Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Para que voy a hablar del madrid si soy cule de pies a cabeza
Luis Enrique
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sergio "Kun" AgĂźero

¿A quién quieres?
Cesc
26%
 26%  [ 5 ]
Kun
52%
 52%  [ 10 ]
Alexis Sanchez
0%
 0%  [ 0 ]
Neymar <lol>
10%
 10%  [ 2 ]
Tani, solidni inni
10%
 10%  [ 2 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2011-05-26, 00:48  Sergio "Kun" AgĂźero

Imię i nazwisko: Sergio Leonel AgĂźero del Castillo
Data i miejsce urodzenia: 2 czerwca 1988; Quilmes, Argentyna
Pseudonim: Kun
Pozycja: Napastnik
Wzrost: 172 cm
Masa ciała: 74 kg

Kariera seniorska
Lata Klub M (G)
2003–2006 Independiente 53 (23)
2006-2011 AtlĂŠtico Madryt 175 (74)

Wszyscy orientują się jak gra Kun. Dla mnie jest prawdziwym kotem i typem napastnika/skrzydłowego, który sprawdziłby się u nas idealnie. Przede wszystkim jest świetny technicznie, jak nasi grajkowie, ma raczej poukładane w głowie, a do tego trzyma się równie mocno na nogach co Messi. Wiadomo Leo jest tylko jeden, a Kun to taka prawonożna, gorsza wersja, ale ciągle lepsza niż wielu wielu innych.

Co prawda sporo mówi się o jego przejściu do Realu, ale liczę na jakąś niespodziankę i na to, że jednak nie trafi "do klubu na R :)

Dla mnie priorytetem powinien być Cesc, bo on załatwia nam spokój z pomocą na wiele lat, i jednocześnie wzmacnia nasz atak, bo Iniesta mógłby grywać na skrzydle, a poza tym Cesc w formie, to też bramkostrzelny zawodnik, co udowodnił sezon temu w Arsenalu.

Jeżeli jednak operacja Cesc nie wypali to brałbym kogoś z dwójki Kun/ Sanchez, z dużym wskazaniem na pierwszego. Dałbym nawet te 45 mln, jeśli Cesc i tak miałby nie przyjść tego lata.

Rossi może i jest dobry ale mnie nie przekonuje. Wydaje mi się słaby fizycznie, co nie daje zbyt wielu opcji w ataku w moim odczucie kiedy napotkamy kolejny autobus :hmmm:
A z 2ma argentyńskimi koksami na skrzydłach (albo wymieniającymi się na pozycji '9') nie ma opcji, żeby w pewnym momencie się nie rozkraczył.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2011-05-26, 07:17  

Trochę późno jak na taki temat skoro już jest sprzedany. Kwestia tylko gdzie.
nie wiem jak tu.
Postaw piwo autorowi tego posta

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/335
Wysłany: 2011-05-26, 07:27  

Nigdy nie mogłem sobie wyobrazić duetu Messi - Kun w naszych barwach i dalej przychodzi mit o z trudem. Za to duet Messi - Rossi jest dla mnie lżejszy i przyjemniejszy. Dla Kuna nie ma u nas miejsca, bo z Messim tylko by się odpychali.

Haraszo 
I know you want me

Piwa: 50/102
Wysłany: 2011-05-26, 09:47  

Priorytetem powinien być (i mam nadzieję jest) Cesc. To on tak naprawdę daje nam najwięcej opcji, zarówno w pomocy jak i w ataku. Tłoku wielkiego nie będzie. Nie ma też obaw, że Xavi/Iniesta/Cesc będzie siedział na ławce. Po prostu Iniesta idzie na skrzydło, a Fabs do środka. Taki plan ma Pep i to widać wyraźnie. Inaczej Cesc nie byłby tak forsowany...

Iniesta grając na boku sprawdza się bardzo dobrze. Głosy takie jak "Iniesta na boku, to brak Iniesty w pomocy" mają rację bytu, tylko i wyłącznie wtedy, gdy na środku musi grać np. Keita. Jeśli w pomocy zagrają Xavi z Fabregasem, to żadnej straty mieć nie będziemy. Ba, otrzymamy świetnego pomocnika z kapitalnym przeglądem pola, w dodatku o wiele bardziej bramkostrzelnego niż ww dwójka.

Jak najbardziej tak, dla Fabregasa w Barcelonie. Nasz nr. 1.

Napastnik.

Pisałem kilka dni temu w szałcie. Rossi świetnie wygląda na lini spalonego, wychodzi do prostopadłych piłek z dużą łatwością, potrafi zagrać klepę - to wszystko prawda. Podobnie jak stwierdzenie, że to młodsza, gorsza kopia Villi. Czy takiego zawodnika szukamy? Śmiem wątpić.

Jeśli się nie uda z Fabregasem, to ja preferuje napastnika o profilu Kuna/Sancheza, zamiast Rossiego. Napastnika, który zwiąże obrońców, wprowadzi chaos w linię obrony, czy też wygra pojedynek 1na1 z taką łatwością jak chociażby Di Maria. U nas takimi zawodnikami są jedynie Messi i Iniesta, i takiego profilu szukam. Wystarczy przypomnieć sobie grę Villi w GD, gdy zamiast klepać starał się schodzi do środka i zostawił 2/3 razy Marcelo. Podobnie z akcja Affelaya. Jeśli w ataku będziemy mieli dwóch zawodników o takiej charakterystyce, to jestem spokojny.

