Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kuryl
2012-06-28, 12:41
Jordi Alba Ramos

Alba fichado?
Tak
88%
 88%  [ 37 ]
Nie
11%
 11%  [ 5 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
Carles 

Piwa: 540/93

Wysłany: 2012-02-09, 18:45  Jordi Alba Ramos

Plotki o jego powrocie do Barcelony pojawiły sie już jakiś czas temu, w następnym okienku transferowym jest chyba ostatnia szansa na kupienie go przy takiej sytuacji kontraktowej jaka jest teraz, bo jak zostanie to pewnie podpisze papiery z Valencią.

Jordi ma juz za soba debiut w dorosłej reprezentacji Hiszpanii. Katalończyk z krwi i kości, do Barcelony trafił w wieku 9 lat i spędził tam kolejnych siedem, następnie odszedł do UE Cornella gdzie pograł dwa sezony. W 2007 pograł rok w rezerwach Valencii, w 08/09 trafił do Gimnastic na zasadzie wypożyczenia i rozegrał 34 mecze w sezonie, po tym wrócił do Valencii i od tamtej pory gra w pierwszym zespole Nietoperzy.

Świetne kompilki (ale bez zagrań z tego sezonu):

Mourinho już zdążył go ochrzcić:

Cytat:
W wywiadzie dla Gol TV i rozmowie z Oriolem Alosem do której link zamieścił na swoim Twitterze, Jordi powiedział m.in iż: "Każdy młody Katalończyk marzy o grze i triumfach w Barcelonie."

Więcej szczegółów
Wystawiono 6 piw(a):
Boberek, imerr, trampki, memphis, Mentor, Mroczny Rycerz
imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2012-02-09, 19:02  

Jak rozumiem, do Cornella odszedł, bo był za słaby. To ciekawe, bo można być praktycznie pewnym, że był wtedy bardzo szybki, w dodatku był to wiek, kiedy jest się już stosunkowo ukształtowanym zawodnikiem. Ktoś coś czytał na ten temat? Natknąłem się na informację, że miał być zbyt mały, ale w nią nie wierzę.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2012-02-09, 19:51  

jak trafil na cornella mial ok 16 lat, a od tego okresu dzieki odpowiedniemu treningowi ukierunkowanemu mozna baaardzo szybkosc poprawic imerr :)

takze to przypuszczenie jest jak raz najprawdopodobniej błędne. poza tym - szybkosc nie jest jednym z wielu bardzo istotnych elementów ocenianych przez trenerów :)

do tego powinnismy dodac element psychiki, koles był wtedy totalnie młodym łepkiem, bardzo możliwe nie radził sobie psychicznie w 'jednej z najlepszych szkółek świata'.

nie stawiam tego za pewnik oczywiscie, ale to bardzo prawdopodobne, bo niejeden z dobrze zapowiadajacych sie mlodzikow konczyl przygode z FCB odchodzac wzglednie szybko do innego zespolu.

dzieki pobytowi w UE Cornella i przede wszystkim w Valencii dojrzał zarówno pod kątem umiejętności technicznych, jak i (z racji rozwijającego się wciąż intensywnie organizmu i odpowiedniego treningu) fizycznie.

nie jest to pierwszy piłkarz, i na pewno nie ostatni, który w swojej karierze przechodzi podobną drogę :) i nie piszę tego oczywiście tylko w odniesieniu do naszej szkółki.

gra Alby cholernie mi się podoba i nie mam wątpliwości, że szybko załapałby nasz system gry. tym bardziej, że spędził sporą ilość latek w La Masii. przy takiej ilości rotacji, jaką Pep stosuje w ciągu sezonu, znalazłoby się dla niego miejsce do regularnej gry.

biorąc pod uwagę potencjalne wzmocnienia na przyszły sezon, jestem jak najbardziej ZA w tym momencie. tylko nie za astronomiczne kwoty :) z tego co kojarze, to konczy mu sie kontrakt niedlugo (???) więc i valencia nie moglaby zawołac duzej kwoty za niego.

jesli moje przypuszczenia zwiazane z kontraktem są błędne, niech mnie ktoś prosze poprawi :P

Boberek 

Piwa: 1014/1795
Wysłany: 2012-02-09, 20:13  

tez poddawalem w watpliwosc czy ewentualnie Valencia mogla by nam go sprzedac po "niskiej" cenie ale Jerry rozwial moje watpliwosci...

Cytat:
ma 1 rok kontraktu :P no ale jak oni strzedaja z pelnym kontraktem Albiola za 15mln to czamu maja nam nie sprzedac Alby? Do tego Albiol byl wtedy podstawowym reprezentantem kraju a Alba zagral kilka meczow

Wydaje mi sie ze gdyby przyszedl do nas latem, to bylaby to idealna sytuacja Eric pewnie pogra do 2014 byc moze nawet do 2015 wiec Alba moglby byc jego naturalnym nastepca . A my mielibysmy dwoch klasowych lewych obroncow...

rudy 
barcelonista

Piwa: 197/77

Wysłany: 2012-02-09, 20:17  

Nie, nie są błędne, kontrakt kończy mu się za rok. Rosell spokojnie mógłby się postarać wyciągnąć go za 10-12 milionów.

Strasznie podoba mi się jego gra, jest nieustępliwy, szybki, przebojowy, z dobrym dryblingiem, potrafi dograć ładną piłkę. U Guardioli na lewej stronie sprawdzałby się chyba w każdej formacji- czy w klasycznym 4-3-3 jako lewy obrońca, czy w 3-4-3 jako lewy skrzydłowy, czy w jakimś specjalnie wymyślonym systemie na danym meczu, np. na wzór z GD z 2010 w Madrycie- 3-5-2 i Jordi jako lewy pomocnik.

