Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kieła
2017-08-02, 20:16
Neymar da Silva Santos Júnior
Autor Wiadomość
gelex 
CatMorderca

Piwa: 567/330
Wysłany: 2012-04-18, 10:47  

przypominam, że to jak gra wynika poniekąd z tego gdzie gra

W Brazylii uwielbia się takie rzyczy i ludzie płacą za bilety po to żeby oglądać takie sztuczki chociażby. On nie robi tego tylko pod siebie, ale dla kibiców między innymi. Publika oczekuje takich igrzysk.

A to, że chce się chłopak pokazać to też nic dziwnego. To, że jego agent doradza mu taką grę też zaskoczeniem dla nikogo być nie powinno.

I nie oznacza to, że w Europie takie obrazki ponownie byłyby normą, bo choć tutaj też ludzie lubią oglądać takie "spoty" to imo poziom estetyzmu kibice w Europie mają nieco inny. Poza tym jeżeli ktoś mówi o transferze Neymara do Barcelony to wierzę, że pokory ten chłopak ma w sobie na tyle, żeby usłuchać trenera w stopniu większym niźli wielki Szwed.

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2012-04-18, 11:51  

chaos napisał/a:
Rozumiem, że ktoś to wkleja w kontekście możliwego transferu do nas. Fajna sztuczka, ale chciałbym coś bardziej merytorycznego zobaczyć/przeczytać. Wbijanie bramek w Brazylii trochę do mnie nie przemawia. Sztuczki też nie.

tutaj wiecej akcji z tego ostatniego meczu:

ja powiem szczerze, ze mnie ten caly neymar przekonuje. "to tylko kompilki, to tylko ameryka poludniowa", ale ani kaka, ani robinho, tevez czy aguero nie wykrecali tam takich statystyk, ani nie robili takich cudow na boisku (a i tak okazali sie w europie przynajmniej dobrymi pilkarzami). jego latwosc mijania przeciwnikow i kontrola pilki jest nieprawdopodobna. mi tam to chuchro wyglada na najbardziej utalentowanego zawodnika ostatnich lat i zalowalbym, gdybysmy go nie sprobowali w barcelonie.
Postaw piwo autorowi tego posta

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2012-05-04, 19:00  

Sam już nie wiem czy bym go chciał czy nie :hmmm: %)

Na początku byłem na NIE, potem trochę 'zmiękłem', ale znowu następuje dziwny zwrot bo niby wiele zagrań z tej kompilacji robi wrażenie i świadczy o nieprzeciętnych możliwościach, ale z drugiej strony nijak nie widzę go wywijającego go takie tańce w Barcelonie, w Europie.

Nie wspominając o drugiej połowie, która mnie zupełnie odrzuca.

Niemniej jakby się ogarnął i przystosował swoje umiejętności do innej gry to wtedy OK. Pytanie tylko czy na pewno by się dostosował bo mówimy tutaj o gościu kosztującym wagon hajsu.

Carles 

Piwa: 537/92
Wysłany: 2012-05-04, 19:29  

Nie wiem ile dla ciebie to wagon, ale imo te 50 mln czy więcej które się stawia jako start w negocjacjach to bajki. Jak już byśmy go brali to wydaje mi się, że Rosell dałby radę wyciągnąc go za podobną kasę jak Sancheza (tym bardziej że juz wcześniej mogli ustalić cenę i tylko czekają na umówione okienko, a jak wiadomo w jego wypadku cena może rosnąc) czyli jakieś 27 mln + troche vegetables + jakieś vegetables za dostanie ZP, które jak trzeba będzie zapłacić to nikt o tym nie będzie myślał tylko będziemy konikować nad nim.

No i jak dla mnie 30mln to na luzie można próbować z takim grajkiem, jak wyjdzie, że jest z niego kompletna dupa, w co wątpię, to i tak Barcelona przeżyje zimę bez tych 30mln.

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2012-05-04, 20:07  

Kwota w granicach 30-35 mln (najlepiej ze zmiennymi uzależnionymi od sukcesów zespołu i/albo cyferek wykręcanych przez samego zawodnika) byłaby do przełknięcia także tyle jeśli chodzi o aspekt finansowy. To jednak najmniej ważny (w moim odczuciu) element.

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2012-05-04, 20:45  

gra pod publiczke mysle, ze mu przejdzie. w brazylii taki styl jest w cenie, kibice to kochaja, u nas na pewno dostalby na wejscie pare uwag od trenerow. zreszta mysle, ze taka dojrzalosc przyjdzie z wiekiem. cristiano, czy zlatan na poczatku kariery tez tak pajacowali, wyrosli z tego i sa duzo efektywniejsi. o neymara balbym sie, gdyby oprocz tych sztuczek nie strzelal, ani nie asystowal, ale robi to bardzo regularnie, ma dobra wyobraznie boiskowa. czysto pilkarsko jest niesamowity, czlowiek guma. chce go zobaczyc w barcelonie na pewno, tylko jeszcze nie wiem w ktorym okienku transferowym :P

noir_desir 

Piwa: 143/200
Wysłany: 2012-05-04, 20:56  

Takie chuchro z niego, będzie się odbijał od obrońców jak Deulolelulo :P

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/232
Wysłany: 2012-05-04, 20:56  

Niektórzy tutaj pisali, że taki chuderlak jak Neymar musiałby przypakować żeby na dobre mógł się u nas rozegrać, według mnie to bzdura, Barcelona to ostatni klub, który kładłby największy nacisk na muskulaturę piłkarzy, zresztą wystarczy poczytać o sposobach kształtowania naszych graczy w La Masii, gdzie nie ma przymusu chodzenia na siłownię. Nasz styl gry nie wymaga w drużynie posiadania jakichś nie wiadomo jakich koksów, wystarczy żeby wiedzieli jak się zapierdala by nie padli po pół godzinie intensywnej gry. Zresztą mówimy tutaj o zawodniku stricte ofensywnym, który bazuje na szybkości, dynamice, dryblingu, zwinności, gibkości etc. Przyrost masy mięśniowej mógłby w jakimś tam stopniu zaburzyć wspomniane parametry, dzięki którym kogut potrafi czarować na brazylijskich pastwiskach.

Dla mnie jego postura w kontekście gry u nas nie jest wadą, jeśli miałbym się o coś martwić to jest to psychika, ciekaw jestem na ile można naprostować to genialne, acz lekko mówiąc nieco pierdolnięte dziecko brazylijskiego futbolu. Talent do piłki ma nieprzeciętny, ale jeśli weźmiemy pod uwagę jego styl i zachowania to wychodzi mi, że koleś ma paiery by być równie wkurwiający co Krystyna %)

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2012-05-04, 21:05  

Z tą psychiką, to faktycznie może być dość trudne. Zlatan zawsze uważał się za pępek świata, ale kiedy trafił do Włoch był zaledwie najlepszym piłkarzem ligi holenderskiej. Ronaldo był złotym chłopcem, ale tylko Sportingu, a początki w MU nie były proste.
Neymar jest królem Brazylii. W największym futbolowym kraju świata jest uznawany za boga i ma wszystko zarówno sportowo jak i finansowo. Już zarabia kilkadziesiąt milionów rocznie.
Wiadomo, że ma swoje ambicje i po to przyjdzie do Europy. To nawet nie jego wina jeśli już jest trochę wykolejony. Po pierwsze jest brazylijską megagwiazdą, a po drugie ma pozycję jakiej nie miał w Brazylii żaden 20-letni piłkarz.
Ale abstrahując od tych obaw, jeśli nie będzie kosztował fortuny, dla mnie może przychodzić.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Schumack 

Piwa: 223/380
Wysłany: 2012-05-04, 21:07  

Ja mam z nim inny problem.

Nie strzelil gola w Europie, a już jest bogiem. Nawet Ronaldinho czy Ronaldo zanim stali się prawdziwymi bogami musieli coś pograć w Europie.. A on już się rozbija jachtem za 6mln euro.

Czy podczas zimnego wieczoru w Pampelunie będzie mu się chciało zapierdalać, zeby strzelić na 2-3 czy raczej będzie się martwił tym., że deszcz popsuje mu fryzurę? Czy będzie mu się chciało ogarniać nasza filozofie?

Wydaje mi się ,ze bardziej pasuje do pedziów z madrytu niż do uczniakow z la masii.

Mamy już kosmite w ataku w postaci Messiego, więc wole klona Etego do ataku niż boskiego neymara.

Ta jestem trochę uprzedzony, ale jak przyjdzie to ma białą karte, zeby nie bylo wątpliwości :)

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Piwa: 161/161
Wysłany: 2012-05-23, 01:03  

:D

Praktyka>Teoria ;)

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2012-05-23, 01:31  

co ten filmik miał udowodnić?

decos, ty naprawde grałes kiedyś w piłkę? przecież ta pseudo-kompilka w większości raczej pokazuje fanom europejskiego futbolu dlaczego neymara się nie powinno na kontynent nasz sprowadzać. (jednocześnie dodam, że sam jestem jego zwolennikiem i że brak transferu do uznanej europejskiej drużyny w przeciągu najbliższych dwóch lat to byłaby bzdura, bo w ogromnej ilości sytuacji/goli pokazał, że prawdopodobnie sobie w najlepszych ligach poradzi. dlatego tym bardziej nie rozumiem kompilki, która przez praktycznie cały czas trwania pokazuje totalnie biernych obrońców, których na próżno szukać w topowych ligach europejskich.)

wyraźnie widać, że gość który to składał wszystko do kupy albo nie ma pojęcia o piłce europejskiej, albo jest prawdopodobnie miłośnikiem/obywatelem z ameryki płd. totalne efekciarstwo pokazane w kompilkach, nic więcej. mało tego - zamiast ogromnej ilości naprawde miarodajnych (dla formatu europejskiego nawet) akcji pokazano tutaj praktycznie same takie, których jedynym atutem było właśnie efekciarstwo i indolencja obrony.

całe szczęście, że w internecie jest dużo więcej miarodajnych kompilek pokazujących umiejętności Neymara.

i dla TOTALNEJ pewności - nie czepiam się tego dlatego, że ty to wysłałeś.

zresztą, co ja się będę produkował.. najlepszym dowodem na to, z jakim internetowym szrotem mamy do czynienia, jest to, że ma on skrajnie negatywną opinię :| a to się na YT naprawdę nieczęsto zdarza.

jehuty 

Piwa: 36/88
Wysłany: 2012-05-23, 11:00  

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Piwa: 161/161
Wysłany: 2012-05-23, 11:46  

Bobinho- zakonczylem czytac Twoj wpis na
Cytat:
co ten filmik miał udowodnić?

Po pierwsze nic nie mial udowadniac, ot kolejna kompilka z Neymarem, w ktorej tym razem wazniejszy chyba byl tytul. Po drugie kolejny raz tak bardzo usilnie starasz sie olewac moje posty, ze nie pamietam juz kiedy na jakis nie odpowiedziales, oczywiscie do kazdego dorabiajac swoja wlasna teorie.
To by bylo na tyle.

Praktyka>Teoria ;)

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
wakabayashi, Wit Ż., quatro, 939
gelex 
CatMorderca

Piwa: 567/330
Wysłany: 2012-05-23, 13:54  

ja tylko przypomnę, że jak chce się taki produkt jak Neymar sprzedać za dobrą cenę to trzeba go też ładnie opakować

taki gość z irokezem i masą akrobacji na boisku niesie ze sobą ogromny potencjał marketingowy

a my potrzebujemy mieć w składzie nie tylko 10, czy 11 wychowanków, ale ze trzech gości, których wizerunek będzie wart więcej niż oni sami

Odpowiedz do tematu