Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mama campeonamos!
Hugo Sotil
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: danji
2013-07-14, 20:13
Thiago Alcántara do Nascimento
Autor Wiadomość
Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2008-05-03, 15:55  Thiago Alcántara do Nascimento

Miejsce urodzenia: Flamengo (Brazylia)
Data urodzenia: 1991-04-11
Wzrost: ??
Waga: ??
Meczów w reprezentacji: 0
Debiut w FCB: pewnie w następnym sezonie :P

Thiago Alcántara do Nascimento urodził się 11 kwietnia 1991 roku w Brazylii. Jego ojcem jest znany piłkarz Mazinho, który występował w Primera Division. To właśnie dzięki niemu znalazł się w Hiszpanii.

Zanim jednak trafił do Barcelony swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynie Flamengo. Następnie grał w Ureca. Występy w Galicyjskim klubie zaowocowały przejściem do Barcy w 2004 roku.

Jak na Brazylijczyka przystało Thiago potrafi pięknie dryblować oraz dysponuje świetną techniką. Za sobą ma już debiut w drużynie Brazylii do lat 16, jednak obecnie stara się o grę w kadrze narodowej Hiszpanii.
fcbarca.com

Daj Boże żeby coś z niego wyrosło :zakochany:
nie wiem jak tu.
Postaw piwo autorowi tego posta

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-05-03, 18:34  

niesteety kolejny kurdupel, ale za to troche mocniej zbudowany

nie ukrywam ze koles jest moim faworytem, jak to zawsze mowie jest takim polaczeniem deco z lampardem. widac ze ma pilke we krwi i kariere zrobi - pytanie jak wielką. licze na to ze w przyszlym sezonie w cdr czy ogony bedzie juz gral, ale biorac pod uwage ze ma za konkurentow inieste, xaviego czy kogos nowego to przebic sie na stale nawet na lawke bedzie mial bardzo ciezko

memphis 

Piwa: 237/301

Wysłany: 2010-08-28, 12:25  

Odkurzam trochę temat

Thiago to mój faworyt do awansu do pierwszej drużyny w tym sezonie. Mam nadzieję, że dostanie trochę szans od Pepa

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2010-08-28, 13:37  

widac ze pilka mu w grze nie przeszkadza, rozumie nasz sposob gry, w wyprowadzaniu pilki tez sie nie gubi.

niech potrenuje strzaly, to beda z niego ludzie.

Dodo 

Piwa: 613/154

Wysłany: 2010-08-28, 13:56  

na mnie również robi świetne wrażenie. mały review jego występów w pierwszej drużynie

05.07.2007 debiut w pierwszej drużynie, puchar katalonii

05.01.2010 1/8 pucharu hiszpanii

20.02.2010 drugi mecz, pierwsza bramka w lidze

14.08.2010 superpuchar hiszpanii

baixinho 

Wysłany: 2010-08-28, 14:05  

duzo widzi, swietnie panuje nad pilka i co wazne ma ciag na bramke - mimo swojego wieku nie gra a alibi do tylu tylko szuka odwaznych rozwiazan. ja juz ze 3 lata temu pisalem ze to takie polaczenie deco (wizja gry i technika) + lamparda (sposob poruszania sie i ciagniecie akcji do przodu). podejrzewam ze w tym roku jeszcze bedzie gral mniej niz dos santos, bo widac jeszcze u niego troche z juniora - braki fizyczne i taktyczne

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2010-08-28, 15:25  

to też mój cichy faworyt do pierwszej drużyny. Technika, przegląd pola, nie boi się ryzyka i nieszablonowych zagrań. Mam nadzieję, że w meczach ze słabszymi rywalami Pep do mu szansę i chłopka pokaże że nie bez powodu już kilka lat temu mówiono o nim jako wielkim talencie.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2010-08-28, 16:20  

Ja bym go rzucił od czasu do czasu na głębsze wody, bo swoim młodzieńczym przebojem mógłby sporo namieszać. Naprawdę materiał na świetnego zawodnika. Świetnie działa nasza szkółka. Jeszce tylko patrzeć, jak będzie wdrażał się Fontas, Dos Santos (już jest właściwie) czy Oriol.

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2010-08-28, 17:27  

Do tej pory jakoś na niego nie zwracałem uwagi. Może z powodu tego, że nie oglądałem wielu spotkań przedsezonowych, ale te filmiki pokazują, że jest to materiał na bardzo dobrego piłkarza. Tak jak było pisane, czuje nasz system gry i ma kapitalną technikę, co pozwala mu z wielką łatwością mijać rywali. W sytuacjach 1vs1 widzę u niego wielki potencjał. Miejmy nadzieję, że rozwój chłopaka nie zostanie wstrzymany i Pep da mu w tym sezonie szansę na pokazanie swoich atutów.

