Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Salid y divertiros!
Johan Cruyff do zawodników przed finalem Pucharu Europy w 1992 roku
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Boberek
2014-02-06, 00:11
Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012!
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2012-07-30, 16:55  Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012!

Sezon ogorkowy w pelni ...3 dni igrzysk za nami a tu tematu do dyskusji brak wiec zakladam i zapraszam do dyskusji o wystepach Polakow i nie tylko .

Jak narazie jesli chodzi o nasze wystepy to mamy za soba zarowno spektakularne i niemile porazki jak Radwanska jak rowniez pierwsze bardzo mile niespodzianki jak medal Bogackiej...

Callitus 

Piwa: 42/16
Wysłany: 2012-07-30, 22:16  

Decos, lubię Cię i tylko dlatego będę się produkować ;) Mam nadzieję, że nie jest to zły dział, w razie czego przenieście do dobrego tematu :)

Z Włochami w zeszłym roku graliśmy trzy razy. Pierwszy raz przed ME na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, gdzie w całym turnieju zdobyliśmy aż jednego seta (to chyba mówi, jak dobrze zagraliśmy :) ). Potem nastąpiły Mistrzostwa Europy, gdzie w półfinale Wlosi obnażyli wszystkie nasze słabości - zaatakowali nas niesamowicie zagrywką, wyraźnie odstawaliśmy od nich w każdym siatkarskim elemencie. Nie uwierzę w żadną presję - większość tych chłopaków zdobywała złoto w Izmirze. Potem nastąpił Puchar Świata, gdzie po horrorze godnym szczypiornistów wygraliśmy :)

Dlaczego przypominam to wszystko? Składy obu drużyn się nie zmieniły. Cały czas wychodzą te same szóstki. Jednak niecałe 11 miesięcy po tym, jak w półfinale zebraliśmy naprawdę porządne baty, to my spokojnie wygrywamy. Mógł mieć na to wpływ rytm meczowy (który Włosi sami sobie wybrali odpuszczając Ligę Światową). Jednak pierwszy set przebiegał pod dyktando Włochów - szaleli na zagrywce, Savani był niesamowity. Ale potem to my pokazaliśmy klasę. Zaczęliśmy przyjmować, atakować, przyparliśmy Włochów do muru. Oni pokazali w pierwszym secie dokładnie tę samą siatkówkę, jak w Wiedniu. Ale różnica jest taka, że potem to my ich przewyższyliśmy sportowo :)

Nie wiem, jak możesz gadać bzdury o tym, że jeden mecz się nie liczy. Mamy bardzo dobre wejście w turniej. Będzie jeszcze lepiej, bo szczyt formy szykowany jest na przyszły tydzień. Wygraliśmy z jednym z pewniaków do gry w półfinale. Gramy świetną siatkówkę, zarówno w ataku, jak i obronie, naprawdę ciężko jest wskazać nasze słabe punkty (tutaj przyczepiłabym się do zagrywki).

Naprodukowałam się i tak pewnie powiesz, że to post o niczym ;) Nie chce mi się tu pisac o Brazylii, bo jak pisałam już wcześniej, to Rosjan uważam za jedyną drużynę, która jest w stanie nas pokonać. Nie widziałam meczu Brazylijczyków z Tunezyjczykami, ale jutro przed nimi prawdziwy test, po którym będzie można się wypowiadać odnośnie ich ewentualnej gry w finale :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
kieła
Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Piwa: 161/161
Wysłany: 2012-07-31, 15:33  

Ooo, dopiero zobaczylem co pisalas, ale teraz, po dzisiejszym meczu nie wiem czy jeszcze musze odpisywac.. :P

Ale zeby nie bylo, ze olewam to, ze sie naprodukowalas:

Doceniam nasza wygrana z Wlochami, wiem, ze nie szlo nam z nimi ostatnio, ale wtedy nie gralismy tak dobrze jak teraz. Ostatnimi czasy jestesmy w swietnej formie i naszej wygranej z Wlochami nalezalo sie spodziewac, a ewentualna porazka bylaby niespodzianka, w przeciwienstwie do porazek w spotkaniach, o ktorych wspomnialas.

Jednak jak dzisiaj zobaczylismy wczorajszy mecz, a nawet mecz z Bulgarami u nich, na LŚ wygrany przez nas 3-0 nie mial znaczenia w kontekscie dzisiajszego meczu z nimi.
Wygrana na inauguracje mogla nam dac troche pewnosci siebie, dala nam z pewnoscia komfort na wypadek slabszego meczu, ktory dzisiaj sie nam przydarzyl, ale po nim samym nie mozna wyciagac wnioskow odnosnie meczow z innymi rywalami w dalszych fazach turnieju, a takie glosy sie wczoraj pojawily na szalcie.

Co do Brazylii to moga przegrac z Rosja, bo to mecz grupowy, moga przegrac, jak my moglismy przegrac z Bulgaria i tak jak pisalem, nie nalezy z tego wyciagac daleko idacych wnioskow bo to tylko pojedyncze mecze.

A jesli sie nie zgadzasz to napisz mi, z ktorego teraz meczu pojedynczego mamy wyciagac wnioski odnosnie naszej druzyny? Czy jestesmy tak mocni jak w meczu z Wlochami, czy tak slabi jak z Bulgarami i dlaczego nie odwrotnie?

Praktyka>Teoria ;)

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2012-07-31, 18:23  

Tylko głupek wyciąga wniosku z pojedynczych meczów. Liczy się konkretna, dłuższa, ustabilizowana forma. Dzisiejszy mecz z Bułgarami był wypadkiem przy pracy. Oni mają za sobą swój najlepszy mecz na tych IO, a my - mam nadzieję - najsłabszy. Tyle w temacie.

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Wysłany: 2012-07-31, 20:37  

Raijn- jakbys nie zauwazyl to wlasnie napisales to samo o czym ja ciagle pisze. :)

Praktyka>Teoria ;)

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2012-07-31, 20:56  

Nie. Ty piszesz coś całkowicie innego. Wyjmujesz jeden mecz, z całej serii świetnych spotkań i piszesz, że ten jeden mecz nie ma żadnego znaczenia. Pomijam fakt, że tego meczu nie widziałeś. :P Ale do sedna - w ten sposób możesz wszystko zakwestionować.

Już nie raz i nie dwa Ci pisałem, że nie można dokonać rzetelnej oceny wyciągając sobie dane wydarzenie z otoczenia (czyt. sekwencji wydarzeń, faktów i środowiska, w którym się znajduje). W przypadku polskich siatkarzy, praktycznie wszystkie wyniki od początku tego roku pozwalają założyć, z dużym prawdopodobieństwem, że na Igrzyskach powinni zająć miejsce na pudle. Co więcej, finał Ligi Światowej, pozwala wręcz oczekiwać złotego medalu na IO. I teraz, oczywiście, może zdarzyć się tak, że Polacy będą mieli słabszy dzień i odpadną z Brazylią, Rosją czy kimkolwiek innym. Ale to jest sport i takie niespodzianki zawsze się zdarzają. Nie zmienia to jednak faktu, że biorąc pod uwagę formę i styl gry tego zespołu w bieżącym roku, powinni wystąpić w finale i powinni ten finał wygrać.

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Wysłany: 2012-07-31, 21:30  

Ja wyjmuje jeden mecz? Przeciez wlasnie pisze, ze od pewnego czasu jestesmy w swietnej formie i mamy szanse na zloto, bo mozemy pokonac KAZDEGO (moim zdaniem poza Brazylia, bo z pewnego wzgledu uznalem, ze teraz, w tym momencie nie wygramy z nimi na IO).

I teraz tak: mecz z Wlochami wygralismy, spodziewalem sie tego juz wczesniej, a tu nagle po tym meczu pytania do mnie czy teraz juz wierze, ze wygramy z Brazylia. No skoro stalo sie cos czego sie spodziewalem i mimo tego mialem takie zdanie, ze z Brazylia nie wygramy to dlaczego ten mecz z Wlochami (w tym momencie pojedynczy) mial zmienic moje zdanie?

Praktyka>Teoria ;)

pawlodar_10 
Somalia '93

Piwa: 4/5
Wysłany: 2012-07-31, 21:48  

Radwańskie odpadły w deblu.

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Wysłany: 2012-07-31, 21:55  

Poważnie? Z kim?

Praktyka>Teoria ;)

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2012-07-31, 22:05  

z Kim Basinger %)

a na serio to z Huber i Lisa Raymond

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Raijn, Mentor
Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Wysłany: 2012-07-31, 23:09  

Danji :olaboga:

:ironia:

Dziwnie sie czyta takie suche fakty. To jakby wejsc do tematu "Final LM" zeby napisac "Chelsea wygrala".

Praktyka>Teoria ;)

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2012-07-31, 23:17  

Chelsea wygrała? LM? Kiedy?

---

czy tylko mi się wydaje, czy kilka lat temu ogólne wrażenia związane z igrzyskami były jaskrawsze?

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2012-08-01, 00:17  

wg najnowszych informacji najbardziej jaskrawy to jest ostatnio na naszym kochanym forum trolling :D

pozdro imerr :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Decos20
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2012-08-01, 08:14  

Budujmy hale do babingtona!

Wczoraj nasza para w mikście w spektakularny sposób ograła Chińczyków z Kanady!

Uczyńmy babingtona naszym sportem narodowym!

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Wysłany: 2012-08-01, 10:09  

Spektakularnie to pokonali w pierwszym meczy Japonczykow, wczoraj zrobili swoje. Teraz w cwiercfinale graja z Chinczykami- 2 para na swiecie. Z 3 para- Dynczykami, przegrali 2-1 w grupie.

Praktyka>Teoria ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi