Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Se me pone la gallina de piel
Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2011-05-17, 16:36
FC Barcelona - RCD Espanyol Barcelona 2:0
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2011-05-05, 20:09  FC Barcelona - RCD Espanyol Barcelona 2:0

35 Kolejka

MECZ ZOSTANIE ROZEGRANY NA :

PREZENTACJA RYWALA & SUKCESY

Cytat:
Klub został założony 28 października 1900 jako Sociedad Española de Football. Był to pierwszy klub w Hiszpanii założony przez samych Hiszpanów, w przeciwieństwie do innych klubów jak chociażby FC Barcelona. Po sześciu latach działalności klub zakończył działalność z powodów finansowych. W 1909 klub został reaktywowany jako Club Deportivo Español. Rok później, podobnie jak kilka innych klubów, został objęty patronatem królewskim i stąd dodano człon Real do nazwy i koronę królewską do herbu. W tym samy roku przyjęto również nowe stroje klubowe. Dotychczasowe żółte zostały zastąpione przez biało-niebieskie, które upamiętniały Rogera de Llurię, średniowiecznego katalońskiego admirała. W 1931, po ogłoszeniu republiki, klub odrzucił człon Real i przyjął nazwę w języku katalońskim Club Esportiu Espanyol. Po wojnie domowej i w konsekwencji zakazie używania języka katalońskiego, klub wrócił do poprzedniej nazwy. W 1995 klub przyjął obecną, katalońską, nazwę.

Espanyol od początku pozostawał w cieniu swojego wielkiego rywala, FC Barcelony. Klub nigdy nie zdobył mistrzostwa, a w Pucharze Króla triumfował zaledwie cztery razy. W europejskich pucharach jedyny poważny sukces to dwa finały Pucharu UEFA w 1988 i 2007. Mimo to, jest uważany za szósty, najbardziej utytułowany klub w Hiszpanii.

KADRA ESPANYOL

TRENER

STATYSTYKI

FORMA W OSTATNICH MECZACH

KIEDY STRZELAJA

KTO STRZELA & NAJCZESTSZE WYNIKI

KARTKOWICZE

HEAD 2 HEAD

POPRZEDNIE SPOTKANIA + BONUS (MESSI "REKA BOGA")

Cytat:
RCD Espanyol: Kameni, Chica (63 Amat), J.Marquez, Didac (80 D.Garcia), Victor Ruiz, Raul Baena, Callejon, Luis Garcia (61 Datolo), J.Verdu, Osvaldo, Forlin

FC Barcelona: Valdes, Alves, Pique, Puyol, Abidal, Sergio (79 Mascherano), Xavi, Iniesta (86 Keita), Pedro (88 Bojan), Messi, Villa

Gole:
0-1 Pedro 19`
0-2 Xavi 30`
0-3 Pedro 60`
1-3 Osvaldo 63`
1-4 Villa 76`
1-5 Villa 84`

Arbiter: Undiano Mallenco
żółte kartki: Kameni 31`, Baena 36`, Osvaldo 37`, Marquez 41`, Ruiz 67` - Busquets 26`, Pique 54`, Alves 70`

BOOKI

TRANSMISJE PRZEPROWADZI

Ostatnio zmieniony przez kuryl 2011-05-08, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 7 piw(a):
mystique e, kuty, chaos, Kendzior, Boraś, stynka, kieła
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2011-05-05, 23:46  

Real traci punkty w Sevilli ,my wygrywamy zapewniajac sobie mistrza w meczu derbowym z putkami idealny scenariusz na weekend :)
Czego sobie i Wam drogie ciulesy zycze !! !!

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2011-05-06, 08:06  

Gramy w niedziele o 19 :)

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-05-06, 11:49  

Jak sobie przypomnę poprzedni mecz, to od razu mam mokro :D
1-5 na Cornella to był mecz perfekcyjny. Pokaraliśmy puty srogo i przydałoby się zaaplikować im kilka bramek na CN.
Czy Pep da szansę młodzieży?

Filip 

Wysłany: 2011-05-06, 12:01  

No cóż, kolejne derby przed nami. Gramy u siebie, więc +10 do morali. 8 pkt przeagi nad Realem daje nam nawet po remisie puchar więć spokojna nasza rozczochrana.

zyly 

Piwa: 233/216
Wysłany: 2011-05-06, 12:17  

Nie wiem z jakiego wzoru to obliczyles :)

Campion 
Przewielki Arjen

Piwa: 39/56
Wysłany: 2011-05-06, 12:18  

Nie sadzę, chaos. To są jednak prestiżowe derby, poza tym przydałoby się zamknąć ligę już tak całkowicie, żeby w następnych kolejkach dać odpocząć wszystkim tak jak przed Rzymem. Wyjdziemy raczej once de gala, być może nawet w takim samym składzie jak na Real.

