Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chamstwo na stadionach,pseudokibice czyli Polska ole
Autor Wiadomość
Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-03-13, 20:53  Chamstwo na stadionach, pseudokibice czyli Polska ole

Nie ukrywam, ze do zalozenia tematu przyczynily sie niedzielne wydarzenia z Kaluzy.

Niestety na derbach nie bylem, ale z tego co opowiadaja ludzie to ja pierdole.

Dziennikarze w koszulkach 'Antywisla', rasistowski okrzyki w strone Paulisty, rzucanie w pilkarzy i sztab szkoleniowy brylami lodu, a nawet kijami od flag, hektolitry pasiastej sliny, przekreslona Biala Gwiazda na flagach, transparentach i szalikach, swinski leb rodem z Camp Nou to tylko maly pikus.

Smierc tego chlopaka to juz tragedia. Niestety takich wydarzen jest coraz wiecej. Derby jak to derby, rozne rzeczy sie robilo ale zabojstwo z premedytacja? Malo brakowalo a zycie stracilby tez 17 letni dzieciak. Abstrahujac od tego ze rannych zostalo z kilkadziesiat osob. Zabojca dozywocie, 'opravcy' (sic!) dostana zawiasy za wspoludzial i po 2 latach wroca. Na 'stadiony'. Kara smieszna. Chociaz mysle ze sprawiedliwosc zaczna wymierzac sami 'Wislacy', tak jak bylo to przy okazji smierci Fujina.

Przypominaja sie czasy, kiedy tylko hools przychodzili na mecze, a raczej na stadion zeby odreagowac. Tylko ze to bylo ponad 10 lat temu. Cofamy sie zatem. Chyba zbyt naiwnie wierzylem ze skrajni pseudokibice zostali nawet z naszej szmacianej pilki wykorzenieni.

I nie mowie tu juz o grupce zjaranych malolatow. Vide wydarzenia w opolu, jastrzebiu, rzeszowie i wielu innych miastach gdzie pod przykrywka 'milosci do klubowych barw' gineli ludzie. Mlodzi ludzie. Gowniarze praktycznie majacy cale zycie przed soba.

Czy w ogole jest jakies wyjscie z tej sytuacji? Czy da sie skutecznie walczyc z ta zaraza? Co da zajebisty sprzet i monitoring na stadionach, skoro pseudokibice przeniesli sie poza stadiony.

Jakies wnioski? Pomysly?

Bo mi rece opadaja.
Ostatnio zmieniony przez Miskiewicz 2006-03-13, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2006-03-13, 20:58  

Były reprezentant Austrii, Dietman Kuehbauer znów obraża Polaków. - Śmierdzisz Polską - rzucił podczas ligowego meczu Mattersburg - Sturm Graz (1:1) w stronę Adam Ledwonia - informuje "Fakt".

To już drugi taki wybryk Austriaka. Przed meczem reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata powiedział Ledwoniowi to samo.

- Jest szmaciarzem. Myślałem, że pobyt w Chorzowie czegoś go nauczył. nawet mu powiedziałem: "W Polsce tak nie kozaczyłeś, tchórzu". Okazuje się jednak, że to kompletny prostak - opowiadał "Faktowi" Ledwoń.

- Zemszczę sie w ostatniej kolejce. Gramy wówczas z nimi u siebie. To spotkanie może zdecydować o ich spadku z ligi. Jak spadną, to wbiegnę na środek boiska i pokaże mu dupę! - zapowiedział były reprezentant Polski.

:hahaha: to mi sie podoba ;p

Latin 
Semper fidelis

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-03-13, 21:16  Re: Chamstwo na stadionach,pseudokibice czyli Polska "p

Miskiewicz napisał/a:
Przypominaja sie czasy, kiedy tylko hools przychodzili na mecze, a raczej na stadion zeby odreagowac. Tylko ze to bylo ponad 10 lat temu.

Tak to chyba nie było :P Tylko hools jezdzili swego czasu na wyjazdy Wisły,ale mecze u siebie to rodzinna rozrywka :]
Tak poza tym to nie wiem czy jest sens coś tu pisac,nie zachowujmy się jak dziennikarze TVN.U mnie nie ma porachunków kibiców,a też ludzie giną na ulicach.Ot takie czasy.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-03-13, 21:32  

zamknac lige, pseudopilkarzykow przegonic boiska zaorac.eot

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2006-03-13, 23:11  

nic sie nie da z tym zrobic bez zaostrzenia prawa karnego wlasnie w przypadku takich wystepkow

ja sie nie bede wypowiadal bo w resocjalizacje nie wierze i dla mnie jak ktos ma tak nasrane w glowie to od razu sznur na szyje i papa

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-03-14, 04:48  

'resocjalizacja to puste słowo' (skazani na shawshank) :]

popieram mroo, że prawo nie dosięga wszystkich tych wykolejeńców i to nie tylko stadionowych...

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-03-14, 08:17  

Cytat:
Hipokryzja sięga zenitu, kibice ze stadionu im.Jana Pawła II, modlący się
swego czasu w wielkiej zadumie na płycie boiska, teraz biegają i zarzynają kibiców innych drużyn. Cracovii nikt już poważnie nie będzie traktował, zniknie za jakiś czas, no bo kto chce budować wielką piłkę ramię ramię z bandytami? Cierpliwość Filipiaka też się kiedyś skończy.

~do hipokrytów, 13.03.2006 19:22

Nic dodać, nic ująć. Mam nadzieję, że nawet taki kretyn jakim jest Filipiak ma odrobinę oleju w głowie i w końcu przestanie finansować ten klub. A wtedy już prosta droga do czwartej ligi. Tam gdzie niestety - z powodu marginalnej, ale zawsze grupy bandytów - jest miejsce Cracovii Kraków.

'The small victories
The cankers and medallions
<<<The little nothings>>>
They keep me thinking
That someday
I might beat you
But I'll just keep my mouth shut'

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2006-03-14, 09:48  

Mroo po co sznur marnowac - dac im palki, dac im noze zamknac w klatce i niech sie imbecyle pozabijaja. Debilizm sie szerzy..

Cytat:
U mnie nie ma porachunków kibiców,a też ludzie giną na ulicach.Ot takie czasy.

Tak myślisz? Porachunków nie ma? Nie wychodze po 23.00 na Północ bo wiedzą, że na Wisłę jeżdziłem, nie wychodzę na Fablok i t p. Ostatnio w Libanie ta akcja z pałkami i t p to nic innego jak "kibice" Victorii, pozniej zemsta Gornika w Jaworznie. TO JEST BYDłO!

Ja pierd.... ale bym chetnie zmniejszył populacje na swiecie, dla takich debilow to sie powinno aborcje z miejsca z miejsca zalegalizowac. Nie wiem czy ich rodzice im na szyi kielbasy wieszali, zeby w dziecinstwie sie przynajmniej psy z nimi bawily ale widac dzis tego skutki - ciagle sie zachowuja jak psy. Wsciekle i bardzo chore psy. Umyslowo chore...

Napiałem na wislaportal.pl taki oto tekst:

http://wislaportal.pl/articles.php?id=142

Na oficjalnej stronie przekonuje Przemka i Marcina by ci pogadali z Jurczynskim o bojkocie kibicowskim. Chcemy zorganizowac protest prawdziwych kibicow, glos sprzeciwu dla tych ... "ludzi". Kazdych. Takze tych podszywajacych sie pod Wisle.

Latin 
Semper fidelis

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-03-14, 10:37  

:co jest: Nie gadaj,że Cię za Wisłe gonią po Północy bo nie uwierze.Prędzej za te dredy :P Większość chłopaków,którzy jeżdzili na Wisłe w celach "rozrywkowych" było z Północy.W barwach innych niż wiślackie w Chrzanowie jest bardzo ciężko kogoś spotkać.Chłopaka,którego w zesżłym roku zabili na Trzebińskiej chcieli skroić z kasy,na Północy zginał za dragi itp.Ale nikt jeszcze nie zginął za to,że kibcuje innej drużynie!Więc nie łączmy zabójstw tylko z kibicami!
A Liban to nie Chrzanów,bo to jest całkiem specyficzne miejsce i tam się kibicuje chyba z 5 drużynom,a i tak nikt nie ginie(przynajmniej nie z powodu kibicowania) - jedynie jakieś obicia jak wszędzie.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-03-14, 11:01  

"Chamstwo na stadionach [...]"

Czy temat dotyczy rowniez chamstwa w pubach podczas ogladania meczow? :P

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2006-03-14, 17:00  

http://miasta.gazeta.pl/k...98,3209140.html

Cytat:
Krakowska prokuratura postawiła zarzuty podejrzanym o udział w zabójstwie po niedzielnym meczu. 20-letniemu Piotrowi B. postawiono zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.
Poinformowała o tym rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Dwaj pozostali uczestnicy zdarzenia, poruszający się z Piotrem B. jednym samochodem, są podejrzani o udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia i zakończonej śmiercią ofiary. Czwarty, nieletni uczestnik zdarzenia, będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich. Podejrzanemu o zabójstwo grozi kara do dożywocia, pozostałym dwóm pełnoletnim uczestnikom zajścia - do 10 lat pozbawienia wolności.

zawsze podaja ile grozi za takie wybryki ale jakos nie slyszy sie nigdy o aktualnych wyrokach

z dobrym adwokatem udowodnia ze celujac w nerke nie mial swiadomosci ze go zabije bo przeciez ma siedwie nerki, w koncu nie ladowal w watrobe ani serce

16 lat i przed sadem rodzinnym? kurwa co to ma byc ja jak mialem 16 to bylem poczytalny i potrafilem rozroznic co jest dobre a co zle, kurwa takiego chwasta to w pierwszej kolejnosci powinno sie powiesic zeby reszta tych pojebanych gowniarzy sie dwa razy zastanowila

kierowca samochodu pewnie w ogole z niego nie wysiadl wiec dostanie rok z zawieszeniu i bedzie cacy

polska ['][/quote]

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-03-14, 17:32  

Latin, to ze Chrzanow jest Wislacki wiadomo od dawna. Ale juz Bornowice albo Pradnik bialy to miejsce wielu zadym i tak bylo juz pare lat temu. Zreszta i na Polnocy jeszcze 3 lata wstecz bylo ciezko wrocic nad ranem z wislackim szalikiem nie majac zadnego starcia na koncie.

A co do dalszej historii, przeciez na poczatku lat 90, Polska byla krajem w ktorym chuliganerka kwitla i nikt nie potrafil temu zaradzic. Kiedy nasza reprezentacja jechala na Anglie, na wyspach pisalo sie glownie o Polish hools. Nie wiem jak wtedy wygladala sytuacja na Wisle, ale np. ze stadionu Slaska uciekalem pod plaszczem ojca. Obaj wiemy ze bylo dramatycznie, zdemolowane pociagi, regularne wizyty na plycie boiska i ofiary smiertelne wystepowaly na porzadku dziennym.

Skoro u Ciebie nie ma porachunkow kibicow, to albo grod kraka w ciagu 3 miesiecy zmienil sie nie do poznania, albo masz duzo szczescia :]

edit
Znalazlem fotke sprzed jakichs 2 lat, zrobiona przy okazji wyjazdu krakowskich hools na ustawke z arka. Dwaj z nich to moi byli wspollokatorzy, wszyscy sa blisko zwiazani z srodowiskami kibicowskimi Wsily Krakow Podkreslaja jednak, ze chuliganii nie musza obnosic sie z ta miloscia. Dlatego zadnych barw.

Paranoja. I wcale nie jest lepiej niz kiedys, teraz po prostu ludzie nie zdaja sobie sprawy z tego co sie dzieje. A policja woli sie nie mieszac.

edit

Cytat:
W Urugwaju po morderstwie kibica zawieszono rozgrywki ligowe

Po zabójstwie 35-letniego kibica podczas meczu Penarolu Montevideo z zespołem Cherro federacja piłkarska Urugwaju zdecydowała się przerwać na czas nieokreślony rozgrywki ligowe.

"Nie ma sensu grać w piłkę, jeżeli dzieją się takie rzeczy" - powiedział prezes federacji Eugenio Figueredo.

W sobotę podczas meczu w Montevideo śmiertelnie pchnięty nożem został 35-letni mężczyzna. W wyniku starć kibiców ranny został także jego 12-letni syn. Inny nastolatek także trafił do szpitala z ranami kłutymi klatki piersiowej.

to jest jakas metoda.

Latin 
Semper fidelis

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-03-14, 19:04  

Nie zrozumieliśmy się,mówiąc Północ miałem na myśli osiedle w Chrzanowie,nie rejon Krakowa.U nas po prostu ruch kibicowski jest w uśpieniu.W Krk to oczywiście masz racje,w barwach Wisły to chyba nawet po Bieżanowie bym nie chodził bez oglądania się dookoła :cfaniak:

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2006-03-14, 22:35  

Latin za duzo na tym Koscielcu czasu spedzasz;) Na Polnocy i na osiedlach pobliskich teraz "kroluje" Legia. I naprawde boje sie tam poruszac.

Bienias 
Czlowiek dobrej Woli

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2006-03-14, 23:01  

Dobrze zrozumialem ze w krk na jakims osiedlu ludzie kibicuja Legii?

Odpowiedz do tematu