Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Blancos llorones saludad a los campeones!
Luis Figo
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Napoje - Bezalkoholowe
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2011-06-20, 01:15  Napoje - Bezalkoholowe

Gorace lato juz prawie w pelni wiec pytanie jest nastepujace .

Jaki jest Wasz ulubiony napoj (bezalkoholowy) ?? ????

Jesli o mnie chodzi to obecnie prym wiedzie schlodzona Fanta Fruit Twist wczesniej mialem okres picica wody mineralnej niegazowanej najlepiej tez mocno schlodzonej .

Od momentu przybycia do Anglii polubilem tez bardzo sok zurawinowy :)

Za czasow mieszkania z rodzicami prym wiodly soki robione przez moja mame rozcienczane najczesciej z zimna woda z kranu lub herbaty rozpuszczalne rowniez rozrabiane z z zimna kranowa .

Aha no i jako popitka do wodeczki to sok z czarnej porzeczki :)

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2011-06-20, 07:02  

Pepsi, Mountain Dew, Red bull & Nestea

jak chce zrzucić wagę to muszę rzucić to cholerstwo [']
nie wiem jak tu.
Postaw piwo autorowi tego posta

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2011-06-20, 07:09  

Polecam muszyniankę niskonasyconą co2 - nie jest tak monotonna jak niegazowane, a przy tym dobrze sie ja pije nawet nie schlodzona

poza tym pijam ostatnio colę zero, ale mam już powoli przesyt więc chyba zarzucę

kawy praktycznie nie pijam, czasem do towarzystwa, herbate w pracy 1-2 do sniadania. glownie zyje na wodzie

Anik 

Piwa: 80/187
Wysłany: 2011-06-20, 08:03  

Praktycznie herbata w każdej postaci (poza rozpuszczalną), wystarcza mi do życia. Ostatni kupiłam senchę melon z miodem i jest przepyszna, akurat na gorętsze dni.

Tak poza tym uczę się pić wodę mineralną, bo pijam za mało płynów.

Z napojów inszych: Pepsi Twist, Ice Tea - Red Tea, Burn i soki Hortex'u.

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2011-06-20, 10:21  

w zasadzie tylko woda, najelpiej Zywiec niegazowana

do wodki i jak wpadaja jacys znajomi to napoje z Tymbarka lub Pepsi, Fante.

ale ogolnie proporcje mam takie ze na 5l wody wypijam 0,5l jakiegos innego napoju, wiec w zasadzie pijam tylko wode, ale nie ciepla i nie z lodowki :) najlepiej w temp pokojowej.

kaw, herbat itp nie pijam. czasem herbata jak mam kaca ale bardzo zadko

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2011-06-20, 10:51  

z racji problemów żołądkowych praktycznie tylko woda niegazowana. ostatnimi czasy dużo zielonej herbaty, ale przepadam też za earl greyem i zwykłą czarną.

z soków bardzo lubię Tarczyn multiwitamina i czarna porzeczka.

kawy, cole i napoje gazowane tylko jak mnie najdzie ochota, ale staram się wystrzegać.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-06-20, 11:04  

Ja tylko wrzucę trochę informacji tym, którzy chcą prowadzić "świadome zakupy".

Wody mineralne

Kolega studiujący geografię w ramach projektu na uniwerku przeprowadzał z grupą test polskich wód mineralnych i źródlanych. Powszechnie wiadomo, że mineralna>>źródlana. Z wód mainstreamowych najgorsza (w znaczeniu: niewiele lepsza od Kranowianki ;) ) to... Żywiec, która jest tak popularnie popijana. Wspomniana przez baixa Muszynianka niskonasycona CO2 okazała się być w 3 najlepszych - rzeczywiście smakuje inaczej niż inne wody i świetnie gasi pragnienie. Również moja ulubiona. Do niej dołączamy Galicjankę i, cenowo najbardziej przystępną, Cisowiankę. Osobiście jednak, Galicjanka i Muszynianka smakiem i efektem znacznie odstają od reszty.

Produkty sygnowane przez Coca-Colę

http://cia.media.pl/nie_chca_killer_coli
http://cia.media.pl/jak_coca_cola_uwiodla_pah
http://cia.media.pl/dzieci_pracownicy_coca_coli

Tak, żebyście wiedzieli, za co płacicie.

yerba mate

Jeśli Ned nie sprawdzi tematu i nie napisze tutaj nic, to ja napiszę obszerniej o napoju, który stał się chyba rytualną i podstawową częścią mojego życia - yerba mate.

BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/108
Wysłany: 2011-06-20, 18:50  

Stawiam na Killer-Colę, aby dzieci w Salwadorze z głodu nie zdechły :))

zyly 

Piwa: 233/216
Wysłany: 2011-06-20, 19:14  

Ja pragnienie gasze najchetniej zimnym Nestea lub Powerade(czerwony lub niebieski, inne raczej mi nie podchodza).

