Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ese chaval nos retirará a nosotros dos
Guardiola do Xaviego
o Iniescie
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Football Manager
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2011-11-05, 11:26  Football Manager

Cytat:
Football Manager (w USA i Kanadzie Worldwide Soccer Manager) – seria gier komputerowych z gatunku managerów piłkarskich. Powstała po rozpadzie duetu SI Games - Eidos, który stworzył Championship Managera. Pierwsza firma odpowiedzialna była za tworzenie gry, druga za jej wydawanie. Ostatnim dziełem sygnowanym znakami zarówno SI, jak i Eidosa, był Championship Manager 4 2003/2004. Rozłam doprowadził do powstania dwóch konkurencyjnych gier: Championship Managera 5, stworzonego od zera przez w zasadzie anonimowe Beautiful Game Studios (studio programistyczne wynajęte przez Eidos Interactive, który zachował prawa do nazwy) oraz Football Managera 2005. Ta ostatnia gra, stworzona jest przez SI Games, a wydawana przez korporację Sega.

W Polsce dystrybucją wszystkich gier tworzonych przez Sports Interactive, w tym i wszystkich odsłon Football Managera, zajmuje się firma CD Projekt z siedzibą w Warszawie.

Cytat:
Najważniejsze nowości w Football Managerze 2012:

→ Możliwość dodawania lub usuwania grywalnych krajów w już zapisanej grze tak często, jak się zapragnie, przed początkiem nowego sezonu. Koniec zagwozdek z zaczynaniem nowych karier.

→ Znaczące zmiany do systemów transferów i kontraktów, co obejmuje: profity lojalnościowe, lepszą implementację amatorskich i juniorskich umów, usprawnione centrum transferowe.

→ Ulepszenia scoutingu: na bazie rzeczywistych analiz scoutów powstały nowe raporty, które uwzględniają analizę składu, informacje o taktyce, strzelonych i straconych golach i nie tylko — tak, by można się przygotować jeszcze lepiej przed pierwszym gwizdkiem i w trakcie sezonu.

→ Poprawki silnika 3D: dodane kolejne animacje, całkiem nowy system publiczności, poprawki w odzworowaniu pogody, więcej stadionów, a także dwa nowe widoki kamery: "Behind Goal" i "Director Cam".

→ Inteligentny interfejs: w nowej wersji skórka będzie się sama dopasowywać do rozdzielczości ekranu użytkownika, co sprawi, że na większych monitorach będzie można zobaczyć więcej informacji. Nowy interfejs uwzględnia także więcej filtrów, zmienialnych kolumn, nowy ekran taktyki oraz wiele zmienionych plansz podsumowań.

→ Nadawanie tonu wypowiedzi w interakcjach i rozmowach motywacyjnych: to oznacza możliwość określenia, czy się jest spokojnym, podekscytowanym czy może zdenerwowanym jak sprowokowany czerwoną płachtą byk. Do wyboru będziemy mieli pięć różnych tonów komentarzy.

→ Tutorial dla nowych graczy w FM-a: to osobny od właściwej rozgrywki samouczek, który nie tylko pomoże nowicjuszom zrozumieć, o co tu chodzi, lecz również pokaże doświadczonym menedżerom, jak wyciągnąć ile się tylko da z Football Managera.

Spoiler:

P.S Dzieki Raijn!

[ Komentarz dodany przez: Raijn: 2011-11-05, 11:52 ]
Nie działały bo zapodałeś dziwną kolejność adresu i trzeba było wywalić: feature=player_embedded&

Boberek 

Wysłany: 2011-11-05, 11:44  

Czekajac na urzekajaca historie Rudego ...napisze cos od siebie

Jak zwykle zaczynam moja przygode grajac Pogonia Szczecin na zapleczu ekstraklasy ...

Sytuacja startowa nie jest zla kadrowo Pogon to czolowka ligi wiec nie powinno byc wiekszych problemow z awansem . jedyne co dziwi to budzet transferowy w wysokosci 0zl wiec jedyna szansa na transfery to pilkarze z karta na reku ..

Do zespolu dolaczyli Edson, Giza, Gruszczynski (polak grajacy w lidze luksemburskiej), Hajduczek...

