Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Blancos llorones saludad a los campeones!
Luis Figo
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
MŚ 2014 - Brazylia
Autor Wiadomość
tomixx 

Piwa: 303/106
Wysłany: 2014-06-23, 18:24  

:D
Postaw piwo autorowi tego posta

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2014-06-23, 22:47  

http://babb.telegraph.co....world-cup-ever/

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
chaos
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2014-06-24, 09:39  

http://eurosport.onet.pl/...nald-tusk/p6f86

Piękny akcent! :D Brawo dla p. Leszka - Polska obecna na mundialu!

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2014-06-25, 08:49  

To tak szybko, kilka zdań na półmetku ostatniej kolejki.

Brazylia wg mnie nie powinna mieć problemów z Chile, bo w ofensywie są bardzo mocni, zbyt mocni na obronę Chile.
Meksyk to jest niesamowita drużyna. Wychodzą z ciężkiej grupy, mając tyle samo punktów co Brazylia, do tego będąc 3 czy 4 prawidłowo strzelone bramki w plecy. W starciu z Holandią oceniam szanse obu drużyn, jak ja to mówię, fifti-fifti - obie ekipy są niesamowicie ustawione taktycznie i pod tym względem będzie to arcyciekawy mecz. Jak na razie chyba najciekawszy mecz 1/8 jak dla mnie.

Greków przed Mundialem zostawiłem w grupie i cóż za niespodzianka! Wyrwali ten awans rzutem na taśmę, ratując twarz Europy, którą splamili Hiszpanie, Włosi czy Chorwaci (Anglików raczej wszyscy skreślili, choć zagrali bardzo przyzwoite spotkania i autentycznie mi ich szkoda). I wcale nie stawiałbym ich na straconej pozycji w meczu z Kostaryką po tym, co widziałem wczoraj w ich wykonaniu. Moi faworyci, czyli Kolumbia, na razie zgodnie z planem :D Starcie z Urugwajem będzie równie ciekawe (fuck me, co jest nieciekawe na tym Mundialu?! :D ), bo w eliminacjach obie drużyny wygrały u siebie, choć Kolumbia w bramkach jest lepsza: 4-2. Liczę, że trener Cafeteros postawi w tym meczu na Jamesa i Martineza od 1 minuty, bo Gutierrez i Ibarbo wypadli znacznie gorzej.

Dawać kolejne meczyska! :imwee: :fala: :soccer: :banan: :piwo: :yoyoyo:

fifi_fcb 

Piwa: 1/2
Wysłany: 2014-06-25, 17:11  

Mnie nadal Brazylia jakos nie przekonuje. Niemcy, Francja, Holandia w nich upartywałbym jakiegos faworyta.

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2014-06-27, 10:42  

oj kakaja bol! :D

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2014-06-27, 11:05  

Poki co Mundial bardzo pozytywnie mnie zaskakuje swoim poziomem pilkarskim. Malo jest slabych druzyn, ktore zamykaja sie w swoim polu karnym i bronia cala jedenastka. Zagral tak Iran, troche probowali Wlosi z Urugwajem, a poza tym to glownie postawiono na atak. Nigeria, Ghana, Japonia, Algieria czy Kostaryka graja do przodu i ladnie sie ich ogladalo.

W srode wreszcie jakis dobry mecz Argentyny i Messiego. Zobaczcie co o tym mysli bramkarz Nigerii Enyama:

http://www.marca.com/2014...3&s_kw=Facebook

:D

Wciaz Argentynczykom brakuje do osiagniecia mistrzowskiego poziomu, ale z tak zainspirowanym Messim moga to osiagnac. Swietnie zagrali tez di Maryja i Mascarpone. Slabymi punktami druzyny sa Marcos Rojo i chocby Gago, ktory z Nigeria tracil sporo pilek. Argentyna powinna do polfinalu jakos sie doturlac. Przeciwko Szwajcarii czy Belgii Messi powinien im wystarczyc, ale potem moga juz sie spotkac z Holandia lub Meksykiem. Ludzie mowia, ze FIFA specjalnie ulozyla Argentynie latwa drabinke, ale z drugiej strony po swojej stronie mogli miec Portugalie, Anglie, Wlochy, Urugwaj, Kolumbie, Francje, Niemcow a nawet Brazylie. Ulozylo sie tak, ze maja Belgie, USA, Szwajcarie, Grecje, Kostaryke, Holandie i Meksyk. Ale to juz nie wina Argentynczykow, ze Portugalia, Anglia czy Wlochy daly ciala i odpadly w fazie grupowej...

