Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mama campeonamos!
Hugo Sotil
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
G14 kontra UEFA
Autor Wiadomość
Kendzior 
!

Piwa: 755/1371
Wysłany: 2006-03-22, 10:00  

Paranoja. Rozumiem jeszcze zwrot kosztów leczenia ale bez przesady. Odpowiednie ubezpieczenie powinno wystarczyć.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!
Postaw piwo autorowi tego posta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-03-22, 12:37  

gregori napisał/a:
FIFA i UEFA powinna zawiesic pilkarzy z klubow G14 i nie zezwalac im na gre w reprezentacji, Etoo nie bedzie mogl jechac do Kamerunu a Ronaldinho do Brazylii bo im powiedza co mysla o takich "genialnych" pomyslach.
Moze hiszpanska federacja bedzie sie domagac przed sadem odszkodowania od Barcy za Xaviego i od Depor za Valerona, jesli obaj nie pojada na mundial. Taka sama logika.

No ale jakby nie patrzec to kluby placa pilkarzowi a nie reprezentacje, i to one sa najbardziej stratne gdy zawodnik odnosi kontuzje. Musza placic mu naleznosci kontraktowe mimo tego, ze gosc jest niezdolny do gry. A przeciez taka Brazylia zarabia na meczach towarzyskich i to dosc sporo, wiec skoro Ronaldinho ma leciec 10 tys km tylko po to zeby sie pokazac i pozniej byc przemeczonym i niezdolnym do gry w klubie to ja dziekuje.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2006-03-22, 13:32  

Ronaldinho jest zawodnikiem wyszkolonym w Brazylii, ktory wybil sie dzieki grze w reprezentacji Brazylii, FCB kupujac go dobrze o tym wiedziala, wiec skad jakies pretensje ? Poza tym spytaj Ronaldinho co o tym mysli, sadze ze gdyby gra w FCB w ramach Superligi wiazala by sie z dyskwalifikacja na mecze reprezentacyjne, to Ronaldinho po prostu zerwalby kontrakt i wrocil do Brazylii, lub przeszedl do innego klubu.
Moze prezesom klubow ciezko to pojac ale dla zawodnikow reprezentacja jest rownie wazna.

Poza tym tak bylo od zawsze, ze zawodnik mogl doznac kontuzji w meczu reprezentacji, zawodowe kluby istnieja od dziesiecioleci i teraz pojawia sie problem ? Niech sie kluby ubezpiecza od kontuzji, federacji na to nie stac. A jak zaczna ciagac UEFA po sadach to skonczy sie dyskawlifikacja i zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.
Ostatnio zmieniony przez danji 2006-03-22, 18:51, w całości zmieniany 2 razy  

Pred 
VAMOS PREDRO

Wysłany: 2006-03-22, 18:03  

Ty gregori oczywiscie rozmawiales z Ronaldinho i wiesz co by wolal :] Poza tym oczywiscie wyszkolil w Brazylii, ale nie zrobil tego rzad czy federacja pilkarska, ale klub, ktory dostal /lub nie odkad dziala prawo bosmana/ finansowa rekompensate podczas sprzedazy zawodnika.

FIFA i UEFA moga sobie grozic dyskwalifikacjami, wlasciwie tylko tym. A co sie okaze, jesli zbuntowane kluby stworza wlasna lige, z zespolow ktore wymienilem pare postow wyzej. I dzieki stworzeniu Euroligi beda zarabialy kilkanascie razy wiecej niz dostaja od UEFY /a co za tym idzie w gore pojda kontrakty - i Ronaldinho oraz wielu innych bedzie mialo dylemat - grac w reprezentacji i slabym klubie, czy grac w Superlidze i zarabiac 30 mln/ komus sie bedzie chcialo ogladac LM bez udzialu zespolow z G14?

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2006-03-22, 18:55  

Taka sytuacja byla juz w koszykowce, po roku kluby zeszly na ziemie i dogadaly sie z federacja.
W Brazylii futbol to jak religia, w Argentynie tez, wiec odmowa gry w reprezentacji bylaby traktowana jak zdrada i pilkarze dobrze o tym wiedza, wiec jesli FIFA zacznie nakladac dyskwalifikacje to bogate kluby moga na tym slabo wyjsc. Np Ronaldinho odejdzie sobie do innego klubu i kto mu cos zrobi ? UEFA czy FIFA na pewno nie, to moze FCB do sadu go poda ?

