Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mi madre y la de Luis Enrique son las más populares en el Bernabéu
Joan Gaspart
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Boberek
2013-07-02, 22:02
Thiago Emiliano da Silva
Autor Wiadomość
Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2012-05-14, 16:25  Thiago Emiliano da Silva

Thiago Emiliano da Silva
22.07.1984r.
1.83 m

2004 Juventude 28(3)
2004–2005 Porto 0 (0)
2005 Dynamo Moscow 0 (0)
2006–2008 Fluminense 81 (6)
2009– Milan 92 (5)

Od dłuższego czasu pojawiają się plotki łączące Brazylijskiego obrońce z Dumą Katalonii. Imo transfer bardzo możliwy bo kontakty z Milanem mamy dobre, zawsze wciśniemy im nasz szrot za ładne pieniądze a oni zawsze są z tego zadowoleni.

Z wypowiedzi kibiców mozna wywnioskować, ze Brazylijczyk wraz ze Zlatanem są trzonem zespołu i to Ci dwaj zawodnicy byli architektami scudetto w 2011 roku. Nie przez przypadek w tym samym sezonie Silva został uznany najlepszym obrońcą Serie A a ponad to dostał nagrodę dla najlepszego Brazylijczyka grającego w Europie (Samba d'Or - wiedział w ogóle ktoś, że taka nagroda istnieje :D ?)
Po obecnym dramatycznym sezonie kibice rossonerich są przygotowani na stratę swoich dwóch głównych graczy przy czym Zlatan podobno głośno powiedział, że zostanie tylko jeśli w szeregach Milanu zostanie tez Boateng i Thiago Silva właśnie. Według Szweda tylko z tymi zawodnikami klub z Mediolanu jest w stanie coś osiągnąć.
Berlusconi podobno negocjuje transfer niejakiego Ogbonny co podobno jest jednoznaczne z odejściem Silvy.

Milan najpewniej będzie chciał gotówkę, sporą gotówkę. Myślę, że przy obecnej kondycji i preferencjach rynku za mniej niż te 40mln zarząd ACM nawet nie usiądzie do negocjacji.
Pojawiały się tez plotki, że będziemy chcieli obniżyć kwotę transferu włączając do transakcji Keite, którym to rossoneri sa zainteresowani. Ponadto czytałem też gdzieś jakąś opcję uwzględniającą umorzenie raty za Zlatana w zamian za zbicie ceny Brazylijczyka ale to chyba science-fiction więc nie zaprzątam wam tym głowy.

i na koniec filmik, dzieki któremu Thiago ma u mnie osobiście +100 do szacunku :ok:

nie wiem jak tu.
Postaw piwo autorowi tego posta

riddler 

Piwa: 113/94
Wysłany: 2012-05-14, 17:09  

Thiago Silva napisał/a:
- Bardzo schlebiają mi porównania do Baresiego. Chciałbym być dla Milanu kimś takim jak on, mam nadzieję, że uda mi się dorównać jego osiągnięciom, podobnie jak udało się to Maldiniemu. Jestem bardzo zmotywowany i mam nadzieję, że będę mógł kontynuować swoją karierę w Milanie. Zastąpienie Nesty jest dla mnie wielkim wyzwaniem; spada na mnie olbrzymia odpowiedzialność i chcę dać z siebie wszystko. Bez Alessandro w składzie Milan traci naprawdę wiele.

z BO
To chyba tyle :]

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/232
Wysłany: 2012-05-14, 17:30  

Kaka napisał/a:
- Rok temu jeszcze nie byłem tego pewny, dzisiaj już jestem - chcę w tym zespole grać do końca kariery. Moim marzeniem jest także praca w AC Milan.

Zgadza się, kwestia transferu została całkowicie wyjaśniona.

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2012-05-14, 18:41  

Figo tez podobnie sie wypowiadal

riddler 

Piwa: 113/94
Wysłany: 2012-05-14, 22:02  

Tak trampki, jeśli ta wypowiedź miała miejsce w lecie przed transferem, to przypominam, że Real zmienił stanowisko piłkarza i szefów Milanu, workiem hajsu.
My też tak zrobimy?

trampki 
Mistrz Presezonu

Wysłany: 2012-05-14, 22:36  

Radzę nie brać na poważnie jakichkolwiek deklaracji piłkarzy odnośnie miłości do klubu, pozwoli to uniknąć rozczarowania w przyszłości. Przykłady wiernych i oddanych swojemu klubowi zawodników jest znacznie mniej niż tych, którzy po prostu idą tam, gdzie oferują mu lepsze warunki, bez względu na to co wcześniej się na ten temat mówiło. Tak mówi życiowe doświadczenie oraz wiedza, której z każdym rokiem i z każdym sezonem mamy coraz więcej.

Twój tok rozumowania jest absurdalny, uznałeś, że sprawa transferu jest raczej na pewno wykluczona po jednej wypowiedzi o której sam piłkarz następnego dnia pewnie nie będzie pamiętać. Nie na tym to wszystko polega, piłkarze często wypowiadają ładnie opakowane puste słowa by przypodobać się swoim sympatykom. Nikt z nich nie powie co tak na prawdę siedzi w ich głowach bo byłby to strzał prosto w stopę.

Fajnie się czyta niektóre deklaracje, choćby Messiego, ale rzeczywistość jest brutalna. Kiedy przyjdzie odpowiednia oferta, poparta argumentami sportowymi i finansowymi to nadchodzi czas refleksji, a wtedy wielu piłkarzy skłonnych jest porzucić swój poprzedni klub na rzecz nowych wyzwań i poprawy statusu materialnego.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2012-05-15, 22:01  

City podobno zagięło parol na Brazylijczyka też. Dają, póki co, 30mln albo 10+ Balotelli.
no ale przez najbliższe dwa miesiące mamy sezon ogórkowy więc sporo sie jeszcze naczytamy ;)
nie wiem jak tu.

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1

Wysłany: 2012-05-15, 23:04  

City to pewnie zagina parol na wszystko co biega i w miarę prosto może piłkę kopnąć :-P

Hanki 
senyor catalunya

Piwa: 59/29
Wysłany: 2012-06-03, 10:25  

Wg doniesień katalońskiego "Sportu" Silva już oficjalnie deklaruje chęć przenosin do Barcelony, akceptując transfer. Dzisiaj nw Camp Nou ma pojawić się Galliani, prawdopodobnie celem dogadywania szczegółów transakcji. Póki co to takie bardziej spekulacje prasowe, ale może jednak jest coś na rzeczy.
Jedyne, czego się obawiam, to kolejna opera mydlana związana z zakontraktowaniem gracza. Jeśli już chcą go mieć u siebie, to niech przewielki negocjator załatwi całą sprawę w "rozsądnym terminie" ;)

trampki 
Mistrz Presezonu

Wysłany: 2012-06-03, 10:29  

Dobrze byłoby klepnąć go przed Euro bo później cena pewnie pójdzie w górę.

Dim4 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2012-06-03, 11:13  

Faktycznie cena skoczy.. bo przecież Brazylia będzie grała w Euro... :niedowiarek:

trampki 
Mistrz Presezonu

Wysłany: 2012-06-03, 11:29  

Trololo

Mashi 

Piwa: 129/134
Wysłany: 2012-06-03, 12:17  

Za MD: - Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zatrzymać Thiago w Milanie. Jest dla nas bezcenny, jednak nie mogę zagwarantować, że zostanie. Galliani przyznał także, iż PSG kontaktowało się z Włochami w sprawie transferu Silvy.

Jakby na to nie patrzeć, jakieś negocjacje na pewno będą. Odnoszę wrażenie, że przywitamy się z Silvą w tym oknie transferowym, wręcz jestem tego pewien. Absolutny numer jeden do wzmocnienia obrony, nie ma lepszego i zarząd zdaje sobie z tego sprawę.

Pierwszym transferem jednak Alba, i to najprawdopodobniej już niedługo - dzisiaj rozpoczną się negocjacje z Llorente, 3 miliony dzielą FCB i Valencię

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1

Wysłany: 2012-06-03, 12:21  

ciekawe jaka kwota będzie dzielić stanowisko FCB i Milanu w sprawie Silvy ;) Oby Sandro nie dał się tak wyruchać, jak z Ibrą.

Carles 

Piwa: 540/93
Wysłany: 2012-06-03, 12:54  

Z tym PSG to juz można powiedzieć próbują podbić cenę.. może i się kontaktowali ale jaki to sportowy rywal i przystanek w karierze w porównaniu do Barcelony. 30 mln max 35 powinno styknąć i obie strony powinny być zadowolone.

Odpowiedz do tematu