Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Marcelo Bielsa
Autor Wiadomość
Bask 
You want this?

Piwa: 161/190
Wysłany: 2012-04-26, 23:50  Marcelo Bielsa

Po prawie pewnym końcu historycznej ery Guardioli w Barcelonie nadejdzie czas wyboru nowego trenera, który miejmy nadzieję będzie kontynuował jego dzieło i doprowadzi nas do kolejnych wielkich sukcesów. Jednym z największych faworytów do objęcia stołka jest argentyński trener Marcelo Bielsa.

Data oraz miejsce urodzenia
21 lipca 1955 w Rosario (Argentyna)

Profesjonalna kariera piłkarska
1977-78 Newell's Old Boys Rosario
1978-79 Instituto Córdoba
1979-80 Argentino Rosario

Profesjonalna kariera trenerska
1990-1992 Newell's Old Boys Rosario
1992-1994 Atlas Guadalajara
1995-1996 América Meksyk
1997-1998 Vélez Sársfield Buenos Aires
1998 Espanyol Barcelona
1998-2004 Argentyna (reprezentacja)
2007-2011 Chile (reprezentacja)
2011- Athletic Bilbao

Osiągnięcia

mistrzostwo Argentyny 1988 i 1991 oraz finał Copa Libertadores 1988 i 1992 z Newell's Old Boys

mistrzostwo Argentyny 1998 z Vélez Sársfield

awans na Mundial 2002 i start (runda grupowa) w tym turnieju, wicemistrzostwo Ameryki Południowej 2004 oraz złoty medal olimpijski na Igrzyskach 2004 z reprezentacją Argentyny

awans na Mundial 2010 i start w tym turnieju (1/8 finału) z reprezentacją Chile

finał Ligi Europejskiej oraz finał pucharu Króla z Athletic Bilbao (stan na 26.04.2012)

Najważniejsze, że jego drużyny lubią utrzymywać się przy piłce i preferują grę ofensywną opartą na kolektywie. Sam Marcelo jest uważany za futbolowego maniaka. Podobno ma tysiące kaset video z meczami. Nietypowo podchodzi do spraw treningowych. Czasami trwają one po kilka godzin, a każda formacja trenuje o innej porze. Szczególną uwagę przykłada do taktyki. Podobno dostosowuje ją nie tylko do przeciwnika, ale także do szerokości i długości boiska oraz jego aktualnego stanu. Bardzo ważny dla niego jest też odległość między poszczególnymi formacjami. Nigdy nie umawia się z dziennikarzami na prywatne wywiady. Kontakty z mediami sprowadzają się u niego do konferencji prasowych, które trwają nawet 3-4 godziny bowiem Bielsa traktuje tak samo dziennikarzy największych pism, jak i tych z małej lokalnej gazety.

Co sądzi o nim jeden z byłych podpiecznych - Martin Posse (były gracz m.in. Espanyolu):
Cytat:
„Dla mnie osobiście jest to najlepszy trener jakiego miałem podczas całej kariery. Jemu zawdzięczam najwięcej gdyż to właśnie dzięki Bielsie trafiłem do Espanyolu Barcelona. Marcelo jest tytanem pracy. W zasadzie nikt nie wie kiedy on odpoczywa. Styl gry zespołów które prowadzi opiera się na agresywnym ciągłym pressingu oraz kontroli tego co się dzieje na boisku i olbrzymim zaangażowaniu piłkarzy. Gdy trenuje zespół to stara się wykorzystywać wszystkich zawodników do gry. Nie liczą się u niego nazwiska i nie jest przywiązany do konkretnych zawodników ale do ich pracy i formy. Na tej podstawie decyduje kto ma grac. Zawsze osiąga to co zamierza a jego zespoły prezentują grę zgodna z jego filozofia. Nie budzi żadnych kontrowersji i unika uprzedzeń. Jest bardzo otwarty i bezpośredni tak wiec często mówi wprost to co myśli na dany temat. Nic nie umknie jego uwadze i jestem pewien ze uważnie obserwował rozgrywki w Hiszpanii i będzie wiedział jak osiągnąć zamierzone cele. Cieszę się ze mogłem u niego trenować i pasowałem do jego filozofii gry która jest mi bardzo bliska. Dlaczego przyszedł do Bilbao??? Dlatego ze filozofia tego klubu jest bliska tej jaka sam wyznaje stad nietrudno było mu zrezygnować z innych ofert. Bielsa podejmując się danego wyzwania musi się z nim identyfikować, musi mieć pewność ze zarówno on jak i ludzie których będzie prowadził znajda wspólny język i będą do siebie pasować. Oczywiście w Bilbao będzie rozliczany z wyników jak wszędzie zresztą i niekoniecznie przyjdą one natychmiast ale trzeba być cierpliwym a na pewno wszystko będzie jak najlepiej.”

