Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
En el mundo de los ciegos,
un bizco es el rey, pero sigue siendo bizco

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
E Booki
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2012-10-18, 21:26  E Booki

Cytat:
E-book (także: eBook, książka elektroniczna lub publikacja elektroniczna), e-książka – treść zapisana w formie elektronicznej, przeznaczona do odczytania za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu komputerowym (np. komputer osobisty, czytnik książek elektronicznych, telefon komórkowy, mp4[potrzebne źródło] czy palmtop).

Publikacja elektroniczna jest niekiedy ujmowana szerzej, gdyż obejmuje materiały elektroniczne niebędące książkami, jak choćby systemy pomocy. Trudno przeprowadzić precyzyjną klasyfikację i w gruncie rzeczy można przyjmować rozmaite zakresy definicji publikacji i książek elektronicznych. Można jednak przyjąć, że ta ostatnia jest przeniesieniem klasycznej książki czy czasopisma do świata urządzeń komputerowych, co wyraża się choćby w nazwie.

Wskutek zacierania się granic między zakresami mediów, tradycyjna książka jest wydawana na papierze, ale niekiedy towarzyszą jej materiały audiowizualne, zawarte na płytach czy kasetach, zaś książka elektroniczna z natury łączy tekst z multimediami, co zawdzięczać można jednolitości elektronicznego medium.

Po temacie o ksiazkach widac ze ciulesy sa madrzy i oczytani wiec czas na temat o ebookach....

Czytacie ,lubicie e booki ?? ? Czy moze wciaz jestescie wierni ksiazce papierowej ?? ??

P.S
Jestem od kilku miesiecy posiadaczem Kindle Touch ktory mimo wielu zalet narazie przegrywa z ksiazka piapierowa. Jak narazie przeczytalem na nim tylko 2 lub 3 ksiazki . Choc podejrzewam ze przy jakims dluszym wyjezdzie napewno bedzie bardzo pozyteczny !

valdeq 

Piwa: 94/44
Wysłany: 2012-10-18, 22:57  

przed samymi wakacjami nabyłem kindle 4 i dziś żałuję, że tak późno. byłby jak znalazł podczas setek godzin spędzonych w pociągach w ostatnich 12 miesiącach. zamiast tego targałem ze sobą analogi :) .

nie pachnie jak papierowa prosto z drukarni, ale jest mega wygodny. przy czytaniu jakiejś kobyły wystarczy jedna ręka, drugą można zająć wedle uznania. kawa, pety, epety smakują przy ebooku tak samo. papieru nie odstawiłem zupełnie, ale znacznie więcej czytam teraz w wersji elektronicznej.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2012-10-18, 23:11  

Mam czytnik juz dosyć dawno, bo od jesieni 2010. Czytam pol na pol, raz papier, raz ebooki. Na wyjazdy wrecz idealny, wybralem Onyxa bo obsluguje bardzo duzo formatów, ale najlepiej czyta sie rtf, epub i mobi.
Postaw piwo autorowi tego posta

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2012-10-19, 19:26  

Onyx boox to mój zakup stulecia. Łyknąłem na nim już kilkadziesiąt pozycji, na które szkoda mi miejsca w biblioteczce, bo wiem że są do przeczytania na raz i nie wrócę do nich. Ambitniejsze rzeczy nadal kupuję w wydaniu papierowym i gromadzę na półkach, ale na jakieś kryminały czy serie typu 'Gra o tron' czytnik jest w sam raz.

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2012-10-21, 00:52  

Ja mam dokładnie to samo podejście, rzeczy do przeczytania raz w życiu staram się kupować w wersji elektronicznej, zwłaszcza że od około roku zaroiło się od netowych księgarni ebooków, które prześcigają się w promocjach. Chyba nie kupiłam jeszcze ebooka droższego niż 20 zł, większość w okolicach 10 zł, gdy za papier musiałabym dać co najmniej raz tyle. Dzięki temu może nie wydaje więcej na książki, ale więcej książek kupuję. Dla mnie odwrotnie niż dla Boberka, Kindle > papierowa książka, jest leciutki, pojemny, dyskretny (nikt w autobusie czy pociągu nie wie czy czytasz Jaspersa czy 50 twarzy Greya ;)) do tego ma pełną synchronizację z wersją na PC i telefonem, świetnie sie sprawdza przy czytaniu na leżąco. Takie typowo kobiece zastosowanie - wysyłam sobie na czytnik różne strony z netu, np z przepisami (push to kindle dla firefox i już nie muszę przepisywać składników), albo siągam przez calibre artykuły z gazet i aktualizacje wpisów na ulubionych blogach i czytam kiedy akurat mam czas.
Jedno co mnie wkurza, to że czasem ebook jest niestarannie wydany, choć juz jest pod tym względem coraz lepiej, ale wciąż zdarzają się takie, które wyglądają jak przekonwertowany pdf (mówię o kupionych, te z chomika nie są niczym innym niż tym właśnie) gdzie nie działa spis treści albo przejście do przypisów.

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2012-10-21, 05:16  

Ja bibliotekę sobie zrobię jak będę miał dom i dzieci - dlatego czytniki > książki. Wkurwia mnie tylko ignorancja Amazonu i amerykańskich wydawców, którzy albo nie wydają wielu tytułów wersji na Kindle, albo ograniczają dostępność tylko do USA (co mnie wkurwia do kwadratu), albo, jak grintx wyżej wspomniała, ebooki są niechlujnie wykonane - grafiki źle się wyświetlają, content jest poszarpany etc.
Niemniej jednak z czasem to się na pewno poprawi, a teraz czekam tylko na Kindle Paperwhite (zamierzam nabyć jak zawitam do PL niebawem). Dobre podświetlenie to jedyna rzecz, której mi teraz brakuje.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

grintx 
You talkin' to me?

Wysłany: 2012-10-25, 18:01  

Coś dla Krakusów
Oddając na Targach Książki przeczytaną papierową książkę dostaje się kupon na darmowego ebooka z tej listy

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kuba
grintx 
You talkin' to me?

Wysłany: 2012-11-14, 16:41  

Ja Urbanator za darmo a raczej za wypełnienie ankiety :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Steve
Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2012-11-15, 01:05  

Dzięki Sou :)

Boberek 

Wysłany: 2013-01-05, 14:12  

Zgodnie z tematym poruszonym w PW to ja jak by co posiadam na "sprzedaz" :z jezorem: :

- "Jak nie byc profesjonalnym pilkarzem" biografia Paula Mersona
- "Spalony" biografia Iwana
- "50 twarzy Greya"
- "Czlowiek ktory wkradl sie do auschwitz"
- George Martin "Nawalnica mieczy- stal i snieg"

Boberek 

Wysłany: 2013-05-24, 12:24  

Orientuje sie ktos czy jest jakas polska strona gdzie mozna sprawdzic czy ksiazka/i ktora chcemy kupic zostaly wydane jako ebook ?? ?

Callitus 

Piwa: 42/16
Wysłany: 2013-05-24, 12:42  

Boberek, na stronie lubimyczytac.pl po wyszukaniu danej książki masz opcje, gdzie możesz ją kupić, na dole masz kilka zakładek
Pokaż: wszystkie książki ebooki audiobooki.
No i wiadomo, klikasz w ebooki :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Boberek
grintx 
You talkin' to me?

Wysłany: 2013-06-10, 17:11  

Zestaw kryminałów za co łaska: http://bookrage.org/

a propos wyszukiwania ebooków, to jest jeszcze taka strona http://upolujebooka.pl/

grintx 
You talkin' to me?

Wysłany: 2013-06-14, 21:21  

Za darmo: http://swiatczytnikow.pl/...i-kamienna-cma/

valdeq 

Piwa: 94/44
Wysłany: 2013-06-23, 13:18  

"Futbol jest okrutny" 50% taniej do końca weekendu. klik

Odpowiedz do tematu