Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ciutadans de Catalunya, ja la tenim aquí!
Josep Guardiola
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kolarstwo
Autor Wiadomość
imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-03-11, 09:54  Kolarstwo

Rozpoczął się sezon kolarski :D

Trwa wyścig Paryż-Nicea gdzie króluje Tom Boonen, a w Tirreno-Adriatico z najlepszej strony pokazał się Paolo Bettini, który wciąż wygryw, ale przez upadek wypadł z wyścigu.. Na pierwszy z tych wyścigów zapraszam do Eurosportu :)
za tydzień Mediolan-San Remo

W tym roku mamy zamieszanie z cyklem Pro Tour. Nie wiadomo, jak to będzie wyglądało poczas reszty sezonu.
Zmienia się trasa największego wyścigu w Polsce - Tour de Pologne. Chyba nie ma pełnej trasy. Z tego co wiem jeden etap będzie zaczynał się w Bydgoszczy, a kończył w Toruniu. Nie będzie to pewnie krótka czasówka, a zwykły etap (więcej niż 50 km dzielące te miasta), więc będzie można obejrzeć start i metę tego samego etapu :D . Wyścig zawita też do Jelenie Góry oraz Poznania.

Lang: W tym roku zmieniono datę wyścigu, który będzie się dobywał od 4 do 10 września a więc dziesięć dni przed mistrzostwami świata. To daje nam gwarancje, że przyjedzie więcej zawodników, którzy będą zainteresowani, aby ten wyścig ukończyć i przygotować się dobrze do mistrzostw.

edit: świetne strony o kolarstwie szosowym http://www.kolarstwo.org.pl http://www.pro-cycling.org/

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

Remo 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-04-07, 18:23  

juz pojutzre eurosport zasewuje nam, jeden z najbardziej charakterystycznych i specyficznych klasykow, czyli Paryż-Roubaix, nie od parady zwany Piekłem Północy
Najwieksza gratka dla kibicow, jak i niektorych zawodnikow sa odcinki bruku, kolarze dziela sie na tych co uwielbiaja ten rodzaj nawierzchni, albo go nienawidza. Doadtkowo w wyscigu bardzo wazna role odgrywa pogoda, ktora na tym wyscigu zawsze jest zla (albo deszcz i bloto, albo slonce i piach/kurz)

Jednym z głownych kandydatow do wygranej wydaje sie byc zwyciezca sprzed roku-Tom Boonen, ktory sproboje sobie odbic porazke z Mediolan-San Remo, jednakze napewnu nie pomoze mu w tym Hincapie, ktory juz zapowiedzial rewanz za porazke sprzed roku

Mam nadzieje, ze troche zachecilem kolarskich laikow do obejrzenia tej istnej szosowej uczty :]

jeszcze wyrzuce na zewnatrz swa radosc, z faktu zawitania polskiego touru do Pozania, juz dawno mialem cicha nadzie na poprowadzenie trasy przez stolice wielkopolski. Jednak Lang dopiero teraz zcyna zmieniac zakatki do ktorych zawita wyscig, wkocu mamy kolejny sezon w pro tourze, wiec mozna zaszalezc z trasą :)

kudlaty 
Vamos!

Piwa: 19/13
Wysłany: 2006-04-08, 13:16  

Osobiście nienawidze tego sportu nie kumam jak można przez 2h patrzeć się na kolesi jeżdżących po górkach. Ale oczywiście to jest tylko moje skromne zdanie wy możecie sądzić inaczej ale dla mnie jest to tak pasjonujące jak F1 i maraton..

Kibol 

Piwa: 70/71
Wysłany: 2006-04-08, 13:25  

Kudłaty zachowujesz sie jak wiekszość kobiet, które nie mogą zrozumieć jak można ogladać jak 22 facetów biega za pilka przez 90 minut :]

Ja też kiedyś uważałem kolarstwo za nudny sport, ale wystarczyło sie troche w niego wgłębić, żeby stał się jednym z moich ulubionych.

O ile "płaskie" etapy średnio mi robią to podczas górski w najwiekszych turach mogę nawet siedzieć po 6 godzin przed TV :D

no i nie porównuj kolarstwa do maratonu czy F1 :> to tak jakbyś porównywał koszykówkę do skoków narciarskich :P

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-04-08, 13:39  

kudlaty napisał/a:
Osobiście nienawidze tego sportu nie kumam jak można przez 2h patrzeć się na kolesi jeżdżących po górkach. Ale oczywiście to jest tylko moje skromne zdanie wy możecie sądzić inaczej ale dla mnie jest to tak pasjonujące jak F1 i maraton..

gdyby to miało trwać tylko 2h to nie byłoby co oglądać :] ja śledze tylko i wyłącznie Tour de France, o moich sympatiach wypowiem się tak:

die Armstrong dieeeeeeeeeeeee !! :D

Kibol 

Wysłany: 2006-04-08, 13:41  

juz niedlugo zaczyna sie Giro trzeba powli rozkrecac ten temat :D

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555

Wysłany: 2006-04-08, 15:05  

Shannon napisał/a:
Kudłaty zachowujesz sie jak wiekszość kobiet, które nie mogą zrozumieć jak można ogladać jak 22 facetów biega za pilka przez 90 minut :]

Ja też kiedyś uważałem kolarstwo za nudny sport, ale wystarczyło sie troche w niego wgłębić, żeby stał się jednym z moich ulubionych.

