Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BarcaZone
Autor Wiadomość
Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2006-03-12, 14:33  BarcaZone

Kilka miesiecy temu glosno bylo o nowym serwisie. Glosno w kontekscie exodusu wielu osob z BO. Od tego czasu minelo jakies 300 dni i dla przecietnego usera wyglada to tak, jakby projekt zostal dawno zarzucony, a wszystko skonczylo sie na gadaniu. Mysle, ze jestem winny - szczegolnie tym, ktorzy (posrednio) przeze mnie odeszli z BO - sporo wyjasnien. Wydaje mi sie, ze maja pelne prawo do tego by czuc, ze zostali na lodzie. Byc moze nie jest to najlepszy czas na takie wyznania, ale nie zawsze mozna wybrac odpowiednia chwile na podobne rzeczy.

Do tej pory staralem sie trzymac wszystko w tajemnicy (gdyz jak wiadomo w ciszy pracuje sie najlepiej). Konspira byla tak silna, ze niektorzy zaczeli mnie posadzac o paranoje (i w duzej mierze mieli racje), inni stwierdzili, ze pewnie nie mam nic ciekawego do powiedzenia, gdyz cale przedsiewziecie to jedna zajebista mistyfikacja. I ta grupa rowniez czesciowo sie nie mylila, bo faktycznie zadnych rewelacji dla nich nie mialem (co nie znaczy ze prace nad nowym serwisem nie zostaly rozpoczete).

Pierwsza wersja layoutu powstala w polowie czerwca ubieglego roku i... do niedawna byl to punkt wyjsciowy do ostatecznego wygladu strony. Szczerze sie przyznam, ze mi osobiscie srednio sie to podoba, wiec zapewne slowo "byl" ma w tym zdaniu kluczowe znaczenie.

Plan byl taki, ze razem z Hienka postaramy sie zbudowac nowy serwis. Calosc miala trwac prawie caly wrzesien i na poczatku pazdziernika miala wystartowac. Jak to przewaznie w takich sytuacjach bywa, naszego planu nie udalo nam sie zrealizowac, a glownym powodem takiego stanu rzeczy byl brak czasu (a raczej nadmiar pracy w owym czasie). Do dnia dzisiejszego koncepcja samej strony ulegla diametralnej zmianie - poczawszy od jezyka programowania w ktorym bedzie pisana, a na wymaganiach dotyczacych serwera konczac.

Obecnie nad projektem oprocz mnie i Hienki pracuja jeszcze 2 osoby, choc tak naprawde to my pracujemy obok nich (a w zasadzie Hienka pracuje, bo ja jestem z tych spraw za cienki bolek). Prace tocza sie niezaleznie, wiec trudno mi jest cokolwiek napisac na temat postepu czy orientacyjnej daty startu. Optymistyczna (acz malo realna) to GD, jednak bardziej prawdopodobny wydaje sie byc poczatek nowego sezonu.

Gdyby wszystko mozna bylo przyspieszyc - wierzcie mi, strona dawno by juz stala. Jednak pewnych problemow nie jestesmy w stanie przeskoczyc. Pisalem juz o tym, ale kazdy z nas ma swoje zycie poza netem i... sami rozumiecie.

Do tego dochodza problemy z serwerem (na nowy serwis potrzebujemy dedykowanego). Niestety plan ze sprzedaza kont e-mail okazal sie niewypalem, gdyz w obecnej chwili kasa z tych kont ledwo wystarczyla na oplacenie serwera i domen (i to tylko dlatego, ze wsio bylo po promocyjnych cenach).

Nie chce zeby to wygladalo jak usprawiedliwianie sie, czy szukanie wymowek... Mysle, ze mozna napisac iz to ze jeszcze sajt nie powstal to moja wina. Byc moze mozna bylo poswiecic temu celowi troche wiecej czasu, kosztem czegos innego. Nie wiem...

Wiem natomiast, ze osoby ktorym kilka miesiecy temu obiecalem ze serwis ruszy w okreslonym terminie, moga czuc sie oszukane. Wydaje mi sie, ze zdecydowana wiekszosc tak sie czuje... ze stracili oni nadzieje. Glupio mi z tego powodu strasznie... Przepraszam.

Nie chce juz nic obiecywac. Po prostu strona pewnego dnia ruszy i mam nadzieje, ze to bedzie jakims wynagrodzeniem zabitych przeze mnie nadziei.

--------------------------------------------------------------------------

Screen tego co powstalo w polowie czerwca ubieglego roku: Barca Zone, ujecie pierwsze

Przy obecnym ukladzie chcialbym sie raczej sklaniac ku przejrzystosci w tym stylu (oczywiscie wsio byloby duzo lepsze).

--------------------------------------------------------------------------

Mam nadzieje, ze ten temat nie skonczy swego zywota na mojej publicznej spowiedzi. Chcialbym, aby ten serwis byl taki, jak sobie wymarzycie. Dlatego chyba nie ma innego wyjscia, jak tworzenie go z wasza pomoca, wedlug waszych sugestii. Czekam wiec na wasze propozycje, na to co waszym zdaniem powinno sie w nim znalezc. Gleboko wierze ze damy rade.

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-03-12, 14:56  

Kroł, ja nie rozumiem za co przepraszasz :| Chyba logiczne, ze wszyscy robia co w ich mocy. Wszyscy dobrze wiemy, ze gdyby to zalezalo od dobrej woli to serwis juz by smigal. Zreszta jak dotad nawet w prywatnych rozmowach nie spotkalem sie z zadnymi pretensjami...

Kazdy ma swoje zycie, nikt nie oczekuje od Was, zebyscie sie poswiecali. Co innego gdyby okazalo sie ze nikt nic nie robi. A wiadomo, ze zapierdalacie na wielu frontach.

Serwis bedzie jak bedzie. I chyba mozna smialo powiedziec, ze ludzie, ktorzy zadeklarowali chec wspolpracy nie zmienia zdania.

Nie masz tez cosie obwiniac, bo odejscie z BO bylo przeciez w 99% wynikiem zjebanej atmosfery.

Swoja droga, nie tak dawno Danji wbijal z pomyslem (chyba nawet Twoim). Chodzi o sfere finansowa. Mialy sie tez odbyc rozmowy z reszta zaangazowanych do projektu. Pomysl nadal aktualny?
Postaw piwo autorowi tego posta

Romek 
Scarface

Piwa: 13/9
Wysłany: 2006-03-12, 16:27  

Mnie osobiscie obojetnie jest kiedy i jak bedzie wyglada stronka. Wazne zeby w ogole byla i zywie nadzieje ze stanie sie to juz wkrotce :) Do Crowa absolutnie zadnych pretensji miec nie moge a i on sam do siebie miec nie powinien, nie rozumiem z jakiego powodu ma :)

Co do screenow w chwili obecnej zaglosuje na 1, gdyz nie moge sobie wyobrazic drugego porjektu w kolorach blaugrana itp. Jakis dokladniejszy zarys ulatwilby pewnie sprawe.

Jezeli chodzi o udzial mojej skromnej osoby w tym projekcie to jak najbardziej jestem na tak. Nie stracilem zapalu ani samozaparcia do robienia przy newsach, biografiach itp :)

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-03-12, 16:34  

Atmosfera na BO była beznadziejna już wiosną zeszłego roku. Wtedy też podjąłem decyzję, że i tak odchodzę na jesieni (wtedy nie wiedziałem jeszcze, że strona się rozpadnie i powstanie nowa).

Odszedłem jednak szybciej, bo kilka wydarzeń upewniło mnie w przekonaniu, że BO pod wodzą ekipy warszawskiej zmierza w kierunku wielkiej czarnej dziury.

Z perspektywy czasu okazuje się, że się nie pomyliłem i podjąłem jak najbardziej słuszną decyzję (może nawet powinienem to zrobić wcześniej?).

Nie mam, a raczej nie mam prawa (jak każdy z nas) mieć do Ciebie Kroł jakiegokolwiek żalu. Myślę, że 99% osób opuściło BO z powodu paru wodzów, a nie omamionych perspektywą nowej hiper stronki. I chyba nikt, gdyby miał możliwość cofnięcia czasu, nie chciałby kontynuować pracy na tamtym sajcie.

Co nie zmienia faktu, że chętnie bym coś popisał. Spokojnie czekam więc na start BZ.

