Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
En el mundo de los ciegos,
un bizco es el rey, pero sigue siendo bizco

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sens życia i istnienia...
Autor Wiadomość
Tomash 

Piwa: 46/86
Wysłany: 2011-11-22, 12:25  Sens życia i istnienia...

Na samym wstępie zaznaczam:

1. Nie jestem pijany

Ostatnio naszło mnie na przedziwne - jak na mnie - rozmyślenia. Nie mam tu na myśli samego charakteru ale i wiek. No chyba, że jest jakiś inny 20 - latek, który lubuje się w dumaniu nad sensem 'ziemskiego bytu'...

"Po co się starać/walczyć/mieć nadzieję, marzenia i plany? Czemu ludzie zachwycają się swoimi osiągnięciami (i mówię tu o "szarych" ludziach, Ci co są na świeczniku będą zapamiętani przez tysiące lub miliony) skoro i tak umrzemy a wszystko na co pracowaliśmy itp, pójdzie w cholerę? Tylko po to by na łożu śmierci mieć świadomość, że zrobiliśmy w swoim życiu wszystko czego chcieliśmy? Ja, będąc świadomym za ileś tam lat, że niedługo odejdę będę myślał jedynie o dwóch rzeczach: bliskich i tym, żeby umrzeć bezboleśnie. Dobrze jest spełniać się - i prywatnie i zawodowo, ale koniec końców i tak nie będzie to miało najmniejszego znaczenia... Do pełni szczęścia prócz wymienionych wyżej rzeczy, potrzebna jest jeszcze pasja, którą np. dla mnie jest muzyka, dziennikarstwo i Barca. Lecz nawet to nie osłodzi nam gorzkiej pigułki zwanej śmiercią, który każdy z nas będzie musiał przełknąć."

Słowa ujęte w cudzysłów, siedziały mi ostatnio w głowie non stop i na dobrą sprawę nie mam pojęcia dlaczego. Z reguły nic nie przychodzi łatwo, lecz przykrym uczuciem jest poczucie czasu 'przepuszczanego przez palce' mimo usilnych starań. Obecnie dręczy mnie to pytanie - dlaczego temat poruszony przeze mnie w temacie co rusz, powraca w moje myśli. Na dobrą sprawę nie mam ku temu powodów. Jestem młody, życie przede mną, które się ułoży w/g własnej woli (przynajmniej w większości...). Zdrowy też jestem, depresji nie miewam - charakter mam silny. Może jakiś uraz? W rodzinnym domu nigdy łatwo nie miałem ale żyłem myślą, że wszystko zależy ode mnie.

Jeśli ktoś uważa topic za bezsensowny - niech usunie. Ale jeśli ktoś będzie miał ochotę na chwilkę powagi i podzielenia się uwagami co do "sensu życia" (swojego lub ogólnikowo) to niech pisze.
Postaw piwo autorowi tego posta

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/336
Wysłany: 2011-11-22, 12:49  

te Tomash

nie zrozum mnie źle, ale...

...kiedy ostatni raz współzyłeś z kobietą? Może Tobie po prostu podupczyć się chce a nie masz jak czy z kim...

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Tomash, Ladia
Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2011-11-22, 12:54  

z tego co napisał Tomash wynika, że jest strasznym egoistom. Przebił nawet mnie %)

Tomash napisał/a:
depresji nie miewam - charakter mam silny

no, widać po tych wszystkich Twoich postach
nie wiem jak tu.

Tomash 

Wysłany: 2011-11-22, 12:55  

Heheheh :] Fakt, chcieć się może :olaboga: Wyjechała na półtora tygodnia :(

Ale na ten aspekt nie narzekam więc raczej nie to jest źródłem moich pseudo-psychologicznych rozważań. Temat traktuję nawet poważnie.

