Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ese chaval nos retirará a nosotros dos
Guardiola do Xaviego
o Iniescie
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zjawiska paranormalne i rzeczy niewyjaśnione

Czy wierzysz w zjawiska paranormalne?
TAK
13%
 13%  [ 3 ]
NIE
18%
 18%  [ 4 ]
Nie mam zdania
13%
 13%  [ 3 ]
Skuteczność Barcelony w niektórych spotkaniach to takie zjawisko
54%
 54%  [ 12 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
rudy 
barcelonista

Piwa: 198/79
Wysłany: 2012-04-19, 16:42  Zjawiska paranormalne i rzeczy niewyjaśnione

To mój pierwszy założony tutaj temat. Szukałem, podobnego nie znalazłem. :)

Krótko i na temat: Jaki macie stosunek do takich spraw? Zwykła bujda i fikcja, czy jednak jest coś na rzeczy? A może sami kiedyś spotkaliście się z przedziwnym zjawiskiem?

Kilka lat temu strasznie się tym jarałem, zwłaszcza tematem Chupacabry. Czy dla was takie filmiki to zwykły fake i szukanie na siłę sensacji?

Żyjemy sami we Wszechświecie, czy kiedyś spotkamy obcą cywilizację? :)

A duchy? Czy dusze zmarłych błąkają się gdzieś po świecie? Czy ducha można wywołać? Może ktoś z Was tego próbował?

Liczę, że podzielicie się ciekawymi materiałami- filmami, zdjęciami, wywiadami, wszystkim tym co może przybliżyć (albo i oddalić) tezę o zjawiskach paranormalnych.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Boberek
Bonnie Bear 
Gracies Pep

Piwa: 14/51
Wysłany: 2012-04-19, 19:08  

Lubię sobie poczytać jakieś artykuły o kosmitach, chupacabrach(Ibracabra he he he), śmiesznych chmurach, jaszczuroludach, samospaleniach, czy duchach, ale podchodzę do tego z ogromnym dystansem. Czytam tak dla zabawy.

A w jakieś organizmy poza Ziemią wierzę, bo przecież skoro na Ziemi mogło powstać życie, to czemu nie na innej planecie leżącej bardzo daleko stąd.
Postaw piwo autorowi tego posta

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2012-04-19, 20:34  

Boga w sercu nie masz...

Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2012-04-19, 21:13  

Ja niby nie wierze w zadne takie rzeczy ale jak pracowalem w kinie to okolo godziny 2 w nocy sprzatalem sam ostatni ekran przy juz prawie zgaszonych swiatlach to po skonczeniu sprzatania do wyjscia biegiem :) Oczywiscie na wszystko miala wplyw uslyszana kilka godzin wczesniej historia od mojej menagerki ktora w pustej sali widziala w okienku projekcjonisty swojego meza by po minucie spotkac go na korytarzu ...

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Piwa: 161/161
Wysłany: 2012-04-19, 21:30  

Boberek- moglbys jeszcze dodac (chocby tak od siebie) "NIEŻYJĄCEGO" męża. :D

Ja oczywicie wierze w "zjawiska" paranormalne, tzn. wedrowke dusz konkretnie. ;)

Praktyka>Teoria ;)
Ostatnio zmieniony przez Decos20 2012-04-19, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  

Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2012-04-19, 21:35  

Nie no maz zywy zywy jak najbardziej chodzi bardziej o fakt ze gostek nie mial szans tak szybko dostac sie z punktu A do punktu B :)

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Piwa: 161/161
Wysłany: 2012-04-19, 21:41  

I rozumiem, ze ten maz stwierdzil, ze go wczesniej na gorze nie bylo? Moze jakies lustrzane odbicie czy cos..

