Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie kupujecie warzywa ?
Autor Wiadomość
emesz 

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2011-10-23, 18:07  Gdzie kupujecie warzywa ?

Na użytek badań przeprowadzonych przeze mnie chciałem prosić Was o opinię na temat tego w jakim stopniu dokonujecie zakupów warzyw, owoców, mleka czy innych płodów ziemi i pracy rolniczej w sklepach supermarketach a w jakim bezpośrednio od rolników.

Ja np jeśli chodzi o mleko to tylko i wyłącznie szukam kogoś kto hoduje krowy i kupuje bezpośrednio ze źródła, a Wy?

Był okres że pomimo że mieszkam na wsi znalazłem pyszne mleko prosto od krowy ... z miasta. :) (chodź peryferii ale zawsze miasta)

Ciekawy jestem jakie są wasze doświadczenia ? Brak czas wymusza na nas poszukiwanie najszybszych dróg. Niejednokrotnie nawet w dziedzinie odżywiania.

Ciekawi mnie czy jeśli znalazło by się coś co pokazało by że w Twojej okolicy okoliczni farmerzy mają świeże mleko, działkowcy świeże warzywa, a pszczelarze zdrowy miód bylibyście zainteresowani takimi informacjami.

Wiadomo mleko prosto od krowy ma całkowicie inny smak i inną też cenę stąd moje pytanie czy informacja o dostępnych punktach ze zdrowymi płodami ziemi i nie tylko w Twojej okolicy była by dla Ciebie pomocna?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2011-10-23, 18:24  

A propos mleka. Wiadomo, że w zwykłym, sklepowym jest coraz mniej mleka w mleku, ale mimo wszystko wolę takie, niż prosto od krowy, nieprzetworzone. Ze względu na smak oczywiście.

twardy 
Boixos Nois

Piwa: 111/140
Wysłany: 2011-10-23, 19:08  

Ja jako że od niedawna mieszkam na wsi, to jem dużo warzyw/owoców etc. z własnego ogródka :) Niektóre nawet wychodowane przeze mnie. Wiadomo warzywa, owoce, jaja, a nawet mieso ze zwierzat z eko chowu smakuje inaczej. Jeśli już kupujemy to od rolników. Wyjątkiem jest mleko, które nieprzetworzone lubię tylko ja, a że nie bardzo mam czas po nie chodzi to pije sklepowe.

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2011-10-23, 19:21  

A propos jaj. U nas ostatnio coś głośno było o tym, że jakiś handlarz/ fermowiec rozwoził po ryneczkach starowinki, które siedziały z jego wytłaczankami i wciskały kit, że dziś rano wybierały te jaja ich własnym kurom spod kuperków.

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Piwa: 161/161
Wysłany: 2011-10-23, 19:38  

Swoje owoce i warzywa w lecie to raj, ja taki wlasnie mam. :D Choc czasem bywa i tak, ze te sklepowe jem, ale raczej niewiele, juz czesciej kupuje od kolegi, ktory ma kilka namiotow z warzywkami i u niego zawsze sa najszybciej dojrzale.
Miodek i jaja tez jest od kogo po sasiedzku zakupic. :]
Kiedys (pare lat temu) pilem tez duzo swojskiego mleka, jako ze bylem (i jestem :P ) najmlodszy w rodzinie to zwykle wlasnie ja "musialem" biegac po to mleko i czesto bywalo tak, ze zanim dotarlem z nim do domu to zostawalo juz tylko nieco mleka na dnie 1,5 lub 2 litrowej butelki- najczesciej bywalo tak wtedy gdy mleko bylo jeszcze cieple, a jeszcze czesciej gdy zachodzilem po to mleko prosto z boiska i chcialo mi sie mocno pic. Po jakims czasie mama stwierdzila, ze skoro tyle od razu wypijam to bedziemy kupowali 2 butelki zamiast jednej. Ale sie wszyscy zdziwili jak raz po graniu przynioslem do domu 2 puste butelki 1,5 l. :D Piekne wspomnienia. Ten smak cieplego mleka prosto od krowy mam nieustannie w pamieci..
Ponoc juz jak mialem kilka lat i babcia szla doic krowe to zaraz za nia szedl kot i ja z kubeczkiem. :D

Praktyka>Teoria ;)

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2011-10-23, 19:54  

ciekawa historia decos. rzeklbym w chuj ciekawa

pozwolisz ze wydrukuje i bede czytal dzieciom na dobranoc jako przypowiastke mlodego harcerza?

zeby nie bylo offtopu

nienawidze mleka. bylem zmuszany do pici mleka w zlobku, przedszkolu i zerowce. od tamtej pory nie moge nawet na nie patrzec. jeszcze do niedawna przez te jebane baby z przedszkola ie jadlem ani serow, smietany itp. do tej pory nie jem np serkow czy jogurtow(w sumie nigdy w zyciu nie jadlem wiec zadna strata)

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
Boberek, kieła, quatro, Szczur
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-10-23, 20:26  

Sielskie życie, Decos. Historia fajna.