Mam jakieś dziwne przeczucia przed tym meczem, czuję, ze moze byc powtórka z 08/09, gdzie de la Pena nas ukarał :P

:dance:

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2577/1201
Wysłany: 2011-05-06, 12:38  

de la Peńa ma dzisiaj urodziny (35), na prezent jak znalazł :P

a na poważnie to jutro wyperdol i świętujemy!
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........

mystique e 
musique e

Piwa: 761/540
Wysłany: 2011-05-06, 12:59  

Espanyol liczy na cud w tabeli i będzie chciał pojechać komplet do końca sezonu. Oglądałem ich poniedziałkowe partido z Bilbao i prezentowali się nieźle. Ale... wiele zależy od meczu mierd na Pizduan. Jeśli nie będziemy mieli głowy w chmurach i pokornie zagramy swoje, może uda się fetować mistrza na CN. Z drugiej strony po tym maratonie GD i tych wszystkich akcjach 'okołomeczowych' (bo w wypadku pośmiewiska z moudrytu o wydarzeniach stricte meczowych nie ma co rozmawiać), może jednak trochę powietrza ujść.

a może.... to wszystko zwykłe pyerdolenie i faktycznie zagrają na max, a pericos będą nam statystować? Przed poprzednimi derbami też się obawiałem, a było to - w naszym wykonaniu - jedno z lepszych spotkań ostatnich lat.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-05-06, 14:45  

Jesli Barcelona utrzymala by choc remis z Sociedad, to teraz starczyloby wygrac i swietowac mistrza. Niestety sie nie udalo, wiec trzeba liczyc na Seville. Wazne, zeby jak najszybciej zdobyc tytul i spokojnie przygotowywac sie do finalu LM.

Gilu 
Borat is not amused.

Piwa: 173/187
Wysłany: 2011-05-06, 15:07  

E tam, znowu mistrzostwo zdobędziemy na Ciutat de Valencia :D
[Wczoraj 23:25] gustlik89: generlanie cale to forum prowadzi jedna wielka banda kretynow ktora w jednym szeregu mozna postawic z jarasem kaczynskim po prostu kolesiostwo i tyle

Hanki 
senyor catalunya

Piwa: 59/29
Wysłany: 2011-05-06, 22:36  

Gilu napisał/a:
E tam, znowu mistrzostwo zdobędziemy na Ciutat de Valencia :D

Czyli z punktu widzenia zwolennika SI czy ERC tak czy siak u siebie ;)

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-05-08, 21:33  

Mecz bez historii, wyszli, zagrali i po sprawie. Pichichi zdobedzie Ronaldo, bo jak pisalem Messi ma wazniejsze sprawy na glowie niz takie glupoty. Zreszta zdobyl to juz rok temu, a wynik ponad 30 goli i tak jest genialny. Ronaldo moze sobie jedynie postrzelac na wiwat, a Messi bedzie gral final LM, a potem Copa America.
Espanyol nic nie pokazal i dostal najmniejszy wymiar kary, na 95 % za pare dni Barcelona bedzie juz mistrzem, wystarczy remis Levante, chyba ze Real znowu jakis numer odstawi na wlasnym boisku. Jest to mozliwe, bo graja z Getafe, kotre ma noz na gardle.

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2011-05-08, 21:41  

odniosłem wrażenie, że Leo nie czuje jakieś większej presji, by obronić pichichi. Starał się podawać do lepiej ustawionych partnerów, nie walił na pałę z każdej pozycji.

natomiast sam mecz z gatunku zagrać, wygrać, zapomnieć. Za dużo się nie działo, klarownych sytuacji jak na lekarstwo. Na szczęście w tym sezonie jeżeli nasze tridente nie ma swojego dnia, to są inni piłkarze, którzy biorą strzelają gole, jak Andrzej (8 goli w lidze plus 1 w CL) czy Piqueton (3 w LL i 1 w CL)

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2011-05-08, 21:47  

mistrzostwo już za momencik, piękna sprawa.

dzisiejszy mecz kompletnie bez historii, najlepszy na placu Iniesta. jak na derby to wyjątkowo spokojny mecz, najważniejsze 3 punkty, brak kontuzji, minuty Abidala. w środę świętujemy.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi