Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
¡Tu siempre negatifo, nunca positifo!
Louis Van Gaal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Raijn
2013-08-30, 16:07
Liga Mistrzów 12/13
Autor Wiadomość
green 

Piwa: 307/76
Wysłany: 2013-05-01, 08:19  

dobrze jest, jak drużyny typu Borussia, FC Porto czy AS Monaco przełamują hegemonię mocarzy. Natomiast patrząc na to chłodnym okiem, jest to zespół na 1/4, a przy odrobinie szczęścia na 1/2. Nie ma szans aby na stałe wejść do "klubu 1/2", ten zarezerwowany jest dla największych.

Jeżeli Bayern ma wejść do finału, to puchar należy się drużynie z Dortmundu, za zbudowanie takiego projektu, który już jest w rozsypce, co jest rzeczą normalną - kluby takie jak BVB z tego żyją.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2013-05-01, 08:42  

To mógłby być na kilka sezonów zespół "klubu 1/2", ale do tego potrzeba wzmocnień, a nie osłabiania zespołu. Nie znam się na finansach Borussi, ponoć są w znakomitym stanie, ale chyba w czymś innym tkwi problem. Chcą stworzyć stabilny zespól na lata, a próba wejścia na sam szczyt może się skonczyć katastrofą. Nie zaczną płacić swoim gwiazdom po 10 mln euro za sezon.

Żeby pisać o tendencjach, trzeba trochę poczekać. Po jednym sezonie nie ma sensu ogłaszać triumfu niemieckiej piłki. Bayern od lat jest w ścisłej czołówce, ale miedzy nimi i resztą niemieckiej ligi jest finansowa przepaść.
Postaw piwo autorowi tego posta

Krystianooo 

Piwa: 179/211
Wysłany: 2013-05-01, 09:34  

dziki nie wiedziałem ze jesteś kibicem BVB, to znaczy wiedziałem ze się "napinałeś" na wyniki BVB ale myślałem ze są dla Ciebie "drugim wyborem" :P

co do samych półfinałów to po meczach BVB z malaga i realem widać jak wiele w piłce zależy od zwykłego farta... tak czy siak BVB uratowała sezon FCB :) i za to należy im się wielki szacun !! !

Będę im kibicował w finale :)

dziki 
Krakus!

Piwa: 398/172
Wysłany: 2013-05-01, 09:51  

Kiedyś już o tym pisałem - zawsze byłem kibicem Barcelony, Borussi od lat 2000, ze względu na mojego brata, który często wizytował stronę bvb.com.pl. Tam powstał pierwszy oficjalny fan club BVB w Polsce, a ja jakoś od 2004 zarządzałem serwisem. I tak jakoś zostało, pomimo scedowania praw własności na dzisiejszą borussia.com.pl ;-)

Finał. Dopiero dzisiaj to do mnie dociera:)

ps. Xav Borussia nie wyprzeda składu :)

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2013-05-01, 10:45  

Też będę im kibicował w finale, to szwaby i to szwaby, ale jednak w Borussi gra 3 Polaków i mają bardzo duży wpływ na grę zespołu. Ale nie będę się zbytnio emocjonował tym meczem, bo w sumie, co to za róznica. Jeśli Bayern wygra, to Guardiola nie będzie miał łatwego zadania, ale jest uważany za geniusza, więc będzie miał okazję to udowodnić. Na pewno nie będę im kibicował w przyszłym sezonie z jego powodu, wręcz przeciwnie.

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/335
Wysłany: 2013-05-01, 10:53  

dziki wielkie graty

ja bvb kibicowałem w latach 90. Potem, nie tyle mi przeszło, co jednak całą swoją uwagę skupiłem na FCB. Wcześniej było to dzielenie :)

w finale, jeżeli w nim nie zagramy, będę kibicował BVB właśnie.

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107
Wysłany: 2013-05-01, 11:28  

Ta Borussia to ewenement. Zwykle takie rewelacje rozgrywek to drużyny które dostają się do finału dzięki żelaznej defensywie i szczęściu, a Borussia jest ofensywna a do tego bardzo nieskuteczna, zupełna odwrotność takiej np.Grecji. Za wyeliminowanie Realu i zgładzenie widma moudecimy na pewno zyskali moją sympatię na wiele lat.