Pozdrawiam psuju

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/383
Wysłany: 2006-03-12, 16:44  

www.barcazone.pl/ :lol2:
mam nadzieje, ze te 2 osoby, ktore pracuja nad powstaniem nowej strony to nie alav i thror, bo w takim razie nie dozyje jej startu :lol2:

i skonczcie gadac o BO :P

***** tu sobie cos wyprobuje********
Ostatnio zmieniony przez grintx 2007-01-24, 23:24, w całości zmieniany 3 razy  

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-03-12, 16:56  

No wlasnie, nie napinac sie, bo BO ma sie dobrze i sie rozwija, maja nowy lay, nowych niumenow, newsow pisza duza, ja sie ciesze, bo nigdy nie chcialem zeby BO upadlo czy cos w tym stylu. /najwieksza w tym wszystkim zasluga góró/

Odnosnie nowej stronki to na ile bede mial na to czas to zawsze moge cos tam porobic, na pewno o regularnej pisowni newsow moge zapomniec, a im starszy jestem tym glupszy i mniej czasu mam. Rozumiem, ze jako stary potakiwacz dostane jakas ciepla posadke, dzieki ktorej bede sie mogl napinac do granic wytrzymalosci.

No to chyba na razie tyle;)

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/645
Wysłany: 2006-03-12, 17:48  

Nikogo osobiście tu nie znam, nie wiem co działo się na BO itd. ale czuje, że wszystko rozwinie się zajebiśie :]

Co do screenów to mam identyczne zdanie co Romek.

Newsów pisać nie umiem (nie mam daru pisania :D ), informatykiem żadnym nie jestem - jestem zwykłym kibicem - dlatego będę Was tylko wspierał duchowo ;)

duszek 

Piwa: 92/61
Wysłany: 2006-03-12, 19:10  

ja tam do Crowa nie ma żadnych pretensji (zresztą o tym wiesz źą) bo niby o co ? :D stronka powstanie w swoim czasie, oby tylko powstała, ja chętnie zajmę się pisaniem newsów (o ile jeszcze potrafię) no i będę zgrywał bramki w miarę możliwości

keep it real ;]

socio 

Piwa: 33/73
Wysłany: 2006-03-12, 19:33  

Crow bez przesady...chciałeś dobrze ale na siłę to nic się nieda zrobić. Spokojnie, powoli bo pośpiech jest potrzebny przy łapaniu pcheł.
Strona powstanie jak nabierze mocy urzędowej. Lepiej zrobić coś długo i dobrze i w 5 minut i spierdo__ć

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2006-03-12, 23:18  

socio dobrze mowi - lepiej powoli a dokladnie a nie na hop siup i spierdolic.

Ja tylko felietonami strzele raz na czas, bo nie mam ochoty na nic wieceje;)

pan_qba 
Hey Crab Man!

Piwa: 9/2
Wysłany: 2006-03-12, 23:59  

w sumie dla mnie serwis moze nie powstawac (wiem, ze moze to zle slowo - w koncu pare osob ciezko pracuje nad jego stworzeniem) i tak nie bede mial do nikogo zadnych pretensji ;] pozdro 600 :D

chcialbym sie rowniez zareklamowac piszac tu, a wiec
robie laski za pol-darmo !! ! oferty na priv

Hienka 

Wysłany: 2006-03-13, 17:40  

Miło to czytać... Staramy sie bardzo :P Ja niestety jestem w trakcie noszenia 4kg gipsu na lewej ręce, w zwiazku z czym tempo prac drastycznie spadło. Nie mniej jednak jakoś to będzie. Jak tak dalej pójdzie będę jedną ręką pisał szybciej niż dwiema :D

Pozdr.

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-03-13, 18:02  

Uważajże Hienkaczu na stoku na przyszłość ;)

'The small victories
The cankers and medallions
<<<The little nothings>>>
They keep me thinking
That someday
I might beat you
But I'll just keep my mouth shut'

Hienka 

Wysłany: 2006-03-13, 18:49  

Uważajże - jakże to piękne, krakowskie :D

Cóż, trzeba sie cieszyc że na desce sie wywaliłem a nie na nartach, bo bym miał nogę w gipsie, a to by było znacznie gorsze...

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2565/1201
Wysłany: 2006-03-13, 18:56  

no tak, musiałbys pisać tylko jedna nogą :hahaha: :hahaha:
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, .....

Odpowiedz do tematu