Woda? Hmm, jak jest to preferuje dobrze schlodzona gazowana Krople Beskidu. Innej tez sie napije, ale juz nie z takim smakiem.

Od czasu do czasu pijam herbate z cytryna, lubie tez rozpuszczalna kawe z mlekiem. Jednak kawa i herbata prym wioda raczej jesienia i zima a w okresie wiekszego ciepla wole napoje schlodzone

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2011-06-20, 19:20  

Woda mineralna to jeden z produktów, których najbardziej mi brakuje w Barcelonie - wygląda na to, że tutaj takiej opcji nie ma!

Zgadzam się z Chaosem co do marek - Galicjanka, Muszynianka, a przede wszystkim Muszyna, która ma najwyższą zawartość dobroci. Tyle że nie wiem, czy przypadkiem jakiś czas temu Muszyna nie została wchłonięta przez Muszyniankę, bo pamiętam, że pod koniec bytności w ziemi ojców miałem problem z jej znalezieniem.

To najlepsza rzecz z bezalkoholowych, choć poza tym lubię też wszelkiej maści Kubusie i soki, te ostatnie chętniej cytrusowe.

Z napojów mniej naturalnych rządzi Limon y Nada od Minute Maid/Cappy (nie pamiętam, jak się w PL nazywa) - świetna na kaca!

Z zupełnie niezdrowych Pepsi, Sprite i Burn.

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2011-06-21, 00:18  

Muszynianka niskonascyona CO2, zielona herbata, czerwona herbata, kawa, yerba mate w takiej kolejności. Rzadko soki, choć nie gardzę. Lubię karotkę i kubusie. A jak nie mogę pić alko w klubie, to chętnie sięgam po czysty tonik !

Z syfiastych, rzadko, piję Lipton Ice tea zielona/czerwona (znowu herbata :lol: ), burn i inne śmiecio-dopalacze, a jak potrzebuje nagłego skoku kofeinowego, to czasem napiję się coli/pepsi.

Generalnie to piję po to żeby się napić, a tymi syfiastymi się nie da, dlatego muszynianka rulezz i jest lepsza niż rutinoscorbin z cytryną na kaca (stosować przed, bo post, to już tak dobrze nie wyleczy :P ).

Kilkanaście lat temu piłem dużo kolorowych syfów, a potem kompletnie zmieniłem preferencję i teraz woda mineralna for life. No i jak się już wkręcisz w picie czystej wody, to zaczynasz zauważać, że różnią się smakiem i np. że żywiec zdrój to kompletnie bezwartościowy syf, który ma się dobrze, tylko dzięki potężnemu marketingowi.

Jerry P 
Guti maricon!

Wysłany: 2011-06-21, 01:21  

Zywiec rulez :) od czasu do czasu pije Klople beskidu

Zywiec jest woda w ktorej jest najmniej mineralow. Niektorym ludziom, szxczegolnie w podeszlym wieku, nie poleca sie picia Zywca ze wzgledu na brak/mala ilosc niektorych pierwiastkow. Dlatego sa inne wody ktore maja wyskoa zawartosc wapnia itp. i mozna nimi uzupelnic pewne braki w organizmie

Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2011-06-21, 03:16  

Żywiec swego czasu reklamował się jako woda dla matek i dzieci i chyba nawet miał na etykiecie matkę z dzieckiem a tej wodzie odżywczo jest bliżej do kranówy niż mineralki.

najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2011-06-21, 09:55  

Jerry P napisał/a:
Zywiec rulez :) od czasu do czasu pije Klople beskidu

Zywiec jest woda w ktorej jest najmniej mineralow. Niektorym ludziom, szxczegolnie w podeszlym wieku, nie poleca sie picia Zywca ze wzgledu na brak/mala ilosc niektorych pierwiastkow. Dlatego sa inne wody ktore maja wyskoa zawartosc wapnia itp. i mozna nimi uzupelnic pewne braki w organizmie

zacznij jeszcze pić primavere i górską naturę(?) i śmiało będzie można stwierdzić, że sięgasz po największy syf wśród wód :)

muszynianka i cisowianka rządzą na mieście

Jerry P 
Guti maricon!

Wysłany: 2011-06-21, 10:00  

Steve napisał/a:
Żywiec swego czasu reklamował się jako woda dla matek i dzieci i chyba nawet miał na etykiecie matkę z dzieckiem a tej wodzie odżywczo jest bliżej do kranówy niż mineralki.

powiedz po co dziecku dodatkowe brekujace pierwiastki, ktore ma wiekszosc wod?
niedobory maja zazwyczaj osoby starsze, ktore nie moga robic pewnych rzeczy i musza to uzupelniac poprzez wode. male dziecko nie bardzo.

Odpowiedz do tematu