Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Yo me voy, felicidades
Van Gaal do dziennikarzy
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: danji
2006-04-07, 15:25
SL Benfica Lizbona - FC Barcelona
Autor Wiadomość
Negro 

Piwa: 11/30
Wysłany: 2006-03-28, 23:30  

Napisze coś więcej jak emocje ucichną bo na razie to wkurzony jestem na obecny stan rzeczy.
w skrócie.

Nogi VV do strugał chyba sam Dżepetto.
Belletti dobrym obrońcą nie jest.
Motta gratulacje w sumie za to, że dał sobie radę na pozycji innej niż macierzysta i to pozycji odpowiedzialnej.
Oleguer to w sumie tak jak juz wyzej mówliście, zrobił to co miał zrobić i cieszy to ze cały czas sie rozwija.
Dinho jak dla mnie przeszedł koło meczu, bardziej niż wynik interesowały go indywidualne akcje :maruda:
Iniesta zajebiście(nic wiecej nie trzeba dodawać)
Eto'o ja rozumiem, że on potrzebuje kilku sytuacji do strzelenia bramek, ale ile do $#%@^ nędzy, jak ktoś słusznie zauważył z Milanem takich sytuacji mozemy mieć 2 lub 3 i co wtedy? :co:
MvB błyszczeć nie błyszczał, ale źle też nie zagrał, może z biegiem minut na boisku forma będzie rosnąć.

Ehh, niby nic strasznego się nie stało, a jednak sie zdenwriłem lekko :]
Myśle, że awans jest pod kontrolą, a teraz trzeba sie skupić na czymś innym

Za 4 dni Gran Derby !

:flaga2:
Postaw piwo autorowi tego posta

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2006-03-28, 23:31  

Cytat:
Wydaje mi się, że chodziło o pochwałę dla Oleguera. Mi na przykład imponowało, że nie dawał się wozić teoretycznie szybszemu Miccoliemu.

racja, zle przeczytalem. mea culpa

Cytat:
Nie wiem, ale ja już na Bellettiego patrzeć nie mogę

odnosnie caloksztaltu moze i masz/macie racje. ja jednak odnosze sie do dzisiejszego meczu, w ktorym imho zagral dobrze. w sumie obrona funkcjonowala niezle. chyba najwieksze zagrozenie stworzyl van Bommel, ktory zostal w polu karnym przy zakladaniu pulapki offsidowej

najwieksze pretensje mam do tych, ktorzy zmarnowali dzisiaj sytuacje. reszta, jak juz pisalem wyzej, zagrala dobrze w porywach do bardzo dobrze
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2006-03-28, 23:32  

Mecz byl super, po prostu zabraklo szczescia a moze umiejetnosci pod bramka. Nie bardzo wiem co macie do Bellttiego, zagral dobrze.
Mimo wszystko 0-0 to nie jest zly wynik, Barca jest wielkim faworytem w rewanzu.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-03-28, 23:37  

Najbardziej obawialem sie gry obrony, a tu okazalo sie ze najslabsza strona Barcelony jest to co zawsze czyli skutecznosc. Jeszcze brakowalo bramki z dupy po faulu w 92 minucie gabriego, albo po ktorejs z rak /choc ta gio to akurat na karnego sie nie nadawala/.

Skutecznosci to jest KURWA SKANDAL !! !! jak mozna bylo tyle sytuacji zmarnowac tego nie moge pojac, wystarczylo strzelic jedna bramke i wtedy spokojnie kontrolowac sytuacje=benfika by sie odslonila i mielibysmy wiecej miejsca, po pierwszej polowie powinno byc 0-5 /dwukrotnie mvb, deco, iniesta oraz zmarnowana sytuacja etoo z 5 metrow prosto w bramkarza/

Ryjek powinien im jutro przez 3 godziny kazac strzelac z malej odleglosci do bramki.