Lemes 

Piwa: 290/108
Wysłany: 2010-09-09, 08:19  

kolejna kompilacja z Thiago w roli głównej, pokazane jest kilka jego świetnych zagrań. Jeżeli nadal się będzie tak rozwijał to będziemy mieli z jego gry dużo frajdy ;)

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2010-09-09, 08:46  

Thiago zagrał naprawdę fajny mecz naszymi chłopakami. Widać wielką kreatywność u tego chłopaka. Nie boi się również podejmować ryzyka, co kilka razy owocowało groźną sytuacją pod naszą bramką. No ale właśnie. Tutaj bym się na chwilę zatrzymał. Kilka strat Thiago przy wyprowadzaniu piłki nieomal skończyło się bramką dla Polaków (oczywiście gdyby potrafili to lepiej rozegrać). Tak patrzę na niego już pod kątem grania w 1 składzie. Wiadomo, że Pep jasno określi mu jego zadania i poziom ryzyka, na które może sobie pozwolić, a do tego za nim będzie Busi czy/i Masche.
Generalnie zawodnik idzie w bardzo dobrym kierunku i wprowadzenie go do 1 składu to już tylko kwestia czasu. Tak tylko koliły mnie w oczy takie nonszalanckie straty.

baixinho 

Wysłany: 2010-09-09, 10:51  

Dokladnie, pod tym względem Jonathan jest dojrzalszy. Thiago brakuje troche siły żeby się zastawiać i czasami takiego najzwyklejszego doświadczenia - stąd te straty. Podejrzewam też, że jedyne co powstrzymuje Pepa przed odważniejszym stawianiem na Thiago już od dwóch lat to właśnie warunki fizyczne.
Ma natomiast już teraz coś czego nie ma i Xavi i Iniesta - bardzo mocno szuka gry. Ciągle jest w ruchu szukając piłki. W Grodzisku widziałem go lajw i to bardzo się rzuca w oczy. Do tego podobnie jak Iniesta ma świetne wyczucie przestrzeni - odwraca się w stronę bramki i potrafi zdobyć kilkanaście-kilkadziesiąt metrów. Będzie crack, jestem tego pewny.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
chaos
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2010-09-09, 11:00  

Na kompilacjach to się Keirrison na następce Romario zapowiadał.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bruce
chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2010-09-09, 11:10  

Otóż to, baix. Również myślałem o warunkach fizycznych, ale do utrzymania piłki czy zastawienia najbardziej potrzeba silnych nóg, więc może tu czeka go trochę pracy.
Właśnie to szukanie gry najbardziej mi się w nim podoba. Xavi z Iniestą budują akcję powoli, bo gdy mamy piłkę, to przeciwnik jej nie ma - podstawowa zasada w naszym systemie. Thiago chyba z racji wieku ciągnie do przodu i non-stop krąży wokół przestrzeni, w której znajduje się piłka. Prowadząc piłkę, ładnie wchodzi w luki między zawodnikami przeciwnika, robiąc w ten sposób kluczową przewagę.
Chciałbym częściej oglądać go w PD.

rybson89fcb 

Wysłany: 2010-09-10, 21:40  

chaos napisał/a:
Thiago zagrał naprawdę fajny mecz naszymi chłopakami. Widać wielką kreatywność u tego chłopaka. Nie boi się również podejmować ryzyka, co kilka razy owocowało groźną sytuacją pod naszą bramką. No ale właśnie. Tutaj bym się na chwilę zatrzymał. Kilka strat Thiago przy wyprowadzaniu piłki nieomal skończyło się bramką dla Polaków (oczywiście gdyby potrafili to lepiej rozegrać). Tak patrzę na niego już pod kątem grania w 1 składzie. Wiadomo, że Pep jasno określi mu jego zadania i poziom ryzyka, na które może sobie pozwolić, a do tego za nim będzie Busi czy/i Masche.
Generalnie zawodnik idzie w bardzo dobrym kierunku i wprowadzenie go do 1 składu to już tylko kwestia czasu. Tak tylko koliły mnie w oczy takie nonszalanckie straty.

Ja również widziałem go na żywo, w meczu z Milanem, nie było tych głupich strat, rozgrywał bardzo pewnie, strat może miał ze dwie lub trzy, z czego każda z nich kończyła się natychmiastowym odbiorem lub naprawieniem swojego własnego błędu. Dawno nie widziałem środkowego pomocnika z tak świetną techniką i takim dryblingiem, poważnie, moim zdaniem nawet Deco ustępuję mu w tej kwestii.

Odpowiedz do tematu