Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Boberek
2016-07-06, 18:49
Xavi
Autor Wiadomość
Voyteck 

Piwa: 545/288
Wysłany: 2013-09-12, 00:12  

Odpieprzcie się od generała!

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Wit Ż.
939 

Piwa: 119/144
Wysłany: 2013-09-21, 14:14  

Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2014-01-16, 13:07  

699 wystepow "czawiego" w pigulce -infografika Marki

I teraz w ramach luznej dyskusji dzis rano wloski Sky sport podalo ze Xavi po sezonie dolacza do ekipy Henryego (New york red bulls) . Sam Xavi w mundo Deportivo wszystkiemu zaprzecza ...

Czy wymyslicie ze kierunek USA lub ktorys z krajow "szejkow" wchodzi w gre i jest cos na rzeczy ?? ? Moim skromnym zdaniem powinien wygrac w tym sezonie jakies trofeum i odejsc po sezonie w glorii chwaly lub w przyszlym sezonie usiasc na lawce dajac szanse na to zeby ktos go powoli staral sie zastapic w 1 skladzie...

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-01-16, 13:27  

Xavi zdaje sie rezygnuje po Mundialu z reprezentacji, pewnie chce oddac się w stu procentach Barcelonie. W zwiazku z tym bedzie mial mniej meczow do rozegrania, nie bedzie jezdzil na zgrupownia, totez teoretycznie bedzie mial wiecej sily grac w klubie. Szczerze powiedziawszy, nie wiem czy to dobrze, bo Tata bedzie pewnie dalej gral once de gala, dodatkowo dostajac do tego argument wlasnie w postaci odejsca Xaviego z kadry.

Dziennikarze i kibice beda sie dziwic czemu Creus gra dalej kosztem takiego Cesca, a Tata bedzie mowil zapewne 'nie gra w reprezentacji, ma wiecej sily na gre dla nas na najwyzszym poziomie'. Aczkolwiek to tylko przypuszczenia ;)

Chociaz z drugiej strony... jesli Xavi jest naprawde cule i chce dla Barcelony jak najlepiej, powinien wiedziec, ze jego czesta obecnosc w '11' nie podnosi jakosci naszej gry. No ale hajs musi sie tez zgadzac.
nie wiem jak tu.
Postaw piwo autorowi tego posta

noir_desir 

Piwa: 147/203
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2014-01-16, 14:14  

Xavi odchodzący z Barcelony? Nie, nie, nie! Takich legend się nie puszcza, powinien zakończyć u nas karierę. Oczywiście widać już regres w jego grze, ale on wciąż może być tej drużynie przydatny. Poza tym akurat w tym sezonie to Iniesta prezentuje się gorzej. Od przyszłego sezonu zadaniowiec i będzie ok.

Wiem, że on ostatnio irytuje. I ja też pisałem o nim różne rzeczy. To jednak nie jest idiota. Jestem przekonany, że wyczuje, kiedy trzeba cofnąć się i ustąpić pola innym zdecydowanie. Aleto nie ten sezon, bo w tym to nie on jest z tych naszych cracków najsłabszym ogniwem i jeśli chodzi o poziom pomocy to ustawiłbym to tak: Busi>Cesc>Xavi>Iniesta>Song>Roberto. A jeśli nie, to rolą trenera jest wybieranie składu. Stanowczo protestuję przeciwko wykopywaniu z tego klubu kogoś takiego jak Xavi.

A jeśli prawdziwy jest ten artykuł na FCB - http://www.fcbarca.com/53...-czy-katar.html - to nie łudźcie się, że działania zarządu wynikają z pobudek sportowych. Xavi się kumpluje z Laportą, imprezuje z nim, ciekawe jak na to patrzy pan Rosół.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2014-01-16, 14:19  

Gdyby chodziło o hajs to by odszedł i celebrycił w USA właśnie.

Wierzę w dementi Xaviego (wywiad) a poza tym nie powinniśmy też przesadzać z tym wypychaniem legend z klubu. Wiadomo, że Xavi najlepsze lata ma już za sobą, ale to jest jedna z klubowych legend i to takich najprawdziwszych, nie naciąganych w żadnym stopniu. Pozostaje wierzyć w to, że ma świadomość wymagań i warunków rywalizacji. Sam powiedział, że chciałby zakończyć karierę w Barcelonie, ale do tego potrzebna jest jakość. Tego lata jeszcze na pewno nie odejdzie, ale nie powinniśmy się na to oglądać i po prostu ograniczać jego rolę jeżeli nie gwarantuje odpowiedniego poziomu. Sam się zorientuje co jest grane i podejmie odpowiednią decyzję a przynajmniej staram się w to wierzyć.

Wyobrażacie sobie, że jednego lata klub opuszczają trzy legendy? Valdes odchodzi na pewno, Puyol być może zakończy karierę (nie wydaje mi się to niemożliwe) i do tego jeszcze te ploty o Xavim? To by była niesłychana rewolucja, nie tylko na murawie, ale przede wszystkim w szatni.

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Krystianooo, Wit Ż.
mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2014-01-16, 15:11  

xavi ma grac i jesli ktos go zastapi u nas, to absolutnie nie zycze mu lawki, ale jak najwiekszej ilosci spotkan na pilkarskiej emeryturze

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2014-01-16, 15:34  

Trochę nie czaję. 90% głosów w trakcie meczów opowiada się posadzeniem Xaviego na ławkę, a teraz czytam, że bez niego będzie drużyny.
Huśtawki emocjonalne? ;)

Ja też wolałbym, żeby został, ale raczej już na mecze z ogórkami, ew. wejścia na utrzymanie korzystnego wyniku. Na silne drużyny niestety jest już za mało przydatny drużynie w kreowaniu akcji, pressingu, nie wspomnę o stałych fragmentach.

Naprawdę czas pogodzić się z emeryturą Generała, ale hołd za to, co zrobił, oczywiście złożyć.

noir_desir 

Piwa: 147/203
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2014-01-16, 15:47  

Ale gdzie ktoś napisał, że bez Xaviego nie będzie drużyny? Imo wszyscy piszemy o tym samym i chodzi nam o to samo. Xavi w drużynie, ale raczej już nie w pierwszoplanowej roli.
Po prostu takich piłkarzy się szanuje. Na emeryturę to może sobie Real wysyłać Raula. ;)

Mentor 

Wysłany: 2014-01-16, 18:24  

Podbijam pytanie przedmówcy. Kto pisał, że bez Xaviego nie będzie drużyny albo coś w podobnym tonie?

Ale pewnie chaos tylko dorzucił do pieca żeby się paliło :P

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2014-01-16, 19:46  

Rzeczywiście może inaczej odczytałem Wasze intencje, mea culpa.

Xavi to legenda, ale to powinien być jego ostatni sezon jako element once de gala. Musimy iść do przodu, a z takim Xavim tego niestety nie zrobimy.
Idealnie byłoby, gdyby namaścił Fabsa swoim następcą, jakoś oficjalnie. Wtedy nie byłaby to rewolucja, a naturalna ewolucja.

Peace and out :hleb:

Mentor 

Wysłany: 2014-01-16, 20:10  

chaos napisał/a:
Idealnie byłoby, gdyby namaścił Fabsa swoim następcą, jakoś oficjalnie. Wtedy nie byłaby to rewolucja, a naturalna ewolucja.

No coś Ty, przecież zdania w tej sprawie są podzielone, dla mnie wcale nie jest oczywiste, że Fabs byłby idealnym następcą Xaviego i na pewno nie jestem w tym odczuciu odosobniony :>

Rozumiem, że gdyby następcą namaścił Andresito to już by idealnie nie było :> :P

Krystianooo 

Piwa: 179/211
Wysłany: 2014-01-16, 20:11  

z Iniesty i tak nie ma jakiegoś wiekszo pożytku w ataku wiec to jego wybieram na następce Xaviego :P a Febs niech napierdala ciasteczka w pole karne :D

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2014-01-16, 20:20  

To nie musi być kopia, a następca. Imo Fabs bardziej pasuje do regulowania tempa, asyst z głębi pola, w dodatku daje lepszą skuteczność, wyjście na pozycję i grę głową. Choć nad głową musi popracować w innym aspekcie, a mianowicie głupich uwag do sędziego, za co regularnie dostaje kartki.

Co do namaszczeń, to nie spodziewam się, żeby namaścił kogokolwiek, ale jedynie życzyłbym sobie, aby to był Fabs, bo to bardziej ofensywna i zabójcza wersja Xaviego.

Iniesty niech wróci do formy i gra swoje, to nie będzie mu trzeba szukać zastępców ani namaszczeń.

Mentor 

Wysłany: 2014-01-16, 20:25  

No właśnie ze względu na swoje walory ofensywnego to Fabs powinien grać wyżej. Źle mu się klepie z Leo? Źle mu się wchodzi w pole karne i wykańcza akcje? Iniesta jest pod bramką bezradny i rzadko kiedy wpada w pole karne. Ma natomiast technikę, podanie, utrzymanie przy piłce, system zna od podszewki.

Czesio robi masę asyst grając blisko pola karnego, czemu go cofać? Bo grając na pozycji Xaviego to jednak trzeba trzymać taktyczną dyscyplinę a przecież sam Fabs wspominał nie raz o tym, że to był dla niego wielki problem po powrocie z Anglii gdzie gra się zupełnie inaczej, swobody jest dużo więcej.

Oczywiście kopii Creusa nie szukamy, sam to często zaznaczam. Możemy nieco zmienić grę a może nawet powinniśmy, ale wycofywanie Fabsa dalej od pola karnego to IMO zła droga.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Boberek
Odpowiedz do tematu