Obrona zagrala dobrze, wprawdzie Benfica miala pare sytuacji, no ale w takim zestawieniu w jakim gralismy czyste konto to powod do zadowolenia. W rewanzu wroci Puyol i zdaje sie Rafa .czy tez edmil/ to nie trzeba sie bedzie bac kazdej pilki lecacej w strone naszej bramki.

Mam nadzieje, ze w sobote juz wszystko bedzie wchodzilo i galaktyczny dostana galaktyczny wpierdol ;] mi rowniez najbardziej podobal sie iniesta. No i wreszcie trafil sie bramkarz ktoremu popelnial wieksze bledy niz valdes, ktory dzis poza jednym niecelnym wybiciem bronil swietnie.
Ostatnio zmieniony przez Pred 2006-03-28, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  

jezzo 
od kwietnia liderzy

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2006-03-28, 23:38  

jeszcze ktoś ma coś do mojego avatara? macki villara sięgają nawet po uefa :]

przy 1:0 Benfica mogłaby powalczyć w rewanżu a tak to będzie piekielnie ciężko, bo wątpie żeby mieli tyle szczęścia pod swoją bramką za tydzień, co dziś

btw: liczę na taką skuteczność Barcy w sobotę :hahaha:

Voyteck 

Piwa: 543/286
Wysłany: 2006-03-28, 23:42  

Jeśli chodzi o obronę to zagrała jak dla mnie zaskakująco dobrze! Można się było spodziewać, że będą problemy z pułapkami, bo wiadomo nowe zestawienie i to w dodatku z dwóch zawodników przeniesionych na środek obrony z ze swoich nominalnych pozycji. A wiadomo - o tym czy pułapka się uda decydują nieraz ułamki sekund i potrzeba tu dużo zgrania żeby wszystko wychodziło, chyba że gramy przeciw Inzaghiemu :P Natomiast trzeba przyznać, że Benfikę w znacznej mierze stać było tylko na strzały z dystansu, bo nawet przez tą eksperymentalną obronę się przedrzeć nie umieli, a jeśli już im się jakoś udało to przeważnie i tak mieli dosyć trudne pozycje i Valdes nie miał problemów z obroną. Inna sprawa, że mógłby serio poprawić grę nogami, dwa razy wybił na aut "piątek" :/ Choć przy Moretto i tak go dziś cieżko ganić - raz podając do van Bommela a raz igrając sobie z Ronaldinho niczym pingpongista pokazał, że można gorzej :D

jezzo napisał/a:
jeszcze ktoś ma coś do mojego avatara?

Jedna jaskółka wiosny nie czyni :P
Ostatnio zmieniony przez Voyteck 2006-03-28, 23:49, w całości zmieniany 2 razy  

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2006-03-28, 23:43  

Jezu, sedzia nie podyktowal karnego dla Benfici, to prawda bo on powinien byc. Ale Anglik nie byl dzis wyraznie w formie.....w obie stroyn gwizdal bardzo roznie.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-03-28, 23:44  

kuryl napisał/a:

nie wiem baxinho o co Ci chodzi z nagana dla Oleguera i Belettiego

tak jak juz zauwazyl voyteck Oleguera pochwalilem (zreszta jak prawie zawsze :) ) a co do bellettiego i gio to wystarczy zobaczyc ile akcji szlo nasza prawa strona a ile lewa. kuman zapowiadal ze wykorzysta nasze slabe strony i faktycznie gral na bellettiego, zawodnika ktory powinien pierwszy zrobic wyjazd z naszej kadry, nawet przed maxim

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-03-29, 00:01  

Mnie rozwalilo, jak iniesta z bommelem potrafili przejsc kilku zawodnikow zwodami 'na zamach' szkoda ze nie potrafili zdobyc z tych akcji bramki.

Nitro 

Piwa: 9/17
Wysłany: 2006-03-29, 00:02  

Była szansa na roztrzygnięcie całej rywalizacji juz w pierwszej połowie. To co robił e2 i Van Bommel naprawdę wołało o pomstę do nieba. W rewanżu musimy pierwsi strzelić bramkę, bo takiego horroru bez happy endu jak niegdyś z Juve po dogrywce nie chcę oglądać.

