Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ptasia Grypa
Autor Wiadomość
młody 
z dedykacja

Wysłany: 2006-03-06, 20:22  

podobno wirus ginie w temperaturze około 70 stopni. Na surowo chyba ptaka nikt wpierdalał nie będzie?

jedyne przypadki choroby u ludzi odnotowano w azji gdzie w niektórych potrawach je się surowy drób.

Ja jak słysze hasło ptasia grypa w Tv zmieniam momentalnie kanał. Komus musi byc na ręke ta histeria, premier pojedzie sobie do Torunia, pokaże się i niektórzy ludzie uwierzą jak o nich dba...
Postaw piwo autorowi tego posta

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-03-06, 20:28  

Romek napisał/a:
bo tu Negro psize

na koncie Romka se smiegamy:D

pozdro 600

no i posypią się bany za udostępnianie konta osobom trzecim :lol:
(punkt 1 regulaminu forum :cfaniak: )

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-03-06, 21:15  

imerr widzialem Cie w telewizji, jak wywiadu udzielal marcinkiewicz Ty z tylu skakales i krzyczales 'este portugues hijo puta es' :D

ta cala ptasia grypa to jakis absurd, no ale widac hodowcy swinek, a zwlaszcza krowek + spece od marketingu firm farmaceutycznych musieli cos wymyslec, zeby biznes sie krecil

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2006-03-06, 21:19  

Jasne ze wirus ginie w 70 stopniach ale mowia ze jajka i surowe mieso mozna dotykac tylko w rekawicach i zeby bron boze nie mialy stycznosci z reszta jedzenia. Takie cos dzis w TVN24 slyszalem i juz nie wiem na jakim swiecie zyje, a chwile potem daja material zeby nie wpadac w panike, przy takich bredniach trzeba sporo zdowego razsadku zeby nie panikowac.
Kilka lat temu taka paranoja byla z wscieklymi krowami, pare lat minelo, pare osob zachorowalo i tyle, juz nikt o tym nie pamieta.
Ostatnio zmieniony przez gregori 2006-03-06, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  

munch 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2006-03-06, 21:20  

Ale on udostępnia osobom drugim. Moim zdaniem może spać spokojnie :P

A co do grypy, to niezły śmiech na sali. Firmy farmaceutyczne robią szmal a przygłupy trzęsą portkami. Najweselszy numer jednak odstawili przy okazji ADHD z ritalinem. To jest majstersztyk. Kilkuletnie dzieciaki wpieprzają psychotropy aż miło.

kudlaty 
Vamos!

Piwa: 19/13
Wysłany: 2006-03-06, 22:38  

Ja dochodze do wniosku że polacy to idioci. Nie pora pierwszy zresztą. Mówili dzisiaj w pewnym serwisie informacyjnym(żeby nie było że reklamuje tutaj fakty) że ludzie się zgłaszają do szpitali i mówią że mają ptasią grypę... hahaha no przecież to jest śmiech na sali co ci polacy wyczyniają. Gdyż ci tempi ludzie nie mieli nawet gorączki :)

Latin 
Semper fidelis

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-03-06, 22:43  

I myślisz,że tylko w Polsce tak jest?

gregori 

Wysłany: 2006-03-06, 23:28  

Przy tej agresywnej kampanii medialnej, ktora usiluje wmowic ze to grozna dla ludzi choroba, nie ma co sie dziwic ze niektorzy reaguja nieracjonalnie

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2006-03-06, 23:36  

Cui bono?
Pytanie komu służy taka kampania. Z pewnością skorzystają producenci wyrobów z innych rodzajów mięs, więc kto wie czy za przesadnym rozdmuchiwaniem zagrożenia nie stoją jakieś lobby. Narobić takiego szumu nie jest trudno, bo tabloidy łatwo podchwytują takie tematy, a od nich już krok do bardziej poważnych mediów.

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-03-07, 06:29  

jak zwykle, Polacy popadają w skrajności...

wypowiedzi rolników na temat "jak rozpoznać chorego ptaka":
-"Patrzy mętnym wzrokiem" %)
-"Grzebeń bieleje"
-"Chodzi taka smutna"
-"Chodzi taka zhebźiona" (nie wiem co to znaczy )
-"Co to jest ptasia grypa?"

:głupek:

cytat z innego forum:
Cytat:
Dlaczego H5N1 został ostatnio okrzyknięty super wirusem??? Otóż dziwnym zbiegiem okoliczności pewien żyd w stanach kupił pewną firmę farmaceutyczną produkującą "niby" lek na H5N1. Później w tę samą firmę zainwestował pan Donald Rumsfeld...zbieg okoliczności??? Komentarz niech każdy zostawi dla siebie wink.gif Owa firma w ciągu 4 lat zwiększyła obroty o 427% ?? Wow jak im się to udało ?? Kurdę też tak chcę ... Ale ja nie mam takich układów

gregori 

Wysłany: 2006-03-07, 09:41  

To nie jest wcale takie absurdalne, nie wiem czy firme ma jakis Zyd czy ktos inny, pewne ze na histerii zarobia miliardy. Gdyby ci azjaci ktorzy zachorowali przestrzegali podstawowych zasad higieny to nigdy by go zachorowania nie doszlo. Wystarczy unikac kontaktu z chorymi ptakami, nie trzeba zamykac polowy miasta, wystarczy nie dotykac martwego labedzia.
Zamiast promowac te podstawowe normy, ktore wystarczy spelnic by nie zachorowac, media wola wywolywac panike. Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o pieniadze.
Nie ma co pisac zle o Polakach, ogladam telewizje hiszpanska i tam tez panuje podobna paranoja, nie mowiac juz o Niemcach. Ludzie wszedzie sa podobni, jesli media sieja panike to oni panikuja.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-03-07, 09:49  

nie przesadzajmy z doszukiwaniem sie od razu spisku lobby producentow wieprzowiny, wolowiny, lekow tudziez swiatowej zydomasonerii. regula jest prosta - media maja latwy i interesujacy temat na dlugie miesiace, wladza moze pokazywac jak to dba o obywateli, korzystaja przy tym roznoracy handlowcy, a skorzystam i ja bo miesko kurze tanieje :) tylko zal usypianych zwierzaczkow..

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2006-03-23, 15:17  

wczoraj w TV uslyszalem pewna ciekawa (a zarazam paranoiczna) informacje :

z powodu ptasiej grypy cena lotek (do babingtona) zdrozala o 30%. To juz wogole jest dramat,zart i kpina : niektozy uprawiajacy ten sport chca sie przezucic na tenisa - nie wiem co o tym ymslec ale nasowa mi sie tylko jedna mysl:

:lol2: :lol2: :lol2:

Odpowiedz do tematu