Co nie zmienia faktu, że wyciągnięcie wniosków przez Ciebie po moim poście, zayebiste :lol:

@Mefju: Imponuje mi Twoje dzielne i szczere przyznanie się do egoizmu :) Charakter mam silny, jeśli chodzi o pewne sytuacje. A depresji nie miewam naprawdę :P

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/336
Wysłany: 2011-11-22, 13:03  

to jak z alkoholikami, którzy nie miewaja problemów z alkoholem :)

a zupełnie poważnie

masz 20 lat, Twoje hormony szaleją, teraz akurat uaktywnić musiał się ten, który sprawia że kobietom rosną piękne cyce :) dlatego gadasz jak baba :)

nie martw się, to kiedyś minie

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2011-11-22, 13:04  

pyerdolish, idź na piwo. Ach i w/g nie jest skrotem od "według". Poprawna forma to wg, po prostu "wg tego czlowieka chujwico się stało".

Złap taką książkę Ayn Rand "Atlas Zbuntowany", poczytaj też "Hymn" tej samej autorki. Chyba, że wolisz banał - wtedy czytaj Coelho.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-11-22, 20:09  

Tomku,

staraj się odnajdować sens życia codziennie. Szukaj go w szczegółach, sprawach prostych, a zobaczysz, ile ciekawego dzieje się wokół Ciebie. Ile zachodzi różnych procesów, relacji, przemian, których genezę i sposób funkcjonowania warto poznać.

Od zrozumienia spraw błahych łatwiej przejść do spraw skomplikowanych, bardziej wzniosłych. Wiadomo, że nie każdemu dane jest uczestniczyć w tworzeniu historii. Ale każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, która kryje w sobie tyle pięknych rzeczy i sekretów, że na ich poznanie potrzeba by ze 4 żyć. Zacznij poznawanie świata od tego, co Cię otacza, a potem, wraz z Twoim rozwojem oraz odrobiną szczęścia i środków, idź dalej.

Jest tyle rzeczy do wzięcia na "warsztat", że nie wiem, od czego zacząć wymienianie: człowiek w kulturze, człowiek a natura, człowiek w przestrzeni miejskiej, mimika ludzi na ulicy, słuchanie własnego ciała, życie na osiedlu, zakupy w supermarkecie, praca na Alasce, inteligencja wielorybów itp itd.

Wg mojej filozofii to jest sens życia: poznanie - coś, co charakteryzowało Człowieka Renesansu. A wiemy przecież, że Renesans cieszy się dobrą opinią ;)
Także próbuj nowych rzeczy, nie patrząc na to, co ktoś może o tym myśleć. Zbieraj nowe doświadczenia, chłoń ten świat z całym jego ładunkiem pozytywnej i negatywnej energii.

Może podczas poznawania kolejnego aspektu/strony/sposobu życia trafisz na coś, co ukierunkuje Cię na resztę Twojego życia.

Tak czy inaczej, powodzenia :)

Raijn 

Piwa: 532/850
Wysłany: 2011-11-22, 20:57  

Coś bardziej sensownego napiszę przy czasie.

Ladia 

Piwa: 266/466
Wysłany: 2011-11-22, 23:13  

Tomasz, czy Ty mnie prowokujesz, żebym znowu Cię zjebała z góry na dół? :noniron:

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2011-11-22, 23:22  

tylko na nią tu czekałem :D
nie wiem jak tu.

melvin 
wymazany

Piwa: 329/272
Wysłany: 2011-11-22, 23:34  

Reszty czesci szukaj po prawej stronie YT

Tomash 

Wysłany: 2011-11-23, 08:35  

Laaaaadia, zastanawiałem się kiedy się pojawisz :] Tak, to tania prowokacja. Jedziesz :P

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2011-11-23, 08:55  

Tomash

Jak najszybciej załóż sobie konto w bet365.com. Gwarantuję Ci, że sens życia znajdziesz w jednej chwili.

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
kieła, Mentor
kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2011-11-23, 09:00  

Granie u bukow tez nie ma sensu, bo predzej czy pozniej i tak przegrasz :D

rudy 
barcelonista

Piwa: 198/79