Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kuryl
2012-07-20, 17:43
Josep Guardiola
Autor Wiadomość
imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2008-05-01, 14:34  Josep Guardiola

Pep - najpoważniejszy kandydat to objęcia schedy po Rijkaardzie :]

Rocznik 71, w FCB od 1990 do 2001 (łącznie 379 występów, 263 w lidze), potem kolejno Brescia, Roma, Brescia, Al-Ahli (Katar), Dorados de Sinaloa (Meksyk). W reprezentacji Hiszpanii 47 występów, w reprezentacji Katalonii 7.

Katalończyk, członek Dream Teamu, kapitan od 1997, uczestnik IO w BCN i MŚ 1994.

Trener FC Barcelony B od aktualnego sezonu.

Osobiście jestem przeciw tej kandydaturze. Kolejny trener-kumpel, rok młodszy od Thurama, zero doświadczenia. Rok w 4 lidze - może awansuje z dzieciakami, a może nie (decydują baraże z kilkoma przeciwnikami). Wśród jego plusów wymieniany jest ofensywny styl gry jaki preferuje, a Barca B wcale nie strzela masy bramek, choć na pewno jest to "futbol na tak". Reasumując - za wcześnie, dużo za wcześnie. Jakie jest jego doświadczenie trenerskie przy takim Laudrupie?

Jak na razie jego szanse na objęcie FCB są chyba największe. Ponoć jakieś 2 tygodnie temu w Sporcie opisano pokrótce jego filozofię (sam tego nie widziałem). Miałyby być 2 sesje treningowe dziennie, wspólne posiłki zawodników i ogólnie większa integracja grupy przez większą ilość czasu spędzaną wspólnie. Poza tym zmiany wśród ogólnie pojętego sztabu od przygotowania i lekarzy, transfery tylko za zgodą trenera oraz więcej wariantów taktycznych niż 4-3-3.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

Bask 
You want this?

Piwa: 161/191
Wysłany: 2008-05-01, 14:43  

Według Sportu Pep ma poparcie od 50% zarządu, Mou od 30%, a Pellegrini od 20 % :) Pep nie jest jeszcze gotowy. Dla mnie mógłby być asystentem nowego trenera od nowego sezonu, ale na stanowisko 1 trenera Blaugrany nie ma odpowiedniego doświadczenia. Fajny za to ma bilans spotkań wyjazdowych z Barceloną B 6-6-5 :D . Jeśli zarząd chce trenera w podobnym stylu to Laudrup jest dużo lepszą opcją(według sportu zarząd odrzucił tą propozycję :| ). Z tych wymienianych przez Sport - Mourinho i Pellegrini to lepsze kandydatury niż nasza była piłkarska gwiazda.

EDIT:
Do tego co było kiedyś w Sporcie:
Była wzmianka o tym, że Guardiola wprowadziłby więcej treningów fizycznych. Zawodnicy mieliby wyznaczone, kiedy mają jeść i iść spać :P
Na końcu artykułu było też o tym, że Pep chce w dużej mierze odpowiadać za transfery. Wzmocnieniami mieliby być zawodnicy o większych predyspozycjach fizycznych niż Ci obecni :) ( Mertesacker, Zigic itd :P ).

mikaelus 

Piwa: 729/976
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-05-01, 17:52  

Pep może będzie kiedyś wielkim trenerem, ale dawanie mu teraz steru pierwszej drużyny byłoby głupotą i ogromnym ryzykiem. Niemniej jednak historia podpowiada, że w przeszłości zarządy podejmowały podobnie absurdalne decyzje i kto wie czy nie stanie się tak tym razem. Z drugiej strony myślę, że Laporta nie jest takim kretynem, żeby ryzykować swoją głowę wystawiając kogoś kogo jedynym sukcesem jest parę wygranych meczów w 4 lidze. Podejrzewam, że to Txiki może wywierać duża presję na zatrudnienie właśnie Pepa, chcąc zachować większą kontrolę nad pierwszą drużyną - ktokolwiek z mocnym nazwiskiem na bank nie pozwoliłby Beguiristainowi za bardzo poszaleć.

W tej chwili najlepszą opcją po odejściu Ryja wydaje się być Mou, choć on sobie sporo popsuł (u mnie także, bo z czasów jego sukcesów w Porto naprawdę go podziwiałem i bardzo lubiłem) durnymi wygłupami przy okazji meczów z nami. W ogóle wydaje mi się, że Mou dlatego jeszcze się nigdzie nie zadekował, bo liczy na ofertę od nas. Z drugiej strony jesteśmy właściwie jedynym zespołem, który mógłby go teraz zatrudnić. Nie wydaje mi się, żeby jakoś specjalnie chciał pójść do Włoch, a w Anglii też nie ma dla niego drużyny. Właściwie to tylko Calderon mógłby nam przeszkodzić jakimś absurdalnym ruchem w stylu zwolnienie Schustera. Tak więc i Mou nie ma gdzie iść i my nie mamy kogo innego wybrać - bo o takim Hiddinku ani się nic nie słyszy, ani specjalnie nie jest do wyjęcia z reprezentacji Rosji.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2008-05-02, 10:10  

Debilna decyzja ktora nic nie zmieni i Barca dalej bedzie grac milionem podan w srodku pola, totalnie bez wykorzystania stalych fragmentow gry. To kompletnie kretynska taktyka, przy sposobie gry FCB w kazdym meczu ma kolo 10 rzutow roznych i kilka fauli pozwalajacych na dosrodkowania, liczba goli zdobytych w taki sposob to jedna bramka Milito, chyba ze o czyms zapomnialem.
Innym taktycznym mistrzostwem sa rzuty wolne z 30-35 metrow, kazdy inny zespol gra wrzutke na pole karne, a ulubionym stylem Barcy jest podanie 2 metry w bok do kolegi i pchanie sie srodkiem. Nic dziwnego ze kiedy forma nie jest najwyzsza wygrana lub remis z Barca sa smiesznie latwe. Wystarczy zablokowac zawodnika ktory akurat ma pilke i po sprawie.

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2008-05-02, 12:15  

Caly czas mam nadzieje, ze temat Pepa to jakies glupie nieporozumienie lub plota... Szkoda by bylo stracic nie tylko kolejny sezon, ale i kilku zawodnikow, z ktorych dobry trenejro z autorytetem potrfilby jeszcze wiele wykrzesac.

Fydlej 
'Mareczek'

Piwa: 13/22
Wysłany: 2008-05-02, 13:05  

Na szczęście to tylko "Sport". Barca, to naprawdę wyjątkowy klub, skoro w takiej sytuacji, kiedy potrzeba doświadczonego fachowca, nowym trenerem miałby zostać Guardiola.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-05-02, 13:09  

nie wiemy jaki jest pep, moze faktycznie zaimponowal zarzadowi swoja pracą z B, ciezko mi to ocenic. mimo wszystko wolalbym zeby na taki eksperyment nie decydowac sie w takim momencie. cruijff na ławkę!

Fydlej 
'Mareczek'

Piwa: 13/22
Wysłany: 2008-05-02, 13:13  

Też miałbym wiele pomysłów. :D

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2008-05-04, 21:37  

Pep najwcześniej za parę lat. Niech sobie potrenuje rezerwy (które są bliskie awansu do Segunda B). potem praca w jakims pierwszoligowcu i po jakimnś czasie się zobaczy co z niego za trener będzie

Bask 
You want this?

Piwa: 161/191
Wysłany: 2008-05-05, 22:07  

Według MD i Sportu i TV3 Pep został wybrany na nowego trenera Blaugrany :) Jeśli to prawda to Laporta nieźle ryzykuje. Oby tylko jakiegoś sensownego asystenta wykombinowali :]

Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2008-05-05, 22:24  

Tylko cud moze uratowac tylek Laporcie, a ja mam dosc zenujacej gry Barcelony, co za frajerstwo :/

Barca si, Laporta no !!

A co tam, najwyzej zaloze temat 'przepraszam' :]

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2008-05-05, 22:28  

Jeżeli to prawda, to moim zdaniem jest to beznadziejne posunięcie. Pep jest niedoświadczony, a w takim momencie potrzebujemy trenera charyzmatycznego i twardego, który mógłby wykrzesać cokolwiek z tej ekipy. Zdecydowanie wolałbym Laudrupa (już nie mówiąc o Jose)
i w roli asystenta Guardiola.

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2008-05-05, 23:20  

mam nadzieję, że pismakom w Hiszpanii zjadło się jedno słwo i miało być drugim trenerem :-)

jeżeli Pep miałby być pierwszym to ja wolę, żeby Ryjek został

Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2008-05-06, 01:09  

Z dwojga złego, też wolałbym Ryja. Mam nadzieje ze sprawa się jeszcze wyprostuje jakims cudem. W kazdym innym wypadku, uznam Laportę za średniego prezydenta, ktoremu udalo sie w swoim czasie sprowadzic Ronaldinho do klubu (kiedy ten był najlepszy na świecie), mimo że faktycznie chciał Beckhama. Kolejnego zawalonego sezonu nikt mu nie wybaczy i Sandro zje go w wyborach.

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2008-05-06, 10:23  

ale jak pomysl z guardiola wypali, to laporta 2035

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
najt, eshall
Odpowiedz do tematu