Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zjawiska paranormalne i rzeczy niewyjaśnione

Czy wierzysz w zjawiska paranormalne?
TAK
13%
 13%  [ 3 ]
NIE
18%
 18%  [ 4 ]
Nie mam zdania
13%
 13%  [ 3 ]
Skuteczność Barcelony w niektórych spotkaniach to takie zjawisko
54%
 54%  [ 12 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Piwa: 161/161
Wysłany: 2012-04-20, 21:55  

Nie wiem czy dobrze mi sie kojarzy, ale chyba zycie na innych planetach zostalo juz potwierdzone naukowo, znaczy przynajmniej ze bylo, wiec Waka Twoj brak wiary w takowe, jest chyba zaprzeczeniem czemus co jest potwierdzone NAUKOWO. ;)

Ja wierze np. w to, ze 3 dni po smierci dusza wedruje po swiecie, juz nie raz ktos z mojej rodziny w jakis sposob takie rzeczy odczowal, mi (na szczescie chyba) to sie jeszcze nie rpzydarzylo, ale chocby najnowsza historia, gdy zmarl moj dziadek to siosrta w nocy czula, ze ktos ja laskocze po nodze, obudzila sie i powiedziala na glos "dziadek, no co Ty, nie strasz mnie", i wtedy poczula jakby powiew wiatru na nogach i od tamtej pory spala juz normalnie, tej samej nocy moja ciotka, corka dziadka tez cos podobnego czula, nie wiem jak to bylo dokladnie, ale mowila, ze czula obecnosc swojego ojca.

Praktyka>Teoria ;)
Ostatnio zmieniony przez Decos20 2012-04-20, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2012-04-20, 22:15  

Jeśli ktoś jak waka wierzy w Boga to oczywistym jest że życie poza ziemią jest herezją ;)

rudy 
barcelonista

Piwa: 198/79
Wysłany: 2012-04-20, 22:22  

Hmmm, ale Decos też jest wierzący, pewnie nawet bardziej niż waka? No chyba że Decos rozpatruje swój punkt widzenia tylko pod względem naukowym, nie mieszając w to innych współczynników.

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Wysłany: 2012-04-20, 22:33  

Nie do konca rozumiem dlaczego zycie poza ziemia ma byc herezja dla wierzacego w Boga? Dodam tylko, ze "zycie" oznacza jakiekolwiek organizmy zywe, choc w sumie nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.

Praktyka>Teoria ;)

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2012-04-20, 22:41  

Decos20, Ty już dałeś się poznać że wybierasz to co wygodne. Jesteś katolikiem to bierzesz wszystko z bogactwem inwentarza. BTW, poczytaj sobie księgi.

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Wysłany: 2012-04-20, 22:52  

Ale wiara w Boga nie mowi, z tego co wiem, o wierze w zycie na ziemi jako planecie. A tu chyba piszemy o zyciu na innych planetach we wszechswiecie, co tez mozna uznac za Biblijna "ziemie", w sensie swiat, ktory stworzyl Bog.
Do tego zgodnie z wiara, ale i potwierdzeniem, o jakim pisalem wyzej, wierze w wedrowke dusz, m. in. ich bytowanie na ziemi 3 dni po smierci.

Praktyka>Teoria ;)

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370

Wysłany: 2012-04-21, 09:14  

a to nie jest już spirytyzm czyli czysta herezja? :D A co do samego zycia pozaziemskiego i kościoła, to Galileusza też kiedyś zrehabilitowano....

Decos: zycia poza Ziemią jeszcze nie wykryto, wykryto WODĘ co nie jest jeszcze równoznaczne.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

wakabayashi 

Piwa: 435/572
Wysłany: 2012-04-21, 10:26  

Po pierwsze, to nie ma żadnych dowodów.

A po drugie, piąte i dziesiąte - Dlaczego nieświadomie posądzasz Boga jako osoba wierząca, że zataił przed tobą istnienie życia pozaziemskiego. Zostałes poinformowany o istnieniu takich istot jak Bóg, szatan, demony, aniołowie, a został;o zatajone przed Tobą jedno z dzieł boskich, czyli inne formy zycia na innych planetach? dlaczego0 chocby w opisie3 stwarzania całego wszechświata nie ma nic napomknięte o tym, że przy okazji zostało gdzies tam uformowane życie, inne od naszego, które jest zależne od innych związków chemicznych niż u nas? To byłby kolejny, wspaniały przykład wielkości Boga przecież.
To trochę, jak nieświadomy zarzut z Twojej strony o zatajanie przez Boga informacji przed ludzkością.

Albo skoro stworzyl ludzkość na swe podobieństwo, to dałby jasny przekaz, że pozostałe formy zycia są od nas gorsze, bo to przecież ludzkość jest na jego podobieństwo, nie 'inni'.

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Wysłany: 2012-04-21, 10:27  

Nie Kendzior, to jest wiara katolicka.

Z tym życiem na innych planetach, to jak pisałem, nie jestem pewien, ale coś mi się kojarzyło, że jakieś tam drobne organizmy żywe gdzieś już zostały odkryte. A że odkryto wodę wiem.

Praktyka>Teoria ;)

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Wysłany: 2012-04-21, 14:58  

Oo, dopiero zobaczylem wpis Waki. To jakies zjawisko paranormalne musialo byc bo wczesniej po napisaniu przeze mnie posta, nad moim bezposrednio byl wpis Kendziora, do ktorego sie odnioslem. :)

Waka- nie kminie Cie. W Biblii nie ma opisu kazdego organizmu zywego, czlowiek je odkrywa z czasem, do tej pory nie znamy wszystkich organizmow zyjacych na naszej planecie, a do tego przez mutacje powstaja nowe organizmy.
Bog stworzyl swiat, a wiec Ziemie i inne planety, my zyjemy na Ziemi, a wiec wiemy, ze tu jest zycie, czy jest/bylo na innych planetach musimy sami odkryc i nie jest to nic niezdroznego z Biblia i wiara katolicka.