Jak narazie po 3 meczach ligowych 2 zwyciestwa i jeden remis ...jak narazie wiekszych bugow nie zauwazylem choc na necie pisza ze podobno jest jakis problem z treningiem bramkarzy ...

Jeden problem mnie tylko nurtuje jak ustawiacie trening zarowno przed sezonem jak i w trakcie ?? ?

Bo u mnie kilku zawodnikow po zagraniu 6 sparingow i 3 meczow ligowych pod koniec meczow kondycja spada im do okolic 50 %....A przeciez stosowalem dosc duza rotacje w tych meczach .....

Romek 
Scarface

Piwa: 13/9
Wysłany: 2011-11-05, 13:36  

Problem z treningiem bramkarzy juz rozwiazany. Moze nawet nie zauwazyles jak sciagnal sie patch przez Steam.

Bonnie Bear 
Gracies Pep

Piwa: 14/51
Wysłany: 2011-11-05, 20:27  

Ja tam dla obcykania nowego fm'a zacząłem Barceloną. Pierwsze GD nie wyszło. W superpucharze grając na SB przegrałem 1-0. U siebie zmiotłem mierdki 5-1. Porto też spokojnie owaliłem. W lidze było wręcz idealnie. Zdarzyła się nawet ligowa wygrana z Betisem 10-0. Ostatecznie wygrałem ligę z przewagą jakichś 9 pkt nad Realem. Puchar Króla również wygrany(oczywiście z Realem). W lidze mistrzów szło mi bezproblemowo do półfinału. Wtedy trafiłem na MU. Pierwszy mecz na wyjeździe przegrałem 3-1, grając 60 minut w dziesiątkę, bo Pedro zachował się jak imbecyl faulując jakiegoś grajka czerwonych diabłów. W rewanżu było o wiele lepiej, mimo, że grałem bez Pedro, Messiego, Puyola i Kelnera. Wygrałem 4-0. Finał to mecz z Interem. W 10 minucie czerwoną obejrzał Puyol. Mimo tego to ja byłem stroną przeważającą, lecz po 90 minutach był wynik 1-1. W dogrywce nie działo się wiele i już w końcówce zastanawiałem się kto będzie strzelał karne, gdy w 121 minucie dostałem brameczkę. Kurwa miałem wygrać wszystko co się dało(bo po drodze KMŚ zdobyłem).

Zapomniałem dodać, że Messi w lidze w 38 meczach strzelił 52 gole(ok. 10 asyst) w pucharach 7 meczów - 10 goli, w europejskich pucharach 13 meczów - 14 goli. W reprezentacji nie pamiętam dokładnie, ale chyba coś w stylu 7 meczów - 1 gol :ok:
Po sezonie zrezygnowałem i zacząłem grać BVB :P

I jakby ktoś chciał wiedzieć. Ani Thiago, ani Cuenca, ani Montoya, ani Deulofeu, ani Rafinha, ani Bartra, ani Fontas, ani Muniesa w dwunastce nie osiągną poziomu CA powyżej 180. Sprawdziłem w FMRTE(edytorze czasu rzeczywistego). Najlepszy potencjał z młodych ma Muniesa(177). Thiago chyba 165, Deulofeu podobnie, Cuenca 113 :konik: , Montoya ze 130. Chyba, że ktoś będzie sprytny tak jak ja i im to wszystko zmieni. Teraz Thiago potencjał ma ustawiony na 185 :>
Postaw piwo autorowi tego posta

Cszysu 

Piwa: 39/13
Wysłany: 2011-11-06, 00:45  

Matekfcb napisał/a:
Zapomniałem dodać, że Messi w lidze w 38 meczach strzelił 52 gole(ok. 10 asyst) w pucharach 7 meczów - 10 goli, w europejskich pucharach 13 meczów - 14 goli. W reprezentacji nie pamiętam dokładnie, ale chyba coś w stylu 7 meczów - 1 gol :ok:

Ustawiony na środku ataku, ofensywny pomocnik środkowy, czy skrzydłowy?

AraS_88 

Piwa: 38/5
Wysłany: 2011-11-06, 10:13  

Ja również dla poznania bazy zaczynam Barceloną. Spore fundusze na scoutów i inne bajery okraszone dość sporym marginesem błędów w razie czego :)

Boberek napisał/a:

Jeden problem mnie tylko nurtuje jak ustawiacie trening zarowno przed sezonem jak i w trakcie ?? ?

Ja bym proponował coś takiego, dokładnego % kondycji nie pamiętam ale byłem zadowolony.

A zwykły trening bazując na poprzednich doświadczeniach i propozycjach zamieszczonych w sieci skomponowałem dla własnych potrzeb oto taki twór.

Trening oczywiście w zależności od pozycji i predyspozycji graczy.

Matekfcb napisał/a:
I jakby ktoś chciał wiedzieć. Ani Thiago, ani Cuenca, ani Montoya, ani Deulofeu, ani Rafinha, ani Bartra, ani Fontas, ani Muniesa w dwunastce nie osiągną poziomu CA powyżej 180. Sprawdziłem w FMRTE(edytorze czasu rzeczywistego). Najlepszy potencjał z młodych ma Muniesa(177). Thiago chyba 165, Deulofeu podobnie, Cuenca 113 :konik: , Montoya ze 130. Chyba, że ktoś będzie sprytny tak jak ja i im to wszystko zmieni. Teraz Thiago potencjał ma ustawiony na 185 :>

Nie wiem czy sprytem nazywasz edytowanie gry :) Ja pogodziłem się iż nie każda nasza perła zapowiada się imponująco. I tak będę na nich stawiał i nimi grał :) A bawienie się FMRTE czy Genie Scout zabija jak dla mnie całą zabawę :)

Jednak przyznaję się :z jezorem: Korzystam z jednego dodatku. Jest to Coach Calculator i sprawdzam gwiazdki trenerów :) Przez co zaoszczędzam trochę czasu na znalezieniu odpowiedniego kandydata czy w ogóle na temacie podjęcia z nim negocjacji kontraktu.

Cszysu napisał/a:
Ustawiony na środku ataku, ofensywny pomocnik środkowy, czy skrzydłowy?

Messi jest zabójcą wszędzie. Na środku ataku miazga. Ale jak jest zdrowy David to wędruje u mnie na skrzydło, gdzie również wyśmienicie sobie radzi. Więc jeśli nie znajdziesz godnego następcy Davida to Leo spokojnie może grać "9" i bić kolejne rekordy strzeleckie.

Podsumowując pierwsze półroczne FCB.

Alexis na prawdę na plus, jest prze dzik :) Z młodych Thiago perła :) Muniesa porcelanowy :/ Barta i Montoya solidni, Fontas beznadziejny. Wykorzystałem klauzule Boti i jestem bardzo zadowolony :) Resztę młodych zostawiłem w Barcy B gdzie bronią się przed spadkiem, a Eusebio już dawno popłynął. Deulofeu, Rafinha i Dongou szaleją w U19.

W pierwszym okienku zakupiłem Botie oraz Muniaina :)

"Poczucie jest teraz takie, że Barça powinna wygrywać wszystko. To niemożliwe. Sukcesy są nagrodą, nigdy pewnością" - Johan Cruyff

Cszysu 

Wysłany: 2011-11-06, 12:21  

AraS_88 napisał/a:
Messi jest zabójcą wszędzie.

W 12-tkę nie grałem (i prędko nie zagram, bo wolałbym dodać wcześniej trochę RAMu i przede wszystkim przejść klasę), ale pamiętam, że w 10-tce i 11-tce zdobycie przez Messiego 25-30 goli w sezonie na prawym skrzydle było ogromnym sukcesem (przynajmniej u mnie). Za to jak przestawiłem go na środek (obok Villa i Pedro też jako środkowi, tylko że z innymi rolami) bodajże jako cofnięty napastnik (wsparcie) to kończył sezon z coś ok. 60 golami (chyba 47 w lidze).

Bonnie Bear 
Gracies Pep

Piwa: 14/51
Wysłany: 2011-11-06, 19:17  

AraS_88 napisał/a:
Nie wiem czy sprytem nazywasz edytowanie gry Ja pogodziłem się iż nie każda nasza perła zapowiada się imponująco. I tak będę na nich stawiał i nimi grał A bawienie się FMRTE czy Genie Scout zabija jak dla mnie całą zabawę

Nie używam tego typu dodatków, by łatwiej mi się grało. Jednak z ciekawości sprawdziłem w FMRTE jakie potencjały mają młodzi piłkarze Barcelony. Zmieniłem im PA wg. własnego uznania. Ale karierę zacząłem grać Borussią. I nie każdemu przydzielałem Potencjał powyżej 180. Właściwie tylko Thiago taki otrzymał. Cuenca dostał coś ok 165 ;p

A Messiego ustawiałem wyłącznie na środku ataku. Villa, Alexis i Pedro byli w ciągłej rotacji, a Leo nie był zmieniany gdy nawet gdy jego kondycja w meczu wynosiła 60%. Ibi grał dopiero na wiosnę. Wcześniej miał długą kontuzję. Kilka bramek strzelił. Jedną najważniejszą w półfinale LM, gdy dał sygnał do remontady strzelając pierwszą bramkę :D

Jedyne co mnie irytuje w grze - przyznawanie nagród. Messi nie zgarnął złotej piłki, którą otrzymał Ronaldo. Messi strzelił od niego więcej goli, miał więcej asyst, średnią ocenę również miał wyższą i co? Gówno 2 miejsce :D Piłkarzem ligi również nie został wybrany...

Cszysu 

Wysłany: 2011-11-06, 20:55  

Matekfcb napisał/a:
Piłkarzem ligi również nie został wybrany...

Z zawodnikami ligi faktycznie bywa różnie, ale z tego co pamiętam to w zwykłym edytorze gry kryterium Złotej Piłki jest wyłącznie średnia ocena...

Boberek 

Wysłany: 2011-11-16, 08:18  

Weszlo.com tez gra w Fm-a :)

Cytat:
Nie zna futbolu ten, kto nie wygrał niczego w Football Managera! Wielkie Zagłębie!

15 listopada 2011 - 12:48

Kontrakt, jaki podpisaliśmy, zobowiązał nas do napisania trzech tekstów na temat Football Managera 2012. Dwa już za nami, teraz czas na ostatni, do którego postanowiliśmy przygotować się trochę dłużej – tzn. rozegraliśmy w nowego FM-a kilka dobrych sezonów, co dramatycznie odbiło się na naszym życiu rodzinnym (rozwód z orzeczeniem o winie), towarzyskim (zaprzestanie szlajania się po knajpach) i oczywiście zawodowym (dyscyplinarka). To wszystko oznacza, że Football Manager wciąż jest dobry, bardzo dobry, w zasadzie to nawet lepszy niż kiedykolwiek wcześniej. W sezonie 2019/2020 udało się wreszcie wygrać Ligę Europejską Zagłębiem Lubin, dzięki czemu misję możemy uznać za zakończoną.

Graliśmy Zagłębiem, ponieważ Legią, Wisłą czy Lechem byłoby trochę za łatwo, ale też ryzyko otrzymania prezesowskiego kopa w dupę zostałoby zwielokrotnione. A Lubin przesadnych ambicji nie ma, budżet przyzwoity, piłkarze młodzi, szkółka jako tako funkcjonuje. Poza tym wiadomo – ktoś musiał cały ten bałagan ogarnąć, a kto się do tego nadaje lepiej, jeśli nie Weszło? Tylu trenerów nie dało rady, potrzeba było dopiero prawdziwego fachowca, oddelegowanego przez naszą redakcję.

No i tak – gra jest BARDZO realna. Na dzień dobry pojawiły się informacje, że pozycja Jacka Zielińskiego w Polonii nie jest zbyt mocna, potem problemy zaczął mieć Tomasz Kafarski. Trochę nas tylko zdziwiło, kiedy Śląsk Wrocław Oresta Lenczyka zastąpił Ryszardem Tarasiewiczem, ale cóż – życie lubi płatać figle. Polscy piłkarze, tak generalnie, do niczego się nie nadają, na Euro 2012 ponoszą klęskę, w swoim najlepszym meczu przegrywają 1:3 z Rosją. Smuda oczywiście zostaje zwolniony i nikt go już nigdy nie zatrudnia, natomiast selekcjonerem zostaje Maciej Skorża (później też ponosi klęskę, wiadomo). W marcu 2013 spadamy na najniższe miejsce w historii – w rankingu FIFA zajmujemy 104. lokatę. W 2020 wygrzebiemy się na 60.

W pierwszym ligowym sezonie strasznie mocna jest Legia, bo Ljuboja strzela jak głupi, potem przestaje i zaczynają się problemy. Jedyne, co nas zdziwiło, to że strzela też Manu, więc widać, że Football Manager nie jest projektem zakończonym i pewne poprawki warto nanieść, najlepiej po prostu wyłączyć opcję „Manu może strzelić gola”. W Zagłębiu irytował nas Sernas, jak to w życiu, na szczęście znalazł się frajer, który go kupił za niecałą bańkę euro, pewnie na podstawie meczów w kadrze. W jego miejsce wzięliśmy Dżalamidze, na którego nie było stać Widzewa (znowu – jak w życiu!) i się spłacił, bo dwa sezony później wziął go Szachtar, płacąc dwójkę. Z młodych, to niezły jest jeszcze ten Papikyan z ŁKS-u. Ach, no i przede wszystkim Gigauri – w grze trzeba go ściągać z Gruzji, w rzeczywistości jest już graczem Jagiellonii. Trochę zrzęda, ale grać potrafi i po kilku latach Rubin Kazań dał za niego 3,5 miliona…

Żeby było jeszcze bardziej wiarygodnie, to w reprezentacji w 2020 roku gra np. Jose Manuel Gabasa, urodzony w Hiszpanii, jest też jakiś farbowany lis z Pakistanu. Pozostali reprezentanci to głównie Polacy, którzy rozjechali się po świecie i grzeją ławy w nędznych klubach – np. Borysiuk w Wolverhampton. Gra w kadrze też Czekaj, zwany aktualnie „młodym Czekajem” (zauważyliście, że wszyscy tak o nim mówią – nawet nie wiadomo, jak ma na imię, zawsze „młody Czekaj”), ale żeby zrobić krok do przodu, musiał odejść z Wisły do Lecha Poznań. Artur Sobiech całą karierę przesiedział na trybunach, a nazwisko Kuszczak nawet się nie przewinęło, więc chyba też. Wojciech Szczęsny do trzydziestki trzyma się Arsenalu, Fabiański ławki Arsenalu, a Robert Lewandowski radzi sobie w Borussii z czasem coraz gorzej, w końcu zostaje wypożyczony na jeden sezon do Udinese, a na koniec kariery ląduje w Widzewie. Jego dzisiejszy klubowy kolega, Jakub Błaszczykowski, w Borussii przestaje się łapać i zostaje wysłany do Malagi, a po Maladze – do Olympiakosu Pireus…

Polskich piłkarzy radzimy trzymać na dystans – im lepiej nam szło z Zagłębiem, tym mniej mieliśmy Polaków w pierwszym składzie, a jak już wygrywaliśmy LE, to jedynym prawdziwym Polakiem był rezerwowy bramkarz. Najlepszym piłkarzem jest natomiast Edder Zazueta, ale łaski nie robi – ma rocznie płacone 1,5 miliona euro. Aktualnie chce go kupić Chelsea Londyn, ale poniżej 25 baniek na pewno nie zostanie puszczony, prędzej zgnije w Klubie Kokosa. Znawcom FM-a poniższe statystyki pewnie sporo powiedzą…

Dla porównania, statystyki Leo Messiego w 2020 roku wyglądają tak (jedenaście razy z rzędu wygrywa Złotą Piłkę!):

Ostatecznie w Zagłębiu poszliśmy śladem Roberta Maaskanta i zespół, który wygrał LE (w finale zwycięstwo w meczu z Schalke Gelsenkirchen) prezentował się następująco:

Jeśli ktoś jest ciekaw, jak się potoczą losy polskich klubów wedle Football Managera, to w 2020 roku tabela będzie wyglądała tak, jak poniżej – oczywiście przy założeniu, że Zagłębie trenować będzie przedstawiciel naszej redakcji…

Podsumowując, grę bardzo polecamy i to nie tylko dlatego, że nam za to płacą obrzydliwie dużo. Nie zna futbolu ten, kto niczego nie wygrał w FM-a! Jak nie wierzycie, potwierdzić może wam to Jerzy Engel junior. Naszym zdaniem kursy na licencję FIFA Pro powinny odbywać się właśnie przed komputerem - trenerzy musieliby tylko kupić sobie grę, zamiast wydawać 900 złotych na PZPN-owski dres, za który kasę zgarnia jakaś podstawiona hurtownia w Rzeszowie.