Reprezentacja nie jest ani dla rzadu ani dla federacji a przede wszystkim dla kibicow. Poza tym jesli 3 kluby z Hiszpanii maja grac w Superlidze to co na to pozostale ? Pewnie wywala je z LFP i tyle, niech sie kisza we wlasnym sosie, tylko nie wiem czy ludzie beda chcieli to ogladac.

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-03-22, 23:02  

mnie się wydaje, że tu chodzi tylko o wpływy, kluby chcą mieć więcej do powiedzenia przy powoływaniu ich piłkarzy do reprezentacji, jasne jest, że takiego niebotycznego odszkodowania nikt nawet nie bierze poważnie...

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-03-22, 23:23  

Z tego co dzisiaj wyczytałem, to kluby domagają się już tylko 1 ojro, co nie zmienia faktu, że nie w kwocie leży problem. Mam nadzieje, a właściwie jestem przekonany, że dojdzie do kompromisu w sprawie ubezpieczeń i do żadnej superligi nie dojdzie.

BTW Uefa ma przedstawić do końca roku zmiany w rozgrywkach LM na lata 2009-12.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-03-23, 08:09  

dla mnie rozwiazanie jest jedno tylko trzeba to rozsadnie zaplanowac i do tego dazyc - rozdzial na okres reprezentacyjny i klubowy podobnie jak jest w siatkowce

plusy:

-zawodnikom odpadaja wyjazdy na reprezentacje, czyli mniej podrozy, brak kontuzji na reprezentacjach wiec minimalizacja problemu ubezpieczen

-reprezentacje moga wreszcie myslec o dluzszych zgrupowaniach co zapewne poprawilo by poziom gry w rozgrywkach miedzypanstwowych

-w klubach nie ma sytuacji ze nagle 3/4 skladu wyjechalo na kilka dni

-wieksza swoboda przy ustalaniu terminarzy w obrebie takich okresow

-dla biedniejszych reprezentacji zapewne obniza sie koszty np przeloty afrkanskich graczy w ta i z powrotem w czasie sezonu

minus widze tylko jeden:

-wybranie takich terminow dla reprezentacji zeby pogoda nie wychylala sie ani w strone upalow ani mrozow i sniegu

co do superligi... jestem na tak ale tylko jesli mialoby to byc ewolucja LM. mam pewne pomysly podziele sie nimi jak bede mial dluzsze chwile :)

danji 

Wysłany: 2006-03-23, 21:39  

Tyle, ze ilu zawodników gra w reprezentacjach ?? Trenerzy siatkówki co roku mają problem co zrobić z zawodnikami zostającymi w klubie przez ten okres, wysłać wszystkich na urlopy (płatne) czy prowadzić bezsensowne treningi, któremu niczemu nie służą.

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-03-27, 15:31  

rafał stec o sporze g14- fifa/uefa

nawet balcerowicza w to wmieszał %)

danji 

Wysłany: 2006-05-16, 01:09  

Cytat:
Przedstawiciele grupa G-14 mogli być zadowoleni z wyroku Europejskiego Sądu Sprawiedliwości, który rozstrzygnął sprawę piłkarza Charleroi Abdelmajida Oulmersa.
27-letni piłkarz nabawił się poważnej kontuzji w trakcie meczu reprezentacji Maroka w 2004 roku i musiał pauzować osiem miesięcy.

Charleroi zażądało odszkodowania, ale FIFA utrzymywała, że uraz tego zawodnika nie miał wpływu na to, że belgijski klub zajął piąte miejsce w lidze i nie zakwalifikował się do europejskich pucharów. Co innego orzekł jednak sąd, który przyznał klubowi rekompensatę.

Tym samym G-14 będzie miało prawne wsparcie w swojej walce o regularne odszkodowania, które zdaniem grupy należą się klubom za kontuzje, których piłkarze doznają w trakcie spotkań reprezentacji.

Pred 
VAMOS PREDRO

Wysłany: 2006-08-25, 12:19  

Szlagiery to by byly, gdyby zamiast 32 druzyn gralo 16. No ale wtedy podniosl by sie lament, ze biedni nie sa dopuszczeni do koryta, ze bogaci graja za malo meczow i nie moga sie nachapac kasy itp itd. Jak dla mnie runda grupowa jest tak samo nudna jak zawsze.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-08-29, 11:51  

Pred, w ogole najlepiej niech w LM graja same druzyny z Hiszpanii, Wloch, Anglii, Francji i Niemiec :/ Takiej LM nie chcialbym nawet ogladac. Ciesze sie, ze do LM awansowaly takie druzyny jak Lewski Sofia i Steaua. Chcialbym zeby co roku takich druzyn bylo z 4-5, a moze wiecej. Piszecie cos o niskim poziomie, a mnie juz nudzi to, ze co roku graja ze soba te same druzyny. Szkoda ze w LM graja 4 druzyny z jednego kraju, ale pilka to w koncu biznes :|

Ja z jednej strony ucieszylem sie, ze bedzie okazja po raz kolejny utrzec nosa tym, ktorych najbardziej nie znosze zaraz po Reialu, ale jak tak pomyslec... nie ma w tym wiele pozytywnego. Zastanawiam sie dlaczego nie mozemy miec latwiejszej grupy, jak Milan. I dlaczego 3 rok z rzedu gramy z ta sama druzyna? Mnie juz to nudzi, mam dosc tych zakazanych geb, prowokacji. Wolalbym zeby Barcelona zagrala wreszcie z jakims innym rywalem np. Bayernem, PSV, Celticiem, Lyonem. Tez bylyby dosc ciekawe mecze. Poza tym, takie mecze z Chelsea to ogromna presja i wysilek fizyczny wiekszy niz z kazdym innym rywalem. A zaraz po meczu na Stamford mamy jeszcze Gran Derby. Wolalbym, zeby rywalem bylo PSV.

Konan 

Wysłany: 2006-08-31, 23:55  

Zgadzam się z Nederlanderem-->Liga Mistrzów to była ciekawa jak grali w niej wyłącznie mistrzowie-co rok właściwie inny garnitur drużyn. Nie było tego gadania trenerów-naszym celem jest gra w CL w następnym sezonie,więc zadowala nas 3,4 miejsce w lidze. Jak ktoś już nie miał szans na mistrzostwo w kraju to walczył jak lew o to żeby przepustke do kolejnego sezonu Cl zdobyć wygrywając całe rozgrywki.A teraz to się niestety lekka komercha z tego zrobiła. A już pomysł grupy G14 żeby od fazy pucharowej CL drużyny nie były losowane tylko rozstawiane wg. rankingu UEFA jest kompromitujący:/...

Marcinho 

Piwa: 51/23
Wysłany: 2006-09-01, 00:11  

Ja się z wami nie zgodzę. Moim zdaniem Liga Mistrzów byłaby o wiele mniej interesująca, gdyby grali w niej tylko mistrzowie. Właściwie w każdej edycji grałoby 4-6 wielkich drużyn, które musiałyby się mierzyć z np. Steauą, Legią czy Anderlechtem. Pewnie, że w każdej edycji zdarzałyby się jakieś niespodzianki, ale dla mnie o wiele bardziej interesującym meczem byłby pojedynek Barcy z Chelsea ( chociażby 10 rok pod rząd ) niż Barcy z Austrią Wiedeń czy Dynamem Zagrzeb.

Ligę Mistrzów uważam za rozgrywki bardzo atrakcyjne i zupełnie nie nudzi mnie to, że wielkie kluby często grają ze sobą. Nie powiem, że enty mecz np. Realu z MU mnie nudzi - wręcz przeciwnie - jestem tym meczem bardzo zainteresowany. I nie obchodzi mnie to, że nie są oni mistrzami w swoim kraju.

Jedyną rzeczą, która powinna ulec zmianie są rozgrywki grupowe. Faktycznie często nie są one zbyt ciekawe. Lepszym pomysłem byłoby wyselekcjonowanie 64 drużyn, które od początku grałyby systemem pucharowym. I wtedy oprócz potentatów znalazłoby się miejsce dla Legii, HJK i innych słabych mistrzów, które zapewne poodpadałyby w 1 czy 2 rundzie. A na końcu i tak zapewne zostaliby giganci. No ale tajemnicą nie jest, że wielkie kluby i sponsorzy chcą zbijać jak najwięcej kasy i taka zmiana zapewne nie będzie im na rękę. A szkoda.

Odpowiedz do tematu