Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Yo me voy, felicidades
Van Gaal do dziennikarzy
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Boberek
2016-07-06, 17:51
Alex Song
Autor Wiadomość
soppa 
Nie wacha gowna

Piwa: 326/235
Wysłany: 2012-08-11, 10:54  Alex Song

"Song jest dobrze znany specjalistom FC Barcelony, gdyś kilkakrotnie kataloński klub mierzył się z Arsenalem Londyn w Lidze Mistrzów, w tym w finale w Paryżu, kiedy to trenerem był Frank Rijkard. Ten młody pomocnik (9 września będzie miał 25 lat), ale z dużym doświadczeniem, gra w pierwszym zespole Arsene Wengera, gdzie niegdyś towarzyszył mu Cesc Fàbregas, jego przyjaciel dobry.

Rozpoczynał swoją karierę we francuskiej Bastii, a w pierwszej drużynie grywał w sezonie 2004-05. Wenger zwerbował Kameruńczyka w 2005 roku (miał wtedy 18 lat). W 2007 roku Kanonierzy wypożyczyli go do Charlton Athletic, ale potem grał już tylko w pierwszej drużynie Arsenalu, jako podstawowy zawodnik.

Jest to zawodnik, który może grać zarówno w pomocy, jak i w środku obrony - profil ma podobny do Javiego Martíneza z Athletic Bilbao. Posiada ogromną siłę fizyczną (1,85 wzrostu), potrafi dobrze kryć i należy do jednych z najbardziej kreatywnych zawodników na boisku. Opanowuje piłkę obiema nogami, potrafi posłać dobre podanie do napastników i utrzymywać się długo przy piłce. Tak więc, adaptacja w Barçy może okazać się dla niego stosunkowo prosta.

Inną kwestią jest aspekt umowy. Jego 'więź' z Arsenalem wygasa w czerwcu 2014 roku. Wenger już próbuje przedłużyć umowę, ponieważ widzi, żę Song stał się jednym z celów transferowych dla wielu klubów z całej Europy. Alex jednakże odrzucił nowy kontrakt z Kanonierami i po dwóch sezonach będzie mógł odejść z tak zwaną 'kartą wolności'.

Dlatego Barça ożywiła swoje plany, aby pozyskać zawodnika londyńskiej drużyny - w przypadku innych opcji. Niektóre dane mówią, że transfer ten kosztowałby kataloński klub około piętnastu milionów euro."

Osobiscie moja pierwsza mysl jak uslyszalem, ze ma do nas przyjsc - gdzie do ch..., wtf? Po dluzszym zastanowieniu i obejrzeniu milionow kompilek :D drzwi otwarte :) Zejsc z cena ponizej 15 banieczek i gitara

Jedna z najlepszych o ile nie najlepsza kompilka

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2012-08-11, 11:44  

sam nie wiem, po dotychczasowych sparingach wydaje mi sie, ze zmian bardziej potrzebuje ofensywa. oprocz messiego mnie osobiscie wciaz nikt nie przekonuje (kiedy cuenca wraca?), na obrone kupilismy przynajmniej albe i w sparingach dobrze pokazuje sie bartra
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jehuty
American Gooner 

Piwa: 1/1
Wysłany: 2012-08-15, 04:48  

Cytat:
Vice president Bartomeu travelled this morning to London, already back. Talks with Arsenal go smoother than previous negotiations. [rac1]

Barcelona offer 15M for Song, Arsenal ask 18M. A player could be included in the transfer, but it won't be Afellay or Tello. [rac1]

Jedno pytanie - po co on wam? Villa wraca więc Fabregasa na CF-a za bardzo się wyrzucać nie będzie, w pomocy jest. Ktoś sensownie wytłumaczy mi, jaką on ma rolę w drużynie spełniać?

away 

Piwa: 2/13
Wysłany: 2012-08-15, 08:34  

Jaka role? Uzyje pojecia z koszykowki - role player, zadaniowiec.

Bedzie zastepowal w niektorych meczach Sergio, czasami zagra z nim w duecie, kto wie, od biedy moze i na stoperze, choc to raczej ostatecznosc.

Juz tak nie martwcie sie o minuty dla niego, podobnie martwiliscie sie o minuty dla Cesca. Swoj czas dostanie, tym bardziej, ze sezon sie juz zaczyna, a Cuenca i Thiago dalej sie rekonwal, kurwa, wracaja do zdrowia. W tym momencie w pomocy jest tylko Busi, Iniesta, Xavi. Czesia spodziewajmy sie w tym sezonie na mediapuncie, bo nie sadze zeby Tito dawal wiele minut Villi, czy Tello i Afellayowi. Tak wiec spokojnie. Swoje minuty dostanie, a jak bedzie przebojowy, w co wierze, to i dostanie wiecej niz sie spodziewacie.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2012-08-15, 10:35  

Przyszedł Alex Song, ale czy to będzie hymn zwycięstwa czy łabędzi śpiew? Jak sądzicie?

Swoja drogą, kolejny Alexis w zespole - niezła Dynastia się nam robi ;)

Leito 

Piwa: 7/65
Wysłany: 2012-08-15, 11:30  

Tja przyszedł, rac1 jako oficjalne źródło. Pozdro.

Nie bardzo widzę go w Barcelonie. On jest lepszy w ofensywie niż w defensywie. Jedynie warunki fizyczne ma świetne. Taktycznie lata świetlne za Busquetsem. Song to najbardziej leniwy zawodnik w kadrze Arsenalu. Kompilki tak jak w przypadku przereklamowanego Neymara nic nie mówią.

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
jehuty, noir_desir
away 

Piwa: 2/13
Wysłany: 2012-08-15, 14:20  

No to przestan ogladac kompilki, a wez sie za mecze, bo Twoja ocena Songa nijak ma sie do rzeczywistosci.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
imerr
tomixx 

Piwa: 303/106
Wysłany: 2012-08-15, 17:31  

o away napisal dokladnie to, co ja na BO

macie przeklejke:

----------------------------------
nie wiem jak wy ale ja sadze, ze bardziej nam sie przyda song jednak, niz martinez.

umowmy sie, busi jest nie do ruszenia.
czasami bedzie odpoczywal, ok, ale ile bedzie tych spotkan?

martinez na obronie jako 4 opcja?
masche, pique i puyol sa niepodwazalnie lepsi, a bartra pokazuje, ze nie zamierza sie tylko przygladac z lawki.

za 30 mln pilkarz o podobnej charakterystyce co busi, po chuj?
rozumiem, ze jest swietny ale na miejscu takiego zawodnika tez bym sie zastanowil: "co ja w takiej druzynie uzyskam?", mianowicie przy zdrowym busquetsie, raczej nic.

song to taka nowa wersja keity, wg mnie lepsza.
nie raz, nie dwa, bedzie nam potrzebny taki koles o zupelnie innej charakterystyce. martinez czegos takiego by nie dawal.

dla mnie swietny ruch.
nie szukamy stricte def. pomocnika, tylko zawodnika na konkretne momenty/mecze, nowego keity.
taki zawodnik na pewno wiecej pogra, niz taki javi.

cala koncepcja srodka pola bedzie podtrzymana, a widac, ze vilanova raczej niczego poki co nie chce znacznie zmieniac.

widzi, jak to funkcjonowalo wczesniej i wie, ze bylo to dobre, wiec chce podtrzymac schemat.
ot co.

----------------------------------

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2012-08-15, 18:14  

Cytat:
Alex Song: Got more assists from open play in league games last season (11) than any other central midfielder in Europe's top 5 leagues

jordan20 

Piwa: 85/156
Wysłany: 2012-08-15, 22:06  

troche zycia prywatnego songa - ma 27 rodzenstwa !! 10 braci i 17 siostr-stad numer na koszulce
szczesliwy maz i ojciec dwojki synkow
nie lubi gotowac,jego ulubione jedzenie to warzywa
samochody sa jego pasja

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2012-08-16, 07:10  

mam nadzieje zatem ze nie bedzie brał okolicznościowego na urodziny siostry/brata...zreszta i tak pewnie nie pamieta dat

ilosc spotkan, ktore zagra bedzie podobna lub troche wyzsza do tych keity, ale imho ma wiecej mozliwosci pomocy w trudnych koncowkach. Oby tych ostatnich w nadchodzacym sezonie bylo jednak jak najmniej.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2012-08-16, 10:51  

nie wiem jak tu.

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2012-08-16, 11:03  

statystyki chuja nie urywaja delitaktnie mowiac

American Gooner 

Piwa: 1/1
Wysłany: 2012-08-16, 17:46  

Wg. Jamiego Sandersona (na którego lubię się powoływać ale to dlatego że jest dość wiarygodny) to agent Songa szaleje, Wenger jest wściekły i zamierza zaoferować Songowi nowy kontrakt (planował to już parę miechów wstecz). Sanderson potwierdza że Bartomeu usłyszał że "Arsenal tanio nie sprzeda". Song będzie sprzedany jeśli będzie chciał, ale klub go zatrzyma.

Krystianooo 

Piwa: 179/211
Wysłany: 2012-08-16, 20:20  

Mam nadzieje ze Arsenal krzyknie za niego te 25 baniek i FCB zadowoli się jakimś urodziwym murzynem z Ligue1 :P

a co do statystyk to szkoda ze nie wrzucili tam Busiego :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jehuty
Odpowiedz do tematu