Romek 
Scarface

Piwa: 13/9
Wysłany: 2011-11-20, 10:30  

Czy można nowego FMa zainstalować na 2 kompach i grać jednocześnie? Chodzi o to że chcemy z kumplem sie zrzucic i nie wiem czy bedzie działać.

najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2012-01-14, 15:58  

i ja zacząłem grać w fma i śnić o zwycięstwie w LM Legią :)

sytuacja jest dosyć prosta bo w pierwszym sezonie mistrza zdobywa Ljuboja w pojedynkę. miałem farta bo udało mi się awansować do Uefa, też dzięki Ljubo, po ograniu Atletico Madryt. w 3 sezonie udało mi się dojść do półfinału Uefa po wcześniejszym zajęciu 3 miejsca w grupie LM, a już w uefa ogrywałem twente, schalke i palermo. ostry fpierdol dostałem dopiero od późniejszego zwycięzcy - borussi. Ogólnie awans do grup LM to też banałka, jako, że gra się z jakimiś ogórkami jak Standard Liege, to jeszcze jak nie byłem rozstawiony, a potem już z drużynami których nawet nie pamiętam. 4 sezon to już wyjście z grupy, w której dwa razy ojebała mnie Barca, dwa razy zremisowałem z Juve i remis i wygrana z Szachtarem. Regularna gra w LM oznaczała dla mnie ogromną kasę i wraz z końcem 4 sezonu przychodzi do mnie koleś z Atletico, który rocznie będzie zarabial 3mln ojro.

transfery, ciekawsze. xavi torres z malagi, przewielki drybler nolito, alou diarra to z tych znanych. z mniej: napadzior artem kravets, na warunki polskiej ligi nakurwia brameczki jedna po drugiej :) skład: na skrzydłach rybus, kucharczyk, nolito i teraz jakiegoś młodego araba mam: mejri. ofensywny pomocnik:roger i wolski - ma potencjał, dają za niego mi już około 6-7mln euro, ale za cholere go sprzedać nie mogę bo nie będę miał odpowiedniej ilości wychowanków na poziomie by grać w lm ;p w środku oprócz kupionych mam jeszcze vrdoljaka i kaźmierczaka, a obrona to nic ciekawego. w bramce kuciak na otro.

w ogóle sprzedaż zawodników się nie opłaca, bo nikt praktycznie do polskiej ligi nie chce przychodzić, więc jak robię transfery to i tak za wiele nie płacę, max 2mln euro, a po każdym roku gry w lm dostaje na to około 8mln euro.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
zyly
najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2012-04-12, 08:24  

no i cel w końcu osiągnąłem - wygrałem lm w 2018 roku, ogrywając w finale Barce 3-1 (wszystkie bramki po stałych fragmentach :) a po drodze wyrzucając arsenal, chelsea i united

bardziej znanych zawodników to raczej nie mam - jedynie chyba raul garcia z osasuny, ale to i tak rezerwowy. grałem raczej młodymi dupkami i tutaj polecić śmiało mogę takich gościa jak muhammed janevski, roman kuznetsov, hamdi mejri, oscar(internacional), buono i trzech przezajebistych obrońców bruno meligeni, zhelyazkov i gonzalo castro.

ciekawe też, że powoli zaczynam kupować z większych klubów. wyciągnąłem młodego bramkarza z vcf(jese albo jose) za chyba 11mln euro i napastnika celticu(zakaria amrani) za 5mln. nierzadko jest jednak problem z kupieniem jakiegoś zawodnika z byle gównianego klubu. dziwne o tyle, że jestem około 25 miejsca w rankingu najbogatszych klubów i bodaj na 16 miejscu w rankingu punktów zdobytych w europucharach

wafel 

Piwa: 2/43
Wysłany: 2012-04-13, 09:52  

czy reszta klubow z polskiej ligi osiaga podobne lub przyblizone rezultaty w europejskich pucharach? od FM 2012 reputacja lig wreszcie miala byc zmienna, w perspektywie czasu miala byc mozliwosc dogonienia lig zachodnich i zatrudniania bardziej znanych pilkarzy

Raijn 

Piwa: 532/850
Wysłany: 2012-04-13, 10:53  

Z tego co się orientuję to reputacja lig zmienia się już w FM2011.

Odpowiedz do tematu