Ladia 

Piwa: 266/466
Wysłany: 2011-10-23, 20:32  

W Warszawskich sklepach niemalże nie występuje mleko 1,5%owe!!! ;( smutek x kilka milionów, bo piję tylko takie... a nie produkują jeszcze krów, które dają takie mleko. Nie wiem co z tym fantem zrobić, ale moje życie zaczyna przypominać wielkie pasmo rozpaczy.

Warzywka na bazarku koło bloku. Wmawiam sobie, że są ładniejsze i zdrowsze niż te z supermarketu.

buul 

Piwa: 60/132
Wysłany: 2011-10-23, 20:39  

Poniżej 3,2% to nie ma smaku!

Marchew z Tesco, Ziemniaki z Intermarche, buraki z Lidla... i dzięki temu pożyję dłużej niż Wy! ;P

Ladia 

Piwa: 266/466
Wysłany: 2011-10-23, 20:44  

Ma zdecydowanie smak, 3,2% jest za tłuste. Jak je piłam ostatni raz 3 miesiące temu, to miałam wrażenie, że ten tłuszcz obłazi mi całe zęby i przełyk. Bleee

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2011-10-23, 21:30  

mialem cos na post Ladii odpisac ale pozwolicie, że się powstrzymam. Cóż, starzeję się :P

mleko - staram sie nie kupowac UHT, tylko te butelkowane. Uj wie, które zdrowsze w sumie. Warzywa i owoce mają coraz mniej smaku, a nie bede zapie**alał tramwajem na rynek, żeby walnąć sobie marchewkę na podwieczorek. Smutne to. Najbardziej ubolewam nad jabłukami, bo kiedyś takimi koksami to zajadalem sie po pachy...
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Szczur 

Piwa: 606/906
Wysłany: 2011-10-24, 11:12  

Za dużo dowcipów, też się powstrzymam :P

Niestety, aktualnie mam możliwość zakupu 'z dobrego źródła' jedynie miodu i jaj (czasem jeszcze, ale już coraz rzadziej jest okazja nabyć zayebiaszcze pomidory). Miodem handluje dziewczyna kumpla, której rodzina mieszka na wsi i się tym zajmuje. Jajca z kolei załatwia inny ziomek, którego ciotka ma kuraki u siebie na gospodarstwie.

Mleko z butli, z kolei warzywa i owoce z osiedlowego małego warzywniaka, ewentualnie czasem w weekend jak jestem w pobliżu rynku to zdarza się tam zawitać i zrobić zakupy.
W hipermarketach nie kupuję, chuyem wieje i wszystko takie zupełnie bez smaku...

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2011-10-24, 11:37  

Mleko jest dla cieląt, więc unikam. Poza tym ma w wuj cukru (bodaj 13% dziennego zapotrzebowania w szklance 3.2). Warzywa i owoce w większości mam z działki, ale że mieszkam na Śląsku, to chyba bez różnicy. Pozostałe kupuję tam, gdzie mi po drodze - raz w osiedlowym "warzywniaku", raz w supermarkecie. Na targowisko trafiam rzadko, zresztą odnoszę wrażenie że oni tam też stoją z tym, co kupili na promocji w Realu

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/336
Wysłany: 2011-10-24, 11:37  

a pił ktoś mleko z biedronki?

a poważnie - warzywa mam z ogródka, owoce zresztą też. Nie znaczy to jednak, że nie powąchały nawet oprysku, bo dzisiaj bez tego śmierć dość szybko zajrzałaby im w nasiona. Ale przynajmniej smak słońca mają.

Na targu generalnie wielokroć znajduje się to samo co w markecie. I przyznam, że jeżeli przy marketach jesteśmy to Biedronka faktycznie ma smaczne warzywa :)

twardy 
Boixos Nois

Piwa: 111/140
Wysłany: 2011-10-24, 18:24  

mleko 1,5 procent kupisz w kazdym tesco Ladia

Odpowiedz do tematu