Na 90% zespołów z La liga starczy to co mamy. Wiatrak na boku przyda się na resztę oraz decydujące mecz w LM.

Kun świetny, ale trudno mi sobie wyobrazić ten transfer. Mam też nadzieję, że nie trafi do śnieżnobiałych, bo będą mieli prze-wykurwisty potencjał w ataku.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2011-05-26, 10:06  

Mefju napisał/a:
Trochę późno jak na taki temat skoro już jest sprzedany. Kwestia tylko gdzie.

:hmmm:

Cesc też już jest sprzedany kwestia tylko 'kiedy'. Przenosimy do kadry?

Aguero chce odejść, ale jeszcze nie odszedł także temat ma taką samą rację bytu jak inne transferowe.

Cytat:
Czy Real Madryt zamierza sprowadzić Sergio Agüero?
Ta konferencja prasowa nie została zwołana z tego powodu. Ale nie zamierzam uchylać się przed jakimikolwiek pytaniami. Na dzień dzisiejszy nie bierzemy tego transferu pod uwagę.

Haraszo napisał/a:
Priorytetem powinien być (i mam nadzieję jest) Cesc. To on tak naprawdę daje nam najwięcej opcji, zarówno w pomocy jak i w ataku. Tłoku wielkiego nie będzie. Nie ma też obaw, że Xavi/Iniesta/Cesc będzie siedział na ławce. Po prostu Iniesta idzie na skrzydło, a Fabs do środka. Taki plan ma Pep i to widać wyraźnie. Inaczej Cesc nie byłby tak forsowany...

Villa na ławkę czy prawy atak? Przy hipotetycznej pomocy z Xavim i Fabregasem nie ma chyba potrzeby, aby Leo cofał się głęboko, będzie mógł grać bliżej bramki.

Chyba, że moglibyśmy grać tak jakby bez pełnoprawnego napastnika z prawej strony. Villa na środku, Messi podwieszony a na prawej będzie latał Alves. Tak bym to widział chyba.

Haraszo 
I know you want me

Piwa: 50/102
Wysłany: 2011-05-26, 12:11  

W obecnej formie będzie walczył z Pedro o pierwszy skład, docelowo jednak prawy atak. Nie przywiązywałbym też wielkiej wagi do pozycji. Atak w składzie Villa, Iniesta, Messi, Afellay, Pedro jest mobilny. W przypadku pierwszych trzech, bardzo mobilny. Nikt nie mówi, że np. taki Villa cały mecz będzie się trzymał prawej strony.

Podwieszony Messi i Villa na środku też mi chodzi po głowie. W niektórych meczach obecnego sezonu były fragmenty takiej gry.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-05-26, 12:40  

Atletico twierdzi ze sprzeda Kuna tylko za klauzule, czyli 45 mln, a jednoczesnie kazda taka sytuacje uzna za agresje ze strony innego klubu. Jesli Kun sie uprze to pewnie odejdzie, albo do Realu albo do Anglii. Nie jest tez wykluczone, ze Atletico zrobi numer Realowi i sprzeda Kuna taniej do Barcelony, ale to malo prawdopodobne.

Jak na razie widze to tak : Kun w Realu 60 % szans, Kun w Anglii 35 %, gdzie indziej 5%.

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2011-05-26, 13:59  

prezes Atleti powiedzial, ze Perez obiecał mu ostatnio, ze Kuna nie sciagnie. zobaczymy ile w tym prawdy, ale ja wierze w te zapewnienia, chyba ze Perez chce sobie dalsze kwasy z innymi robic.

mysle, ze Kun pozegna sie teraz z La Liga, przynajmniej na jakis czas.

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2011-05-26, 15:12  

z dzisiejszego sportu (po wczorajszej konferencji prasowej Zubizarrety w Anglii): "Zubi przyznal, że Kun Aguero nie znajduje się w kręgu zainteresowań Barcelony"

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2011-05-26, 15:23  

pewnie czytał z karteczki podsuniętej przez Murinjo

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2011-05-26, 15:56  

obawiam się, że Zubi jest w teamie Valdano, w końcu są wspólnikami ;)

Hanki 
senyor catalunya

Piwa: 59/29
Wysłany: 2011-05-26, 19:40  

Ja bym go brał, w patetico się zmarnuje chłopak, a u nas by sobie z Messim mógł nieźle popykać, a i synka do La Masii by wziął, a jak wiadomo dobre geny w drugim pokoleniu się ujawniają (vide dziadek Diego ;) ).

Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2011-05-26, 21:19  

Chyba jednak nie wybiera się do Realu

el capita. 
La Bestia negra

Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2011-06-04, 16:24  

Pep oświadczył że nie widzi go w swoim składzie. Więc w nie zobaczymy go w koszulce naszej Blaugrany.

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2011-06-04, 16:27  

jest news, ale cytatu z guardioli o aguero to ja tam nie widzę

Odpowiedz do tematu