Schumack 

Piwa: 224/380
Wysłany: 2014-06-27, 11:50  

Nie wiem skad pomysl, ze sam Messi starczy na Belgie.

Belgia moze jakos nie imponuje poki co, ale to ciagle duzo lepsza ekipa niz Nigeria.

Mentor 

Wysłany: 2014-06-27, 12:07  

Argentyna w defensywie gra tak słabo, że Belgowie mają aż nadto ognia, aby ich usmażyć. Do tego obrona Belgów jest lepsza od tego co do tej pory widzieli Argentyńczycy. Dla mnie nie są nawet faworytem aczkolwiek kontuzja Aguero może pomóc bo grał fatalnie.

Póki co jedna obydwa zespoły muszą jeszcze awansować, aby się spotkać.

fifi_fcb 

Wysłany: 2014-06-27, 23:17  

Jezeli dojdzie do spotkania Argentyny z Belgia to wg mnie szanse beda 45-55.
Belgownie znacznie lepiej ulozeni niz dotychczasowi rywale ekipy Messiego a zaskoczyc tez maja kim...

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2014-06-29, 21:41  

Niedola angielskiego fana w USA (po ang):

http://www.bbc.com/news/magazine-28059445

Uwielbiam ten brytyjski sposób dowcipkowania i ironię. Po tej lekturze stwierdzam też, że z tą reprą, oglądaniem jej porażek, kibicowanie i wiarą to jesteśmy tak cholernie podobni, że może sobie przybić z nimi piątkę. Bez ironii :D
Polecam!

fifi_fcb 

Wysłany: 2014-07-02, 17:50  

Chyba jednak wolalbym nasza reprezentacje z ich poziomem a nie odwrotnie.
A tekst spoko :D

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2014-07-03, 11:31  

Schumack napisał/a:
Nie wiem skad pomysl, ze sam Messi starczy na Belgie.

Troche z tym przesadzilem, ale chcialbym przypomniec, ze Messi juz nie raz wystarczal na Real Madryt, Arsenal i wiele innych silnych druzyn. Prawda jest jednak, ze w klubie gra z o wiele zdolniejszymi pilkarzami, w reprezentacji Argentyny poza di MarĂ­a i kontuzjowanym AgĂźero Leo ostatnio nie ma z kim za bardzo pograc.

Obejrzalem Belgow przeciwko Stanom i zrobili na mnie bardzo dobre wrazenie. Silni napastnicy w postaci Origi i Lukaku, swietny Hazard, niebezpieczny de Bruyne, w pomocy Dembele, bardzo silna obrona kierowana przez Kompany'ego i najlepszy w tym momencie bramkarz na swiecie.

W Mundialach spora role zazwyczaj odgrywa historia danej druzyny. Historia oczywiscie nie gra, ale jej przejawem jest zwycieska mentalnosc i pewnosc siebie. Tych dwoch rzeczy Argentynczycy maja duzo wiecej niz talentu bo na papierze z Belgia przegrywaja. A Messi w najwyzszej formie moze zdecydowac kazdy mecz, co do tego nie mam zadnych watpliwosci.

Nie jestem jakims szczegolnym optymista przed tym meczem, ale widze szanse. Na pewno bedzie bardzo ciezko, Messi bedzie odciety od kolegow i na pewno Belgowie skupia sie na nim, a wtedy reszta jest odcieta od swojego rozgrywajacego. Mam nadzieje, ze albicelestes dadza jakos rade...

gelex 
CatMorderca

Piwa: 576/335
Wysłany: 2014-07-03, 11:36  

Nie wiem o jakiej mentalności Argentyńczyków piszesz Ned, bo oprócz trzech wspomnianych przez Ciebie graczy nie ma tam nikogo kto tę mentalność zwycięzcy mógłby wnosić...

Drużyna bez ładu i składu... najprościej rzecz ujmując. A co za tym idzie, dla mnie jest to drużyna bez mentalności zwycięzców również.

Tym bardziej, że wyżej cenię sobie młodzieńczą zadziorność i charakter Belgii, choć im do kolektywu też daleko. Imo, to dla mnie najsłabsza ćwierćfinałowa para.

A kibicować mam zamiar Kolumbii, drużynie która wywarła na mnie ogromne wrażenie...

Mentor 

Wysłany: 2014-07-03, 12:08  

Ja po kolejnych spotkaniach muszę uaktualnić swoją opinię. Wcześniej pisałem zachowawczo, że Argentyna w starciu z Belgią nie będzie faworytem. Po ostatnich spotkaniach uważam, że faworytem są Belgowie i to wcale nie minimalnym.

Odpowiedz do tematu