Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Hoy, manana y siempre
con el Barça en el corazon

Jose Mourinho
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kontuzje
Autor Wiadomość
CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-03-19, 20:11  Kontuzje

Nie muszę chyba wyjaśniać co skłoniło mnie do założenia tego tematu ;)

Jak wiadomo kontuzje dotykają sportowców wszelakich dyscyplin i potrafią nieźle pokrzyżować plany...

podobnie jak przed rokiem poważniejsze kontuzje nie omijają drużyny, obecnie w składzie Barcelony następujący zawodnicy są niezdolni do gry:
- xavi, zdążyliśmy się przyzwyczaić do jego nieobecności, rekonwalescencja przebiega już 4 miesiąc,
- messi, młoda gwiazda nie wytrzymała ostatnich tygodni na pełnych obrotach i w meczu z chelsea wypadł ze składu na miesiąc,
- we wczorajszej potyczce straciliśmy marqueza na cztery tygodnie,
- w tych samych okolicznościach kontuzjowany edmilson na około trzech tygodni

nie napawają optymizmem wypowiedzi szefa sztabu medycznego Barcelony, który ostrzega, że kontuzji może być więcej wraz ze wzrostem minut spędzonych na boisku, malutkim pocieszeniem jest zaoferowanie swoich piłkarskich umiejętności na pozycji środkowego obrońcy przez ronaldinho, mimo wszystko chyba bardziej się przyda na swojej nominalnej pozycji... :D

zapowiadają się trudne tygodnie dla druzyny rijkaarda...

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2006-03-19, 21:25  

pasowaloby sie przyzwyczaic, ze w zadnym sezonie 'plaga' kontuzji nas nie ominie.
tego, ze messi nie wytrzyma przeskoku z 3 ligi do pierwszej + cl, to nawet ja sie domyslilem. niestety zaczal padac w 3/4 sezonu

przyznam dlatego, ze jestem juz zdecydowanie za transferem henryka. jak zjebie w jakis sposob atmosfere i monolit anszego teamu to bedzie na was

klub, szczegolnie taki jak nasz, czyli walczacy o trofea na wszystkich mozliwych frontach (co wiaze sie z ogromna iloscia meczow) musi miec wyrownana kadre. od kilku lat swiatowe potegi zapowiadaja, jak to beda walczyc o potrojna korone czy cos w tym stylu, a w rzeczywistosci jest to obecnie dla nikogo niewykonalne

w przyszlym sezonie mozemy zmienic ta regule, jesli do kilku wielkich indywidualnosci - graczy najlepszych na swoich pozycjach na swiecie, dodamy jeszcze 2-3 zawodnikow, mogacych w kazdej chwili z powodzeniem zastapic marqueza, xaviego, czy eto'o. dopiero wtedy bedziemy mogli naprawde zmierzyc sie z legenda dream teamu, bo obecnie mamy mimo wszystko slabsza kadre, a i sukcesow druzyna franka nie skolekcjonowala wielu
Postaw piwo autorowi tego posta

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2006-03-19, 21:39  

ja sie nie znam i nie chce udawac eksperta, ale takie kontuzje miesni jak np Marqueza, zaraz na poczatku spotkania sugeruja, ze moze cos z rozgrzewka nie tak bylo, albo uraz Messiego w meczu z Chelsea - ten sam miesien, co kilka tygodni wczesniej, tyle ze tym razem troche "wyzej". Ja rozumiem, ze chlopak chce grac, ale jak go beda tak eksploatowac, to skonczy kariere zanim ja na dobre zacznie. Poza tym do klubowego "sztabu medycznego" od dawna byly zastrzezenia. Pamietacie doktora Prune? No, to on sie teraz zajmuje młodzikami :/

ed. 20.03.2006
Troche statystyk z dzisiejszego artykulu MD: od sierpnia (poczatek przygotowan do sezonu), urazy miesni mialo az 11 zawodnikow, w tym pieciu zdarzylo sie to wiecej niz raz, a Marquez bije klubowy rekord (4 razy). Redaktorkom wyszło, ze daje to srednia 2,25 kontuzji na miesiac.
Ostatnio zmieniony przez grintx 2006-03-20, 07:11, w całości zmieniany 1 raz  

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107
Wysłany: 2006-03-19, 21:39  

Swoją drogą te kontuzje są dziwne. Wcześniej seria zerwań więzadeł - czterech w poprzednim sezonie + Xavi. Teraz nowa seria (na szczęście mniej groźna) kontuzji mięśni - Messi, Marquez i Edmilson.
Dziwne jest także to że niemal wszystkie kontuzje powstają bez udziału rywala. Biegnie sobie ktoś beztrosko, pośliźnie się, źle stanie albo coś i kontuzja. Z tych wymienionych wcześniej poważnych kontuzji wszystkie przebiegały właśnie tak. Jedynym wyjątkiem była chyba tylko kontuzja van Bommela.
Coś w tym musi być, bo to nienormalne żeby doznawać tyle kontuzji z niczego.
O ile w lidze nam to zbyt nie zaszkodzi, to w LM te kontuzje mogą mieć bardzo poważne konsekwencje.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2006-03-20, 19:13  

Oliveira z Betisu i Valeron z Depor tez doznali kontuzji bez udzialu przeciwnika i to takich ze caly sezon z glowy.

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2006-03-21, 08:58  

3/4 kontuzji to własnie takie urazy takze po mojemu to nie ma sie czemu dziwic
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Negro 

Piwa: 11/30
Wysłany: 2006-03-21, 09:24  

A wg mnie to właśnie jest sie czemu dziwić :] Jeśli piłkarz, który uprawia swoją dyscypline sportu już kilkanaście lat, biegnie sobie po boisku i nagle doznaje kontuzji, to naprawde jest to zastanawiające. Ciekawe tylko gdzie leży tego przyczyna :hmmm:

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-03-21, 09:29  

ja się żadnych spisków nie doszukuję, dziwi i martwi mnie jedynie to, że w tym samym czasie podobnych kontuzji doznało trzech piłkarzy... :co:

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-03-21, 09:34  

przyczyn moga byc dziesiatki - przede wszystkim wezmy pod uwage ze te ludki zagraly juz w tym sezonie kilkadziesiat meczow, do tego ciagle podroze - juz to wystarczy zeby organizm byl mocno zmeczony i podatny na urazy a jak dojda do tego ciezkie warunki, ostre starcie w czasie meczu to noga moze nie wytrzymac. sztay medyczne robia wszsytko zeby miesnie i reszte wzmocnic ale wiadomo ze to sa tylko ludzie i maja kres swojej wytrzymalosci.

prawda jest taka ze przez pierwsze 4 miesiece kontuzji doznawali tylko ci co zawsze-motta, gabri, giuly + harcorowe wejscie w bommela. drobne urazy nas omijaly i niestety teraz nagle sie nagromadzily

kudlaty 
Vamos!

Piwa: 19/13
Wysłany: 2006-03-21, 17:33  

gregori napisał/a:
Oliveira z Betisu i Valeron z Depor tez doznali kontuzji bez udzialu przeciwnika i to takich ze caly sezon z glowy.

Greg z tego co pamietam to olivera doznał kontuzji przez chamstwo Ricardo Carvalho a nie przez powietrze....

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-03-22, 16:58  

Messi moze zagra z Realem, a Rafa bedzie odpoczywal 'tylko' miesiac.

Mam nadzieje, ze i rekonwalescencja Edmilsona przebiegnie sprawnie i na mecze z Milanem Ryjek bedzie mial do dyspozycji najmocniejszy sklad.

Co do powrotu Leo na gd, mam nadzieje ze sie wykuruje bo osobiscie boje sie iz zolc z Malaga zalapie Dinho i Argentynczyk bedzie bardzo potrzebny.

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2006-03-23, 16:07  

moze nie jest takim glabem i sie nie da sprowokowac jakims ciolkom, majac na uwadze, jaki beda tego konsekwencje

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2006-03-23, 16:20  

Kartkę może dostać i z dupy. Koffany źą Santiago Rodriguez sędziuje. Jakby nie patrzeć trzeba być przygotowanym na wszystko.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-03-23, 16:51  

ale przeciez ronaldinho wg LFP ma juz 5 kartek i z tego co ustalilismy w innym temacie pauzowal za nie w spotkaniu z valencia

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-03-23, 19:52  

Chyba faktycznie niepotrzebnie wprowadziliśmy się w stan jakiejś 'psychozy'. Ja miałem jakieś zwidy na meczu z RSSS, i wydawało mi się, że Dinho właśnie w tym spotkaniu zarobił żółć, a tak nie było...

Wychodzi na to, że rację ma LFP, więc luz, blues. Imo.

'The small victories
The cankers and medallions
<<<The little nothings>>>
They keep me thinking
That someday
I might beat you
But I'll just keep my mouth shut'

Odpowiedz do tematu