Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przeżyjmy to jeszcze raz
Autor Wiadomość
ostry 

Piwa: 21/20
Wysłany: 2012-05-22, 20:27  Przeżyjmy to jeszcze raz

Z racji 20 rocznicy tryumfu Barcy na Wembley odpaliłem YT, aby obejrzeć po raz n-ty bramkę Koemana. Tymczasem natknąłem się na zamieszczony cały mecz. Uświadomiłem sobie przy okazji, co ze wstydem wyznaję, że nie widziałem do tej w całości żadnego meczu Dream Teamu Cruyffa. Postanowiłem nadrobić to zaległość, a wszystkich innych cule zachęcam do odświeżenia wspomnień (czy tak jak w moim przypadku - zobaczenia tego meczu w całości pierwszy raz w życiu):

Nasz skład:

Cytat:
FC BARCELONA:

Zubizarreta - Ferrer, Koeman, Nando, Juan Carlos - Bakero, Eusebio, Guardiola (Alexanko 113'), Laudrup - Salinas (Goikoetxea 64'), Stoiczkow

Skład Sampdorii do obejrzenia np. TU . Starsi kibice na pewno powinni kojarzyć bramkarza Pagliukę (ja kojarzę go z MŚ '94), Vialliego (wtedy jeszcze z bujną czupryną) oraz Manciniego (z twarzy praktycznie nic się nie zmienił :) )

Patrząc na skład i przeglądając biografię poszczególnych zawodników, uderzyło mnie jak dużo bardziej katalońska jest dzisiejsza drużyna od Dream Team-u Cruyffa. Z tamtego składu jedynymi Katalończykami są chyba: Ferrer i Guardiola. Dużo za to w ówczesnym składzie było Basków: Zubi, Salinas, Goikoetxea, Bakero oraz siedzący na ławce Txiki.

Na naszych grajkach musiała ciążyć wielka presja - w końcu na FCB ciążyło niejako piętno tego, że bodaj jako jedyna wielka marka w Europie nie wygrała nigdy Pucharu Europy. Do tego pamięć dotkliwej porażki w 1986 w Sewilli musiała być jeszcze żywa (jedynym piłkarzem z tamtej drużyny był Alexanko).

Nie wiem czy był to efekt presji czy może zbyt spodziewałem się po tamtej ekipie, ale mecz nie był popisem jakiejś wirtuozerii ze strony Barcelony. Był to raczej bardzo wyrównany bój ze stosunkowo małą ilością czystych sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie "więcej z gry" miała Sampdoria. Początek drugiej to z kolei okres przewagi Barcy (bodaj najlepszy fragment w wykonaniu naszych) - świetną sytuację miał Hristo, niestety zabrakło trochę szczęścia, gdyż po jego strzale piłka trafiła w słupek. Parę minut później jednak równie dobrej sytuacji dla Sampdorii nie wykorzystał Vialli.

W dogrywce do momentu strzału Koemana nie działo się nic spektakularnego. Samego gola nie trzeba chyba opisywać - każdy cule widział go na pewno nieraz. Potem Barca miała jeszcze dwie znakomite sytuacje na podwyższenie wyniku, ale nie udało się już ich zamienić na gola. Dziś nie ma to oczywiście żadnego znaczenia, liczył się tylko fakt sięgnięcia przez FCB po pierwszy w historii klubu Puchar Europy:

Jestem ciekaw jak starsi kibice (green, gregori, na pewno dużo innych osób na forum kibicowało już wtedy aktywnie) wspominają tamten mecz. Tzn. jakie emocje towarzyszyły im przed meczem i w jego trakcie. A także jak porównują tamten Dream Team z obecnym?

Przy okazji taki temat, to chyba fajne miejsce do wrzucania innych przypominajek z ważnymi wydarzeniami w historii FCB.

PS. pierwszy mój wątek ever, więc sorry za niedoróby :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 8 piw(a):
yeste, Boraś, Pietro, Boberek, Raijn, blaugrana, jasiu, Kendzior
Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2587/1200
Wysłany: 2012-05-26, 17:49  

1997
PUCHAR ZDOBYWCÓW PUCHARÓW

FC BARCELONA - PARIS SAINT-GERMAIN 1-0

Data: 14.05.1997
Stadion: Feyenoord Stadion, Rotterdam
Arbiter: Markus Merk
Widzów: 52.000

FC Barcelona: Baia, Ferrer, Abelardo, Popescu (Amor 46), Sergi, Guardiola, De La Peńa, (Stoitchkov 85), Fernando Couto, Luis Enrique (Pizzi 89), Figo, Ronaldo.

Paris Saint-Germain: Lama, Fournier (Algerino 58), N`Gotty, Le Guen, Domi, Leroy, Guerin (Dely Valdes 69), Rai, Cauet, Loko (Pouget 78), Leonardo

Gol:
1-0 Ronaldo 37` (karny)

ps. po mojemu, ten temat powinien się znaleźć w dziale multimedia, a nie tu.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
barcalover
Odpowiedz do tematu