Zabrakło Puyola - może niekoniecznie jako ostoję defensywy, bo ta raczej bez wpadek, ale LIDERA, który jakoś by mobilizował graczy po tych niewykorzystanych setkach.

Pozytywy -
Deco to dla mnie man of the Match;
Iniesta - miał kilka strat, ale elegancko też czyścił, no i raz postraszył Benficę;
Valdes - o dziwo, poza kilkoma niepewnymi wykopami, kontrolował sytuację, brawo
Larsson - za waleczność
Van Bommel - za te kilka akcji, które pachniały golami

:do bani: -
co tu dużo gadać, fatalna skuteczność. Całe szczęście, że nie sprawdziło się przysłowiowe hiszpańskie "...przegrali jak zawsze";
zmiany Ryjka - Giulego widziałem tylko jak wchodził na boisko, Gabri grał aż nadto niefrasobliwie;
współpraca R10 i e2 i mnóstwo ich strat i szkoda tez ich okazji;
niewkorzystanie tego wolnego pośredniego, to mogło ustawić cały mecz.

Ogólnie na 4-

dobrze, że na zero z tyłu, ale w rewanżu liczę na Messiego i na to, że szybko strzelimy dwa gole, bo inaczej bedzie nerwówka
Ostatnio zmieniony przez Nitro 2006-03-29, 00:04, w całości zmieniany 1 raz  

Przemek747 

Wysłany: 2006-03-29, 00:02  

Co do przebiegu meczu to nie bede sie wypowiadal bo ile mozna powtarzac to same zdanie:P Powiem tylko ze czeka nas bardzo emocjonujacy rewanz:) A przeciez o te emocje chodzi w pilce:)Co prawda mam pewne obawy zeby to sie nie skonczylo tak jak z Liverpoolem. Ale mam nadzieje ze chlopaki wyciagna wnioski z dzisiejszeg spotkania i za tydzien czeka nas piekne widowisko z happy endem:)

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-03-29, 00:05  

Strasznie się ogląda spotkanie gdy nasi pupile marnują takie klarowne sytuacje...

Iniesta poza ostatnimi minutami pierwszej połowy, gdzie miał dwie głupie straty zagrał bardzo dobrzei wraz z Oleguerem byli najpewniejszymi punktami Barcelony. Zmiany nie wniosły nic do zespołu, Giuly dotknął kilka razy piłkę i to byłoby na tyle z jego strony, pożytek z Bellettiego jest tak wielki jak nasza skuteczność.

Niepodobała mi się gra Deco, który przesadzał z dryblingiem, ciągłę próby założenia siatki przeciwnikowi i głupia żółta kartka.

Bezbramkowy remis po takim spotkaniu na pewno pozostawia duży niedosyt.

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-03-29, 06:14  

myslę, że rijkaard znalazł optymalną pozycję dla iniesty, bardzo dobry występ andresa... :)

i oczywiście skuteczność która woła o pomstę do nieba, o ile iniestę i bommela można przeboleć, to takie partaczenie w wykonaniu napastnika, który zaliczany jest do grona najlepszych na świecie, jest nie na miejscu... :maruda:

była wielka szansa na rozstrzygnięcie już w pierwszym meczu, a tym czasem trzeba walczyć o wynik na CN, ale damy radę...

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2006-03-29, 06:30  

Nitro napisał/a:

Pozytywy -
Deco to dla mnie man of the Match;

Chyba ogladalem inny mecz, dla mnie Deco, byl jednym z najslabszych na boisku, ciagle straty, dyskusje z sedzia, zero pozytywow.

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-03-29, 06:33  

do deco dużych zastrzeżeń nie mam, bardzo dobra pierwsza połowa w jego wykonaniu, sporo 'bezczelnych' dryblingów i krótkich podań z ronaldinho na duzym luzie, szkoda tylko tego strzału na prawie pustą bramkę...

benfika była mocno średnia w tym meczu i szkoda, że nie umieliśmy tego wykorzystać :maruda:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi