Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ese chaval nos retirará a nosotros dos
Guardiola do Xaviego
o Iniescie
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-06-08, 16:44
FINAŁ LM: FC Barcelona - Manchester United 3:1

Czy Sir Alex Ferguson zamuruje?
Tak
54%
 54%  [ 37 ]
Nie
45%
 45%  [ 31 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2011-05-29, 09:01  

bredzisz kolego. bo kultura i klasa powinna byc normą, faktycznie, ale aktualnie NIE JEST. stad moje (i nie tylko moje, nie ja jeden obracalem sie w poznanskim srodowisku wczoraj :) ) uznanie dla całej sprawy i sytuacji, bo zdecydowanie widzę tu pewną RÓŻNICĘ.
Postaw piwo autorowi tego posta

Cszysu 

Piwa: 39/13
Wysłany: 2011-05-29, 09:09  

Przecież podobnie jak sAF zachowywała się względem FCB większość trenerów ligowych i tych, z którymi graliśmy w LM, więc takie wyjątkowe nie jest - pogratulował, przyznał, że MU zagrało gorzej i tyle.

Bushmenka 
Belfegor

Piwa: 103/64
Wysłany: 2011-05-29, 09:14  

patrząc na Fergusona podczas meczu, to opanowanie po nim nie jest jednak normą.

Mecz - marzenie, w całym stresie przedmeczowym i pierwszych minut nie napisałabym szczęśliwszego scenariusza. Ale skoro już jest po, to można się czepiać pierdół :D najbardziej mi żal tego, że Iniesta niczego nie ustrzelił. Zabrakło mu niewiele.
Mam też nadzieję, Pique w następnych meczach będzie pamiętał, żeby najpierw sprawdzać gdzie jest bramkarz, a później do niego podawać. kuźwa, toć mógł być samobój.
Zastanawia mnie los Bojana.

St. J. Lec

A póki co spacerologia, to moja jest ideologia:
mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean...

Kendzior 
!

Piwa: 755/1371
Wysłany: 2011-05-29, 09:19  

Zeby ta druzyna jak najdłużej chciała grać jak grają teraz. To jest poprostu miazga ^2, futbol totalny, genialna gra. Mamy zaszczyt ogladac najlepszą drużynę wszechczasów w prawie kazdym aspekcie gry !!

Asysta xaviego, dryblingi messiego, wejscia alvesa, strzal villi, instynkt pedro, czyszczenie abiego, pewnosc victora, walecznosc masche, oczy Iniesty - DZIEKI!! :brawo:
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Cszysu 

Wysłany: 2011-05-29, 09:20  

Jeszcze jedno odnośnie samego meczu - było jak na nas b. dużo strzałów z dystansu, które stwarzało ogromne zagrożenie, z dwóch z nich padły bramki. Oby Pep i Tito potraktowali to jako solidny dowód na to, że łatwiej piłkę stracić klepiąc 40 podań przed polem karnym.

el capita. 
La Bestia negra

Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2011-05-29, 09:47  

"Po wygraniu przez Barcelonę finału Ligi Mistrzów, jej trener Pep Guardiola potwierdził, że zostaje jej szkoleniowcem na kolejny sezon. W ostatnim czasie w mediach pojawiały się plotki, jakoby Hiszpan bez względu na wynik finału, miał zrezygnować z posady." Odetchnąłem z ulgą... :)

DonBlazej' 

Piwa: 1/2
Wysłany: 2011-05-29, 10:02  

Ktoś oglądał TVN24? Ubrali Maseraka w koszulkę Barcelony i robił za eksperta od hiszpańskiej piłki. Najlepszy tekst- "Barcelona od czasów gry Szewczenki nie miała takiej drużyny" :D
Dobrze, że przynajmniej Hirek Wrona był kompetentny i jako kibic Manchesteru docenił grę Barcelony w bardzo ładnych słowach.

Kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuurde! Ale to był wieczór!

barcalover 

Piwa: 706/260
Wysłany: 2011-05-29, 10:05  

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2011-05-29, 10:15  

Cóż, chyba wypada podziękowac Moułowi za odpuszczenie ligi. Gdyby nie jego wspaniałomyślne porażki z Gijónem i Saragossą u siebie byc może musielibyśmy pomęczyc się nieco dłużej pierwszym składem z ligowymi ogórkami. A tak na początku maja klepnęliśmy ligę i można było ładowac baterie na finał. Dzięki Jose :)

O samym meczu większośc już zostało napisane. Mnie najbardziej zapadnie w pamięć wściekłe nakurwianie na bramkę MU od początku drugiej połowy. No i jeszcze legendarne strzały z dystansu :konik:

Ale żeby nie było zbyt wesoło przypominam:

:dance:

Lemes 

Piwa: 290/108
Wysłany: 2011-05-29, 10:20  

Kilka gifów ze strony barcaforum.com:

Xavi :lol2:

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Boberek, Boraś
Campion 
Przewielki Arjen

Piwa: 39/56
Wysłany: 2011-05-29, 10:23  

Przyznam, że nieco się obawiałem spotkania po tym, jak doszły do nas wieści o Puyolu na ławce. I pierwsze minuty jeszcze bardziej mnie zaniepokoiły, jednak Manchster spuchł w tym pressingu wyjątkowo szybko. Tak nawiasem mówiąc, to gdzie ci fizyczni angielscy herosi - Real w Pucharze ich Króla zagrał tak 45 minut.

Zagraliśmy kompletny mecz, Ferguson popełnił tragiczny błąd taktyczny wystawiając zupełnie bezproduktywnego Chicharito kosztem jeszcze jednego piłkarza w pomocy. Bo nie dość, że mielismy tam przewagę jakościową, to także ilościową! Ja rozumiem, że chciał pozostać wierny swojej filozofii, ale to jednak gruby błąd z jego strony. Ale nie zamierzam jakoś nad tym rozpaczać :P

Mam nadzieje, że jeszcze im się będzie chciało tę piłkę troche razem pokopać, bo jeżeli ta drużyna nie obroni tytułu w LM, to chyba juz naprawdę nikt tego nie dokona.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Boraś
Grandville 
antimourinhista

Piwa: 17/12
Wysłany: 2011-05-29, 10:28  

Ważne w tym meczu było to, że sędzia nie popełnił gafy na korzyść Barcy, bo bym kierwa nie zniósł trollów szukających pocieszenia na kwejku i demotach.

Co do samego meczu- niesamowity finał. Wielu (w tym i ja) mówiło, że powtórki z Rzymu być nie może. I mieliśmy rację. Powtórki nie było- bo Barca dominowała jeszcze bardziej niż dwa lata temu... Pomijając aspekty czysto piłkarskie wypada jedynie powiedzieć, że obrazek kiedy Abidal w opasce kapitana unosi puchar jest fantastycznym podkreśleniem jego wielkiego zwycięstwa.

Gol Davida Villi przejdzie do panteonu najwspanialszych goli w historii finałów wszystkich rozgrywek piłkarskich. Fakt że i on i Pedro wczoraj strzelili powoduje, że obaj się zrehabilitowali w 100% za średnią drugą rundę.

I najlepsze: 90 minuta meczu a z trybun słychać: MADRID CABRON...! :D

Cszysu 

Wysłany: 2011-05-29, 10:32  

Cytat:
Ważne w tym meczu było to, że sędzia nie popełnił gafy na korzyść Barcy

No jak nie, przecież ręka Villi to ewidentny karny, mający decydujące znaczenie dla przebiegu meczu, United strzeliłoby na 3:2, a następnie dołożyłoby kolejne dwa :D

Lemes 

Piwa: 290/108
Wysłany: 2011-05-29, 10:33  

Infografika przedstawiająca zestawienie wszystkich podań Xaviego (po lewej oczywiście :) ), a obok wszystkie podania Carricka.

i kilka ciekawych statystyk ze strony eurosport.pl:

Cytat:
1 - od sezonu 2006/07 dopiero drugi raz zdarzyło się, by w meczu Ligi Mistrzów Manchester oddał tylko jeden celny strzał (poprzednio też przeciwko Barcelonie)

3 - Alex Ferguson to trzeci menedżer po Miguelu Munozie i Marcello Lippim, który czterokrotnie wprowadził swoją drużynę do finału europejskich rozgrywek (1999, 2008, 2009, 2011)

4 - cztery razy Barcelona zdobyła w jednym sezonie mistrzostwo Hiszpanii i Puchar Europy (to dwa razy więcej niż jakikolwiek zespół)

5 - pięciu z sześciu ostatnich przegranych finalistów to kluby z Anglii (Arsenal, Liverpool, Chelsea i dwukrotnie Manchester United)

11 - tyle razy we wszelkich rozgrywkach spotykały się ze sobą Barcelona i Manchester (bilans cztery zwycięstwa Barcelony, cztery remisy, trzy zwycięstwa Manchesteru)

12 - Messi wyrównał rekord van Nistelrooya pod względem liczby bramek w jednym sezonie Ligi Mistrzów

13 - dzięki zwycięstwu Barcelony Hiszpania zabrała Włochom rekord triumfów w Lidze Mistrzów

19 - żaden z 19 goli Manchesteru w tej edycji Ligi Mistrzów nie padł po strzale głową

21 - w każdym z 21 meczów Barcelona znalazła drogę do siatki rywala (ostatnio nie strzeliła gola Rubinowi Kazań w listopadzie 2009 roku)

35 - tyle goli padło w dotychczasowych potyczkach pomiędzy Barcą a United, co daje średnią prawie 3,2 gola na mecz

79 - tylko w pierwszej połowie Xavi podawał 79 razy, o 58 więcej od jakiegokolwiek piłkarza Manchesteru (na zdjęciu powyżej zestawienie podań Xaviego w całym meczu ze środkowym pomocnikiem "Czerwonych Diabłów" Michaelem Carrickiem)

98 - trio Messii, Villa i Pedro we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie strzelili dla Barcelony 98 goli

2006 - ostatnią drużyną, która w Lidze Mistrzów odrobiła stratę gola, była w 2006 roku Barcelona, kiedy wygrała z Arsenalem 2:1

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Boberek, barcalover, Boraś
gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-05-29, 10:35  

Sedzia tym razem popelnil ogromna gafe w druga strone, uznanie w takim meczu gola ze spalonego to spory skandal.
Ferguson zachowal sie normalnie na konferencji po meczu, zachwyt wynika z tego ze wielki Mou zachowuje sie nienormalnie, dlatego potem norma uchodzi za cos niezwyklego.
Co do gola Villi to mozna dyskutowac, czy taki wspanialy, strzal byl znakomity, ale akcja byla wynikiem totalnego babola obroncow MU, stracili pilke we wlasnym polu karnym.

TNV24 [*] hehe, jakos mnie to nie dziwi, fajnie ze mam dzieci i od rana ogladam mini mini a nie takie bzdety.

Spiewanie Madrid Cabron w 90 minucie takiego meczu nie jest zbyt chwalebne, Barcelona ogrywa jedynego rywala do miana najlepszego zespolu swiata i nie czas by sie przejmowac o wiele slabszym lokalnym rywalem. Jeszcze pare takich tytulow i skoncza sie kompleksy w stosunku de Realu.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi