Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ciutadans de Catalunya, ja la tenim aquí!
Josep Guardiola
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sędzia chu*
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1014/1795
Wysłany: 2013-04-13, 21:53  

Wydaje mi sie ze sedziowie zakwalifikowali reke Jodlowca jako nabita i przypadkowa w sumie i tak juz z tej akcji Wisla nic by nie miala....

Co do bramki na 1-0 to jak by to powiedzial Tomaszewski to nie byl bład to byl "wielbład" zarowno liniowego jak i sedziego bramkowego .Zdecydowanie duch steviego wondera unosil sie dzis na Reymonta :)

Ale dla rownowagi podobala mi sie wypowiedz po meczu Kosowskiego ktory w sumie powiedzial ze blad byl bledem ale ze mimo wszystko dosrodkowanie Jedrzejczyka jak i pozniejszy strzal Dwaliszwilego mieli jeszcze szanse zablokowac lub przeciac obroncy a tego nie zrobili...

Lemes 

Piwa: 290/108
Wysłany: 2013-04-14, 07:24  

Ręka Jodłowca nie taka ewidentna, ja bym karnego nie podyktował. Jodłowiec nie miał żadnej szansy na reakcję, a ułożenie ręki było prawidłowe. Dla mnie karnego nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta

JeLeN 
Przyjaciel Forum

Piwa: 27/131
Wysłany: 2013-04-14, 10:18  

Ja tez karnego bym nie podyktował, dla mnie całkowity przypadek. Szkoda tego gola po tym jak piłka wyszła... Na pewno pzpn musi popracować nad tym jak ustawić tych sędziów za bramką aby jak najwięcej widzieli.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2013-04-14, 11:30  

Ci sędziowie za bramkami to nie tylko w Polsce problem, ale wszędzie.
nie wiem jak tu.

Lemes 

Wysłany: 2013-04-14, 11:52  

Teoretycznie ten sędzia nie jest od tego, ale widać jak na dłoni, że widzi całą sytuację tylko jak zawsze bał się podjąć decyzję. Wiadomo, że zawsze wina spada na głównego.

JeLeN 
Przyjaciel Forum

Wysłany: 2013-04-14, 12:36  

O zagraniu piłki ręką trochę szerzej:
https://docs.google.com/file/d/0BxTW-ZW26QnsYmgtYzNEY0RKZ2c/edit?pli=1

yeste 

Piwa: 60/81
Wysłany: 2013-04-14, 12:41  

Z przepisów gry w piłkę nożną:

Cytat:
Obowiązki
Wyznaczeni dodatkowi sędziowie asystenci zależnie od decyzji sędziego mają sygnalizować:
● kiedy piłka całym swoim obwodem opuści pole gry przez linię bramkową,
● której drużynie przysługuje prawo do wznowienia gry rzutem z rogu lub rzutem od bramki,
● kiedy miało miejsce niewłaściwe postępowanie lub wydarzył się inny incydent, którego sędzia nie widział,
● gdy przewinienia zostały popełnione, a dodatkowy sędzia asystent był w stanie lepiej to zobaczyć niż sędzia, szczególnie wewnątrz pola karnego,
● czy przy rzutach karnych bramkarz opuścił linię bramkową, zanim piłka została zagrana oraz czy piłka przekroczyła linię.

Więc chyba jednak interwencja w takich sytuacjach też leży w jego obowiązkach.

Zresztą Platini coś tam bąkał po Euro, że dużo goli strzelonych głową to zasługa dodatkowych sędziów, bo zawodnicy boją się przy nich faulować w polu karnym. Czyli z założenia powinni reagować nie tylko na sytuacje wpadła/nie wpadła.

JeLeN 
Przyjaciel Forum

Wysłany: 2013-04-14, 12:55  

Ale mimo wszystko dużo wynika z tego, że taki bramkowy ma "za małą władzę" bo co by nie było to i tak jego decyzję mogą obciążyć ocenę sędziego głównego i pewnie nie jeden taki bramkowy boi się "zaryzykować" i podjąć własną decyzję. Pamiętajmy o tym, że tak samo jak bramkowego jest to bład asystenta, który powinien być na wyskości piłki czyli też powinien to widzieć.

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 271/693
Wysłany: 2013-04-14, 13:14  

wlasnie mi sie wydaje ze wladza jest rozproszona w zbyt wielu glowach.

jesli ten bramkowy sedzia nie reaguje to inni sedziowie tez nie zareaguja bo bramkowy byl blizej. do tego liniowi moga sobie pozwolic na wieksze rozloznienie bo nawet przy dlugiej pilce zawsze ktos ich asekuruje, a odpowiedzialnosc sie rozmywa/jest przerzucana na siebie nawzajem.

Miejmy nadzieje ze po wprowadzenie chipow nie bdzie juz sedziow bramkowych bo wiecej mieszaja niz pomagaja. po wprowadzeniu chipow skonczy sie ich nadrzedna funkcja

mystique e 
musique e

Piwa: 761/540
Wysłany: 2013-04-14, 15:01  

Szkoda mi trochę w tym wszystkim Siejewicza - jeżeli którykolwiek arbiter może zasługiwać na miano rzetelnego, a przy tym ma cojones z tym wczorajszym 'oświadczeniem'.

Myślałem, że zwycięstwo nad Wisłą w Krakowie spowoduje skoki pod sufit z radości. Tak nie było, nie chciałbym być w takiej sytuacji w skórze Wiślaków. Ale dzisiaj patrzę na całość z nieco innej strony. Przy faulach 'taktycznych', Legia na 3 takie sytuacje (środek boiska lub połowa Wisły) dostała 3 kartki. Fauli Sobola, Boguskiego czy chamstwa Pareiki nie było.
Też mogło to zmienić obraz gry, prawda? Z kartką przecież inaczej się gra.

Dlaczego podobnych nagonek nie było, kiedy to właśnie co kilka kolejek kontrowersyjne decyzje leciały tylko i wyłącznie z korzyścią dla teamu z Reymonta? Dlaczego w meczach Legii pomyłek na jej niekorzyść nie komentuje się tak szeroko? Chcę tylko powiedzieć, że pomyłki zdarzają się wszędzie, ale wątpię, żeby smród po wczorajszym zniknął tak szybko, jak przy wpadkach na korzyść innych drużyn. Wszyscy "kochają" Legię w kraju i wszyscy chętnie nie raz zakrzykną słynne "cała Polska widziała". Przykład? Reakcja w przerwie meczu na sport.pl przypominała raczej reakcję na finał mundialu, w którym Polska do przerwy przegrywa 0-2, przez kontrowersyjne decyzje.

Daleko nie trzeba szukać przykładów, podczas derbów dokładnie takiego samego karnego Legia nie dostała. Przepisy powinny być bardziej jednoznaczne, strasznie to wszystko zagmatwane i tak naprawdę każdą tego typu sytuację można zinterpretować w dwie strony. O ile nie ma mowy o tym, żeby uznać pierwszą bramkę, o tyle karny byłby poważnym przegięciem w drugą stronę. Zresztą pisałem też już o tym wczoraj na fb:

Cytat:

Wreszcie zwycięstwo w Krakowie, choć pierwsza bramka zdecydowanie "w prezencie" od dodatkowego sędziego. Mówi się o tym, że możliwość skorzystania przez sędziów z powtórek "zabije ducha gry" i odbierze piłce "piękno", a jak nazwać takie sytuacje? W Champions League to samo, mega kontrowersje w dwumeczu Galatasaray, w Dortmundzie, w Paryżu. Nieprawidłowo uznane/bądź nie bramki na mistrzostwach Europy i świata. Ile jeszcze potrzeba takich sytuacji? A może możliwość korzystania z powtórek zabije inne korzyści dla zainteresowanych decyzyjnych...?

Lemes 

Wysłany: 2013-05-13, 07:41  

Minimalny spalony :D

popo99 

Piwa: 1/6
Wysłany: 2013-11-23, 13:21  

panowie,

zgłupiałem bo tu piszą że spalony był....

http://rostkowski.blog.on...-1/#comment-147

był czy nie?

JeLeN 
Przyjaciel Forum

Wysłany: 2013-11-23, 13:43  

No przecież tam jest wszystko opisane, pamiętam dokładnie tą sytuację. Rafał Rostkowski pisał nawet na facebooku, że jacyś analitycy sprawdzali tę sytuację i faktycznie był spalony. Fajnie tam opisuję, że promuję się grę ofensywną jak nie jest się pewnym czy był spalony czy nie. Tutaj asystent nie miał tego zawahania więc poniósł flagę. Prawidłowo.

Cytat:

Dostałem oficjalne potwierdzenie, że spalony jednak był i moja decyzja była słuszna. Zawsze miło, gdy przyznają to także przełożeni.

Tak to już czasem bywa, taki jest również los sędziów, że po niesłusznej krytyce słuszne sprostowanie oceny ich pracy jest ciche, dyskretne i nie dociera do tylu osób, do ilu dotarła wcześniejsza krytyka. Zupełnie tak samo jak ze sprostowaniami w gazetach.

Zadzwonił do mnie wczoraj Sławomir Stempniewski, członek zarządu Kolegium Sędziów PZPN, który występuje w programie „Liga+ Extra” (NC+) jako omawiający sytuacje kontrowersyjne i decyzje arbitrów. Powiedział mi, że tydzień wcześniej przed rozpoczęciem programu nie miał czasu na dokładną analizę sytuacji z 78. minuty meczu Lechia – Podbeskidzie, kiedy nie uznałem gola dla Lechii z powodu spalonego (pisałem o tym tutaj), i dlatego w czasie programu, gdy pokazywana była ta sytuacja, niesłusznie zarzucił mi błąd. Dodał, że później poprosił „techników telewizyjnych”, żeby sprawdzili czy rzeczywiście był spalony. Jak mi powiedział, spalony był około 10-centymetrowy. Zażartowałem więc: „Sławek, ale ja się naprawdę pomyliłem, bo myślałem, że spalony był trochę większy, a okazało się, że był taki mały”. Ale oczywiście nie zmienia to postaci rzeczy, że zgodnie z przepisami sędzia asystent ma sygnalizować zarówno spalone małe, choćby takie, jak i spalone duże.

Boberek 

Piwa: 1014/1795
Wysłany: 2015-02-08, 21:30  

Ja yebie zolta kartka pokazana dopiero pod naciskiem pilkarzy...

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2016-12-08, 09:46  

Wczoraj na meczu się zastanawialiśmy, jak mało w porównaniu z piłkarzami zarabia sędzia, biorąc pod uwagę, z jaką presją mierzy się w takiej Lidze Mistrzów czy turniejach Euro/MŚ. No to jest lektura -> http://wynagrodzenia.pl/a...olsce-i-europie

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Mentor
Odpowiedz do tematu