O ile "płaskie" etapy średnio mi robią to podczas górski w najwiekszych turach mogę nawet siedzieć po 6 godzin przed TV :D

no i nie porównuj kolarstwa do maratonu czy F1 :> to tak jakbyś porównywał koszykówkę do skoków narciarskich :P

Absolutna racja :)

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2006-04-11, 23:17  

Ostatnio bardzo mało oglądam kolarstwa,bo nie mam zwyczajnie czasu. Zresztą moi ulubieńcy albo nie żyją (Pantani),albo nie jeżdżą Armstrong ,więć nie mam już po co oglądać. Czasem jednak rzucę okiem na ciekawszy wyścig.W tym roku bardzo liczę ,że Damiano Cunego odrodzi się w Giro :)

Kibol 

Wysłany: 2006-05-06, 11:04  

Dziś rozpoczyna się Giro, więc może warto odświerzyc ten temat :] Ja będe kibicował Basso, chociaż nie będzie mu łatwo, bo jak wiadomo jest jeszcze kilku faworytów (Savoldelli, Cunego, Di Luca, Simoni). Na Ullricha bym zbytnio nie liczył, on ma inny cel w tym roku :D chociaż jakiś górski etap może wygrać. W świetnej formie, jeszcze tydzień temu był Szmyd. Jako że będzie jednym z głównych pomocników Cunego, może być wysoko w generalnej. Jakby wygrał jakis etap :buja w oblokach:

Siner 

Wysłany: 2006-05-09, 00:00  

Cunego i Savoldelli to dla mnie główni faworyci.Niestety z braku czasu nie mogę ostatnio śledzić losów Giro :maruda:

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-06-23, 14:09  

Cytat:
Lance Armstrong przyznał się do stosowania środków dopingujących!
Lance Armstrong podczas swojej walki z rakiem przyznał się lekarzowi do stosowania środków dopingujących, między innymi erytropoetyny (EPO) - podał francuski dziennik Le Monde.
Według materiału zebranego przez sąd w Dallas, siedmiokrotny zwycięzca Tour de France w 1996 roku przyznał się lekarzowi Indiana University Hospital do zażywania środków dopingujących. Armstrong zmagał się wtedy z rakiem. Lekarz pytał go o stosowanie dopingu w związku z prowadzneniem terapii.

W obecności lekarza i swojej żony Armstrong przyznał się do stosowania erytropoetyny, testosteronu, hormonów wzrostu i kortyzonu. Armstrong, siedmiokrotny zwycięzca Tour de France, zawsze zaprzeczał, jakoby kiedykolwiek stosował niedozwolone środki.

Francuski dziennik sportowy, "L'Equipe" pisał w sierpniu zeszłego roku, że ma dostęp do protokołów laboratoryjnych z badań antydopingowych podczas Tour de France w 1999 r., według których aż sześć próbek pobranych od Armstronga zawierało ślady środków dopingujących.

gazeta.pl

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Wit Ż. 

Piwa: 54/188
Wysłany: 2006-06-25, 12:30  

Francisco José Villalgordo z sekcji kolarskiej FCB zostal mistrzem Hiszpanii w jezdzie indywidualnej na czas :brawo:

mikaelus 

Piwa: 729/976
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2006-06-30, 13:17  

http://sport.onet.pl/0,12...,wiadomosc.html

:mdleje: :lol2:

trochę szkoda, bo wyścig sporo na tym straci...

ale Ullrich :lol2: nie moge :D :mdleje: :lol2:

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

Siner 

Wysłany: 2006-06-30, 13:45  

Basso miał w tym sezonie wygrać TdF i dokonać tego,co Pantani.Czyli wygrać dwa największe toury w jednym sezonie. Ciekawe kto w tej sytuacji będzie faworytem :co:

malcolm 

Wysłany: 2006-07-03, 23:51  

A co z Vinokurovem, bo gdzieś czytałem, że też go wykluczyli, a do tej pory, nie mialem sposobności obejrzeć relacji z Tour'u (praca ;/ ). Jeśli Vino odpadł to może faktycznie Valverde wygra Wielką Pętlę...?

Odpowiedz do tematu