Jego futbolowe motto

“Attacking football is the simplest way to victory and success”

Bonus

Za

http://athleticbilbao.pl/?id=617
http://tjaszczuk.blogspot...ter-sukces.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marcelo_Bielsa

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
Mentor, Mroczny Rycerz, Marzec, Boraś, Pietro
najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2012-04-27, 09:20  

jedyny pewnik, że będzie kontynuował projekt pepa. żaden valverde, żaden blanc czy inny villas boas. imo jedynie bielsa jest największym gwarantem utrzymania poziomu sportowego obecnej drużyny, bo ciężko wierzyć w to, że ktoś poza pepem jest w stanie ją ulepszyć. mój faworyt.

czas wracać na ziemię i bić sie z kazdym jak równy z równym.
Postaw piwo autorowi tego posta

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2012-04-27, 09:43  

Do tego wyznają ten sam system sumiennej pracy, więc przesiadka nie będzie jakaś drastyczna. Jeśli Pep odejdzie, to chyba jedyny kandydat dla nas. Choć ten Pepe Mel też całkiem się prezentuje ;) (Schumack :zolwik2: )

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Schumack
Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2012-04-27, 10:19  

Ja już przestałem się martwić, że Pep odejdzie (w sensie - to pewne więc nie ma sensu się nad tym dłużej pochylać) i teraz martwię się, że przyjdzie ktoś inny niż Bielsa %)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
oweno
gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2012-04-27, 13:06  

A co? Chcesz żeby welociraptory grały jako "volantes"? Choć jak słysze o gościach typu Valverde czy Laurent Blanc, to robi mi się słabo. Pocieszam się, że Rosell nie jest chyba wariatem i byle kogo nie zatrudni.

yeste 

Piwa: 60/81
Wysłany: 2012-04-27, 15:04  

Szybko skończyła się kariera Bielsy w Barcelonie :)

WalterWild 
President.

Wysłany: 2012-04-27, 15:31  

I tak myślę że pasowałby idealnie :)

twardy 
Boixos Nois

Piwa: 111/140
Wysłany: 2012-04-27, 15:37  

Yeste - póki co :) Moze Rózel okaze się tak nerwowy jak Wojciechowski ;]

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2012-04-27, 18:41  

kurwa, kto to jest Valverde? :D

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2012-04-27, 19:02  

Jak kto? Były pilarz FCB i trener Espanyolu, niedawno wylany z Villareal, a teraz odchodzi z Olimpiakosu i jest wolny.

amexiss 

Wysłany: 2012-05-05, 20:41  

Ale prawda quardiola troche wkurzony bo barca większość przegrywała

Raijn 

Piwa: 531/851
Wysłany: 2012-05-06, 12:18  

qua.. kto?

gelex 
CatMorderca

Piwa: 570/333
Wysłany: 2012-05-07, 09:21  

Ruch z Guardiolą był pierwszym sygnałem, a ten z Tito, jedynie potwierdzeniem pewnej hipotezy:

swoje ponad wszystko

Co prawda to tylko pierwsze wrażenie, ale mówi mi ono, że nie prędko zobaczymy na ławce trenerskiej FCB człowieka z zewnątrz o wielkim nazwisku i temperamencie. Już zawodnicy spoza Barcelony, nawet będąc w światowym topie, mają problemy z dostosowaniem się do panujących tu warunków, a co mówić trener.

Bielsa, mimo moje dla jego osoby akceptacji, nigdy nie był rozwiązaniem lepszym niż Tito. Prawda jest taka, że mamy i mieć będziemy cały sztab fachowców z najwyższej półki którzy akurat nam dawać będą najwyższą jakość. Będą oni po kolei wychodzić z cienia CN i mając swe korzenie jeszcze w starej La Masii staną się kolejną cegiełką skrupulatnie budowanej struktury organizacyjnej.

Przypomina, że Xaviego, czy Puyola w roli trenerów możemy się doczekać nad wyraz szybko. Tego sobie życzę.

Bielsa niech dalej tworzy cuda w Hiszpanii bo to nam wszystkim wyjdzie na dobre.

Odpowiedz do tematu