Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lionel Messi
Autor Wiadomość
karrollus 

Wysłany: 2015-07-07, 14:52  

Messi jest bezsprzecznie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, jednak w reprezentacji już tak nie błyszczy. Czego przykładem jest właśnie zakończony Copa America, 1 bramka i to z karnego.
Postaw piwo autorowi tego posta

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2015-07-08, 14:57  

Nie jednym z najlepszych tylko zdecydowanie najlepszym. Jego problem w reprezentacji jest bardzo zlozony i Twoj post jest uproszczeniem.

Leo nigdy nie zostal w Argentynie do konca zaakceptowany przez kibicow, dziennikarzy, a nawet kolegow z druzyny. Czepiaja sie, ze nie gral nigdy w Argentynie, ze nie spiewa hymnu, ze nie jest tak naprawde Argentynczykiem tylko Hiszpanem, albo ze sie nie stara w reprezentacji tak jak w Barcelonie. Nie pomagaja mu tez ciagle porownania z Maradona, ktory przeciez mial zupelnie inna osobowosc niz Leo, a nawet pilkarsko dosc znacznie sie roznia, czego niestety wiele osob nie zauwaza.

Moim zdaniem jednak Leo dysponuje wiekszym talentem niz Maradona, ale ten z kolei mial niespotykana charyzme, walecznosc, zadziornosc. Dumny i wyniosly Diego sama osobowoscia paralizowal juz rywali, Messi z kolei zjednal sobie szacunek kibicow i fachowcow skromnoscia i bezkonfliktowym charakterem. Messi strzela z kolei o wiele wiecej bramek, jest wg mnie jeszcze bardziej wszechstronnym pilkarzem.

Ale to wszystko nic, w Argentynie chca, zeby gral jak Maradona, albo przynajmniej tak jak Messi z Barcelony. Obejrzalem prawie wszystkie mecze Argentyny w tegorocznym Copa América i nie widze takiej mozliwosci. W Barcelonie ma silniejsza druzyne niz jakakolwiek reprezentacja narodowa, w ataku gra z 2 najlepszymi napastnikami, na prawej flance moze liczyc na pomoc najlepszego prawego obroncy na swiecie, a w srodku pola graja pilkarze o duzo wiekszym talencie niz Biglia czy Banega. Cenie tych dwoch ostatnich, ale nie widzialbym ich w podstawowym skladzie. Co innego Pastore, u ktorego niestety talent znacznie przewyzsza pewnosc siebie. W ataku z kolei graja Agüero czy Higuaín, ktorzy w naprawde waznych momentach najczesciej zawodza. Ale winny wszystkiemu jest przeciez Messi...

Mimo wszystko uwazam, ze Argentyna druzyne ma calkiem niezla i nie przypadkiem dotarla do finalow Mundialu i Copa América. Glownym problemem jest sztab szkoleniowy. Tak jak nie przekonywal mnie Sabella ze swoja defensywna taktyka, tak nie podoba mi sie tez osoba Taty Martino. Sposob na gre jest zdecydowanie lepszy, ale Tata nie ma posluchu u pilkarzy, nie ma osobowosci jakiej potrzebuje wieczny aspirant do wszystkich trofeow w grze, jakim jest Argentyna. Takim kims jest Simeone, Guardiola, a nawet i Pekerman... Niestety obawiam sie, ze przez ludzi z AFA, Leo do konca kariery nic nie zdobedzie z reprezentacja. Przykro mi ogladac jak sie stara, poswieca sie dla druzyny, a potem po kazdej klesce zostaje kozlem ofiarnym dla prasy i czesci kibicow. Szkoda, bo to nie on jest glownym winowajca, a gdyby AFA potrafila zatrudnic fachowca na stanowisku selekcjonera po nieudanym Mundialu w 2006, Leo moglby miec na koncie jakis tytul z reprezentacja.

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
memphis, 939, Gieneq, domushia, wakabayashi
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2015-07-10, 14:41  

Wszystko to prawda, ale Messi jednak większą część meczu przeczłapał. Można zwalać na tragicznych partnerów w pomocy za których musiał robić grę, za łamagi w ataku z którymi nie ma takiego feelingu jak z Neymarem czy Suarezem. Jednak od najlepszego piłkarza świata wymagam, żeby w meczu przeprowadził te dwie -trzy akcje, poderwał zespół do gry. Niestety Messi w finale jednak zawiódł.

