Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kontuzje
Autor Wiadomość
twardy 
Boixos Nois

Piwa: 111/140
Wysłany: 2011-10-23, 15:46  Kontuzje

Kiedyś Mroczny wspominal o zalozeniu takiego tematu (i byc moze zalozyl, tylko ja go nie widzialem), choc bardziej prawdopodobne jest kolejne oszustwo ;-) Otóż pewnie wielu z was poczuje się rozczarowany, ale ja nic mądrego na ten temat nie napisze, oprócz tego iż doznałem kontuzji i oczekuje pomocy.

Do rzeczy. Nie jest to może kontuzja zbyt widowiskowa, ale za to cholernie bolesna. Ja z żoną i zaprzyjaźniona para pilnowaliśmy dzieciaków znajomych. No i oczywiscie wszystkie zaczely wlazic nam na glowe... W pewnej chwili chyba ze 3 szkodniki wlazly mi na grzbiet i cos mi pierdolnelo na koncu plecow i poczatku dupy. Nie było nic słychać za to bardzo boli. W związku, iż dużo przemieszczam się samochodem bardzo mi to doskwiera :/ Co robić?! Mroczny! heelp!

buul 

Piwa: 60/132
Wysłany: 2011-10-23, 20:44  

Lekarz->prześwietlenie->diagnoza->dobranie odpowiedniej metody leczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kendzior
Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2011-10-23, 23:04  

tak, i przeswietlenie wykaze lekka wypukline dyskowa, do ktorej naprawdopodobniej doszło buul? :)

ciezko jest kogos diagnozować na odległosc, w takich przypadkach moge jedynie dac kilka wskazowek jakie kroki ewentualnie podjac, i tu mysle w pewnym sensie sie z buulem zgadzamy.

twardy - jaki to rodzaj bolu z ktorym sie teraz borykasz? przy jakiej pozycji dolega? (poza pozycja siedzaca w samochodzie), jaki jest charakter bolu? piekący, ostry, mdlący (lub cokolwiek innego)?

i przede wszystkim - czy promieniuje na dowolna okolice ktorejs nogi?

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
CnK
buul 

Wysłany: 2011-10-24, 07:43  

Nie no - chodziło mi głównie o pójście do lekarza. Wiem, że masz "moc cytryny", ale chyba nawet Ty nie uleczysz go przez net :)

W sumie zawsze może zrobić zarzucić stan z przed zabawy (menu główne -> load game) :P

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2011-10-24, 08:18  

Prześwietlenie może nic nie wykazać, jeśli to problem z dyskiem - najpewniejszy w tym przypadku jest rezonans.

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Wysłany: 2011-10-24, 12:59  

i właśnie między innymi o to mi chodziło, o czym wspomniał jasiu :)

rtg nie ukazuje uszkodzeń tkanek miękkich, więc przy uszkodzeniach dysków, więzadeł, mięśni itp jest w zasadzie bezużyteczny.

biorąc pod uwagę mechanizm w trakcie którego pojawił się ból stawiam albo na wypukline, albo zwyczajne przeciążenie mięśniowo-więzadłowe. ostatnio opcja jest w zasadzie najbardziej prawdopodobna i najmniej szkodliwa. jeśli ból nie będzie na tyle silny (i nie będzie się nasilał) - poleciłbym poczekać spokojnie kilka dni i zobaczyć czy objawy nie ustają - jeśli okaze się ze nie - wtedy lekarz i badanie, ewentualnie dobry fizjoterapeuta :))

możesz na okolicę bólową kilka razy dziennie stosować ciepłe (nie gorące!) okłady, działają na rozluźnienie mięśni i co za tym idzie zmniejszenie objawów bólowych. gdyby ból przy okładach się zwiększał to zaprzestań stosowania i daj znać. na razie bym poczekał z jakimiś wizytami, chyba że ból bardzo doskwiera :))

buul - oczywiście zgadzamy się, że na odległość go nie wyleczę, ani nawet ze 100% pewnością nie zdiagnozuje, nie ma takiej siły :) ale zawsze w razie potrzeby mogę coś doradzić, i po to właśnie taki temat ;)

Decos20 
Nosiciel buk-klątwy

Piwa: 161/161
Wysłany: 2011-10-24, 13:52  

A ja mam takie (dziwne) pytanie: czy przeswietlenie trzeba robic na golej nodze czy mozna przez gips/bandaz?

Praktyka>Teoria ;)

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Wysłany: 2011-10-24, 16:46  

mozna przez gips bez probemu.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Decos20
Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2011-10-24, 17:12  

Mroczny Rycerz napisał/a:

i przede wszystkim - czy promieniuje na dowolna okolice ktorejs nogi?

a jak tak to co? tniemy :P ?
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

twardy 
Boixos Nois

Piwa: 111/140
Wysłany: 2011-10-24, 18:16  

Ehh no buul odczuwam głównie przy siadaniu np do auta na kibel ;) etc. Ale chyba diagnoza Mrocznego się sprawdza, bo dzis (czyli po 2 dniach) jest juz duuzo lepiej. Tak więc dziś jeszcze ciepła kapiel, masc i do wyra, moze przejdzie :)

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Wysłany: 2011-10-24, 20:00  

to dobrze :)

ale browara w podziece to moglbys postawic, symboliczna wdziecznosc mile widziana :D

a ta kąpiel niech bedzie w cieplej wodzie, nie goracej, to istotne :) zbyt wysoka temperatura dziala odwrotnie i zwieksza napiecie miesniowe, co moze jeszcze objawy pogorszyc. gdyby sie cos dalej dzialo, daj znac :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
twardy
buul 

Wysłany: 2011-10-25, 07:43  

twardy napisał/a:
np do auta na kibel

Fajne masz auto... też takie chcę! :P

Odpowiedz do tematu