Swoją drogą to ciekawe. Chyba żaden kibic Barcy nie kibicował Realowi w LM (i odwrotnie), a z tego co wiem to w przypadku innych lig kibice są raczej solidarni i jeśli grał np. Milan z Barcą to kibice Juve byli za Milanem. Chyba nie ma dwóch innych klubów w Europie w których tak bardzo cieszyliby się z porażek rywala. Ale to oczywiście nic złego, mi się to podoba :)

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2013-05-01, 11:33  

Gundogan i Lewy powinni dostać karnego kutasa za te 3 setki, które zjebali - była niesamowita szansa upokorzyć mierdy i mouła.

Graty dla BVB. Teraz niech Lewy wrzuca YT i parady Valdesa :lol:

Szczur 

Piwa: 606/906
Wysłany: 2013-05-01, 13:30  

Skoro już się tak zebrało na wspominki to ja mam przynajmniej 4 powody dla których nie lubię BVB: Sammer, Kohler, Moller, Reuter. A z polskich akcentów w Bundeslidze wolę te sprzed lat 10 z Schalke, więc tym bardziej Dortmundowi dobrze nie życzę.
I oby szybko ten czas do finału minął, bo skoro nawet Weszło między meczami 1/2 przeszło duchową przemianę to teraz czas na ogólnopolską medialną akcję pt. bądźmy wszyscy żółto-czarni.

Ostatnie 5 lat w LM to zwycięstwa Barcy albo ekip, z którymi przegrywaliśmy półfinały. Liczę zatem, że ta passa nie zostanie przerwana, jak ktoś nas sprowadził do roli podwórkowych kopaczy to zasługuje by unieść ten Puchar. FCB :puchar:

green 

Piwa: 307/76
Wysłany: 2013-05-01, 19:25  

puchar zdobędzie FCB (ze wskazaniem na to nie nasze :)) . Co do Guardioli - bez paniki, jak dla mnie idzie tam głównie z jednego powodu (poza sportowym) - chce poznać od wnętrza wielki, poukładany finansowo klub.
BVB to klub ze średniej ćwierćfinałowej półki, ma teraz swoje 5 minut, tak jak kiedyś inne kluby typu Arsenal, FC Porto czy nawet Schalke 04 i takie tam.

Carles 

Piwa: 541/93
Wysłany: 2013-05-01, 22:18  

HeHe. Trochę się pozmienia, chyba, że Hiszpania pozamiata w pucharze Konfederacji %)

dziki 
Krakus!

Piwa: 398/172
Wysłany: 2013-05-02, 09:12  

Ok, to teraz w tym temacie;-)

zobaczymy, poczekamy. faworytem jest Bayern ;-) ciekaw jestem opinii po meczu ligowym, toć to przedsmak finału LM.

Marzec 

Piwa: 159/163
Wysłany: 2013-05-02, 10:57  

przeciez w lidze zagra pizza, shakiri and Co w borussi tez pewnie mase zmian. Mecz jest o nic, pograja ludzie którzy w finale CL nie powachaja nawet murawy.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Schumack
Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2013-05-02, 11:07  

do finalu lm daleko, moze takich kompletnych rezerw nie wystawia. chcialbym obejrzec dobry mecz

podoba mi sie sklad finalistow. dwie pieknie grajace druzyny, ktore absolutnie zasluzyly na gre w tym meczu. bardziej lubie borussie, wiec to im zycze zwyciestwa. ciekawie wygladaliby fani bayernu, ktorzy juz sie okrzykneli absolutnie najlepsza druzyna swiata, jedna z najlepszych druzyn w historii i przewiduja swoja hegemonie w najblizszych latach, podczas gdy od dwoch lat nie wygrali mistrzostwa, a i w lidze mistrzow jeszcze pucharu nie podniesli

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Nederlander
Carles 

Piwa: 541/93
Wysłany: 2013-05-02, 12:32  

W weekend pewnie będzie na boisku królował Sahin ;) Sneijder i Robben skorzystali na odejściu z Realu, tylko czekać na powrót Ronaldo do Manchesteru... chyba by się internet zawiesił ze smiechu jakby Cristiano zdobył LM z MU przed Realem.

Odpowiedz do tematu