Praktyka>Teoria ;)

wakabayashi 

Wysłany: 2012-05-18, 15:05  

Totalnie zapomniałem o tym temacie, a obiecałem odpowiedź. Nie wiem, co wtedy chciałem napisać, ale może pokrótce:

Nie ma powodu by w Biblii zostały wymienione wszystkie zywe organizmy. Dlaczego? Ano dlatego, że masz jasno napisane, że wszelkie stworzenie latające, pływające, poruszające się i pełzające po glebie zostały stworzone przez Boga. Zatem są to wszystkie organizmy żywe, które Cię otaczają i nie musi być napisane o np. psie i lygrysie osobno, bo to nadal gatunki, które podchodza pod definicje zwierząt lądowych, czy tam zwierząt, które wydała ziemia.

Do czego dążę? Ano do tego, że jeśli istnieją jacyś Sajanie, czy inna rodzina Alfów, to do jakiej grupy chcesz ich razem z ludźmi przyporządkować? Bo Lygrysa i Psa przyporządkujesz do ZWIERZĄT, a Alfa i Człowieka? I tak żeby to była nazwa grupy, o której dowiemy się z przekazu biblijnego, jak w przypadku tych dwóch gatunków zwierząt?
W opisie stwarzania masz też jasno napisane, że to człowiek jest na podobieństwo boże i jest wzmianka tylko o nim, a nie jak w przypadku zwierząt, że WSZELKIE stworzenia czy to pływające, czy latające, itd..
Jest tam napisane bezpośrednio, wyłącznie o człowieku i o jego 'boskości', co zatem logiczne, hipotetyczne, inne 'ludy' zamieszkujące pozostałe galaktyki, już raczej nie byłyby stworzeniami na podobieństwo Boga i skoro tak, to dlaczego mielibyśmy być tacy wyjątkowi na tle pozostałych? Czemu miałoby służyć to całe, dziwne zatajanie? Wszystko co istnieje na Ziemi jest, jak już pisałem, ogólnie przyporządkowane do poszczególnych grup opisanych w Biblii.

Miałbym prośbę, za nim wyślesz ripostę, przemyśl, czy nie jest to szukanie czegoś na siłę, co można upchnąć na zasadzie niewiadomych i niedopowiedzeń, które pozwolą coś tam przypuszczać.

Dla mnie jest jasne, że dla człowieka wierzącego w chrześcijaństwo i dobrze rozumiejącego co i gdzie jest napisane, nie ma miejsca na przypuszczenia o życiu na innych planetach.

Decos20 napisał/a:
nie jest to nic niezdroznego z Biblia i wiara katolicka.

Z Biblia się kłóci, a czy z WYZNANIEM katolickim to nie wiem i mało mnie to interesuje w sumie :)

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Wysłany: 2012-05-18, 17:50  

Ooo, ja tez zapomnialem..

Cos mi sie widzi Waka, ze sie nie zgadzamy bo sie nie zrozumielismy.
Otoz, jak teraz widze, Ty piszesz o tzw. "kosmitach" jako innej formie zycia, stad te Alfy chociazby. W takie rzeczy to ja nie wierze, nie o takich formach zycia pisalem. Chodzilo mi ogolnie o zycie na innych planetach, nie o inne cywilizacje zamieszkujace inne planety, tylko o organizmy zywe, chocby jakies male bakterie czy wirusy, ktore zyja takze na Ziemi i ktore tez moglbys przyporzadkowac do tych grup wymienionych w Biblii.

A to, ze nie wiemy czy takie tam na innych planetach zyja to nic zdroznego z Biblia, nic zatajonego przez Boga, tylko poprostu trudno dostepnego.
Tak jak chociazby aby odkryc jakies organizmy zyjace w morzach (szczegolnie te mikroskopijne, albo te z dna) nalezalo odkryc/zbudowac/wymyslec odpowiednie urzadzenia/maszyny itd. tak i aby sprawdzic, a byc moze odkryc organizmy zywe na innych planetach trzeba sie czyms tam posluzyc.

Nieporozumienie mogla wynikac z tego co napisalem wczesniej:
Cytat:
Nie do konca rozumiem dlaczego zycie poza ziemia ma byc herezja dla wierzacego w Boga? Dodam tylko, ze "zycie" oznacza jakiekolwiek organizmy zywe, choc w sumie nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.

Choc w sumie wydawalo mi sie, ze jasno napisalem, "jakiekolwiek organizmy zywe", ale dodalem, ze nie wiem czy to ma znaczenie, choc nie w kontekscie Alfow, czy innych zielonych ludkow, ktorzy mieliby przylatywac do nas swoimi statkami kosmicznymi, ale roznie to mozna bylo zrozumiec.

Mysle, ze teraz juz wszystko jasne, nie? :)

Praktyka>Teoria ;)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
wakabayashi
wakabayashi 

Wysłany: 2012-05-18, 18:52  

Punkt dla Ciebie(co prawda nie jest to dyskusja na punkty, ale punkt się i tak należy) . Zbyt pobieżnie przeczytałem i uznałem, że uwzględniasz inne formy życia, porównywalne do statusu człowieka na ziemii.

Ale do tego też się odniosę, ale nie teraz, bo wpadłem na chwilę przebrać się na juwenalia i idę dalej męczyć te wodniste piwa :D

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2012-11-04, 17:53  

oh well ...

Odpowiedz do tematu