Praktyka>Teoria ;)

wakabayashi 

Piwa: 435/572
Wysłany: 2012-04-20, 07:06  

Znam mniej niz bardziej pewną babkę, która ma kilkuletnią wnuczkę i nie wiem jak teraz, ale jeszcze do niedawna ta wnuczka chodziła po domu i z kims rozmawiała. Jak jej pytali do kogo mowi, to odpowiadała, że do dziadka X(tu jakies tam imie) i mowila jak wyglada, choc nigdy naturalnie tego dziadka dziecko nie widzialo, nawet na zdjeciu, dodtakowo twierdzilo dziekco, ze za oknem stoi jeszcze jakis pan, ale z nim nie rozmawia bo sie go boi i nie wie kim jest.

oczywiscie po uslyszeniu calej historii, znajomi tej kobiety boja sie w ogole przychodzic do niej do domu teraz :D

oweno 

Piwa: 295/681
Wysłany: 2012-04-20, 07:13  

ja tam wierzę tylko w duchy spiritusy :mroo:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
BlueLion
xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2012-04-20, 08:15  

wakabayashi napisał/a:
Znam mniej niz bardziej pewną babkę, która ma kilkuletnią wnuczkę i nie wiem jak teraz, ale jeszcze do niedawna ta wnuczka chodziła po domu i z kims rozmawiała. Jak jej pytali do kogo mowi, to odpowiadała, że do dziadka X(tu jakies tam imie) i mowila jak wyglada, choc nigdy naturalnie tego dziadka dziecko nie widzialo, nawet na zdjeciu, dodtakowo twierdzilo dziekco, ze za oknem stoi jeszcze jakis pan, ale z nim nie rozmawia bo sie go boi i nie wie kim jest.

oczywiscie po uslyszeniu calej historii, znajomi tej kobiety boja sie w ogole przychodzic do niej do domu teraz :D

jak sie chce wyludzic ubezpieczenie na zycie to trzeba pilnowac, zeby dziadek z piwnicy nie wychodzil :P

daniello 
bum bum

Wysłany: 2012-04-20, 09:02  

Możliwe jest, że zwierzęta wyczuwają takie duchy czy cokolwiek paranormalnego dużo wcześniej od ludzi? Znajomy pojechał kiedyś oglądać dom na sprzedaż. Oczywiście to był bardzo stary dom, z jakąś tam historią, którą opowiedzieli mu znajomi. Na miejscu zauważył, że wszędzie dookoła jest zielono (listki na drzewach, trawka), a działka otaczająca dom była jakby martwa równo od linii płotu (suche drzewa, żółty trawnik). Miał on psa na smyczy, kiedy weszli na podwórko i zbliżyli się do domu, pies wyrwał mu smycz i spier*****, szukał go później ze trzy dni. Gość oczywiście poleciał szukać psa, ostatecznie nawet nie wszedł do tego domu. Ja osobiście nie wierzę w takie historie, duchy i wszystko co podobne. Musiałbym dotknąć lub zobaczyć na własne oczy, żeby uwierzyć.

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2012-04-20, 18:09  

jak mu trawnik i drzewa Roundup'em pojechali to co się dziwisz, że i pies spier****ł...

chyba ktoś tu stracił wątek :P

imho ten film z chupacabrą to iście hollywoodzka twórczość, podejrzanie wygląda. Sam kiedyś lubiłem sobie poczytać coś tam Danikena, ale z tego wyrosłem. A w zycie pozaziemskie wierzę o tyle o ile zdaję sobie sprawę, że mimo postępu dziejącego się w niewiarygodnym tempie to o wszechświecie wiemy jeszcze niewiele.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

rudy 
barcelonista

Wysłany: 2012-04-20, 18:18  

Zgoda Kendzior, ten film na tytuł "najbardziej wiarygodnego" nie zasługuje. :P Chodziło mi raczej o sam przykład.

A że nie żyjemy sami we Wszechświecie zakładam niemal jako pewnik. Za mało o tym wiemy, żeby wykluczać takie zjawiska.

wakabayashi 

Piwa: 435/572
Wysłany: 2012-04-20, 20:40  

Ja z kolei za pewnik przyjmuje, że poza nasza planeta życie nie istnieje, nie istnialo i istniec nie bedzie

rudy 
barcelonista

Wysłany: 2012-04-20, 21:44  

Dlaczego? Nie uważasz, że możliwe jest życie na innej planecie, z organizmem przystosowanym do danej atmosfery? Tak jak przypuszczalnie nam na innej planecie zabrakłoby tlenu, a kosmitom u nas na przykład siarki?

Odpowiedz do tematu