Prawdopodobnie na kolejnych mistrzostwach świata Argentynę będzie prowadział Simeone, jak nie z nim to już raczej z nikim nie uda się Argentynie tego osiągnąć z tym pokoleniem piłkarzy, którzy na papierze są mocno, a na boisku są zbieraniną.

green 

Piwa: 307/76
Wysłany: 2015-07-10, 15:48  

Pred napisał/a:
od najlepszego piłkarza świata wymagam

Tak to się w świecie porobiło, że trudniej od siebie wymagać niż od innych.
Świat od Ciebie niczego nie wymaga. Tak łatwiej żyć, prawda?

Trochę umiaru, chyba że traktujemy Leo jako coś Boskiego, wtedy mamy prawo narzekać, mój Boże czemuś to uczynił...

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2015-07-11, 10:43  

Przekonały mnie Twoje argumenty.

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2015-07-11, 14:45  

tak jak bardzo ciezko przychodzi mi krytykowanie leo, tak musze sie zgodzic z predem. zdarzaja sie mecze, gdzie messi gra swietnie i w ogole nie ma to odzwierciedlenia w wyniku, bo koledzy wszystko zaprzepaszczaja, ale akurat w obu finalach messi sam nie pokazal nic ciekawego

troche obrazkow dla tych, ktorzy lubia cyferki jak ja: (nie umiem pomniejszyc)

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Boberek, soppa, Boraś
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2015-07-12, 22:35  

Czy to na pewno wina Messiego? Ponizej ciekawa analiza gry Leo w finale Copa América, autorstwa katalonskiego trenera:

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
kieła, wakabayashi, twardy, arribas
Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2015-07-24, 12:44  

https://www.reddit.com/r/...ps_by_category/

Nieprawdopodobna robota.

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
trent, Nederlander, Boraś
Cartmann 

Piwa: 455/268
Wysłany: 2015-12-02, 10:20  

Messi:
Cytat:
Chciałbym, aby wśród trzech nominowanych do Złotej Piłki, obok Neymara, znalazł się też Suárez. Jednak uważam, że Cristiano zrobił wystarczająco dużo, by też tam być

Cristiano:
Cytat:
Jeśli powiedziałbym to, co myślę o nagrodzie dla Messiego, trafiłbym do więzienia

:dance:

Benio 

Piwa: 50/64
Wysłany: 2015-12-19, 10:43  

Ciekawy jestem podobnej kompilki z cristiano. Co by się tam znalazło poza hat-trickiem przeciwko Szwecji? gole z malmo, espanyolem czy numancia?

http://www.youtube.com/watch?v=sIwHsMMkNe4

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
Dodo, Boberek, 939, kieła
JeLeN 
Przyjaciel Forum

Piwa: 27/131
Wysłany: 2016-01-12, 16:20  

W tym filmiku 2 razy Messi obija obramowanie bramki po rzucie wolnym, ciekawe czy jest jakaś statystyka ile razy tak mało brakło mu do gola po wolnym bo obił bramkę.

Benio 

Wysłany: 2016-01-12, 18:52  

JeLeN, masz policz sobie w tym filmiku. I dodaj do tego jeszcze z 5 razy z tego sezonu i Ci wyjdzie. :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
JeLeN
noir_desir 

Piwa: 147/203
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-01-27, 15:39  

Perełka, a w pierwszym komentarzu mamy, co oni tam mówią...

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2016-01-31, 11:47  

Benio napisał/a:
JeLeN, masz policz sobie w tym filmiku. I dodaj do tego jeszcze z 5 razy z tego sezonu i Ci wyjdzie. :)

aktualizacja - z samego obecnego sezonu:

Benio 

Wysłany: 2016-02-01, 11:38  

Dużo tych hat tricków bez karnych. :spoko: Jeszcze brakuje jednego z tego sezonu.

Odpowiedz do tematu