Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Se me pone la gallina de piel
Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Mentor
2016-08-18, 21:39
Między meczami vel Forma Blaugrany
Autor Wiadomość
Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2012-02-10, 11:32  Między meczami vel Forma Blaugrany

Zachęcony w meczowym , bez szerszych konsultacji społecznych, realizuję swój własny pomysł i zakładam swój pierwszy temat (po ponad 6 latach pobytu). :]

Mianowicie, dyskusje na temat ogólnej sytuacji kadrowej, taktyki, formy zespołu i tym podobne sprawy są prowadzone w meczowych i mają często żywotność do najbliższego meczu (kto by prowadził dyskurs w temacie dotyczącym meczu, po którym nastąpiły już 3 kolejne?). Chciałbym, żebyśmy co ciekawsze i bardziej ogólne, niż dotyczące stricte ostatniego spotkania dyskusje, przenieśli tu.

Krótko mówiąc, coś jak "forma królewskich", tylko dotycząca nas. Można tu też komentować wydarzenia ze świata Barcelonismo, które nie pasują gdzie indziej, wpisywać refleksje, a nawet felietony. :)

Propozycja dla moderatorów: jako, że w temacie po wtopie z Osasuną rozwinęła się taka właśnie dyskusja, można by na dobry początek przenieść ją (choć w części) tutaj. Tytuł roboczy, BTW.

Contador 

Wysłany: 2012-02-11, 22:17  

Nie wiem czy Pep odpuścił już ligę ale patrząc na skład dzisiejszego meczu wydawało mi sie że tak. Wiec jak odpuścił ligę to dlaczego nie da odpocząć Messiemu, tu nie ma gadania że Leo chce grac - siedzi na ławie i koniec. Widać że od kilku spotkan to nie ten Messi. Liga prawdopodobnie przegrana ale cieszy jedna sprawa o ktorej nikt tu nie wspomniał. Ten skład nie mógł wiecznie wszystko wygrywać wkońcu kiedyś musiał przyjść taki sezon ze real bedzie mistrzem ale trzeba spojrzeć na to że właśnie w tym sezonie młodzi wychowankowie mogą wiecej pograć a co za tym idzie to musi przynieść korzyści w przyszłości i licze na to że tacy gracze jak Tiago, Cuenca czy Tello w przyszłym sezonie dadzą drużynie 2 młodość oraz po3jną korone.
Postaw piwo autorowi tego posta

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2012-02-11, 22:24  

nie no ale jak nie mozna wyjebac z tej druzyny Pike? no jak? przeciez zagral 1,5 dobrego sezonu, to sie nie godzi. on juz u nas do 40 bedzie gral. koles jest tak zalosny ze nie wiem co wiecej napisac.
wogole nie wiem jak Pep sobie to wyobraza. Mamy w canterze najlepsze pokolenie defensorow do czasu powstania La Masi, ale Pep dalej bedzie uparcie stawial na obecnych pilkarzy(nie mowie zeby wszytkich wyjebac, ale o to ze co jakis mecz mlody moze dostawac szanse). a za 2 lata okaze sie ze Pike do wyjebanie Puyi i Eric koncza kariere i wtedy zacznie stawiac na mlodych %) ale nie wyedy Pep juz bedzie mial wyjebane bo bedzie pracowal w Brescii.

Ogladalem mecz w barze i moze wszytkiego nie dostrzeglem, ale gra defensywy to jest kpina. ta cala druzyne w ryzach trzyma tylko Busi a jak go nie ma to sypie sie wszytko totalnie. Maszcze to nie jest DM na Barcelone. Ale jako DC mam nadzieje ze zastapi nam Puyola jak przyjdzie na niego czas. Ale skonczmy z wystawianiem go na DM bo chyba w 50% meczow tracimy wtedy punkty. Pomoc slabo, nic wiecej nie da sie napisac. W ataku gral tylko Tello i tez koniec. Messi kiwal sie z wlasnym cieniem. Od kilku tygodni uparcie twierdze ze chlopak nei ma juz takiego czucia pilki, przy jej prowadzenie odskakuje mu ona za daleko itp obroncy poprostu go wyczywaja bardzo dobrze.
Alexiej [']

i kurwa brakuje tej druzynie 9 z prawdziwego zdarzenia. mamy fajnych chlopcow do klepania. Pep jest tak zajebisty ze z snajpera Villi potrafi zrobic nieogara na skrzydlo. kurwa tylko Etulek snie nie dal w chuja zrobic i gral swoje.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Partyzant
Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2012-02-11, 22:27  

kurwa mac. najbardziej boli, ze druga polowa pokazala, ze jednak mozna. chyba naprawde tito jest mozgiem druzyny, bo ostatnio skojarzylem, ze towarzyszy pepowi glownie na camp nou, a na wyjazdy nie jezdzi. przeciez i sklad ostatnio na villarreal, i dziejszy to bylo dla mnie nieporozumenie od chwili przeczytania go w szalcie. w glowie mi sie nie miesci, ze pep juz przed meczem zwatpil w lige, ale jak wytlumaczyc 1. nie wystawienie od poczatku 2. nie wpuszczenie albo zbyt pozne wpuszczenie xaviego, iniesty i tello, ktory jest w mega gazie? na camp nou to pol biedy, ale jak mozna na tak trudnym terenie nie wystawic ani xaviego, ani iniesty, ani cesca i liczyc, ze dwoch dwudziestolatkow bedzie bralo na siebie ciezar gry? o pedro to juz szkoda pisac. pinto sobie ostatnio wrzucil 'colorado' na koszulke, pedro powinien CEBULA, bo jak na niego patrze, to chce mi sie plakac. bardzo go lubie, ale naprawde, niech wchodzi tylko przy co najmniej trzybramkowym prowadzeniu. alexis o ile jest niezly w grze bez pilki, o tyle z pilka przy nodze jest przerazajaco bezradny. no zabronili mu kiwac i juz. kolejny mecz pokazujacy, ze u nas napastnicy musza po prostu potrafic robic przewage, grac 1 na 1. do konca sezonu w tello i cuence nadzieja, a juz niedlugo neymar :konik: z liga zegnalem sie jeszcze przed grudniowymi gd, takze dzisiejszy mecz traktuje tylko jako kolejny gwodz do od dawna szykowanej trumny. sezon mimo wszystko moze byc odratowany przez zwyciestwo w lidze mistrzow, ale denerwuje mnie to oczekiwanie. niby jestesmy faworytami, ale trudno mi wierzyc, ze pique przestanie zasypiac w polu karnym, a messi sam bedzie wygrywal nam mecze. a po odpadnieciu z lm to juz staniemy sie posmiewiskiem. ale moze ta druzyna potrzebuje wlasnie terapii szokowej?

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
trampki, memphis, Mroczny Rycerz, Voyteck
socio 

Piwa: 33/73
Wysłany: 2012-02-11, 22:55  

Nie takiego sezonu się spodziewałem :( Myślałem, że na 20 lecie kibicowania Barcelonie dostanę potrójną koronę a w takiej formie mogę dostać w ramach "prezentu" wielkie gówno. Z tym co dzisiaj zagraliśmy martwię się nawet o LM i pierwszy mecz z Leverkusen.
Co dzisiaj robili Pique i Roberto ?? Gdzie był Messi ??
Wybaczcie ale granie naszymi wychowankami też nie jest do końca dobre dla tej drużyny. Owszem chwali się to, że gramy wychowanymi w La Masii ale na dłuższą metę nie zdaje to egzaminu.
Mówcie co chcecie ale z przodu ewidentnie brakuje Davida, Alexis jeszcze nie bardzo rozumie jak ma grać a jedynymi jasnymi punktami ostatnio jest Tello i Cuenca, nawet mój ulubieniec Mascherano nie bardzo wie jak ma się odnaleźć.
Potrzeba tej drużynie wstrząsu i to najlepiej w komorze hiperbarycznej bo jak tak dalej będzie to mierda odjedzie Nam na więcej niż 12 punktów. Nie wyobrażam sobie oklaskiwania mierdy na CN - po prostu nie przystoi.
Jeśli nie zdobędziemy mistrza (co jest tak samo realne jak to, że Polska zdobędzie mistrza Europy) to Pep nie przedłuży kontraktu a w takim wypadku czekają Nas kolejne 4 lata w czarnej dupie. Obym się mylił...

riddler 

Piwa: 114/94
Wysłany: 2012-02-11, 23:05  

Martwi fakt, że od początku naszej zajebistej serii na wyjazdach, wmawialiśmy sobie, że będzie lepiej bo gorzej być nie może %) Niektórzy pięknie wyliczali mierdzie stracone punkty i z góry dopisywali nam 3 pkt w GD na Camp Nou... I co? Mamy 10pkt straty i gramy wchuy gorzej :( Dzisiaj spodziewałem się dużych problemów, ale że damy sobie strzelić 3 gole tak mizernej drużynie jak Osa? Nigdy. Staczamy się po równi pochyłej i mam poważne obawy co do naszej przyszłości w tym sezonie.

Jerry P 
Guti maricon!