Zatem, odpowiadając na pytanie w sondzie- tak, fichado! :)

Carles 

Piwa: 540/93

Wysłany: 2012-02-09, 20:18  

Spokojnie mogliby grać równocześnie Abidal z Albą, jak wiadomo Eric daje radę na środku defensywy, więc mógłby tam zastępować Puyola w mniej wymagających meczach. Alves co raz częściej grający w ataku robiłby też miejsce w defensywie dla innych graczy.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2012-02-09, 20:37  

Mroczny Rycerz napisał/a:

takze to przypuszczenie jest jak raz najprawdopodobniej błędne. poza tym - szybkosc nie jest jednym z wielu bardzo istotnych elementów ocenianych przez trenerów :)

Szybkość i koordynacja ruchowa są podstawowymi elementami, który ocenia się wybierając kandydatów na piłkarzy. Obie cechy poprawić trudno i obie są dla piłkarza kluczowe.
Możliwe, że wtedy, czyli w wieku 16 lat, faktycznie miał niewielkie szanse na stanie się zawodnikiem formatu reprezentacyjnego. Pytałem tylko, czy ktoś wie, dlaczego go skreślono.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Boberek 

Piwa: 1014/1795
Wysłany: 2012-02-09, 20:40  

Cale szczescie ze jest ta opcja z Alba za sensowne pieniadze bo wole kogos mniej medialnego ale majacego nasze DNA we krwi i znajacego lige hiszpanska od podszewki...niz jakiegokolwiek innego zawodnika z innej ligi ktory nigdy nie wiadomo jak by sobie poradzil w nowej lidze ( mam na mysli Bale'a) i za ktorego trza by bylo zabulic pewnie z 40- 50 baniek . A tak mozna te 40-50 baniek spokojnie Albe w okolicach 10-15 milionow wyciagnac i reszte kasy mozna przeznaczyc na kogos jeszcze moze Thiago Silva ...

wakabayashi 

Piwa: 431/572

Wysłany: 2012-02-09, 20:40  

Dla mnie absolutny kozak i ma to czego potrzebuje zawodnik u nas chcący robić różnicę - krotko prowadzi piłkę przy nodze, balans ciała igiełka, aktywny, dynamiczny i zadziorny kiedy trzeba. Dla mnie idealna kandydatura.

Także i ja ruchałbym.

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 271/693
Wysłany: 2012-02-09, 20:52  

nie przesadzajcie nad spustami ;) imo jest troche lepszy niz swego czasu Fernando Navarro, ktory u nas szansy nie wykorzystal(tudziez kontuzje go zniszczyly).
z checia bym go u nas widzial za kwote w okolicach 10. jeszcze musi sporo pokazac/udowodnic ze do nas sie nadaje, ale okazja za 10mln moze sie nie powtorzyc.
do tego chodza jakies ploty ze Adriano moze odejdzie. Wtedy do pierwszej druzyny awansuje Montek i kupujemy Albe i tak po prawdze jest to mozliwe ze Adriano moze stracic miejsce. Ale znajac Pepa bedzie go chcial potrzymac zeby upewnic sie ze dobrze wejda do druzyny. To ploty ale na rzeczy cosik moze byc

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Wysłany: 2012-02-09, 21:03  

Cytat:
Obie cechy poprawić trudno i obie są dla piłkarza kluczowe.

nieprawda ;] mam na mysli pierwszą część zdania oczywiście, bo z drugą się zgadzam.

chyba, że inaczej interpretujemy słowo 'trudno' w tym wypadku. w zasadzie jest to tak dokładne określenie, jak 'piękna' w przypadku oceny dowolnej kobiety dla przykładu.

odpowiedni trening szybkościowy wprowadzony u zawodnika w tym wieku i można osiągnąć OGROMNE rezultaty. jasne, że pewnych cech anatomicznych i fizjologicznych (głównie kwestia proporcji włókien mięśniowych białych i czerwonych) się nie zmieni, ale tutaj mówimy o zawodniku rasy białej, więc ten czynnik nie jest jak raz istotny.

gelex 
CatMorderca

Piwa: 567/330

Wysłany: 2012-02-10, 10:19  

jeśli kontrakt kończy mu się za rok to pewnie będziemy czekać miast wydawać te 10 czy 12 mln na zakup

memphis 

Piwa: 237/301
Wysłany: 2012-03-09, 17:19  

Podobno Valencia ma dać Albie podwyżkę i po sezonie pozwolić mu odejść do nas :lol:

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Piwa: 161/161
Wysłany: 2012-03-22, 14:40  

Kurde, poczytałem nieco temat, natknąłem sie na m. in. takie cos:

Cytat:
Także i ja ruchałbym.

i dalem w sondzie na tak, bo myslalem, ze chodzi o Jessice..

Ale skoro Abi nie wiadomo kiedy wroci (bo wiadomo, ze wroci :king: ) to niech bedzie ten Alba. ;)

Praktyka>Teoria ;)

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Wysłany: 2012-03-22, 16:21  

nie, nie wiadomo, że wróci. (chodzi teraz o kwestie powrotu do zawodowego uprawiania sportu, bo jak mniemam do tego piłeś)

jest nawet zdecydowanie więcej przesłanek, które wskazują na to, że już nie wróci. ale to nic - najważniejsze jest jego zdrowie.

żeby nie offtopować - biorąc pod uwagę sytuację z Abim i pozostałymi obrońcami, Alba to dla mnie osobiście największy priorytet transferowy w tym okienku. myślę, że Pep i spółka podzielają tą opinię - co się wydarzy - zobaczymy :)

Odpowiedz do tematu