Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odzież używana
Autor Wiadomość
trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2012-02-29, 20:05  Odzież używana

Niedawno w szałcie ktoś wspomniał o perełkach jakie można znaleźć w second handach, a mianowicie ubrania wysokiej jakości po skandalicznie niskiej cenie. Generalnie najbardziej interesuje mnie odzież sportowa z lumpexu - czy rzeczywiście można tam znaleźć oryginalne koszulki i inne tego typu rzeczy, które poźniej można sprzedać za kupę kasy na ebayu. Ktoś w ogóle próbuje tego typu biznesu? Sam temat mocno mnie zaciekawił.

Oczywiście jak ktoś chciałby poprowadzić swoją własną krucjatę, np. nowe < używane, to proszę bardzo, ten temat również może do tego posłużyć.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2012-02-29, 20:17  

Mam znajomych, którzy robią na tym niezłą kasę, także jest to możliwe. Wystarczy znaleźć oryginalną koszulkę sprzed nastu lat i wystawić na ebay, a jakiś sentymentalny kupiec na pewno się pojawi.
Sam znajduję perełki na lumpeksach, ale ich nie sprzedaję, tylko noszę :P Do moich lepszych znalezisk należą m.in. koszulka Guardioli z sezonu bodajże 1998/1999 (nieoryginalna, ale Pepa!) czy koszulka kibicowska St.Pauli (oryginał). Oprócz vintage'owych koszulek można dostać kupę innych rzeczych: tweedowe marynarki z łatami na łokciach noszące jeszcze zapach angielskiego flegmy, wszelkie maści nakrycia głowy od czapki z wiatrakiem (gdzie ona się podziała...), poprzez kaski hokejowe po stylowe panamy czy meloniki.

Także jest coś dla świrów, a przy okazji można zrobić na tym mały interes ;)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
trampki
Krystianooo 

Piwa: 179/211
Wysłany: 2012-02-29, 20:24  

Jako ze mieszkam w Kielcach gdzie siedzibę ma Vive i trochę moich znajomych oraz rodzina pracuje bądź pracowało tam , to mogę naświetlić temat :)

Generalnie przegrzebka najlepszych rzeczy rozpoczyna się chwile po tym jak worki zostają rozpakowane , potem dzieło zniszczenie jest dokonywane na kolejnych etapach segregacji , w efekcie końcowym co lepsze rzeczy tak naprawdę nawet nie opuszczają sortowni :P bo pracownicy nie są w ciemię bici i wiedzą ze można dorobić drugą pensję :) tak więc obawiam się Trampki że nastawienie sie na taki handelek na większa skalę jest z góry skazana na niepowodzenie , co oczywiste czasem można mieć szczęście i coś fajnego znaleźć...

nie można wykluczyć że w innych firmach które zajmują sprzedażą odzieży wygląda to trochę lepiej w hurtowaniach vive znalezienie czegoś fajnego jest dość mocno ograniczone :P

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
trampki
sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2012-03-01, 00:35  

jesli chodzi o koszulki czysto pilkarskie to czasami mozna dorwac fajne rzeczy na allegro takie jak koszulka barcelony z 1960 (ktora oczywiscie nie byla podpisana jako fcb :P ) lub westhamu z 96r z autografami calej druzyny (za 6zl+wysylka)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
trampki
bazgrof 

Piwa: 119/40
Wysłany: 2012-03-04, 18:29  

Czytając wasze posty uświadomiłem sobie ile lat już siedzę w świecie lumpeksów. Wyszło prawie 1/3 mojego życia :D .

Co do selekcji, ciuszków:

Pierwsza selekcja następuje już w kraju z którego dany przedsiębiorca importuje towar. Potem kolejno przez selekcje kierowców tirów, dopiero trafia na sortownie gdzie co bardziej ogarnięty pracownik dorobi sobie drugą czy trzecią pensję na znajdowaniu tzw "Perelek" , znam to z autopsji też tak robiłem. Z doświadczenia wiem, że najlepsza odzież pochodzi z Norwegii, Szwecji, Anglii.
Skandynawskie kraje oferują nam "zbieraczom" mnóstwo kurtek na membranach czy systemach Gore-Tex, Fine-Tex, Windstopper. Czy też buty trekkingowe na membranach, podeszwach Vibram, Gripach etc... Nie wspomnę o odzieży termicznej po mega dobre jakościowo rzeczy z H&M, niszowej Cheap Monday.
Anglia jest głównym dostawcą rzeczy sportowych, zatrzęsienie koszulek meczowych Premier League, spodenek, dresów, windrunnerów, butów (Nike Air max, Clarks, Deserty zajebistej jakości) Co do codziennych ubrań z angielskiego rynku asortyment też jest ogromny( Batistini jeans, Nudie jeans, WESC, Pull&Bear, Zara, Bershka) Wszystko w europejskich rozmiarach. Sortowałem jeszcze rzeczy z Niemiec oraz Stanów. Szczerze? Nie umywają do wymienionych powyżej.

Sortownie to nie tylko ciuchy można w nich np. znaleźć telefony, pieniądze w kieszeniach czy też kartę od Laguny II po protezy do zębów jakiejś szwedzkiej babulinki :)

A co do przedziałów zarobkowych ciuchraka:
Powiem tyle, dużo zależy od szczęścia. Przeciętnie wychodzę pięć do siedmiu razy na miesiąc po 2-3 godzinki, czasem zarobię 600 zł a są miesiące gdzie sumy przekraczają 2000zł. Prosty rachunek, dobry szmal :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
trampki
trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2012-10-12, 16:26  

Temat trochę się zakurzył, sam go zresztą trochę zaniedbałem, ale dzisiaj być może się to zmieni.

Otóż w Lumpie w moim mieście znalazłem takie oto okazy:
- koszulka meczowa Tottenhamu tak gdzieś sprzed 4 sezonów, Lennona, żółta wyjazdowa z Mansion coś tam jako sponsorem
- koszulka meczowa Liverpoolu tak gdzieś sprzed 4-5 lat, domowa, bez numeru i nazwiska
- koszulka meczowa reprezentacji Anglii Gerrarda, pewnie z początku tego wieku, domówka

Były też inne koszulki ale na moje oko w gorszym stanie niż wymienione. A te o których wspomniałem wyglądały wg mnie dobrze, bardzo mocno przypominają oryginały i być może nimi są. Każda z nich kosztowała ok. 25 zł i w sumie ciekaw jestem, ile taka mogłaby kosztować np. na allegro, czyli niby oryginał, ale bez żadnych papierów świadczących o autentyczności itd.

Tak tylko z ciekawości nad tym myślę, na razie nie ma co planować żadnego handlu z tym związanym.

Perfirs 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2016-09-22, 11:17  

dziwnie tak nosić ubrania po kimś, nigdy nie wiadomo co w nich robił ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

wintakephe 

Wysłany: 2019-03-27, 14:10  

Czasem to i można znaleźć tam super rzeczy z metkami, nowe, w znacznie niższej cenie. Ja jak kupuje nowe rzeczy ze sklepu to od razu piorę, nie wiadomo co ktoś w nich robił w przebieralni.

Odpowiedz do tematu