Wysłany: 2012-02-11, 23:12  

chyba ty sobie tak nessi wmawiales. ile razy trzeba wszytkim wmasiac ze biale jest biale a czarne jest czarne? po ktorych kurwa meczach wnosiles ze wszystko jest ok? i co na to wskazywalo?
od miesiaca albo i wiecej slysze glosy ze w koncu mierda sie potknie itp. doslowanie jak przez kalke te same slowa ktore wymawiali oredownicy mierdy w 2009 roku, ze w koncu Barca sie potknie ze kiedys musi przyjsc dolek...
ale wiesz zaraz przyjdzie Buul i matematycznie wyliczy jakie to mamy jeszcze szanse i ile jest punktow do zdobycia a ile mierda moze jeszcze stracic.

riddler 

Wysłany: 2012-02-11, 23:18  

a gdzie ja napisałem, że było ok?
Wmawialiśmy sobie, że będzie lepiej - tak po prostu, z czysto kibicowskich pobudek. Mało dali nam powodów do wiary?

Jerry P 
Guti maricon!

Wysłany: 2012-02-11, 23:23  

wiare to ja mialem rok temu, teraz licza sie fakty a konkretnie sama gra. jaka ona jest widac nie od dzis. Widac tylko niektorzy nie chca tego widziec. NIe przypominam sobie spektakularnych remontad, nawet najlepszej w historii Barcy, wiec musze jednak stwierdzic ze nie dali mi w tym przypadku zadnych powodow do wiary.

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2012-02-11, 23:23  

nie gramy zadnego schematu, liczymy na to ze cos samo sie wturla, a dzięki temu że chyba ktoś messiego odciął od kanapek nie ma nikogo kto jest na siebie wziac ciezar gry. Do tego słaba forma obrony i mamy to co mamy, czyli emocje w kazdym meczu z ogórami. Niby gdyby z formą była kompletna klapa, to nie wyeliminowalibysmy realu z CdR, ale to swiadczy o tym ze mentalnie chłopaki są gdzies daleko. Nie wiem za bardzo jak Pep sobie z tym poradzi, bo przecież każdy z ostatnich meczów na wyjezdzie powinien być wstrząsem, kopem do mobilizacji...
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

riddler 

Wysłany: 2012-02-11, 23:31  

Jerry, zapytaj Decosa o so cho z 'wiarą' :P :D . Wychodzi na to, że wierzysz w sukces jak manitujemy kolejnych ogórów i gramy najlepszy futbol pod słońcem. Jak jest troche gorzej to już chuy ;]

Patrząc na to co zaprezentowaliśmy dzisiaj, czy w Villarreal - Ja też nie widzę żadnych szans na wygranie czegokolwiek, ale chyba wciąż mamy świetny zespół, który jeśli zatrybi (albo nie) będzie w stanie wygrać LM.

Jerry P 
Guti maricon!

Wysłany: 2012-02-11, 23:38  

ten zespol sie konczy i czas sobie to uswiadomic. szansa na jego podtrzymanie jest. wspominalem juz kiedys w szałcie o MU Fergusona. On potrafil Kina czy Bekama wyjebac z klubu ot tak. Ciekaw jestem czy Pep rowniez bedzie mial tyle jaj. Bo albo wstrząs i szansa na poprawe albo klepanie sie po pupci i Ryjek come back.
Do tego ta gra bez 9 wyglada koszmarnie. A ze Pep tego nie widzi to co ja mam zrobic? Widzi to 90% kibciow klubu, co wiecej widzi czasem to tez Pep stawiajac Sancheza na 9 ale mimo wszytko dla Messiego jest w stanie poswiecic dobro wyniku :/

riddler 

Wysłany: 2012-02-11, 23:47  

jeśli się kończy, to sztab i zarząd to też widzą. Zapewne będą jakieś zmiany, ale powiedz mi czego się spodziewasz? Kto jest do wyjebanya, bo słabo gra większość kluczowych zawodników. Pique i Pedro bez komentarza, Puyol, Xavi, Abidal, Villa po trzydziestce i niedługo umrą... Messiego można sprzedać póki coś warty :)

Chyba, że spodziewałeś się tak radykalnych kroków przed obecnym sezonem.

socio 

Piwa: 33/73
Wysłany: 2012-02-11, 23:47  

Jerry P napisał/a:
ten zespol sie konczy i czas sobie to uswiadomic

Mimo wszystko zbyt mocne słowa, nie sądzisz ??

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/336
Wysłany: 2012-02-11, 23:50  

tyle było gadania, że tego meczu nie możemy przegrać, a tymczasem zagraliśmy tak jakbyśmy to my mieli 7 pkt przewagi nad Realem

Sergi Roberto? Pedro? My naprawdę olaliśmy tę dzisiejszą Osę.

Ja osobiście jestem trochę ofiarą manity w meczu z Villa, czy kosmosu jaki zagraliśmy z Santosem. Ale wychodzi na to, że te mecze to jakiś taki wypadek w nijakiej pracy tego sezonu. W dodatku zamazują rzeczywisty obraz dupy w jakiej jesteśmy.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi