2013-01-14, 10:18  

WSZYSCY ZDOBYWCY ZP oraz kilka fotek z tegorocznej gali :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):